User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
112 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: İstanbul’u felç eden kazada akıl almaz görüntüler

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün avrupa yakası tem otoyolunda bi tane leon makas atarken göz göre göre kendi yolunda giden bi aile aracına vurup kaçtı. Yolda bomboş sıkışacağı bi durumda yok sırf beceriksizlikten vurdu.

Hadi beceremedin vurdun kaçmak ne demek ,bunlar nasıl ailelerde yetişiyor.Hiç mi haysiyet gurur yok bu insanlarda ,ne için yaşıyorlar merak ediyorum gerçekten.
    Dr.Ecu

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün avrupa yakası tem otoyolunda bi tane leon makas atarken göz göre göre kendi yolunda giden bi aile aracına vurup kaçtı. Yolda bomboş sıkışacağı bi durumda yok sırf beceriksizlikten vurdu.

Hadi beceremedin vurdun kaçmak ne demek ,bunlar nasıl ailelerde yetişiyor.Hiç mi haysiyet gurur yok bu insanlarda ,ne için yaşıyorlar merak ediyorum gerçekten.
    Benzer bir durum maltepe sahil akşam saati. 3 şerti yol 60-70 gidiyorum normal şeridimde ve sadece sağ şeritte bir araç var geri kalan yol tamamen boş. Önce geldi bana salça olmaya çalıştı önüme geçip gaz fren yapmalar, direksiyon çekmeler. Pas vermeyince sağa dönmek için sinyal verip sağ şeritte giden(Sapak için yol genişlemişti) araca boş yolda sağından makas atmaya çalıştı ve aracın komple yan tarafını aldı götürdü. Kopan ayna nerdeyse benim aracımın üstüne düşüyordu.

Nasıl bir psikolojiye sahipler anlamak güç. Araçta MK2 Leondu.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MaCuN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer bir durum maltepe sahil akşam saati. 3 şerti yol 60-70 gidiyorum normal şeridimde ve sadece sağ şeritte bir araç var geri kalan yol tamamen boş. Önce geldi bana salça olmaya çalıştı önüme geçip gaz fren yapmalar, direksiyon çekmeler. Pas vermeyince sağa dönmek için sinyal verip sağ şeritte giden(Sapak için yol genişlemişti) araca boş yolda sağından makas atmaya çalıştı ve aracın komple yan tarafını aldı götürdü. Kopan ayna nerdeyse benim aracımın üstüne düşüyordu.

Nasıl bir psikolojiye sahipler anlamak güç. Araçta MK2 Leondu.
    kimseye sebep olmadan kendi başını yeseler sorun yok ama millete de salça oluyorlar
    Hemen hemen hergün istagramda şikayet ediyorum saolsunlar iyi çalışıyorlar gün dolmadan geri dönüşler oluyor.şikayet ettiğiniz videoda bir sorun yok diye.Demekki ölmeleri gerek kaza yeterli olmuyor ozaman izleyici ve talep azalır
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istem dışı yol vermeyenlere yapmak zorunda kalsam da asla zevkine yapılacak bir durum değil tasvip etmiyorum.

bu tarz video çekenlerin ehliyetlerini direk 6 ay alsınlar.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Frid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istem dışı yol vermeyenlere yapmak zorunda kalsam da asla zevkine yapılacak bir durum değil tasvip etmiyorum.

bu tarz video çekenlerin ehliyetlerini direk 6 ay alsınlar.
    Sana diyor 6inci ay @B16

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetalliHead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bir de şöyle tipler türedi
    Bunları ve peşinden koşan 100binlercesini gördükçe ülkeyi terk edesim geliyor.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu ben 10 yıldır makas atıyorum ( ben atmadım, gazlamadım diyen yalan söyler ) fakat şöyle bir durum var, girebileceğinin kesin olmadığı bir yere, altındaki metal yığını ile nasıl cesaret edipte burnunu sokuyorsun ? Ben bunu anlamıyorum, bu gibi kazaya karışanlar bilgisayar oyunu sanıyorlar sanırım, tapa gaz araçların arasından geçebileceklerini sanıyorlar.

Bir diğer gıcık olduğum konuda şeridi ve önü bomboş iken sırf makasa girmek için diğer şeritlere girip slalom yapmak. Yol boş işte bas gitsene ne gerek var öyle hareketlere dimi.
    yaşça genç olduğum için kendi bakış açımdan bu makas olayını şöyle yorumlayayım, sakin kafayla düşünürken tam bir saçmalık geliyo, boş iş gereksiz falan diyorum. fakat direksiyona geçince ne oluyosa ister istemez şerit değiştiriyorum. instadaki videoların yanında makas bile sayılmaz, sol şeritte 70 ile gidenleri geçmek diyelim. gözlemlediğim kadarıyla o şerit değiştirmelerin uzun vadede bi faydası olmuyo, gideceğin yere daha kısa sürede gitmiyosun çünkü sakin giderken 'sol şerit canavarlarını geçmek' diye tabir ettiğimiz şekilde makaslayanlara elbet yetişiyorum ışıkta vs. ama bunu bile bile yine de yapıyorum sabırsızlıktan galiba. zaman kazanmak için 'terör' denilen şekilde gazlamak gerekiyo onun da elbet sonu patlama en sağlam şoför de olsa kaza yapıyo.çok şükür boş yolda pozisyon değerlendirmek amaçlı sağa sola atlamam.

bi de talon gibi, girmeyecek yere araba sokmaya çalışmak var, bunu da şuna bağlıyorum, gururuna yedirememek sanırım. eminim direksiyon başındayken 'sanırım vuracaz' diyodur ama macanı geçmek uğruna herşeyi göze alıp çeviriyo direksiyonu, ben böyle hissediyorum en azından. arabadayken 'nası da geçtik' falan, indikten sonra yine pişmanlık hissi. tabi bu tarz sabah akşam gazlayanların pişmanlık duygusunu hissettiğini hiç sanmıyorum, sebebini de aşağıdaki olaya bağlıyorum.

şimdi çözüm olarak da, bi kere şunun bilincine varmamız lazım, caddede bikaç araba peş peşe giderek yaptığımız şey yarış değil. ama ülkemizde motorsporlarının gelişmişlik düzeyi ortada, bu bilince çok uzağız. bilinçlenebilmemiz için bayburtta, muşta pist olması lazım, ülkenin 4 bir yanında gazlamak için pistler olması gerek.

yarış dışında kendi başına gazlama olayını da şöyle yorumluyorum, mesela burada abilerimiz söylüyo, gençken biz de yapıyoduk pişmanız yapmayın falan. yaşın getirdiği bilinçle ve ahlakla bunu söylüyolar bence, yani çözüm olarak gençleri bilinçlendirmek gerek. bu da ' caddede makas atılmaz' şeklinde değil, genel olarak ahlaki açıdan gelişmemiz lazım bence. mesela o talonun yaptıklarından utanması lazım 'az önce önüne kırdığım adama çok ayıp oldu' demesi lazım. ama yine ahlaki olarak yeterli düzeye gelmemiz de şu noktada çok zor. yine de her ile pist açmaktan kolay, tek bir şeyi değiştirerek; eğitim sistemi.

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olan Konyalıya olmuş. kırmızı araç sanki bilerek arkadan dokunuyor.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı edr55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaşça genç olduğum için......
    Tek bir çözüm var, ağır cezalar ve ciddi ceza uygulamaları.

Siz sanıyor musunuz ki rusya ve sırbistanda insanlar süper nezaketli ve gelişmiş. Aksine rus ve sırp erkekleri öküzün öküzüdür, hatta şakalaşmaları v.s hayvanidir (bizdeki gibi taciz v.s tabiki olmaz kadınlara karşı düzgünler).

Ancak dediğim gibi normalde hiç birinin içinde zerre kadar karşı tarafa kusursuz saygı aman yamuk yapmıyım filan yok, hatta bakanlık önünde suriyelileri yağmurun altında sokakta bekletirler, siz içerdeki koltuklara oturamazsınız kirlenir filan diye yüzlerine karşı aşağılarlar.

Gel gör ki hepsi trafikte birer kibarlık ve saygı abidesi Sanırsın 5 dk önce bakanlığın önündeki aşağılık ırkçı saygısız pislikler ile bu adamlar aynı insanlar değil.

Sırbistanda en ufak kaza yapsan olay yerine savcı gelir düşün yani, yaya geçidinde durmasan ağır para cezası ve ehliyetinin 2nci seferde tamamen ömür boyu iptali (tüm dünyada iptal olur) gibi ağır cezalar var. Maçası yiyen yamuk yapar.

Yine rusya da 2 günün karakolda geçebilir. Rusya da en azından bi kaç yüz dolar verir cezasız kurtulursun ama 2 günün o boktan iğrenç karakollarda geçerse bir daha yamuk bir adam olamazsın

Dünya da bu böyledir, önce eski nesli cezayla adam edersin, yeni nesili de eğitimle adam edersin. Zaten eski nesil adam olduğunda, çocuklarını kurallara saygılı bireyler olarak yetiştirmeye başlar otomatikman g.t korkusundan. Yeni nesil ise zaten saygılı yetiştiği için onlardan doğanları da düzgün yetiştirir.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önemli olan cezaların ağır olması değil ki.. 100bin TL yap cezayı ne olacak?

O kanunu uygulayabiliyor musun uygulayamıyor musun o önemli.

Burada bir tane adam gösterin bana, öyle ağır bir cezayı yedikten sonra "tanıdık dayı" aramayacak, "ben bu haltı yedim, cezama razı olmam gerekir" diyecek.

Bir kişi ya, sadece bir kişi..

200-300 TL için bile başkasının ağız kokusunu çekmeye, başkasına gebe kalmaya hevesli yüzbinlerce kişi var şu ülkede.. Cezalar ağırlaştığında ne olacak? Rüşvetler artacak bu sefer.. 5000 ceza vermektense 2000 rüşvet daha mantıklı olacak..

50 yıl önce de böyleydi, 150 yıl sonra da böyle olacak.. "Biz değişmeyiz.." diyecektim ama yok bizler değişiriz, değişeceğiz.. Ama daha da kötü bir değişim olacak bu.. Bizim kafamız zihniyetimiz böyle ne yazık ki..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek bir çözüm var, ağır cezalar ve ciddi ceza uygulamaları...
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önemli olan cezaların ağır olması değil ki.. 100bin TL yap cezayı ne olacak?

O kanunu uygulayabiliyor musun uygulayamıyor musun o önemli.....
    zaten özellikle uygulanması kısmında büyük sorunumuz var. bu konuda aynı fikirdeyim. yoksa yaya geçidi cezası bizde de var. her gördüğüne polis uygulasa insanlar ayağını denk almaya başlar. bence eds ler yaya geçitlerine koyulmalı özellikle. Ancak tuzak olarak değil önce medyada ciddi duyurulmalı.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek bir çözüm var, ağır cezalar ve ciddi ceza uygulamaları.

Siz sanıyor musunuz ki rusya ve sırbistanda insanlar süper nezaketli ve gelişmiş. Aksine rus ve sırp erkekleri öküzün öküzüdür, hatta şakalaşmaları v.s hayvanidir (bizdeki gibi taciz v.s tabiki olmaz kadınlara karşı düzgünler).

Ancak dediğim gibi normalde hiç birinin içinde zerre kadar karşı tarafa kusursuz saygı aman yamuk yapmıyım filan yok, hatta bakanlık önünde suriyelileri yağmurun altında sokakta bekletirler, siz içerdeki koltuklara oturamazsınız kirlenir filan diye yüzlerine karşı aşağılarlar.

Gel gör ki hepsi trafikte birer kibarlık ve saygı abidesi Sanırsın 5 dk önce bakanlığın önündeki aşağılık ırkçı saygısız pislikler ile bu adamlar aynı insanlar değil.

Sırbistanda en ufak kaza yapsan olay yerine savcı gelir düşün yani, yaya geçidinde durmasan ağır para cezası ve ehliyetinin 2nci seferde tamamen ömür boyu iptali (tüm dünyada iptal olur) gibi ağır cezalar var. Maçası yiyen yamuk yapar.

Yine rusya da 2 günün karakolda geçebilir. Rusya da en azından bi kaç yüz dolar verir cezasız kurtulursun ama 2 günün o boktan iğrenç karakollarda geçerse bir daha yamuk bir adam olamazsın

Dünya da bu böyledir, önce eski nesli cezayla adam edersin, yeni nesili de eğitimle adam edersin. Zaten eski nesil adam olduğunda, çocuklarını kurallara saygılı bireyler olarak yetiştirmeye başlar otomatikman g.t korkusundan. Yeni nesil ise zaten saygılı yetiştiği için onlardan doğanları da düzgün yetiştirir.
    aklıma rusyada kaldırımlarda ilerleyen polis aracı geldi. sonunda öttürdüler diye biliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zaten özellikle uygulanması kısmında büyük sorunumuz var. bu konuda aynı fikirdeyim. yoksa yaya geçidi cezası bizde de var. her gördüğüne polis uygulasa insanlar ayağını denk almaya başlar. bence eds ler yaya geçitlerine koyulmalı özellikle. Ancak tuzak olarak değil önce medyada ciddi duyurulmalı.
    Kuralı koyarsın herşeyi yaparsın duyurursun vs ama olmaz bu iş bizde.. Onu diyorum..

Ya çakarlı araçlarla ilgili basın, tv ler ne kadar haber yaptılar program yaptılar bir ara.. Kanunlar çıkarıldı, ağır para cezaları, araç bağlama olayları vs.. Ne oldu? Yine cayır cayır geziyorlar..

Polisin birisi, aracında çakar lambalar olan milli eğitim müdürünü durdurdu diye sürüldü taşraya.. Milli Eğitim müdürünün aracında çakarın ne işi var yahu.. Polisler böyle araçları durdurunca sürülüyor taşraya, güneydoğuya.. E adamın ailesi var, çocukları var onların okulları var, nasıl gidecek, nereye gidecek.. Kanunu nasıl uygulayacak bu adamlar?

Ya neler duyuyorum da yazılmaz şimdi burala.. O işler yaş yani.. Olması gereken yazdıkların çok haklısın.. Ama bunların hiç birisi bu ülkede uygulanmaz, hiç bir zaman da uygulanmayacak.. Bizim zihniyetimiz pis çünkü..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aklıma rusyada kaldırımlarda ilerleyen polis aracı geldi. sonunda öttürdüler diye biliyorum
    rusyaya 5 sene önce geldiğimle şuanda arasında dağlar kadar fark var trafik konusunda. daha da eskilerde rusya da kafası güzeller arabayla fantaziler adam ezmeler, eğlencesine yaya ezmeler, bisikletliye çarpıp kaçan bile olurdu. yada tam tersi arabaların önüne fake atlayan yayalar(para koparmak için).

putin hepsinin ... koydu geçti. cezalar ağırlaştı, herkesin aracında (%90) kontağı açtığın an çalışan kameralar.

uzun lafın kısası 5-6 sene de adam etti bence. 2 aydır yine buradayım hiç trafikte ağır saygısızlık görmedim. makas atanlar var ama onlardan da patlayan çatlayan yok, dikkatliler yani.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün aynı yolda yine saçma sapan makas atanlar vardı. Hatta kırmızı yeni clio gözüme denk geldi plakayı alsaydım arayacaktım polisi okuyamadım hızlı geçti akıl fakiri. Denk geldikçe şikayet ediyorum ama sonunda ne oluyor bilmiyorum işe yarıyor mu. Üşenmeyin şikayet edin belki polislerde bıkar uğraşır

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @GokhanRS abi ağır ceza ile ilgili zaten yazılmış. Ağır ceza da yine hoş güzel de, ülkede bu tarz durumlarda tanıdığı devreye sokmayan gerizekalı muamelesi görüyo ‘olm aptal mısın dayın var ya’ şeklinde. Halbu ki tam tersi olması lazım, rüşvet, torpil vs işine karışanların rezil olması lazım, makam mevki neyi varsa çöp olması lazım. Bu da yine toplumun ahlak düzeyiyle alakalı bence.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özellikle son mesajlar süper olmuş, ellerinize sağlık. İşin özü, kısaca herkes bu sorunları biliyor ama "yetkililer" yetkilerini kullanmıyor niyeyse, görmezden geliyorlar. Taksicilerin, dolmuşçuların, minibüsçülerin, halk otobüslerinin, hafriyat kamyonlarının, bazı şerefsiz motosikletlilerin İstanbul-Ankara-İzmir vs. trafiklerinde neler yaptıkları belli. Hepsi trafik teröristi. Ama hiçbirine hiç bir şey yapılmıyor.

Konu hakkında da 3-5 karalarsak;

"Hiç makas atmayanlar, gazlamayanlar gelmiş konuya" göndermesi güzel Ama şöyle bi durum da var, biz de zamanında gazladık ettik ama son zamanlarda bu saçmalayanlar kadar manyadığımızı hatırlamıyorum. Adamlar artık coşmuş resmen. Bir de kiralık dandik gundik şirket araçlarıyla yollarda abukluk yapanlar var.

Daha 3 gün önce E-5'te sağ şeritte gidiyorum, Fiesta'nın biri kendince makaslarla geldi kıçıma yapıştı salak salak geliyor, bi boşlukta yanıma geldi önüme geçmeye yeltendi ama yanımdaki araç çok ilerlemeyince olmadı, tekrar arkama geçti. Hıyarı izlemekten önüme bakamıyorum, uyuz oldum çat diye koydum freni o kadar dibime girmeye... Bu da o anda çıktı soldan tekrar geçecek, tekrar bastım arayı kapattım, baktım uyuz oldu saçmalayacak, biraz açtım arayı hadi ..... git dedim. Kıçıkırık 75 beygir arabayla neyi kastırıyorsun, fren yapsan yapamayacaksın, basıp aralara girmeye gücün zaten yetmiyor, ne rahatsız ediyorsun milleti?

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Daha 3 gün önce E-5'te sağ şeritte gidiyorum, Fiesta'nın biri kendince makaslarla geldi kıçıma yapıştı salak salak geliyor, bi boşlukta yanıma geldi önüme geçmeye yeltendi ama yanımdaki araç çok ilerlemeyince olmadı, tekrar arkama geçti. Hıyarı izlemekten önüme bakamıyorum, uyuz oldum çat diye koydum freni o kadar dibime girmeye... Bu da o anda çıktı soldan tekrar geçecek, tekrar bastım arayı kapattım, baktım uyuz oldu saçmalayacak, biraz açtım arayı hadi ..... git dedim. Kıçıkırık 75 beygir arabayla neyi kastırıyorsun, fren yapsan yapamayacaksın, basıp aralara girmeye gücün zaten yetmiyor, ne rahatsız ediyorsun milleti?
    Çare, çelik tamponlu Hilux, L200, Ranger, Land Cruiser 100 veya 200 . Sıkışık trafikte maymunluk yapan denk gelince azıcık frene bas, tampona yapışsın, gideceği yere kadar götürürsün

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çare, çelik tamponlu Hilux, L200, Ranger, Land Cruiser 100 veya 200 . Sıkışık trafikte maymunluk yapan denk gelince azıcık frene bas, tampona yapışsın, gideceği yere kadar götürürsün
    P38 Range, lift kit, ön arka çelik bar + tampon.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler