User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
122 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Amerikada yaşam hakkında

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YouTube

Sigorta ve sağlık giderlerini kabaca anlatmış

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı delta0o Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trump in itlikleri hiç etkilemiyormu halkı ya
    Trump a ABD de bir kesim isanın yeni oğlu gözüyle bakıyor

Türkiye de öcü kaka

Dıj güjler falan filan
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel bir video @hddsheriff 'in önerisiyle izlemeye başladım. Bunu mutlaka izleyin.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 gündür bu arkadaşların videolarını izliyorum bu video dikkatimi çekti, yaşadıkları yeri paylaşmış.

Neden dikkatimi çekti ön bilgi vereyim, bu videodaki arkadaş eşi hanımefendiyle birlikte 2012 de tek kelime ingilizce bilmeden green card çıkması sonucu atlayıp gelmişler Cepte 2000 USD ile.

Şuanda bu videodaki arkadaş pizza teslim işi yapıyor aylık 3k USD kasanıyorum diyor.

Başka bir video da 2 kişilik giderlerini vs de paylaştı aylık 1700-2000 usd arası (kira,yiyecek, içecek vs dahil) giderleri varmış.

Yaşadıkları ev videoda var, 2 araçları var, yakıt güvenlik sorunları var.

Ve videoyu paylaşmadaki asıl sebep "ben diyor amerikada alt tabaka yaşayan biriyim cümlesi"

Alt tabakada yaşayan insanın hayat standardı ile bizdekini bir karşılaştırmak lazım.

Evet... Bir seyler yazayim... @Turboquattro gibi elit amerikalilar yerine belki yeni yetme, lower class birinden bir seyler okumak istersiniz Kendileri uctu, Amerikanin sayili koleksiyonerleri ile falan calisiyorlar... Oncelikle suan icin dusuncelerimi yazacagim ve bunu diger konuma da kopyalayacagim... Konuyu okuyanlar dusuncelerimde yada gozlemlerimde ki degisiklikleri de gorebilecekler... Celisen seyler, degisen seyler olacaktir elbet... Cunku bizlerde ogreniyoruz... Biz burada superiz, herkes gelsin sapsalligi yapmayacak kadar olgun hissediyorum kendimi cunku Yazdiklarim ise samimi bir sekilde belki de gereksiz bir sekilde ozelimi dokmek aslinda... Lutfen hava atma gibi algilanmasin... Biz burasi icin giris seviyesine yakin yasiyoruz videodaki arkadasinda dedigi gibi... Birilerine fikir versin diye yazmak istiyorum sadece...

2200 dolar ile basladigim is hayatima suan daha yukselterek devam ediyorum... En az parayi gereksiz bir is olan depo isinde kazandim... Sonrasinda yine turk bir firmaya girdim ve 3500 kazanmaya basladim... Bu rakamlar Brut rakamlar... Yani elinize %15 azi geciyor....

3500 dolar gorece iyi bir rakam... Tek yada cocuksuz cift iseniz mukemmel... Cocuklu iseniz ucu ucuna... Bende de iki cocuk var... Bu rakam bana buranin ortalamasinda bir ev alma, 2008 model ML550 ve yanina bir adett aile tipi minivani alma imkani sagladi... Herhangi bir ek is yapmadim bu donemde...

Haziran ayi gibi araba ve ek is durumlarina agirlik vermeye basladigimda gordum ku artik maasli bir ise ihtiyacim yok... Ya kendime calisayim yada yer acayim istedim... Zaten 1 senedir her turlu arabanin tamirini vs yaptik ustamla beraber...

Isten ayrildim, ufak tefek araba alim satimi ve UBER yapiyorum... Uberi mortgage odesin, sehri ve sehirdeki insanlari taniyayim, iletisim kurayim diye yapiyorum... Sadece CUMA-CUMARTESI gece 10-4 arasi... Ortalama 250-350 dolar arasi net kazanci oluyor eger arabaniz bir ariza yapmadi ise... Soranlar icin cevap vereyim... Evet uber ile ayda 3bin civarina ulasabilirsiniz devamli calisir ve isiniz sadece uber olursa (LYFT ayni zamanda)

Sigortaniz yok ise saglik pahali, evet... Dis pahali gibi gelse de bir cok Turkun aklinda ki sey 'Turkiyeye donsem su kadara yaptiririm' olayi... Yoksa 1 dolar 1 TL mantigi ile giderseniz bir cok sey alim gucune gore ucuz...

Suan yogun bir sekilde kendi yerimi acmak icin cabaliyorum ama bir turlu beceremedik... Nasip olmadi guzel bir yer diyelim... Acik artirmalara gitmeye basladim arabalar ile alakali...

Simdi bitirmek zorundayim... Sunu soyleyebilirim sonuc olarak... ABD mukemmel bir sistem kurmus... Azicik kicini kaldirip calisan bir kisi hesap etmeden Et yiyebiliyor, arabasini aliyor, buranin standarti olan havuzlu fitnessli bir apartmanda oturabiliyor... Yani calismanin br karsiligi var... Trukiye deki alt gelir seviyesi ile asla ve asla karsilastirilamaz... Evet.. tuvalet temizleyerek luk araba ile Turkiye ye donulup hava atmak mumkun... Cunku Tuvalet temizleyerek Turkiye de ki orta duzey yoneticiden daha iyi maas alabiliyor ve belki daha iyi imkanlariniz olabiliyor... soru cevap seklinde giebiliriz alsinda... cevap vermeye calisalim suan ABD de yasayan arkadaslar olarak...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir abim 2 Gün önce Letgo dan televizyon ve sehpa sattı,kadın yaşlıymış siz getirir misiniz diye rica etmiş,biz de gidip kurulumu yaptık.kadın çay koydu falan bu Almanyada yaşıyormuş başladı fakir edebiyatı yapmaya yok işte Almanya ile Türkiye arasında fark yok.ben ordayken 800 euro kira veriyodum 1800 euro ile zor geçiniyodum,artık kesin dönüş yapıcaz dedi. ben de dedim e ablacım zor geçiniyosan bu yazlığı nasıl aldın ben de fakir olmasam neden letgodan ikinci el televizyon alayım diyor,iyi akşamlar deyip kalktık hemen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye çalışmadan daha rahat yaşanacak bir yer...

Birde klasiktir .. gurbetçiler Türkiye de herkes bizi zengin zannedip kaziklayacaklar psikolojisi ile hareket eder (bir çoğu)
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samimi bir cevap olmuş. Soru olursa soracağım.

Ülkeye girişte mesela velayeti anne de olan çocuk için sıkıntı oluyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben artık bu ülkeden vazgeçtim. İş yapıyorum ödeme alana kadar göbeğim çatlıyor alınca da bir halta yaramıyor açıkçası. Halkımızın ticaret anlayışını az çok biliyorsunuz.

GC çıkar da gidersek eğer eşşek gibi çalışır vaktinde paramı cebime koyarım. Elektrikçiyim araştırdığım kadarıyla pense getir çekiç götür ile başlangıç yapsam 100$ günlük para alırım. Başlangıç için kötü değil sonuçta sıfırdan başlıyoruz.

En önemli sebebim ise 6 yaşında ve 4 aylık kızlarıma iyi bir gelecek sağlayabilmek.

İlk hedef gc , olmazsa e2 için bütün şartları zorlamayı düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben artık bu ülkeden vazgeçtim. İş yapıyorum ödeme alana kadar göbeğim çatlıyor alınca da bir halta yaramıyor açıkçası. Halkımızın ticaret anlayışını az çok biliyorsunuz.

GC çıkar da gidersek eğer eşşek gibi çalışır vaktinde paramı cebime koyarım. Elektrikçiyim araştırdığım kadarıyla pense getir çekiç götür ile başlangıç yapsam 100$ günlük para alırım. Başlangıç için kötü değil sonuçta sıfırdan başlıyoruz.

En önemli sebebim ise 6 yaşında ve 4 aylık kızlarıma iyi bir gelecek sağlayabilmek.

İlk hedef gc , olmazsa e2 için bütün şartları zorlamayı düşünüyorum.
    Kazanırsan benim elektrik isim var
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Work and Travel ile gittiğimde döndüğüme pişman olmuştum. Çalıştığım iki yerde gelirsen işin hazır demişlerdi ama okul, aile buradaydı. Şimdi de kaldık türkiye'de gidemiyoruz. Bazı şeylerine çok imrensemde bazı kpnularda abd'de gerçekten zor. Şans olursa turbo&quattro abi gibi çok iyi imkanlar elde edilebilir. Allah yardımxınız olsun gurbet sonuçta, ama dönmeyin sakın tırmalayın orayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çok teknik bir konu. Yanıltmak istemem yorum yapıp acikcasi
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazanalımda gerisi dert değil her türlü çözeriz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Pasaport çıkartma kısmında anne ve babadan noter kanalı ile muvafakatname istiyorlar o aşamayı geçebilirsen ülkeye girişte sıkıntı çıkmaz zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben gelirsem çıraklık yaparım abi sana mobilya işinden de baya anlarım, aç kalmam zaten de maksat düzgün insanlar ile bir arada olabilmek.

Velayet işini şundan sordum kızım annesiyle yaşıyor, dolayısıyla alıp gitmek anneye haksızlık olur bize de yakışmaz çocuk kaçırmak (fazlasını hak ediyor da neyse) ama bir şekilde gelmesi gerekse sanırım muvafakat k lazım noterden ona da karşı taraf razı olmaz. Bu iş kitliyor beni yoksa kiriş fena kırdım. 25k usd yaparım mevcutları elden çıkarsam, o da 6 ay yeter. Dil ifade edecek kadar var, kız ark zaten ana dili gibi biliyor her türlü ekmeği çıkartırım ama işte evlat kısmı elimi kolumu bağlıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bekar adam 10bin altı ile rahat hayat kurar burada ...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bekar adam 10bin altı ile rahat hayat kurar burada ...
    Ah bekar olsaydım

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet... Bir seyler yazayim... @Turboquattro gibi elit amerikalilar yerine belki yeni yetme, lower class birinden bir seyler okumak istersiniz Kendileri uctu, Amerikanin sayili koleksiyonerleri ile falan calisiyorlar... Oncelikle suan icin dusuncelerimi yazacagim ve bunu diger konuma da kopyalayacagim... Konuyu okuyanlar dusuncelerimde yada gozlemlerimde ki degisiklikleri de gorebilecekler... Celisen seyler, degisen seyler olacaktir elbet... Cunku bizlerde ogreniyoruz... Biz burada superiz, herkes gelsin sapsalligi yapmayacak kadar olgun hissediyorum kendimi cunku Yazdiklarim ise samimi bir sekilde belki de gereksiz bir sekilde ozelimi dokmek aslinda... Lutfen hava atma gibi algilanmasin... Biz burasi icin giris seviyesine yakin yasiyoruz videodaki arkadasinda dedigi gibi... Birilerine fikir versin diye yazmak istiyorum sadece...

2200 dolar ile basladigim is hayatima suan daha yukselterek devam ediyorum... En az parayi gereksiz bir is olan depo isinde kazandim... Sonrasinda yine turk bir firmaya girdim ve 3500 kazanmaya basladim... Bu rakamlar Brut rakamlar... Yani elinize %15 azi geciyor....

3500 dolar gorece iyi bir rakam... Tek yada cocuksuz cift iseniz mukemmel... Cocuklu iseniz ucu ucuna... Bende de iki cocuk var... Bu rakam bana buranin ortalamasinda bir ev alma, 2008 model ML550 ve yanina bir adett aile tipi minivani alma imkani sagladi... Herhangi bir ek is yapmadim bu donemde...

Haziran ayi gibi araba ve ek is durumlarina agirlik vermeye basladigimda gordum ku artik maasli bir ise ihtiyacim yok... Ya kendime calisayim yada yer acayim istedim... Zaten 1 senedir her turlu arabanin tamirini vs yaptik ustamla beraber...

Isten ayrildim, ufak tefek araba alim satimi ve UBER yapiyorum... Uberi mortgage odesin, sehri ve sehirdeki insanlari taniyayim, iletisim kurayim diye yapiyorum... Sadece CUMA-CUMARTESI gece 10-4 arasi... Ortalama 250-350 dolar arasi net kazanci oluyor eger arabaniz bir ariza yapmadi ise... Soranlar icin cevap vereyim... Evet uber ile ayda 3bin civarina ulasabilirsiniz devamli calisir ve isiniz sadece uber olursa (LYFT ayni zamanda)

Sigortaniz yok ise saglik pahali, evet... Dis pahali gibi gelse de bir cok Turkun aklinda ki sey 'Turkiyeye donsem su kadara yaptiririm' olayi... Yoksa 1 dolar 1 TL mantigi ile giderseniz bir cok sey alim gucune gore ucuz...

Suan yogun bir sekilde kendi yerimi acmak icin cabaliyorum ama bir turlu beceremedik... Nasip olmadi guzel bir yer diyelim... Acik artirmalara gitmeye basladim arabalar ile alakali...

Simdi bitirmek zorundayim... Sunu soyleyebilirim sonuc olarak... ABD mukemmel bir sistem kurmus... Azicik kicini kaldirip calisan bir kisi hesap etmeden Et yiyebiliyor, arabasini aliyor, buranin standarti olan havuzlu fitnessli bir apartmanda oturabiliyor... Yani calismanin br karsiligi var... Trukiye deki alt gelir seviyesi ile asla ve asla karsilastirilamaz... Evet.. tuvalet temizleyerek luk araba ile Turkiye ye donulup hava atmak mumkun... Cunku Tuvalet temizleyerek Turkiye de ki orta duzey yoneticiden daha iyi maas alabiliyor ve belki daha iyi imkanlariniz olabiliyor... soru cevap seklinde giebiliriz alsinda... cevap vermeye calisalim suan ABD de yasayan arkadaslar olarak...
    Abi ben insanlari yonlendirici seyler yazmak istemiyorum pek. Benim 2007 de yanliz basima gelip kurdugum duzen ile ailesiyle bugun yarin gelmeye calisan birinin takip edecegi yol farkli olacaktir. Lutfen beni kistas almasin kimse burada. Ben bekarim Allaha sukur kazancim cok iyi, bizim cografya insani hic arkadasim yok, kafa olarak biraz daha farkli, gecim sikintisiz hayatimi daha nasil eglenceli yapabilirim modunda takiliyorum. Standart olarak evli, iki cocuk ve es bakan biri ile farkliliklar olmasi cok normal. Beni instagramdan takip edenler aa bende giderim o sekilde yasarim diye dusunmesinler. O standardi tutturmak yillar aliyor egerki babadan fln gelen guzel paralar yoksa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şu videoda TR / ABD (Genel olarak teksas) farklarını anlatıyor, okul servisi ile ilgili anlattığı dikkatimi çekti.

Filmlerde gördüğünüz sarı otobüsler var ve ücretsiz dedi.

Akabinde ise bu araçlar öğrencileri indirmek için durduğunda yanlarında stop tabelaları açılıyormuş bundan bahsetti.

En can alıcı kısım ise eğer araç durmuş ve öğrenci indiriyor iken sen o aracı sollarsan ehliyetine sınırsız süre ile el konuluyormuş.

Bizdeki servislerin durumu ile oradaki servislerin ve çocuklara verilen önem ne kadar farklı. Evet bizi kıskanıyorlar kesin inandım şuan !!!

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şu videoda TR / ABD (Genel olarak teksas) farklarını anlatıyor, okul servisi ile ilgili anlattığı dikkatimi çekti.

Filmlerde gördüğünüz sarı otobüsler var ve ücretsiz dedi.

Akabinde ise bu araçlar öğrencileri indirmek için durduğunda yanlarında stop tabelaları açılıyormuş bundan bahsetti.

En can alıcı kısım ise eğer araç durmuş ve öğrenci indiriyor iken sen o aracı sollarsan ehliyetine sınırsız süre ile el konuluyormuş.

Bizdeki servislerin durumu ile oradaki servislerin ve çocuklara verilen önem ne kadar farklı. Evet bizi kıskanıyorlar kesin inandım şuan !!!

imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler