User Tag List

1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: 560ı satıyorum

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

560ı satıyorum

Arkadaşlar , aslında hiç istemiyorum ama elden çıkarmayı düşünüyorum bu ara.Burada iyi kötü birbirimizi tanıyoruz , açık seçik yazıcam durumu , hoşuna giden ilgilenecek olursa da iletişime geçer.

Okumayanlar için aracın konusu
    http://www.techturkey.com/forum/arac...560sel-13.html

10 senedir bende araç , öncesinde konusunu okuyanlar varsa herşeyiyle ne kadar uğraştığımı bilir , ama hem üzerinden çok zaman geçti , hem eskiden 2. 3. araçken çok sıkıntı değildi , hemde hatrısayılır bi vergi meblağı biriktiği için muayene yaptıramıyorum ve bağlanma durumu var muayeneden dolayı.Aktif kullandığım arabam chrysler sebringi sattım , şimdi bunun vergisini eksikleri falan yapsam çok daha değerli olur ama eksiksiz sorunsuz da olsa şu anki maddi imkanlarla , motor hacminden - tüketimden dolayı 2. araç olabilir bana .Sürekli gel git e kulanamayacağım.Günlük sürekli kullanımda hem bana hem arabaya yazık.Eskisi gibi değil maddi durumlar , corona herkesi vurdu Onun için satıp iki aracın nakitini birleştirip keyiften ziyade mantığa yönelik bi araç bakıcam.

Olumlu olumsuz yanların hepsini yazıyorum.Piyasadan da makul bi rakama vericem.Sahibindene koymicam , oradaki kitleyle uğraşmak istemiyorum , giderse burdan gitsin , gitmezse yıllardır durduğu gibi dursun.Sorun olarak sayacaklarım aslında can sıkıcı problemler olmamakla birlikte ; muayeneden dolayı kullanamadığım bi araca para-emek harcayacak motivasyonum olmadığı için.Hevesi olan birinin canını sıkacak pozisyonda bi durum yok yani.

86 560 SEL , 205oookm de , Son 4 sene genel olarak yattı , tek tük araçsız kaldığımda , kapalı otoparkta yerini değiştirmek için , aküsü ölmesin diye falan çalıştırdım.Corona öncesi Sebringi sattığımda da semt içi bi 80 100 km kullandım.Motor gerçekten çok iyi durumda.Çubuktan üfleme hava filtresine yağ biriktirme , yağ su eksiltmesi vs yok.O açıdan sahibi olduğum çoğu genç aracımdan daha iyi durumda.Ön arka koltuklar elektrikli hareketli , koltukları zamanında ArtCar da yaptırmıştım.Kokpit , vites konsolu , kapı içi üstleri Altınuç deri döşeme , o zamanlar ikiside bu işle ilgilienen özel yerlerdi.İçi herçekten çok güzel.Mekanik enjeksiyon olduğu için eski sistem lpg sorunlu oluyor , biz ilgilendiğimiz zamanlar Ankarada Spark EMS Emre ile sıralı lpg yapmıştık.Piyasadaki bu jenerasyon w201 w126 w124 çoğu araçta da dönüşüm hala yapıyorlar.Sebringi ilk sattığım gün depoyu fulledim ama lpg tuşunun ışıkları yanmıyor , onun için lpg ye geçiremedim , benzinde kullandım.Bakılması lazım.
    Geçen zaman içerisinde hem başkaları hem sağolsun baba sağını solunu ufak tefek vurdu.Çamurluk üzerinde hafif bi çürük , bikaç yerdede boya kalkmaları var.Kullanım sıkıntısı değil ama alan kişinin böyle bi aracı komple boyatacağını varsayıp öyle yazıyorum.Klima tertibatı , gazı tuzu eksiksiz , ama kalorifer musluğu denen bi zıkkım vardı.Makul bi parça.Arıza yaptığı ve sıcak soğuk ayarını yapamadığımız mevsim kış olduğu için sıcağa almıştık.O değiştirilirse sorunsuz olacaktır.Tekerlerin içindeki ABS sensörü manyetik bir parça olduğu için zamanla içerideki demir tozlarını toplayıp arıza veriyor.80 90 model arası mercedeslerde kroniktir.Teker içindeki sensörü açıp temizleyip yerine yerleştirdiğinizde sıkıntı kalmıyor.Youtube da videolarını dahi buldum ama yine aynı sebeplerden ilgilenmediğim için bakmadım.Son bindiğimde sürücü camını düğmeden çalıştıramadım , ama onunla da uğraşmadım.Genel yağ filtre bakımları yapılacak hidrolikler değişecek , ön takım konforlu ama illaki vardır eksikler , onlar giderilecek , diskleri sıfır almıştım ama önler bi torna ister veya değiştirilir, kararı alıcıya kalmış.Balataları değiştirmiştim geçen sene , 200 300 km olmuş olmamıştır...Sunroof çalışıyordu ama son kullanımımda bi hareketlenmeyince kıpırdatmadım.Aklıma gelenler bunlar.Ama şunu söyleyebilirim , esiğiyle fazlasıyla kullanmaktan en keyif aldığım araç ve hep öyle kalacak muhtemelen

son güncel halinin fotolarını ekliyorum.
    Bagajda sakladığım bir adet arka tampon uzun nikelajı var , vuruksuz çiziksiz , onu da vericem boyanırken takılması için.

İyi durumda olanlarının fiyatı 90-115 arası geziniyor.Bu aralar elden çıkarırsam son 55 e bırakıcam.((55 i lüften son olarak düşünün , fiyatı şişirip yapacağımız pazarlık samimiyetsiz geliyor , zaten vergi , devlete verilecek borçlarla neredeyse 15 lira gibi bişey kalıyor bana.O rakam da düşüp direk devlete sıfırlamaya gidecekse 10 sene yattı , birazdaha yatsın , gün geldiğinde borcunu sıfırlar , eksiğini toplarım niyetiyle yatırırım kapıda))

Araç kağıthanede sitemin kapalı otoparkında.

96530430_140122907628327_6353314498582670894_n.mp4 - 2.5 MB
    96574351_126020445756808_2757733911018633261_n.mp4 - 5.1 MB
    96421388_245243546785354_4515703030827736540_n.mp4 - 1.4 MB
    96863066_581136819185138_1770258178163019348_n.mp4 - 1.6 MB

((video linklerini izlenebilir hale getiremedim , indirme şeklinde oldu , adminler çözebiliyorsa sevinirim))
    0506 711 64 37 whatsapp tan veya dm den ulaşabilirsiniz.
    Konu GökhanO tarafından (20-05-2020 Saat 12:39 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler