User Tag List

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 58 ile 62 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikada yaşam hakkında

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ben insanlari yonlendirici seyler yazmak istemiyorum pek. Benim 2007 de yanliz basima gelip kurdugum duzen ile ailesiyle bugun yarin gelmeye calisan birinin takip edecegi yol farkli olacaktir. Lutfen beni kistas almasin kimse burada. Ben bekarim Allaha sukur kazancim cok iyi, bizim cografya insani hic arkadasim yok, kafa olarak biraz daha farkli, gecim sikintisiz hayatimi daha nasil eglenceli yapabilirim modunda takiliyorum. Standart olarak evli, iki cocuk ve es bakan biri ile farkliliklar olmasi cok normal. Beni instagramdan takip edenler aa bende giderim o sekilde yasarim diye dusunmesinler. O standardi tutturmak yillar aliyor egerki babadan fln gelen guzel paralar yoksa.
    Adam bizi begenmiyor

Yakinda Brickell'e tasinacam ozaman gorursun

Amerika'da calismadan hic bir sey sahibi olamazsiniz arkadaslar. Bu yuzden macasi yiyen adamlar her zaman sabir ve calisma ile bir noktaya geliyorlar.

Ben o isi yapmam , ben bu isi yapmam diyen bir yapiniz varsa Amerika size pek yaramaz.

Aklinizi kullanir , cevre edinir , ve cabalayarak calisirsaniz , zaten burda yasam ucuz bir cok seyin sahibi olmak ozaman kolay oluyor.
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

| KREAMARK

tolga_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam bizi begenmiyor

Yakinda Brickell'e tasinacam ozaman gorursun

Amerika'da calismadan hic bir sey sahibi olamazsiniz arkadaslar. Bu yuzden macasi yiyen adamlar her zaman sabir ve calisma ile bir noktaya geliyorlar.

Ben o isi yapmam , ben bu isi yapmam diyen bir yapiniz varsa Amerika size pek yaramaz.

Aklinizi kullanir , cevre edinir , ve cabalayarak calisirsaniz , zaten burda yasam ucuz bir cok seyin sahibi olmak ozaman kolay oluyor.
    Haksız değil bence, farklı kişilerin videolarını izliyorum genel edindiğim izlenim Türklerden uzak dur,

adamları üç otuz paraya çalıştırmalar, ev kirasını ödüyorum deyip ödememeler neler neler.

Adam haklı dağılalım
    Bazen diyorum ki; ''ne olacak söyle gitsin''
    Sonra diyorum; ''Söyleyince ne olacak, sus bitsin.'
    ' Hz. Mevlana

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haksız değil bence, farklı kişilerin videolarını izliyorum genel edindiğim izlenim Türklerden uzak dur,

adamları üç otuz paraya çalıştırmalar, ev kirasını ödüyorum deyip ödememeler neler neler.

Adam haklı dağılalım
    Yok isin sakasindayim bana da sorsalar 5 kisi sayarim hepi topu gorustugum Turk olarak.

Insanlari kucumsemek gibi algilanmasin ama bazi kesimlerden - zumrelerden zamaninda acayip akin akin insan gelmis , gelmis ama Turkiye'de nasil yasiyorsa aynen devam etmis adam. Bir tas bile ustune koymamis e hal boyle olunca o anlatilanlarin hepsi gercek oluyor.

Cok sukur biz bizle calisan kimseye hele Turk ise bir kere bile yanlis davranmadik , tam tersi coktur ama.

Bir ornek daha vereyim , ortadogu cografyasindan gocup gelen cogu isletme ya da is yeri assagi yukari bu kafada calisiyor. Hep kendi cografyasindakilere cakma pesindeler.

Gelirseniz ilk isiniz bunlari deneyimleyip aralarindan siyrilmak olsun ki yolunuz acilsin.
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

| KREAMARK

tolga_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok isin sakasindayim bana da sorsalar 5 kisi sayarim hepi topu gorustugum Turk olarak.

Insanlari kucumsemek gibi algilanmasin ama bazi kesimlerden - zumrelerden zamaninda acayip akin akin insan gelmis , gelmis ama Turkiye'de nasil yasiyorsa aynen devam etmis adam. Bir tas bile ustune koymamis e hal boyle olunca o anlatilanlarin hepsi gercek oluyor.

Cok sukur biz bizle calisan kimseye hele Turk ise bir kere bile yanlis davranmadik , tam tersi coktur ama.

Bir ornek daha vereyim , ortadogu cografyasindan gocup gelen cogu isletme ya da is yeri assagi yukari bu kafada calisiyor. Hep kendi cografyasindakilere cakma pesindeler.

Gelirseniz ilk isiniz bunlari deneyimleyip aralarindan siyrilmak olsun ki yolunuz acilsin.
    konuyu asıl açış amacıma geleyim o zaman

Oralarda yaşayan kim varsa konumunu öğrenip geldiğimde "abey yap bi güzellik yolsuz kaldık" demekti

Enteresan insanlarız içimiz (iyileri tenzih ediyorum) hep hinlik / kolay para kazanma / birinin üzerinden nasıl geçiniriz'i düşünmekle dolu.

Bir çift vardı saatlik ücret 8 usd iken 3 usd ye çalıştırmışlar bunları, çalıştıkları yer de Türk marketiymiş maalesef.
    Bazen diyorum ki; ''ne olacak söyle gitsin''
    Sonra diyorum; ''Söyleyince ne olacak, sus bitsin.'
    ' Hz. Mevlana

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şu videoda TR / ABD (Genel olarak teksas) farklarını anlatıyor, okul servisi ile ilgili anlattığı dikkatimi çekti.

Filmlerde gördüğünüz sarı otobüsler var ve ücretsiz dedi.

Akabinde ise bu araçlar öğrencileri indirmek için durduğunda yanlarında stop tabelaları açılıyormuş bundan bahsetti.

En can alıcı kısım ise eğer araç durmuş ve öğrenci indiriyor iken sen o aracı sollarsan ehliyetine sınırsız süre ile el konuluyormuş.

Bizdeki servislerin durumu ile oradaki servislerin ve çocuklara verilen önem ne kadar farklı. Evet bizi kıskanıyorlar kesin inandım şuan !!!
    Serkan yürekli var o da atlantayı anlatıyor. Alkollü araba kullanmayı geçtim arabanın içinde ağzı açık içki şişesi varsa veya yanında oturan adam içiyorsa 12 ay hapis ve ehliyete elveda ediyormuşsun. Keşke bizde de öyle olsa

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler