User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
122 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Amerikada yaşam hakkında

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ben insanlari yonlendirici seyler yazmak istemiyorum pek. Benim 2007 de yanliz basima gelip kurdugum duzen ile ailesiyle bugun yarin gelmeye calisan birinin takip edecegi yol farkli olacaktir. Lutfen beni kistas almasin kimse burada. Ben bekarim Allaha sukur kazancim cok iyi, bizim cografya insani hic arkadasim yok, kafa olarak biraz daha farkli, gecim sikintisiz hayatimi daha nasil eglenceli yapabilirim modunda takiliyorum. Standart olarak evli, iki cocuk ve es bakan biri ile farkliliklar olmasi cok normal. Beni instagramdan takip edenler aa bende giderim o sekilde yasarim diye dusunmesinler. O standardi tutturmak yillar aliyor egerki babadan fln gelen guzel paralar yoksa.
    Adam bizi begenmiyor

Yakinda Brickell'e tasinacam ozaman gorursun

Amerika'da calismadan hic bir sey sahibi olamazsiniz arkadaslar. Bu yuzden macasi yiyen adamlar her zaman sabir ve calisma ile bir noktaya geliyorlar.

Ben o isi yapmam , ben bu isi yapmam diyen bir yapiniz varsa Amerika size pek yaramaz.

Aklinizi kullanir , cevre edinir , ve cabalayarak calisirsaniz , zaten burda yasam ucuz bir cok seyin sahibi olmak ozaman kolay oluyor.
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam bizi begenmiyor

Yakinda Brickell'e tasinacam ozaman gorursun

Amerika'da calismadan hic bir sey sahibi olamazsiniz arkadaslar. Bu yuzden macasi yiyen adamlar her zaman sabir ve calisma ile bir noktaya geliyorlar.

Ben o isi yapmam , ben bu isi yapmam diyen bir yapiniz varsa Amerika size pek yaramaz.

Aklinizi kullanir , cevre edinir , ve cabalayarak calisirsaniz , zaten burda yasam ucuz bir cok seyin sahibi olmak ozaman kolay oluyor.
    Haksız değil bence, farklı kişilerin videolarını izliyorum genel edindiğim izlenim Türklerden uzak dur,

adamları üç otuz paraya çalıştırmalar, ev kirasını ödüyorum deyip ödememeler neler neler.

Adam haklı dağılalım

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haksız değil bence, farklı kişilerin videolarını izliyorum genel edindiğim izlenim Türklerden uzak dur,

adamları üç otuz paraya çalıştırmalar, ev kirasını ödüyorum deyip ödememeler neler neler.

Adam haklı dağılalım
    Yok isin sakasindayim bana da sorsalar 5 kisi sayarim hepi topu gorustugum Turk olarak.

Insanlari kucumsemek gibi algilanmasin ama bazi kesimlerden - zumrelerden zamaninda acayip akin akin insan gelmis , gelmis ama Turkiye'de nasil yasiyorsa aynen devam etmis adam. Bir tas bile ustune koymamis e hal boyle olunca o anlatilanlarin hepsi gercek oluyor.

Cok sukur biz bizle calisan kimseye hele Turk ise bir kere bile yanlis davranmadik , tam tersi coktur ama.

Bir ornek daha vereyim , ortadogu cografyasindan gocup gelen cogu isletme ya da is yeri assagi yukari bu kafada calisiyor. Hep kendi cografyasindakilere cakma pesindeler.

Gelirseniz ilk isiniz bunlari deneyimleyip aralarindan siyrilmak olsun ki yolunuz acilsin.
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok isin sakasindayim bana da sorsalar 5 kisi sayarim hepi topu gorustugum Turk olarak.

Insanlari kucumsemek gibi algilanmasin ama bazi kesimlerden - zumrelerden zamaninda acayip akin akin insan gelmis , gelmis ama Turkiye'de nasil yasiyorsa aynen devam etmis adam. Bir tas bile ustune koymamis e hal boyle olunca o anlatilanlarin hepsi gercek oluyor.

Cok sukur biz bizle calisan kimseye hele Turk ise bir kere bile yanlis davranmadik , tam tersi coktur ama.

Bir ornek daha vereyim , ortadogu cografyasindan gocup gelen cogu isletme ya da is yeri assagi yukari bu kafada calisiyor. Hep kendi cografyasindakilere cakma pesindeler.

Gelirseniz ilk isiniz bunlari deneyimleyip aralarindan siyrilmak olsun ki yolunuz acilsin.
    konuyu asıl açış amacıma geleyim o zaman

Oralarda yaşayan kim varsa konumunu öğrenip geldiğimde "abey yap bi güzellik yolsuz kaldık" demekti

Enteresan insanlarız içimiz (iyileri tenzih ediyorum) hep hinlik / kolay para kazanma / birinin üzerinden nasıl geçiniriz'i düşünmekle dolu.

Bir çift vardı saatlik ücret 8 usd iken 3 usd ye çalıştırmışlar bunları, çalıştıkları yer de Türk marketiymiş maalesef.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şu videoda TR / ABD (Genel olarak teksas) farklarını anlatıyor, okul servisi ile ilgili anlattığı dikkatimi çekti.

Filmlerde gördüğünüz sarı otobüsler var ve ücretsiz dedi.

Akabinde ise bu araçlar öğrencileri indirmek için durduğunda yanlarında stop tabelaları açılıyormuş bundan bahsetti.

En can alıcı kısım ise eğer araç durmuş ve öğrenci indiriyor iken sen o aracı sollarsan ehliyetine sınırsız süre ile el konuluyormuş.

Bizdeki servislerin durumu ile oradaki servislerin ve çocuklara verilen önem ne kadar farklı. Evet bizi kıskanıyorlar kesin inandım şuan !!!
    Serkan yürekli var o da atlantayı anlatıyor. Alkollü araba kullanmayı geçtim arabanın içinde ağzı açık içki şişesi varsa veya yanında oturan adam içiyorsa 12 ay hapis ve ehliyete elveda ediyormuşsun. Keşke bizde de öyle olsa

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başvuru tarihleri açıklandı 3 ekim - 6 kasım arasında dv2020 ye başvurabilirsiniz.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yıl da karavana olmaz inşallah

ilkerrrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vize var. Gözü karartıp gelsek, bir süre rezillik çekmek falan da kabulüm. Sonunda legal olabiliyor muyuz?

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samimi bir cevap olmuş. Soru olursa soracağım.

Ülkeye girişte mesela velayeti anne de olan çocuk için sıkıntı oluyor mu?
    Biraz daha detaylandırayım bunu ;

18 Yaşına kadar Yurt dışına çıkarken&girerken muvafakat name gerektirir. Anne&Baba Noter onaylı alınan bir belgedir. Bu olmadan çocuk Anne veya Baba ile yurt dışına çıkamaz.
    Bu belge olduğu sürece bir sorun sıkıntı olmaz. 6-12 Yaş arasında çocuklar anne baba olmadan da uçak seyahati yapabilir, muvafakat name de tek başına seyahat edebilir ibaresi var ise.

@semavi

Abi, çok tatlı dille anlatmışsın gerçekten. Umarım aradığın yeri bulursun ve devam edersin oralarda.

Yusuf abi zaten baya çıtayı yükseltti "Klasik Amca" ile tanışarak
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bir kaç video cektim...

Bir iki youtuber izledim. Dertleri insanları ipten alacak bilgi vermek yerine nasıl daha çok izlenebiliriz...

3 saat çalıştım 18.5k TL kazandım başlığı bile ilgi çekip iç geçirmeye yönelik (videoyu izlemedim)

Gerçekten çok vakit harcıyorum yeni gelecek bazı arkadaşlar için... Sadece empati yapıp yardım etmek istiyorum ama limitlerimi zorluyor yeni gelenler...

Kimse burada ki Türkler kötü demesin .. Türkiye nin bir yansıması olarak bakın buraya ... Neysek oyuz... Şimdilik 3 video çektim... Bir iki hayati konuda daha çekerim...

Geniş bir bakış açısı sağlamaya çalışıyorum yeni gelenlere... Bakkalda ucuza bulduğum ürün üzerinden prim yapmak değil amacım. Insanlar çoluk çocuk geliyor, bazıları bu sovmenlikleri yuzunden o çocukların bile hakkına giriyor... Amaç ünlü olmak, YouTube dan para kazanmak, gelenlerin komisyonlarına konmak... Yahu kon kon da adamları geri dönulmez yollara sokmayin... Neyse
    ..

YouTube
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni yerlesecek arkadaşlarınıza önerebilirsiniz... Faydalı olur diye düşünüyorum...

Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde Kasım ayının ilk haftasında eşim ile İngiltereye gidiyoruz, bundan sonra hayatımıza orada devam etmeye çalışacağız.

Senelerce gerek ülkenin durumu olsun gerek hayallerim olsun hem ağzımdaydı, kaçacağım, gideceğim, yaşanmaz buralarda artık diyordum. şimdi konuştuğum, fikir aldığım, aynı kafa yapısındaki olan herkes de aynı şeyleri söylüyor herkeste bir gitme hevesi var ama zaman azaldıkça iş ciddiye bindikçe garip duygular içine girdim, her şeyi sorguluyorum, sürekli iyi - kötü yönleri tartıyorum, alışkanlıklardan, standartlardan kopmak zorluyor, aileden kopmak zorluyor, korkuyorum. fakat hayallerimden de dönmek istemiyorum.

Bu gerçekten büyük bir kararmış onu öğrendim. Semavi, sizi de tebrik ediyorum. umarım biz de başarırız.

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mert- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde Kasım ayının ilk haftasında eşim ile İngiltereye gidiyoruz, bundan sonra hayatımıza orada devam etmeye çalışacağız.

Senelerce gerek ülkenin durumu olsun gerek hayallerim olsun hem ağzımdaydı, kaçacağım, gideceğim, yaşanmaz buralarda artık diyordum. şimdi konuştuğum, fikir aldığım, aynı kafa yapısındaki olan herkes de aynı şeyleri söylüyor herkeste bir gitme hevesi var ama zaman azaldıkça iş ciddiye bindikçe garip duygular içine girdim, her şeyi sorguluyorum, sürekli iyi - kötü yönleri tartıyorum, alışkanlıklardan, standartlardan kopmak zorluyor, aileden kopmak zorluyor, korkuyorum. fakat hayallerimden de dönmek istemiyorum.

Bu gerçekten büyük bir kararmış onu öğrendim. Semavi, sizi de tebrik ediyorum. umarım biz de başarırız.

En yakın arkadaşım da bedelli askerliğini yaptıktan sonra İngiltere'ye gidecek. Muhtemelen 1 sene içerisinde bende oraya yerleşmeyi planlıyorum. Bekarken bağlayan bir sebep yokken gitmek çok güzel bir fikir gibi geliyor. Zorluklar falan illa ki çekilecektir fakat en azından burdaki kadar geleceğe yönelik kaygılarım olacağını düşünmüyorum. Sizeİngiltere ve hayallerinizde başarılar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videoları ağır küfürlü olsa da idris usta usa efsanedir hafif kafadan çatlak usta, tecrübelerini anlatıyor.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes bir yere gidiyor,biz gidemiyoruz

biz nolacağız,giderken düşünüyor musunuz
    imzasız..

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şurda 3-5 iyi insan var onlarda alip başını gidiyo anasıni satayım.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    param olsa ben de kaçarım diye düşünüyorum. Bulgaristan bile bizden daha iyi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @semavi izliyorum abi videoları sonra yorum yapacağım. Eline sağlık şimdiden.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Youtube soytari kayniyor resmen, ve tablo her yerde oldugu gibi orada da asagidakinden farksiz. Umarim siz durumu degistirebilirsiniz @semavi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler