User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
122 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Amerikada yaşam hakkında

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    param olsa ben de kaçarım diye düşünüyorum. Bulgaristan bile bizden daha iyi
    abartmayalım tamam amerika avrupa filan fırsatlar ülkesi, çok çalışırsan ilerde emekliliğinde Türkiye de çok çok iyi şartlarda yaşarsın. Ancak bulgaristan rusya ve balkanlar ülkeleri v.s ciddi cacık. sadece hayat güzel, ortam güzel, yani gerçekten çok iyi bir iş ile gitmiyorsan, taşınıp gideyim 2 uber yapar 1 pizza dağıtır köşe olurum sistemi işlemez, aç kalırsın. körü körüne gidip ilerde tr için zengin sayılabilecek bir varlıkla dönebileceğin ülkeler sınırlıdır ve bunların başını amerika çeker.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada kahrolsun ameriga, pis dıj güç. nasıl ülkenizi bırakıp 1 numaraları düşmanımızın ülkesine taşınıyorsunuz anlamıyorum, dermişimmm
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abartmayalım tamam amerika avrupa filan fırsatlar ülkesi, çok çalışırsan ilerde emekliliğinde Türkiye de çok çok iyi şartlarda yaşarsın. Ancak bulgaristan rusya ve balkanlar ülkeleri v.s ciddi cacık. sadece hayat güzel, ortam güzel, yani gerçekten çok iyi bir iş ile gitmiyorsan, taşınıp gideyim 2 uber yapar 1 pizza dağıtır köşe olurum sistemi işlemez, aç kalırsın. körü körüne gidip ilerde tr için zengin sayılabilecek bir varlıkla dönebileceğin ülkeler sınırlıdır ve bunların başını amerika çeker.
    Bulgar levası bile TL'ye göre değer kazanınca açıkçası öyle düşünüyorum. En kötü Edirneden alışveriş yapar geri gidersin mesela.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Mert- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde Kasım ayının ilk haftasında eşim ile İngiltereye gidiyoruz, bundan sonra hayatımıza orada devam etmeye çalışacağız.

Senelerce gerek ülkenin durumu olsun gerek hayallerim olsun hem ağzımdaydı, kaçacağım, gideceğim, yaşanmaz buralarda artık diyordum. şimdi konuştuğum, fikir aldığım, aynı kafa yapısındaki olan herkes de aynı şeyleri söylüyor herkeste bir gitme hevesi var ama zaman azaldıkça iş ciddiye bindikçe garip duygular içine girdim, her şeyi sorguluyorum, sürekli iyi - kötü yönleri tartıyorum, alışkanlıklardan, standartlardan kopmak zorluyor, aileden kopmak zorluyor, korkuyorum. fakat hayallerimden de dönmek istemiyorum.

Bu gerçekten büyük bir kararmış onu öğrendim. Semavi, sizi de tebrik ediyorum. umarım biz de başarırız.
    O zaman İngiltere ile ilgili zorlukları, kolaylıkları senden bekliyor olacağız. Gider gitmez 200 pounda otomobil aldım dersen ekip toplar ilk uçakla bulunduğun yere gelip kibar yöntemler ile altından otomobili alırız

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman İngiltere ile ilgili zorlukları, kolaylıkları senden bekliyor olacağız. Gider gitmez 200 pounda otomobil aldım dersen ekip toplar ilk uçakla bulunduğun yere gelip kibar yöntemler ile altından otomobili alırız
    gc bana çıkarsa alacağım ilk subarunun arka camına komple senin resmini yaptırıcam

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @semavi hic usenmedinmi yahu o videolari cekmeye

Cok guzel, objektif bilgiler. Sacma sapan goz boyayan youtuber ler yerine semavi yi takip edin /)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @semavi 3 saat çalıştım 18 k para yaptım diyen vatandaşın videolarını bu konu sayesinde buldum. Adamın gc alma hikayesi izleyince kapattım ve bir daha izlemedim adam usa de kutu kola fiyatına bakmış bizde 1 tane kutu kola aldığı paraya orada 1 kasa alabiliyormuş o yüzden kabul etmiş.

İnsanları görünüşlerine göre yargılamayı sevmem ama bu adamın hal hareketleri konuşması vs müptezel torbacı kıvamında

Ben birini takip ediyorsam bakıyorum adam ne anlatıyor ve ne yapmış ? Yukarıda bahsettiğim adam 2007 de gitmiş daha yeni vatandaşlık alabilmiş toplamda 10-15 k lık 2 araba alıp kirada oturuyor. Hal böyle olunca adamı ciddiye almıyorum.

Benim örneğim sensin o yüzden videolara devam....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @semavi 3 saat çalıştım 18 k para yaptım diyen vatandaşın videolarını bu konu sayesinde buldum. Adamın gc alma hikayesi izleyince kapattım ve bir daha izlemedim adam usa de kutu kola fiyatına bakmış bizde 1 tane kutu kola aldığı paraya orada 1 kasa alabiliyormuş o yüzden kabul etmiş.

İnsanları görünüşlerine göre yargılamayı sevmem ama bu adamın hal hareketleri konuşması vs müptezel torbacı kıvamında

Ben birini takip ediyorsam bakıyorum adam ne anlatıyor ve ne yapmış ? Yukarıda bahsettiğim adam 2007 de gitmiş daha yeni vatandaşlık alabilmiş toplamda 10-15 k lık 2 araba alıp kirada oturuyor. Hal böyle olunca adamı ciddiye almıyorum.

Hocam buraya takildim ben. Abd de vatandaslik almak cok uzun soluklu ve masrafli is . Kagit kurek isleri, avukatlar onlar bunlar, uzun surmesi cok normal ki bende vatandasligimi anca gecen sene alabildim .
    Ayrica birseyleri oturtana kadar yatirim yapmak istememis olabilir ki vatandasliga basvuruldugunda adres degistirmek seni baya bir geriye atiyor bekleme acisindan . Yani bahsettigin arkadasi tanimiyorim, videosunu izlemedim ama sirf isaretledigim yerden dolayi ciddiye almamak biraz tuhaf geldi bana .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam buraya takildim ben. Abd de vatandaslik almak cok uzun soluklu ve masrafli is . Kagit kurek isleri, avukatlar onlar bunlar, uzun surmesi cok normal ki bende vatandasligimi anca gecen sene alabildim .
    Ayrica birseyleri oturtana kadar yatirim yapmak istememis olabilir ki vatandasliga basvuruldugunda adres degistirmek seni baya bir geriye atiyor bekleme acisindan . Yani bahsettigin arkadasi tanimiyorim, videosunu izlemedim ama sirf isaretledigim yerden dolayi ciddiye almamak biraz tuhaf geldi bana .
    Videoları izlemeyince garip gelmiş benim yazdıklarım Yusuf. 3 saatte 18k tl para yaptım diye hava atan bir adamdan bahsettiyorum ben , madem bu kadar çok kazanıyor görünürde bir şey yok demeye çalıştım. Kısaca bu ve bunun gibi adamlar örnek alınmamalı yoksa giden adam hayal kırıklığına uğrar.

Kendini bu adamla aynı kefeye koyma sakın aynı dönemde gitmişsiniz ama sen uzaydasın adam magmada

5-6 dk izle yeter
    YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videoları izlemeyince garip gelmiş benim yazdıklarım Yusuf. 3 saatte 18k tl para yaptım diye hava atan bir adamdan bahsettiyorum ben , madem bu kadar çok kazanıyor görünürde bir şey yok demeye çalıştım. Kısaca bu ve bunun gibi adamlar örnek alınmamalı yoksa giden adam hayal kırıklığına uğrar.

Kendini bu adamla aynı kefeye koyma sakın aynı dönemde gitmişsiniz ama sen uzaydasın adam magmada

5-6 dk izle yeter
    YouTube
    Bende biraz yanlis anlamisim sanirim, vaktim oldugunda bakacagim videoya

Vatandaslik ile ilgili yazdigim bir iki cumlede konuya biraz ek bilgi olsun o zaman. Uzun zaman alan, masrafli, stresli bir macera .

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haha yok yok merak etme sürekli şikayet edeceğim

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En son Lise de bir konser vermiştim... O zaman böyle ünlü hissetmistim kendimi

Şaka bir yana...

Saf bilgi aktarmaya çalışıyorum... Birazda aileye ve geleceğe dayalı bilgiler...

Yusuf bana göre daha tecrübeli tabi... Benim ise yeni yerlesecek birine daha fazla taze bilgi verme imkanım olabilir... Yoksa genel mana da çok yaşayan daha çok hakimdir. Bende arada soruyorum Yusuf'a bir şeyler...

Koleksiyoncu amcayi bulunca bizi tanımıyor artık ama olsun
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=semavi;8512711]En son Lise de bir konser vermiştim... O zaman böyle ünlü hissetmistim kendimi

Şaka bir yana...

Saf bilgi aktarmaya çalışıyorum... Birazda aileye ve geleceğe dayalı bilgiler...

Yusuf bana göre daha tecrübeli tabi... Benim ise yeni yerlesecek birine daha fazla taze bilgi verme imkanım olabilir... Yoksa genel mana da çok yaşayan daha çok hakimdir. Bende arada soruyorum Yusuf'a bir şeyler...

Koleksiyoncu amcayi bulunca bizi tanımıyor artık ama olsun [/QUOTE]

Tr den doneli 3 hafta fln oldu daha iki gun fln bos kullanabildim cok yogunum

Ekim 22 - 27 arasi Montana - Fort Lauderdale road trip yapacagiz tesla model X p100d ile toplam 4bin km civari bisey olacak. Amcamiz senden benden rahatsiz . Ocak ayinda davetlisi olarak Arizona dayim VIP olarak davet etmisler bunu ulkenin en buyuk acik arttirmalarindan birine . Oradan bana corvette ve/veya m3-m4 fln ckarmaya calisacagiz O’nun araciligi ile . Valla hep yziyorum boyle birini arasan bulamazsin.

PS fotosuz gecmiyim . Iki hafta oncesinden fln snaa video atmistim bol bol ozlemissindir allante yi turlayalim vol 7382266228 dan birkac kare bu arada galiba ilk araba selfie m bu ;p

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Macera dolu amk

Amk: Amerika
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @semavi hic usenmedinmi yahu o videolari cekmeye

Cok guzel, objektif bilgiler. Sacma sapan goz boyayan youtuber ler yerine semavi yi takip edin /)
    Valla Yusuf çok vakit harcadım yeni geleceklere... Dedim en iyisi video çekmek...

Bir kaç tane daha çekeceğim... Iyi kötü hepsi olacak içinde. Sonra araba videolarına geçerim

Bu arada açtım ulan galeriyi millet

Servis açamadım ama en azından galeri işine şimdiden başlayayım sonra yer bakarım dedim...

Resim falan paylaşırım yakında...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulgar levası bile TL'ye göre değer kazanınca açıkçası öyle düşünüyorum. En kötü Edirneden alışveriş yapar geri gidersin mesela.
    Akrabalarım eskiden bulgaristana gidip alışveriş yapıp depoyu doldurur gelirlerdiŞimdi sıra bulgarlarda, aynı şeyi onlar yapıyorlar.ama bulgaristan harbi bitik durumda artık,her yer şopar hırsız kaynıyor hele anlasınlar Türk olduğunu yandın,kendini iyi kollaman lazım.polis bile oralı değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla Yusuf çok vakit harcadım yeni geleceklere... Dedim en iyisi video çekmek...

Bir kaç tane daha çekeceğim... Iyi kötü hepsi olacak içinde. Sonra araba videolarına geçerim

Servis açamadım ama en azından galeri işine şimdiden başlayayım sonra yer bakarım dedim...

Allah utandırmasın, hayırlı olsun. Bize de müşteri olmal nasip olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

vay bee hayırlı olsun. amerika salça olabileceğimi kapılar her geçen gün artıyor

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akrabalarım eskiden bulgaristana gidip alışveriş yapıp depoyu doldurur gelirlerdiŞimdi sıra bulgarlarda, aynı şeyi onlar yapıyorlar.ama bulgaristan harbi bitik durumda artık,her yer şopar hırsız kaynıyor hele anlasınlar Türk olduğunu yandın,kendini iyi kollaman lazım.polis bile oralı değil.
    valla İstanbul çok farklı değil be ya. tüm sokağa girdiler yakalanan yok. kapalı açık iki otoparkımız var kelebek camını kırdılar saat sabah 5'te alarma kaçtılar, ondan beridir kapalı otoparka yer olmasa bile istif şeklinde park ediyorum. eve girdiler ziynet eşyası aradılar bulamadılar, bakkala girdiler iş ortasında yakalandılar yine salındılar. Muz cunhuriyetinden selamlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler