User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
84 sonuçtan 77 ile 84 arası

Konu: Japon zihniyeti

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YouTube

imkan olsa da doğuma oralara gidebilsek..
    Aaaa lütfen bizim devletiniz de yardım ediyor.

2018 doğum ücretleri

1. Çocuk için 300
    2. Çocuk için 400
    3. Çocuk için 600 tl yardım ediyor.

Bitti mi ? Tabi ki hayır

2018 süt yardımı parası 149 tl.

Harca harca bitmez.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aaaa lütfen bizim devletiniz de yardım ediyor.

2018 doğum ücretleri

1. Çocuk için 300
    2. Çocuk için 400
    3. Çocuk için 600 tl yardım ediyor.

Bitti mi ? Tabi ki hayır

2018 süt yardımı parası 149 tl.

Harca harca bitmez.
    Adamlarda Belediye kendi vatandaşı olmayana bile neredeyse doğum ücretinin tamamını kapsayacak bir çek veriyor ve anladığım kadarıylada o çek veya kupon her hastanede kullanılabiliyor.

Adamlar, doğum sonrası hemen hastaneden sepetlemiyor. Bizde en fazla 3.günün sabahında hadi evine diyorlar. Yollarda mükemmel, sürücüler aşırı sabırlı ya, hastaneden eve gidene kadar umarım dikişler açılmaz diye düşünmeden gidebiliyorsun !!!

Adamlarda Belediye doğum için kupon veriyor bizde Belediye anca seçimden önce belli noktalara asfalt döküyor. Hergün cebime mesaj geliyor. Bugün bilmemne belediyesi olarak çok elzem olduğundan bilmemne sokağını sabahtan iftar nedeniyle kapattık.

Hiç Japonya'ya gitmemişler için tek temennim umarım en kısa sürede gidersiniz. Baretli yelekli biri ara sokaktan geçerken tur otobüsünü durdurdu, dedik bu herif kim, ne diye trafiği durdurdu, bir baktık sağımızda şantiye var ve temizlenmiş paklanmış bir beton mikseri yola çıkıyor. Ne ses var, ne yola dökülen çamur, beton...vs var. Beton mikseri zannedersin fabrikada banttan yeni çıkmış.

Tokyo'da yağmur altında kaldırımda yürürken kesin pantalon paçalarım çamur olmuştur, birazdan yoldan geçen bir otomobil bana çamur sıçratır diye beklerken ne bir çamur, ne bir yol çöküntüsü...vs hiçbirşeye denk gelmeden otele varmıştım. Yağan yağmur değildi animasyondu herhalde diye düşünmüştüm çünkü ayakkabımda bile bir tane çamur yoktu. Abartmıyorum adamlar hakikaten ya bu gezegenden değiller ya da fazla insan olmuşlar.

Bizde de sanırım iki ayaklı müslüman lamalar var ki, sokaklar tükürükten geçilmiyor. Köpek pisliğini lütfedip temizleyen yok. Neyse işte bizde çevre ve emlak vergisini verip karşılık bekliyoruz.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adamlarda Belediye kendi vatandaşı olmayana bile neredeyse doğum ücretinin tamamını kapsayacak bir çek veriyor ve anladığım kadarıylada o çek veya kupon her hastanede kullanılabiliyor.

Adamlar, doğum sonrası hemen hastaneden sepetlemiyor. Bizde en fazla 3.günün sabahında hadi evine diyorlar. Yollarda mükemmel, sürücüler aşırı sabırlı ya, hastaneden eve gidene kadar umarım dikişler açılmaz diye düşünmeden gidebiliyorsun !!!

Adamlarda Belediye doğum için kupon veriyor bizde Belediye anca seçimden önce belli noktalara asfalt döküyor. Hergün cebime mesaj geliyor. Bugün bilmemne belediyesi olarak çok elzem olduğundan bilmemne sokağını sabahtan iftar nedeniyle kapattık.

Hiç Japonya'ya gitmemişler için tek temennim umarım en kısa sürede gidersiniz. Baretli yelekli biri ara sokaktan geçerken tur otobüsünü durdurdu, dedik bu herif kim, ne diye trafiği durdurdu, bir baktık sağımızda şantiye var ve temizlenmiş paklanmış bir beton mikseri yola çıkıyor. Ne ses var, ne yola dökülen çamur, beton...vs var. Beton mikseri zannedersin fabrikada banttan yeni çıkmış.

Tokyo'da yağmur altında kaldırımda yürürken kesin pantalon paçalarım çamur olmuştur, birazdan yoldan geçen bir otomobil bana çamur sıçratır diye beklerken ne bir çamur, ne bir yol çöküntüsü...vs hiçbirşeye denk gelmeden otele varmıştım. Yağan yağmur değildi animasyondu herhalde diye düşünmüştüm çünkü ayakkabımda bile bir tane çamur yoktu. Abartmıyorum adamlar hakikaten ya bu gezegenden değiller ya da fazla insan olmuşlar.

Bizde de sanırım iki ayaklı müslüman lamalar var ki, sokaklar tükürükten geçilmiyor. Köpek pisliğini lütfedip temizleyen yok. Neyse işte bizde çevre ve emlak vergisini verip karşılık bekliyoruz.
    ahhaha yazmak istediklerimi yazmışsın. keşke üşenmeden herkes okusa.

bende aynı şeyleri düşünmüştüm bazı ülkelerde, adamlarda neredeyse sokakta temizlikçi bile göremediğim halde nasıl bu kadar temiz sokakları oluyor diye düşünüyordum.

bizde ise her yer temizlikçi dolu, yinede yerler bazen leş gibi olabiliyor. he o Çanakkale de dağın eteklerindeki kamyonlarca doldursan temizleyemeyeceğin çöpleri her turistin 1-2 çöp alıp ülkemizi temizlemeye çalıştığını gördüğümde hepimiz adına utanmıştım.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bende aynı şeyleri düşünmüştüm bazı ülkelerde, adamlarda neredeyse sokakta temizlikçi bile göremediğim halde nasıl bu kadar temiz sokakları oluyor diye düşünüyordum.

bizde ise her yer temizlikçi dolu, yinede yerler bazen leş gibi olabiliyor. he o Çanakkale de dağın eteklerindeki kamyonlarca doldursan temizleyemeyeceğin çöpleri her turistin 1-2 çöp alıp ülkemizi temizlemeye çalıştığını gördüğümde hepimiz adına utanmıştım.
    Ürdün'e gittim bizden farkları yok hatta yapılaşma bile neredeyse aynı. Mısır'a gittim; adamların akşam tuvaletini yaptıkları kaldırıma sabah ekmek satan adamlar gelmişti, ekmeklerde kaldırımda yerde diziliydi. Tunus'a gittim ama orada bu ikisi kadar mide bulandıracak durumlar görmemiştim.
    3'nün ortak özelliği pis olması, insanın yapışkan olması (müze geziyorsun yetkisiz herifin biri yanına gelip bla bla Arapça konuşuyor ilgilenmiyorsun ama yanından da hiç ayrılmıyor, konuşması bitince de bahşiş istiyor, birader ben senden bana özelliklede Arapça birşeyler anlat dedim mi, demedim. O zaman yürü git.), yapılaşmanın berbat olması, tarihlerine saygısız olması, insana saygılarının olmaması, özellikle turisti enayi sanmaları, pazarlıksız hiçbirşey alınamaması, taksi şoförlerinin saygılı olması (şaka lan şaka ne saygısı ya, saygısızlıklarını geçtim, tipe bakıp ceza verseler hepsi müebbet yer)...vs vs

Japonya'ya bakıyorsun. Sokaklarda bir tane çöp yok. Tapınakları bal dök yala kıvamda. İnsanlar saygılı, kimse turiste yapışmıyor. Etikette ne yazılıyorsa onu ödersin. Taksi ve otobüs şoförlerini sanatçı falan sanabilirsin çünkü aşağı yukarı hepsi beyaz eldiven takıyor. (en azından benim denk geldiklerim öyle oldu). Taksi şoförü seni oteline Tachikawa'dan geniş alıp getirmiyor hatta mümkünse en kestirme ve trafiksiz yerden götürüyor, ha pahalı mı evet pahalı ama değer.
    AVM'lerde (benim denk geldiklerimde) asansörde güler yüzlü bir hatun vardır, sen değil o düğmelere basar, şiir gibi konuşur. Hoşgeldin, hoşgittin demekten dilleri ve eğilmekten bel saplamaları bozulur ama yine o güleryüz yüzlerinden eksilmez.

Neyse işte daha da anlatırsam buradan birçok aile toplanıp oraya yerleşiriz diye düşünüyorum

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @imprezaWRC Yalan söylüyorlar inanma onlara

'''''''''''''''''''''''''

Tüm dünya bizi kıskanıyor

Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi çocuk parasını geçtim adam hamilelik döneminden hormonlar rahat durmadığı için diş için bile çek vermişler, sonra evde bakım hizmeti olsun 2 saati 800 yen diyor adamalara hayran kalmamak elde değil...
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bak abi ben sana başka bir şey göstereyim. Bizim insanımızın çevreye olan hassasiyetini gör

Almanyada bir eyalette çöp kovalarında bir kampanya deniyorlar.

Gördüğünüz üzere bizimkileri adam sanıp yabancılarla birlikte isimlerini ekliyorlar.

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Şimdi bizim medyamıza yansıma şekline bakalım.

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Almanlar;Mach et mehmet!yazınca bunlar bize hakaret ediyor diyen kafiye yurda giriş yaptı!almanyada sola,türkiyede sağa oy veren benciller!

Fotoğrafın çekildiği yer kapıkule sınır kapısı yakınları.

''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Bakın bu Mick Amca

Kendisi İngiliz

Büyük ihtimalle emeklilikten sonra Türkiyeye yerleşmiş.

''Türkiye cennet gibi ülke'' diyip sözde vatansever çomarların çevreye attığı çöpleri topluyor
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biliyorum biraderim. O haber çıkar çıkmaz araştırdım zaten. Hani sadece türklere özel bir kincilik gibi anlattı bizim medya.

Halbuki her ülkeden isimler yazıyor o kovalarda, alman isimleri dahil.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler