User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Biz Trafikte de Aileyiz - Sosyal Sorumluluk Projesi

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Biz Trafikte de Aileyiz - Sosyal Sorumluluk Projesi

Güzel bir sosyal sorumluluk projesi, herkesin sosyal hesaplarında da paylaşması dileğiyle.

Düzelmez demeyin, siz deneyin onlar anlar veya anlamaz çok dert etmeyelim.

Hayal de mi kurmayak
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel çalışma olmuş, ama sosyal sorumluluk projesinde bile trafik kuralları çiğneniyor

dakika 01.31

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu ülkede hiçbirşey düzelmez
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı leon45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel çalışma olmuş, ama sosyal sorumluluk projesinde bile trafik kuralları çiğneniyor

dakika 01.31
    Hahahah karşıdan gelende ya motora, ya duvara çaksın onuda biz mi düşünelim demişler heralde
    123d

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu videoyu izleyip ezilen çok olur benden söylemesi. arkadan yiyende olur yayaya durucam diye.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesin yaşanmıştır bu olaylar
    .

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı leon45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

dakika 01.31

Orda "motoruz biz abi" devreye giriyor
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende motorlara o şekilde yol veriyorum. Hele İstanbul'da, emniyet şeridinde gitmelerini bile haklı buluyorum motorların. Kaldı ki motorum olmadığı halde saygı duyuyorum, bizi koruyan bir kabin ve bir ton elektronik var. Ülkemizde trafikte can güvenliği en düşük kişiler motorcular.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz elinizden geleni yapmak yerine bu ülke düzelmez kafasında hareket ederseniz evet düzelmez. Şahsen trafikte motorcusuna yayasına sürücüsüne bilmem nesine hepsine saygılı davranıyorum ve bu zamana kadar da hiç saygısızlıkla karşılaşmadım. Kime yol verdiysem ya teşekkürle karşılık aldım ya da videodaki el hareketi ile selamlandım. 10 sn bekleyip yayaya yol vermek ya da 1-2 dk işe geç kalmakla bir şey kaybetmeyiz. Duyarlı olmakta fayda var.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu videoyu izleyip ezilen çok olur benden söylemesi. arkadan yiyende olur yayaya durucam diye.
    Yolcu indikten sonra otobüs şoförü eliyle yayaya geç kardeşim yapana kadar sol şeritten gelenleri de uyarmak hatta dur ulan dur yaya geçiyor demek için camdan elini hatta varsa uzun bir kalası çıkarması lazım ki solundan hızla geçmeye niyeti olan kalasa çarpmamak için çıpa atıp dursun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yolcu indikten sonra otobüs şoförü eliyle yayaya geç kardeşim yapana kadar sol şeritten gelenleri de uyarmak hatta dur ulan dur yaya geçiyor demek için camdan elini hatta varsa uzun bir kalası çıkarması lazım ki solundan hızla geçmeye niyeti olan kalasa çarpmamak için çıpa atıp dursun.
    aslında bazı yerlerde durağa otobüs yanaşınca sol taraftan geçmek yasak veya iyice yavaşlamak şartı gibi kurallar var. örneğin moskovada tramwayların bir çok yerde durağı yok, tramway (orta şerit) durduğu an sağındaki tüm araçlar durmak zorunda. yoksa comolokko yapıyorlar adamı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında bazı yerlerde durağa otobüs yanaşınca sol taraftan geçmek yasak veya iyice yavaşlamak şartı gibi kurallar var. örneğin moskovada tramwayların bir çok yerde durağı yok, tramway (orta şerit) durduğu an sağındaki tüm araçlar durmak zorunda. yoksa comolokko yapıyorlar adamı
    Moskovo'da tramvaya hiç denk gelmedim zaten heriflerin takdir edilesi bir metro ağı var, her yere metro ile gitmiştik. St. Petersburg'da tramvay kullanmıştık ama onun da durağı vardı diye hatırlıyorum. (5,5 sene geçmiş üzerinden net hatırlamıyorum, mok varmış gibi birde buz gibi ekim ayında gitmiştik; bak oradan bile cila almışlığım var, böyle de lafı bırakırım , hadi kak ya eto vyrazil )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Moskovo'da tramvaya hiç denk gelmedim zaten heriflerin takdir edilesi bir metro ağı var, her yere metro ile gitmiştik. St. Petersburg'da tramvay kullanmıştık ama onun da durağı vardı diye hatırlıyorum. (5,5 sene geçmiş üzerinden net hatırlamıyorum, mok varmış gibi birde buz gibi ekim ayında gitmiştik; bak oradan bile cila almışlığım var, böyle de lafı bırakırım , hadi kak ya eto vyrazil )
    5.5 yıl önce bende geldiğim de çok fazla kasap doluydu buralar. şimdi trafikte gayet düzgün insanlar oldu o zamanların öküzleri, tabi ki cezalar ve sıkı denetim sayesinde. kamerasız kör nokta bırakmadı adamlar, geçen aşırı trafikten yan yoldan otobana bağlanırken tekerim çizgide gitmişim diye anında geldi ceza fotoğraflı olarak o gün ki yövmiyeyi bıraktık

1-2 kere yiyince akıllanıyorsun zaten. para kazanmaya geldi onuda bunlara mı kaptırıcaz diyerekten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kiraccemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz elinizden geleni yapmak yerine bu ülke düzelmez kafasında hareket ederseniz evet düzelmez. Şahsen trafikte motorcusuna yayasına sürücüsüne bilmem nesine hepsine saygılı davranıyorum ve bu zamana kadar da hiç saygısızlıkla karşılaşmadım. Kime yol verdiysem ya teşekkürle karşılık aldım ya da videodaki el hareketi ile selamlandım. 10 sn bekleyip yayaya yol vermek ya da 1-2 dk işe geç kalmakla bir şey kaybetmeyiz. Duyarlı olmakta fayda var.
    Elimizden geleni uzun yıllardır yapıyoruz ama neredeyse 39 olacağım ama en ufak düzelme göremedim. Ayrıca, yapmayanların da çoğunlukta olduğunu hesaba katınca azınlık olarak haliyle yaptıklarımızın bir halta yaramadığını görüyoruz. O nedenle de ümidimiz olmadığından düzelmez diyoruz.
    30 yıl önceki skeçleri arayın bakın en ufak bir değişim olmadığını halen aynı konularda yerimizde saydığımızı göreceksiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul trafiğini bu bilgisayardaki strateji oyunlarına benzetiyorum ben..
    Kim en çok kişiyi eşşek yerine koyarsa, enayi olarak hissettirirse o günün o seansın kazananı o oluyor.

İnsanlar bu kafaya giriyor trafikte.. Bir tarafta hakkını yedirmeme peşinde olanlar, diğer tarafta başkasını eşşek yerine koymaya çalışıp kendini üstün hissetmeye çalışanlar.

Bizim genlerimizde var bu karşımızdakini aşağılayarak kendini yüksekte görmek.. Saygısızlık, hele ki trafikteki saygısızlık paçalarımızdan akıyor..

Şu video yu yayınlamak ve izletmek bile insanlara yapılmış o kadar büyük bir saygısızlık ki.. Ha bunu o şekilde anlamaz o sığır sürüsü, o ayrı..
    Ne diyor video?
    "Sen o kadar büyük davarsın ki, önce sana defalarca anlatıldı, anlamadın. İkinci duyu organını da devreye alıp bir daha anlatıyoruz. Hem görsel hem işitsel anlamanı bekliyoruz allahın kerestesi!" olarak algılıyorum mesela ben bu video yu..

Evet bildiniz, trafikteki saygısız insanlardan nefret ediyorum.
    Şerefsiz taksici ve dolmuş şoförlerinden, emniyet şeridi uyanıklarından,
    Sanayide çakar taktırmış eşşeklerden,
    Çakarını sanayide taktırmamış ama devletin verdiği o hakkı keyfi olarak yakan karaktersizlerden,
    Virajlarda sıfır çizen apaçilerden,
    Egsozunun sesini gece 3 te, 2 sokak ötedeki caddeden duyduğum arsızlardan hoşlanmıyorum. Ötede dursunlar..

Bu tiplere yapılmış bir video bu aslında ama meşrep değişmezse fikirler değişmez.
    Bu tipteki insanların çükünü keseceksin ki üremesinler.. Başka çözümü yok..

Bu ülke hiç bir zaman değişmeyecek.. Olmayacak, oldurmayacaklar.. Umutsuzluk karamsarlık değil bu.. Gerçeğe dönün, hayallerde yaşamayın!

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aynen öyle istanbul trafiği bilgisayar oyunu gibidir.

Günde 200/300 km yaptığım için net söylebilirim

Sol şeritten giden ducato masterlardan dolmuş taksici otobüs hafriyat kamyonetlere

Kadar sayısız şerefsiz ordusu hergün o en sol şeridi kendisini binek araç zannediyormuş gibi kullanmakta

Bu kadar cahil oldukçada bu trafik düzelmez

Adamların kendisine saygısı yok başkasına olmasını beklemek saçmalık
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul trafiğini bu bilgisayardaki strateji oyunlarına benzetiyorum ben..
    Kim en çok kişiyi eşşek yerine koyarsa, enayi olarak hissettirirse o günün o seansın kazananı o oluyor.

İnsanlar bu kafaya giriyor trafikte.. Bir tarafta hakkını yedirmeme peşinde olanlar, diğer tarafta başkasını eşşek yerine koymaya çalışıp kendini üstün hissetmeye çalışanlar.

Bizim genlerimizde var bu karşımızdakini aşağılayarak kendini yüksekte görmek.. Saygısızlık, hele ki trafikteki saygısızlık paçalarımızdan akıyor..

Şu video yu yayınlamak ve izletmek bile insanlara yapılmış o kadar büyük bir saygısızlık ki.. Ha bunu o şekilde anlamaz o sığır sürüsü, o ayrı..
    Ne diyor video?
    "Sen o kadar büyük davarsın ki, önce sana defalarca anlatıldı, anlamadın. İkinci duyu organını da devreye alıp bir daha anlatıyoruz. Hem görsel hem işitsel anlamanı bekliyoruz allahın kerestesi!" olarak algılıyorum mesela ben bu video yu..

Evet bildiniz, trafikteki saygısız insanlardan nefret ediyorum.
    Şerefsiz taksici ve dolmuş şoförlerinden, emniyet şeridi uyanıklarından,
    Sanayide çakar taktırmış eşşeklerden,
    Çakarını sanayide taktırmamış ama devletin verdiği o hakkı keyfi olarak yakan karaktersizlerden,
    Virajlarda sıfır çizen apaçilerden,
    Egsozunun sesini gece 3 te, 2 sokak ötedeki caddeden duyduğum arsızlardan hoşlanmıyorum. Ötede dursunlar..

Bu tiplere yapılmış bir video bu aslında ama meşrep değişmezse fikirler değişmez.
    Bu tipteki insanların çükünü keseceksin ki üremesinler.. Başka çözümü yok..

Bu ülke hiç bir zaman değişmeyecek.. Olmayacak, oldurmayacaklar.. Umutsuzluk karamsarlık değil bu.. Gerçeğe dönün, hayallerde yaşamayın!
    Kesinlikle katılıyorum.

İzlerken aynı şeyi düşündüm. Aslında video bu insanlara yapılmış saygısızlık değil, malumun ilanı. Sen o kadar davarsın ki, "insan" olman için sana bu videoyu çektik.

20-25 sene öncesini hatırlarım, yere çöp atanı uyarır, ayı mısın falan derlerdi. Zeki Alasya Metin Akpınar'ın oynadığı ilk "kamu spotu" türevi videolar.

Şimdi ne oldu biliyor musunuz? Niye atıyosun dediğin adam "saaaane amg" diye dönüp kavga çıkaracak, bıçaklayacak pozisyonda. O yüzden kimse bulaşmıyor. Cadde'de X marka montu Y marka botuyla gezen "elit" ablamız, dondurmasını yerken ağzını sildiği peçeteyi yolun kenarına atıyor. O derece "elit". Şimdi ona bişey desen, car car car car car 2 saat konuşacak.

Bu videodaki el hareketi de yaklaşık 3-5 sene önce bitti gitti.

Önceden birisi hata yaptığı zaman bu hareketi yapıyordu. Şimdi onlar da hem suçlu hem güçlü oldu. Adam hata yapıyor, veya bilerek-isteyerek yapıyor, el kaldırıp olayı sonlandıracağına, yine yukarıdaki "ne var amg" moduna giriyor.

Artık yayayken bile milletle kavga edecek hale geliyorum.

Ekşi'de bebek arabası terörü konulu başlığı okuyun.
    Yeni neslin de nasıl aynı "davarlıkla" yetiştiğini görün.

Zihniyetini bilmemne yaptığımın ülkesini görün.

Benim de şahsen hiç bir şekilde ümidim yok.

Haaa, bir de diyorlar ya "işte efendim bunlar böyle, çomarlar böyle"... Alakası yok. En kral "aydın"ı da böyle bu ülkenin. Herkes .öt, herkes şerefsiz. "İyi" olana da enayi gözüyle bakıyorlar.

Arkadaşımın aynı lafı var, ırk çürük ırk. Türk milletini kazıyacan, tekrar DNA'ları falan temizleyerek bir daha üretecen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadaşımın aynı lafı var, ırk çürük ırk. Türk milletini kazıyacan, tekrar DNA'ları falan temizleyerek bir daha üretecen.
    Aynen öyle de, "Ecdadımıııııız...." diyerek linç edilirsen şikayet yok

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle de, "Ecdadımıııııız...." diyerek linç edilirsen şikayet yok
    Onların ecdadları konusunda da benim çeşitli fikirlerim olabilir tabi

Espiri bi yana, şaşırmam, daha okuduğunu anlamayıp, başka mesajlar için başka başlıklar altında hala gönderme yaparak bişeyler söylemeye çalışanlar varken... Düşünün yani, "belirli bir seviye"deki insanlarla muhatap olduğumuzu düşünürken bile sorun yaşarken, trafikte, orada burada daha da fena bi kitleyle muhatabız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler