User Tag List

Sayfa 11/12 İlkİlk ... 9101112 SonSon
214 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Golf R Milltek egsoz ve REVO stage2

Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşAllah başarılı ses ..

Levent Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tolga abi egzozu taktirdin mi , bir ay gecmiste merak ettim durum nedir diye...

yıclio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devil mode çok başarılı hocam maşallah :
    -Enes

TolgaErtem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Levent Y. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tolga abi egzozu taktirdin mi , bir ay gecmiste merak ettim durum nedir diye...
    Levent'çim o kadar yoğun bir ay geçirdim ki malesef Powershop' la olan randevumu, yapılırken başında olamayacağım için ileri bir tarihe attık

BuRaK_eFe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah ..
    #RenaultSport Clio-R

Mehmets
    Misafir

Stage 2

Merhaba arkadaslar benım de golf r ım var ve ıkı ay once aldım artık modıfıkasyon yapmak ıstıyorum aracta sadece sadece son susturucuyu ıptal ettırmıstım artık o sesten rahatsız olmaya basladım ve amacım stage 2 olması sızın bılgılerınıze gercek yorumlarınıza ıhtıyacım var sımdıden cok tesekkur ederım

O.E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kaza bela vermesin Maşallah

gokhansaler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hort son durum ne .9)

ahmetmalcok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk defa gördüm ve cok begendim aracınızı . Maşallahı var kazasız belasız.

emreozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese tekrar merhabalar. Uzun bir aradan sonra tekrar buradayım. Sevgili Golf R aracım, çok şükür, 9. yılında, hala ilk sahibi olarak bende. Yakında, fotoğraflarla birlikte uzun dönem yaşananları yazacağım bir diziye başlayacağım. Olumlu-olumsuz görüşlerim, çeşitli bilgiler içieren doku dolu bir seri olacağını umuyorum. Hepinize sevgiler, takipte kalın...

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah biraz konu hort oldu ama yeni açılmış gibi okudum beklemedeyiz golf 6r hayranı olarak

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu hort olmuş Golf kullanan biri olarak R bambaşka bir duygu.

Cidden değeri bilinesi modellerden birisi..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dile kolay, 2019 Kasım’da 9. Yılını dolduracak. 9 yıldır oldukça güzel anlarımız-anılarımız oldu beraber. Çok kullanılan değil ama iyi kullanılan bir araba olduğu kesin. Mevcut halinin dün (14.06.2019) çekilmiş fotoğrafları şöyle;

Yazımı okuyanlar biliyordur, arabada KW DCC coilover var, herhalde aldığımdan en memnun olduğum ve her aklıma geldiğinde iyi ki aldım dediğim bir iyileştirme. Ara sıra alçaltıp yükseltme yapardım ama artık üşeniyorum açıkçası. En son bir kaç sene önce alçalttığım gibi kaldı.

Bahsetmeden geçemeyeceğim bir diğer iyileştirmem de Milltek Egsozlarım. Resonated aldığım için oldukça mutluyum, yavaş ve sakin kullanımlarda bir kuzu bastığında ise bir kurt oluyor. Devamlı kurt olanlar da hoşuma gitmiyor değil ama komşumun Akrapovic’li enduro motoru, özellikle gece geç saatlerde her çalıştığında yataktan zıplıyor ve iyi ki resonated almışım diyorum( aslında başka şey diyorum da burada söylenmez!)

Lastiklerimi 2 sene önce Michelin Pilot Sport Cup2 ile değiştirdim. Bu kadar memnun olamam. Tek kusuru (ki bazıları için çok önemli olabilir) yağmurda kullanırken kar üstünde kullanıyormuş gibi davranmak gerektiği. Bana çok eğlenceli geliyor ancak çok tehlikeli de olabilir. Kuru zeminde, her tür asfaltta tepkileri ve tutuşu gerçekten olağanüstü...

Bu arada yukarıdaki resimde bilenlerin dikkatini çekmiştir. Kaliperler ve üzerindeki “R” yazılı kapak oldukça matlaştı, bir ara tekrar boyatmam gerekecek..

Aşağıda gördüğünüz ön çamurluklardaki kıvrılma arabanın, yukarıda bahsettiğim, alçalttığım gibi kalması yüzünden. Ha bir de 235’lik lastikler de katkı sunmuyor değil.. Virajlara bir R ile girilmesi gerektiği gibi girdiğinizde, eğer küçük bir yol bozukluğu varsa, salınımdan dolayı lastikler çamurluğa değiyor ve sanırım bir kaç seferden sonra da bu oluyor. Her ne kadar görsel olarak rahatsız etse de şimdilik öylece bıraktım. Düzeltildiğinde büyük ihtimal boya da yapılması gerekecek.

Yaklaşık 9 senelik ve neredeyse yılın yarısından fazlası kullanılan bir arabada, ne kadar iyi bakarsam bakayım, aşağıdakiler gibi bozukluklar olabiliyor. Bunlarla ilgili fikri, yorumu, tavsiyesi olanlar varsa memnuniyetle karşılarım;

Nedense yukarıdaki silecek üzerindeki soyulma her uzun kullandığım arabamda meydana geldi. Değişmesi pek kolay bir parça değil... Aşağıdaki kapı çıtasındaki matlaşma da oldukça sinirimi bozuyor, ve tampondaki ufak soyulma(lar), sanırım paralel parkta çıkarken tamponauma dokunuyor ve boyayı esnetiyorlar.. Bilemiyorum..

Tabi ki bu arada bir oğlum olduğundan da bahsetmeliyim, şimdi 6 yaşında, onun için hiç yapacağım aklıma gelmeyecek bir şey yapmıştım, arabanın tepesine port-bagaj takmak! Havalı ve aerodinamik bir modeldi ama yine de şöyle aşağıdaki gibi şeyler oluyor işte, bakın bu aşağıdaki de ondan kalan hatıra, port bagajla 200km/s üzeri hız yaptığınızda oluyor olabilir, bilemiyorum.. Neyse;

İç durumumuz gayet iyi dayanıyor bence.. Bir tek benim koltukta biraz deformasyon ve lekelenmeler var, onun dışında mis maşallah;

Motor kompartmanımızda da durumlar şöyle;

Umarım keyifle okuduğunuz bir yazı olabilmiştir. Bu seferinde olabildiğince estetik sorunları yazdım, sonraki yazımda da mekanik ve dinamikle ilgili tecrübelerimi yazmayı düşünüyorum. Yorumlarınızı, sorularınızı veya merak ettikelrinizi lütfen yazın. Hepinize sevgiler, mutluluk ve sağlıkla kalın!

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    keyif ile okudum, zaten gecmisten de hatirlamistim.... kazasiz belasiz kullanmaya devam edin.
    Men plan God laughs...
    I have reset it....Aal izz well....
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hâlâ çok güzel, maşallah.
    Çamurluk içindeki noktalara bence acil müdahale edin derim, pas başlarsa bir daha kurtaramazsınız maalesef...

320Si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok temiz duruyor . Güle güle binin. Silecekleri söküp zımpara , astar , boya , vernik yapabilirsiniz . B sutunu içinde en iyi yöntem pasta yaptırdıktan sonra üstünü şeffaf filmle kaplatmak. Tavanda pastayla çıkar gibi . Tamponada aracın boya koduna göre rutuş boyası yaptırarak uygulayabilirsiniz.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hala sizde olması çok güzel. Golf forumunda yıllar önce yaptıklarınızı fotoğrafları falan hatırladım bi an araç zaten hala aynı duruyo güzel bir detay işçiliğine ihtiyacınız var sadece gözüktüğü kadarıyla. İşinde iyi bir uygulamacı kaliperlerden sileceğe hepsini halleder

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel aracınız var. Ancak güzel bir boya koruma istiyor. Çamurluk içlerine de boyasız göçük düzeltme yapan bir yerlere uğrayıp bir gösterin derim. (Direk boyanacak gözüyle girmeyen ustalar oldukları için daha hassas çalıştıklarını düşünüyorum.)
    Sonrasında bir iç dış detaylı temizlik ve boya koruma ile çiçek gibi olur. Eğer söküp takmak istemezseniz güzel bir maskeleme ile silecekleri havada iken boyayabilirsiniz. (Plastidip kaplama da yapilabilir ama uzun ömürlü olmaz diye tahmin ediyorum.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel aracınız var. Ancak güzel bir boya koruma istiyor. Çamurluk içlerine de boyasız göçük düzeltme yapan bir yerlere uğrayıp bir gösterin derim. (Direk boyanacak gözüyle girmeyen ustalar oldukları için daha hassas çalıştıklarını düşünüyorum.)
    Sonrasında bir iç dış detaylı temizlik ve boya koruma ile çiçek gibi olur. Eğer söküp takmak istemezseniz güzel bir maskeleme ile silecekleri havada iken boyayabilirsiniz. (Plastidip kaplama da yapilabilir ama uzun ömürlü olmaz diye tahmin ediyorum.)
    Tavsiyeler için çok teşekkürler. Önerebileceğiniz yerler, ustalar varsa değerlendirmek isterim.

Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah hala sizde olması çok güzel. Golf forumunda yıllar önce yaptıklarınızı fotoğrafları falan hatırladım bi an araç zaten hala aynı duruyo güzel bir detay işçiliğine ihtiyacınız var sadece gözüktüğü kadarıyla. İşinde iyi bir uygulamacı kaliperlerden sileceğe hepsini halleder
    Elimden geldiğince iyi bakmaya çalışıyorum. Allah satmayı lazım etmedikçe uzun yıllar birlikte olalım istiyorum. Sizden de tanıdığınız isim varsa ve paylaşmak isterseniz alabilirim. Teşekkürler.

Alıntı 320Si Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok temiz duruyor . Güle güle binin. Silecekleri söküp zımpara , astar , boya , vernik yapabilirsiniz . B sutunu içinde en iyi yöntem pasta yaptırdıktan sonra üstünü şeffaf filmle kaplatmak. Tavanda pastayla çıkar gibi . Tamponada aracın boya koduna göre rutuş boyası yaptırarak uygulayabilirsiniz.
    Tavsiyeler için çok teşekkürler, selamlar...

Alıntı serhadocak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hâlâ çok güzel, maşallah.
    Çamurluk içindeki noktalara bence acil müdahale edin derim, pas başlarsa bir daha kurtaramazsınız maalesef...
    Malesef çamurluklardan birinde pas gibi bir şeyler gördüm, umarım dediğiniz gibi hallolur, ancak gösterdiğim bir usta her iki tarafın da boyanması gerektiğini söyledi

Alıntı VWci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keyif ile okudum, zaten gecmisten de hatirlamistim.... kazasiz belasiz kullanmaya devam edin.
    Çok teşekkür ederim, eksik olmayın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)