User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kaldırıma Park Et!

MehmetOrkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Angry Kaldırıma Park Et!

Buna bir çare bulmalıyız.
    Yorum Sizin!
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çareler çaresiz maalesef. Buna biz değil devlet bulabilirdi, ona da çoook geç kalındı. Otoparksız ev yasak dediler sonra, 5bin lira ceza ödeyen herkes otoparksız yaptı evleri ve istanbul piç edildi. Sürekli imar barışı zart zurt tüy dikildi.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabi burası fatsaymış ama fark eden birşey yok. Ülkemin her yeri sorunlu bu konularda. Kimse 500 metre yürümek istemiyor, arabaya sonradan kavuşan herkes tam dükkanının evinin önünde durmak zorunda moduna giriyor.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu ülkeden bir *** olmaz. bu hareketi de maalesef ben de dahil hepimiz yapıyoruz zaman zaman 5 dakikalığına da olsa.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arabaya zarar versen sen suçlusun. Polisi çağırsan çekmez, ceza yazmaz. Durum böyle olunca adam neden koymasın. Ama bambaşka bir yerde arabanı kimseye engellemeyen bir yol kenarına koy, sırf yakınında yediemin otoparkı var çekmesi kolay diye gelir çekerler.

Ben bu adam sövmem,ülkeyi yönetene de sövmem, ben tüm ülkeye söverim böyle durumda. Çünkü herkes hakettiği gibi yönetilir.

mhatch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzledim emin olun içim burkuldu. Üzüldüm böyleleri olduğu sürece kendinden başka kimseyi düşünmeyen benciller bizim ülkeden bir halt olmaz. Önce akıl lazım ki ülkenin yarısından çoğunun ihtiyacı olan bir şey o da yok maalesef.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya İnstagram'da çeşitli kanallarda böyle çeşitli illerdeki fotoları falan gösteriyorlar.

Adam komple kaldırıma çıkmış, böyle kenarda yer falan da yok geçecek. "Öküz, ayı" falan diye yazanlara millet ne laflar ediyor, çıldırıyorum.

Yok efendim yol zaten boşmuş, yaya aşağı inip geçebilirmiş, abartacak bişey yokmuş. Park yeri yokmuş o sokakta, adam başka nereye koysunmuş...

Zihniyetlerini sevdiğimin ülkesi. Aaah ah, nüfusun yarısını yak, kaybedeceğimiz bişey yok. Milli gelir artar, o derece.

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülke olarak sıkıntılıyız abi ya;
    kaldırım var yoldan yürüyen yaya var, kaldırıma ne gerek var diyorum.
    kaldırım var araba parkediyor adam, böyle engeli olan insanlar için üzülüyorum.

Kısır döngü resmen Devletin aşması katetmesi gereken çok yol var
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    engelli yerine park edenler, kaldırımda rampaları kapatanlar, kaldırıma araba çıkaranlar.. nefret ediyorum bizim milletimize herşey haram.
    Romeo <3 Giulietta

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Millet ile alakası yok,Avrupadakilerinde bizden farkı olduğunu sanmıyorum..Bizim tek sorunumuz ceza olmaması,olsa bile herkese eşit olmaması...

Kaldırıma park etmenin cezası 1000 lira olsa ve park edenlere ceza kesilse kimse park etmez..Biraz kemer denetimi yaptılar,dolmuşçular dahi kemer takmaya başladı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çiziyorum. Hani yaya geçişi için yer bırakanları bi nebze ama tüm kaldırımı kapatanları çiziyorum.
    Ergen ya da zenginleri çekemeyen pis fakir gibi en baştan en sona kadar, tüm gücümle yapabildigim kadar derine bastırarak kanırta kanırta araba farketmekzin çiziyorum.
    Bunu da gizli gizli yapmıyorum gayet. Ortada bi suç unsuru varsa devlet nasıl olsa cezalandıracaktır beni.
    O kaldırıma parkedenlerin cezalandırılmasını beklemekten çok daha iyi gelip sana ceza vermesini beklemek.

Not : eskiden silecekleri kaldırıyorduk ki adam hatasını anlasın. Sileceği indirirken yediğimiz küfürle kalıyorduk.
    Çizin arkadaşlar, siz de çizin.
    Cehaletle medeni bi şekilde savaşmak sadece kendi psikolojinizi etkiler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ülkeden bir *** olmaz. bu hareketi de maalesef ben de dahil hepimiz yapıyoruz zaman zaman 5 dakikalığına da olsa.
    5 dakikalığına bile olsa ben kaldırıma park etmiyorum. Yeri geliyor o işimden vazgeçiyorum park yeri bulamayınca ama yinede kaldırıma park etmiyorum.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Asıl o aracı kaldırıma park eden kör
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu birsey değil geçen gün hastanede özürlü park yerine park etmek için kavga çıktı . İki araçta özürlü aracı degildi

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konyada okuyorum buradaki neredeyse bütün binaların kendine ait otoparkı ve bahçesi var. Çok rahat bir şekilde isteseler 10 mt fazla gidip garaj kapısını açıp arabasını içeri bırakabilir ama adam inatla kaldırıma bırakıyor, adam koca tırı kaldırıma çıkarıyor. Tamamen eğitimsizlikle alakalı bir durum.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülke olarak karadüzen yaşıyoruz resmen. İstanbulun en kalabalık mahallesinde oturuyorum. 88 Bin civarı bir nufusü ile türkiyenin de en kalabalık mahallesiydi bir aralar. Bahçelievlerde bu mahalle. 1992 yılında ilçe olarak ayrılan bahçelievler belediyesi şirin bir ilçeyken her gelen belediye başkanı sağolsun ne meydan bıraktı ne yeşil alan. Hatta dönemin cumhurbaşkanının (Süleyman Demirel) açılışına geldiği ufacık parkın içine ufak bir yüzme havuzu binası yaptılar park ı da küçülttüler havuzu da özel işletmeye verdiler. Dönemin belediye başkanının (RTE) açılışını yaptığı başka bir parkın içine özel bir hastane yapılmasına izin verildi. o parkta hiç edildi. Yenibosnanın girişinde giyim çarşısı, sanayi, müzikholler, simitçi filan derken saçma sapan binalar hala düzene giremedi. falan filan. Şimdi uzun uzun yazacağım ama silivri soğuktur hesabı içimde kalsın.

istanbul başta olmak üzere türkiye geneli kaldırım düzeni diye birşey yok. Kaldırımda 2 kişi yan yana yürümek istese ayıplanıyor. 3 kişi olsa taşatutacak insanlar neredeyse. Ama kimse demiyor ki bu kaldırımların düzeni nedir böyle. üstüne birde kentsel dönüşüm adı altında bina yenileme işleri çıkınca eskiden 4 dairenin olduğu binalar yıkılıp aynı büyüklükteki toprak parçasına 12 dairelik projeler çıkmaya başladıkça üzerine resmen tüy dikildi.

Oturduğum sokakta 16 apartman vardı. 4 tanesi yıkıldı tekrar yapıldı. Bu 4 tanesi önceden 16 daire iken şimdi 48 daire. Ne yeşil alanı var ne otopark. evimin yanında araçları park ettiğimiz bir alanımız vardı her gün bu kaldırıma park eden canlı organizma ile kavga ediyoruz resmen garaj çıkışına neden park ediyorsun diye. aslında ne yapacaklardı. otoparksız binaların yapılmasında oraya park edenin ne kadar suçu var.

ne kadar uzattım bilmiyorum belki cümleleri düzgün bile kurmadım. ama istanbulun bu keşmekeş durumunun düzelmesi artık imkansız. caddeler kaldırmıyor. otoyol kaldırmıyor. sokaklar kaldırmıyor.

Türkiye geneli de şehirleşmemiz de istanbulu özenerek gidiyor resmen. 100 metrekare arsalar üstüne yapılan 5 6 kat binalar 4 metre genişliğinde otoparksız sokaklar.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eyüp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Millet ile alakası yok,Avrupadakilerinde bizden farkı olduğunu sanmıyorum..Bizim tek sorunumuz ceza olmaması,olsa bile herkese eşit olmaması...

Kaldırıma park etmenin cezası 1000 lira olsa ve park edenlere ceza kesilse kimse park etmez..Biraz kemer denetimi yaptılar,dolmuşçular dahi kemer takmaya başladı..
    avrupanın da neredeyse her şehrinde şehir merkezlerinde ciddi sorun var ve çoğu kaldırım park olarak işgal edilmiş durumda. Özellikle oldtown bölgeleri hep bu şekilde.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avrupanın da neredeyse her şehrinde şehir merkezlerinde ciddi sorun var ve çoğu kaldırım park olarak işgal edilmiş durumda. Özellikle oldtown bölgeleri hep bu şekilde.
    Avrupaya hiç gitmediğim için anlatılanlardan,gösterilenlerden kanaat getirmiştim..yanılmışım

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Eyüp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Avrupa'ya gittin mi bilmiyorum ama epey yanılıyorsun.
    Orada herşeyden önce insana saygı, umursama ve farkındalık gibi kavramlar var bizde olmayan...

Zürich, Londra, Venedik, Barcelona, Selanik, Roma... En rezaleti olan Selanik'te bile bu kavramlar bizden kat ve kat ileride..
    Konu Evrenoz tarafından (24-12-2018 Saat 21:29 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler