User Tag List

Sayfa 12/12 İlkİlk ... 2101112
214 sonuçtan 210 ile 214 arası

Konu: Golf R Milltek egsoz ve REVO stage2

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emreozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Elimden geldiğince iyi bakmaya çalışıyorum. Allah satmayı lazım etmedikçe uzun yıllar birlikte olalım istiyorum. Sizden de tanıdığınız isim varsa ve paylaşmak isterseniz alabilirim. Teşekkürler.

Tek adres Detailworks. Arabayı 9 sene öncesine döndürür

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah,küçük kardeşimizi allah bağışlasın analı babalı büyüsün inşallah. Araç içinde 9 yıllık tecrübelerinizi bekliyorum
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Ceo41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah! Dile kolay 9 yıl. Nice güzel yıllara inşallah

emreozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevgili forum dostlarım, geçtiğimiz tuhaf karantina günlerinde ve halen devam eden pandemi durumlarında artık içimiz iyiden iyiye sıkıldı. Çok şükür ki sağlığımız yerinde ancak her an hasta olabilirmişiz gerçeği bu içimizi sıkan sebep. Umarım her birinizin ve ailenizin sağlıkları da yerindedir. Bunları geçip güzel şeylerden bahsedelim diyorum ve 1 seneyi aşkın zaman önce paylaşmayı düşündüğüm yazı serisine başlıyorum.

Sevgili yol arkadaşım Mk6 Golf R'ım Kasım ayında ilk sahibi olan benimle 10. senesini dolduracak. Gerçekten bu süre içerisinde kalitesi ve güvenilirliği ile beni şaşırttı. Sonuçta yüksek performanslı bir araçta bazı sıkıntıların olma ihtimali yüksek diye düşünüyorum. Özellikle mekanik sorunlar diğer araçlarımdan bildiğim kadarıyla bunların başında geliyor.

Aracımı günlük kullanıyorum. Evim ile işim yakın olduğundan ve şehir dışına diğer aracımızla çıktığımızdan henüz 85.000 km'yi anca görebildi. Her 5000-7500 km arasında mutlaka yağı değiştirildi ve her ne kadar beğenmesem de tüm bakımları Doğuş Oto Maslak'ta yapıldı. Bunun sebebi biraz pimpirikli oluşum ve olur da değişen bir parçadan dolayı sıkıntı yaşarsam yıllardır tüm araçlarımızın gittiği yer olarak nazımın geçeceği ve sıkıntılarımın giderilebileceği yer olarak düşünmem. Bunun dışında modifiye yapılan parça bakımları ve muayene için egzoz takıp değiştirme işlemleri de sağolsun sevgili Yaman tarafından Powershop Maslak'ta yapıldı, yapılıyor.

İnanır mısınız, aracımın bunca senedir önemli diyebileceğim hiç bir arızası olmadı. Daha önce kullandığım hiç bir aracımda (Mitsubishi, Subaru, Alfa Romeo, Audi, ki çoğunu çok daha kısa süreli kullnandım) bu kadar problemsiz yıllar geçirmemiştim ve her birine en az bu arabam kadar ilgi göstermiştim.

Son bir kaç aydır sol ön taraftan ve sanki direksiyon ile de bağlantılı bir şekilde, özellikle düşük hızlarda bir tıkırtı geliyor. Abartmıyorum 3 kere Doğuş Oto Maslak'a gitti, bir yığın parça değişti (rotil, çeşitli bağlantı parçacıkları, vs.. iyi, de oldu baya
    eskimişlerdi) ve ses sonunda gitti, ta ki düne kadar. Arabayı pandemiden dolayı 3 aydır sadece 5-6 kere kullandığımdan mı (50-60 km toplam) yoksa fazla hassas olup ses aramamdan mı bilemiyorum. belki de artık 10 yaşında olan bir araba olduğunu kabul edip sineye çekmeliyim.

Bu yaklaşık 10 yıllık süre zarfında aracıma yaptığımdan mutlu olduğum, mutsuz olduğum ve keşke en başından/o zaman yapsaydım dediğim (döviz kurundan dolayı paramız değerliydi) modifiyeleri/değişiklikleri önceliklerine göre sıralamak istiyorum;

Mutlu olduklarım:
    1. KW DDC Coilover - İnanın sürüş dinamikleri olarak gece-gündüz kadar fark etti. Comfort modda gerçek bir konforlu Alman aracı kullanıyor hissinden, Sport Modda bir anda bir pist aracı kullanıyor hissine geçiş yapıyorsunuz. Zamanında çok para verdiğimi düşünmüştüm ama artık fabrika çıkışı olması gereken bu diye düşünüyorum. Normal mod ise, eğer kullanan varsa, 2009 model Mini Cooper S hissi veriyor bana..
    2. Milltek Resonated Catback - Yine fabrika çıkışından, en azından opsiyon olarak ta olsa sunulmalı diye düşündüğüm bir mod. Muayeneye giderken orijinal egsozu taktığımda, sanırsın 2008 Model 1.6 Audi A4 kullanıyorum. Bunca yılda yüzey kaplama kalitesini de görmüş oldum. Susturucunun ve boruların kaplamaları hala ilk günkü gibi cillop. Bir de iyi ki fazladan para vererek ek susturuculu olan "resonated" modelini almışım diyorum. 3000 devir/dk altında kuzu gibi sonrasında ise tam istediğim ses düzeyinde. Ne çok fazla ne de az...
    3. Revo Stage 2 yazılım - Bunu diğer yazılımlarla karşılaştırmam, diğerlerini kullanmadığım için maalesef mümkün değil. Bunca yıldır arabaya sorun çıkartmadığına, beni de performans olarak oldukça memnun ettiğine göre iyi bir şey )
    4. Michelin Pilot Sport Cup 2 235 40 18 Lastik - Kuru zeminde rayda giden hızlı tren hissi yaşatıyor. Hayatımda kuru zeminde bu kadar memnun olduğum ve farkını bu kadar bariz hissettiğim hiç bir lastik kullanmamıştım. Sadece denemeden anlayamazsınız diyebiliyorum. 235'e genişletmemin tek sebebi estetikti. Aracın çamurluklarını tam da istediğim gibi doldurduğunu düşünüyorum. Mutlaka yol tutuşa faydası ve yakıt sarfiyatına zararı vardır. Bunun farkını pek bilemeyeceğim çünkü daha ilk günden (en gerçek olarak aracı almamın ardından 3. günden ) aracın üstünde gelen 225'lik dandik Dunlop Sport Maxx'ları, 235'lik Conti Sport Contact 5p'ler ile değiştirmiştim. O gün bugündür yazlıklarım 235mm kışlıklarım 225mm.
    5. Dökme aluminyum vites kulakçıklarım - Çok seviyorum.
    6. Kumaş koltuk seçeceğini almak - İyi ki kumaş olanı almışım, diğer aracım deri, beni perişan ediyor..
    7. DynAudio Ses sistemi - İyi ki bu opsiyonu almışım, baya da bir fark vardı ama şimdi çok memnunum.

Mutsuz olduklarım:
    1. Michelin Pilot Sport Cup 2 235 40 18 Lastik - Islak zeminde her daim tedirgin olduğum, bazı durumlarda buz üstünde gidiyor hissine kapıldığım sevgili lastiklerim. Çok eğlenceli olabilmekle beraber beklenmedik anlarda tehlike yaratabiliyor. 235'e büyüttüğümden dolayı ön çamurluklarda ufak deformasyon meydana getirmesi. Korkarım ki önümüzdeki yıl- Allah sağlık ve ömür versin- yine 235 alacağım ve yine PS Cup2, ancak bu sefer Connected olanını
    2. Evolution Motorsport Air Intake - Keşke APR alsaymışım. Benim ürün çok kaliteli olsa da APR'ın hava emiş sesi daha güzel.
    3. Cam filmlerim - Keşke yaptırmasaydım, ya da 3 numara, daha koyu olanını yaptırsaydım.. Bu aralar değiştirmeyi düşünüyorum. İyi bir yer tavsiyeniz olursa memnun olurum.

Keşke en başından veya o zamanlar yapsaydım dediklerim:
    1. Golf R Motorsport Bucket Seats - Bu koltukları hep beğendim ama uzun vadede rahatsızlık olur diye almamıştım. Şimdi çok hoşuma gidiyor, keşke alsaymışım..
    2. 19" Jant versiyonunu almak - Hem 18'e göre daha konforsuz olacağı için hem de fiyat farkı gereksiz geldiğinden böyle almıştım, beraberinde gelen siyah farları bilmiyordum bile.. Keşke 19 opsiyonunu alsaymışım. Konfor ve ağırlık olarak eksi de olsalar beraberlerinde gelen siyah farlar şimdi çok hoşuma gidiyor
    2. Alcon BigBrake Kit - Satın almanın ucundan döndüm. Firmanın (JDL Brakes, Polonya) dediğine göre, büyüklüğünden dolayı jantımı da değiştirmem gerekiyordu. Aracımın modifiyelerle beraber dahi orijinali gibi görünmesini istediğimden bu işe girişmedim. Belki 19'luk Talladega alıp çözebilirdim.. O zaman alabiliyordum, keşke alsaymışım, pişmanım..

Şimdilik yazacaklarım bu kadar. Hepiniz sağlık ve mutlulukla kalın.

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah 10 senedir çok iyi bakmışsınız aracınıza.Yanlış hatırlamıyorsam 2/3 kez etiler bölgesinde denk geldim.Bende o bölge de çalışıyorum mk7 golf kullanıyorum tabi tüm golfler dikkatimi çekiyor hele ki birde R olunca

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)