User Tag List

Sayfa 2/21 İlkİlk 123412 ... SonSon
391 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Nissan B13 Sunny

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ga16det gördüm. Hemde çokça ama sonradan turbolayipta det olarak yazmış olabilirler. Hani farklılık olsun gibi. Ama rwd sinı bile gördükten sonra forumlarda şaşırmıyorum hiç birşeye

Bu arada 95 Lee farklı. Yani eğer n14 kasadan bahsediyorsak evet onlar dediğin gibi. Ama bizimkilerde Nx coupe ile aynı specli motorlara sahip

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ga16det gördüm. Hemde çokça ama sonradan turbolayipta det olarak yazmış olabilirler. Hani farklılık olsun gibi. Ama rwd sinı bile gördükten sonra forumlarda şaşırmıyorum hiç birşeye

Bu arada 95 Lee farklı. Yani eğer n14 kasadan bahsediyorsak evet onlar dediğin gibi. Ama bizimkilerde Nx coupe ile aynı specli motorlara sahip
    şimdi oldu, ben aynı direk olarak düşünmüştüm
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sunny candır Allah kaza bela vermesin.Aklımda şundan yapmak var bir tane.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben okulun bitmesini bekliyorum. Hedefler biraz buyuk. Sr20det falan ama hayalde değil. O resimdeki 2005 olması lazım yani bizimkinin torunu .d

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim. Kazasız belasız. Acele etme zamanla herşey olur.
    Çokta arabanın üstüne düşme, araba delisi derler. Bana öyle diyorlardı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen öyle. bazen patlama noktasına geliyorum 1 elimde yağlı, diğer elimde tornavida bişeyi sökmeye- takmaya uğraşırken biri geliyor napıyon, öyle yapma böyle yap. abi böyle söktüm. yok yok öyle değil böyle, patlama noktasına getiriyorlar Allah herkeze ya bahçeli ev yada garaj nasip etsin yoksa olmuyor cadde sokak üstünde hele işlek bir yer ise

bugün başlıyoruz, önce kapı içlerinin kapı pandizotlarının, iç bölümün temizliği, silecek kollarının boyanması, bagaj temizliği var % kaçını yapıcaz bakalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim. Zamanla oluyo herşey... Tecrübeyle sabit.
    enough ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesekkur ederim. Ona ne şüphe her şey oluruna varır. Ve deneme yanılmaya öğreniliyor bu isler bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gine ben, diyenler olucaktır çocuğa bak arabasına silecek taksa fotoğrafını paylaşacak ama ben seviyorum bu işleri, arabamla uğraşmayı, ona bakıp vay be demeyi, tutupta maddiyen ahım şahım masraflar yapamıyorum veya arabayı tutupta basamıyorum veya yeni bir jant takamıyorum çünkü ne ehliyetim var, nede araba sadece benim. yani yapsam bile yazık olucak en azından 18 yaşıma kadar bunlar bekleyecek. Neyse gelelim yaptıklarımıza :

bayramdan önce çeyizlerim için başlangıç ürünlerini sipariş vermiştim. arife günü geldi ve bende işe koyuldum. Amatörce sonax metalik cilayı uyguladım, fenada olmadı araba parlıyordu. ama yarın veya öbürgün bir daha girişicem çünkü dediğim gibi amatörce uyguladık hevesle bide karışan çok olunca çok iyi olmuyor :S

takvimler 31.08.2012 yi gösterirken ben gine caddede ve istediğim bas ve amfiyi alamamanın triplerindeyken, bari gidiyimde sprey boya alıyım aklımdaki yerleri halledeyim derken kendimi yolda buldum, ve gidip boyayı almışım bile. Gine bizim dükkan mahallelisi öyle olmaz böyle olur işlerine başlamak için sebeb ararken ben işe koyulmuştum. Ama telefonu unuttuğum için arka cam lastik kenarlarını foto çekemedim. ama plakalık onarım&kurtarım&temizlik işini atlamadım. Çok geçmeden beni elimde sprey boyayla gören beyamcalar, dik dik bakışları altında sprey boyayla basarım basamazsın imtahanından sona gel gelelim işe koyulduk :

Maskeleme :

boya atılır ve kurumya bırakılırken, 91 yılından kalma tarihi eser plaka ışıkları yenilenir ve deforme olmuş yerleri onarılır. Onarılırken kullanılan 502 ve çocukluğumdan beri her türlü modifiyeye ana malzeme olan izola bant. Yeri geldi cam filmi, yeri geldi far kaşı, yeri geldi kaplama malzemesi oldu. İcat edene selam olsun.

***** yer tozlu olunca ve cadde üstü iş yapınca dedim bu iş böyle olmaz, kururken bir çözüm gerekir. Ve o çözüm çok geç olmadan bulunur :

artık bagajı açtığımda o paslı boyası kabarmış yer yok, renk uyumu olan bir tabaka var.

ve babadan bir ton azar işitmeden tarihi eser plaka ve aydınlatması yerine takılır. ***** geç oldu araba artık eve gidecek

Sonuç olarak ne kazandım, artık o gözüme batan yerler temiz olarak göreceğim, çoğu kişiye veya ben yaparken izleyenlerin %90 ı gibi gereksiz gelebilir. ama en azından ben biliyorum artık oranın temiz olduğunu.

ve amatör bir detailing in temiz olarak yakalanabilmiş ayrıca e71 kamerasının nekadar berbat olduğunuda gösteren bir kare :

Bir ara babamı ikna edip plakaları yeniletmem gerekiyor.

bide bu yazma hastalığı bende oldukça mevcut. Şimdiye kadar biraz resmi takıldım. aslında pek huyum değil resmi işler, konuşmalar, zevzekliğin dibine vururum. yavaş yavaş açılıyorum. Kusurumuz olduysa affola

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    plakalar, jantlar değiştirilip baıslsa çok güzel sonuçlar çıkar.
    ekonomik olarak bende çok sıkıntı çektim, sağ olsun dedem herşeyde yardımcı oldu. oda yetmeyince broşür dağıttım, cafede çalıştım, promatörlük yaptım.
    Allah kolaylık versin

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masalalh kardesim ama basman sart bas

ATAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet knk aracı biliyoruz emeğine sağlık kazasız belasız süper stoplar ve ön far ve sinyallere de el at jdm folyo gider diyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ekonomi öğrencilikten, kafama koyduğumda yapacak gücüm alabilecek gücüm var veya hırs edip ediniyorum ama araba şahsi olmayınca sorun çok. Bas alıcaksın yer sorunu ortaya çıkıyor.

Ama dediklerinizi ehliyet alınca yapmaya başlamak zorundayım galiba,

coil, jant, ön tampon, lipler, egzoz derken uzayıp giden bir liste olucak çocukluktan beri hayal edilip hedeflenen.

evet basmak şart. Hep diyorum neden bu kadar yüksek. Ama araba şahsi olmayınca basmak çok zor. Destekleyen babam var ama tutupta baba basalım şu coil var desem he der geçer.

Ama aklıma koyduğum ilk şey "Tein coilover" bu modele özel coiller arasında en kalitelisi. Her gün açıp alıcağım seni diye bakıyorum

teşekkür ederim kardeşim. Ama şuanda çok sade , stoplara değilde far sinyal grubunuı karartmak istiyorum ozaman görüntü çok daha iyi olucak.

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    basmamak şart bence de.. ben de yapardım senin yaşındayken böyle şeyler.. babamın arabasına egzoz taktırmalar falan e adam da deliriyodu haliyle.. onların da bi çevresi var öyle bi arabayla gezmek istemiycekler haklı olarak.. bunları hesap etmek lazım.. ayrıca araba şu haliyle çok güzel.. çocukluk hayalimdi.. ilk çıktığı zamanlar babamın panpasında vardı biz de alalım diye yırtınıyodum gidip mazda 323 almıştı 1 hafta konuşmamıştım

sonuç olarak arabayı restore tarzı işlemlere gidersen baban da mutlu olur.. ama sticker falan sakın yapma derim ben.. güzel olmuyo emin ol.. hatta senin yerinde olsam jantları bile söker orjinal kapaklarını takarım.. daha güzel bence orjinallik bu arabada..

ben de artık bi yaşlıyım belki de

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese çok teşekkürler evet yeni yeni piyasalarda son 2 yıldır parçaları çıkmaya başladı. ama şili 'de falan ünlü bir araba b13 kasa adına tsuru-sentra ve sunny olarak üretilmiş.oyüzden ebayda falan bolca tune-orjinal-yansanayi parçaları mevcut. ve fazlasıyla sağlam ve güçlü bir araba. ama air bag vs olmadığı için başa alınan veya bir yere alınan bir darbe olabilir

içi mavi ve kahretsinki atılda olanların alayının içi bordo

2 yıla yakın şilide yaşadım ben
    acayip göz aşinalığım var bu merete ordan
    taksilerin çoğu bunlardandı orda..
    parçalarıda zibildi doğru

araca maşallah..
    elde olan imkanlarla, insanın elinde olanın kıymetini bilmesi güzel birşey, gerçekten..
    marka model başka bir konu ama elinizde olanın kıymetini bilmeniz güzel..
    umarım hedeflerinize ulaşırsınız..
    If you have no LAG, you have no turbo..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ALPER-VNS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    basmamak şart bence de.. ben de yapardım senin yaşındayken böyle şeyler.. babamın arabasına egzoz taktırmalar falan e adam da deliriyodu haliyle.. onların da bi çevresi var öyle bi arabayla gezmek istemiycekler haklı olarak.. bunları hesap etmek lazım.. ayrıca araba şu haliyle çok güzel.. çocukluk hayalimdi.. ilk çıktığı zamanlar babamın panpasında vardı biz de alalım diye yırtınıyodum gidip mazda 323 almıştı 1 hafta konuşmamıştım

sonuç olarak arabayı restore tarzı işlemlere gidersen baban da mutlu olur.. ama sticker falan sakın yapma derim ben.. güzel olmuyo emin ol.. hatta senin yerinde olsam jantları bile söker orjinal kapaklarını takarım.. daha güzel bence orjinallik bu arabada..

ben de artık bi yaşlıyım belki de
    Evet ama ehliyeti alınca cogu şey gelecek. Başka bir tane daha almayı düşünüyoruz. Bunlarda klima yok jx oldugundan ama bir ex alırsak hem parça hemde yedekte sorun kalmayıp klimamizda olucak.

Stickeri alıp çamurlugu kaplamaya karşıyım bende. Birşeyi patladı herkes yapıyor. Degisiklikten yanayım. Ama 3-5 Stickerinde güzelliğe katkısı olmalı bence. Ama sahip oldugun arabaya ilgili tutupta bir ford a Eat slip jdm yazanlar var

Jant konusunda on tekeri bende orjinal kapaklı hali değilde tenekeye bırakıp. Arkaya almera, juke veya te37 , enkei pr 1 düşünüyorum. Ama önler kesinlikle teneke kalacak.

Gine amma yazdım ya..

....................................

Evet gercekten yurt dısında özellikle Şili'de meraklısı çok. Birde amerikada ve Japonya'ya yakın bazı yerlerdeki meraklısı çok fazla. California'da bir toplantılarını gördüm. Dedim ben neden orda doğmadım . ama gelelimki Türkiye'de kıymeti bilinmemiş araçların. Belkide japonlarin sadece binek olanları göndermesinde olabilir.
    Vallahi bilmiyorum ama herhalde tutupta bunu satmaya kalkıp, başka bir araba 0 veya 2. El alsalar. Bu kadar ilgilenirmişim. Severmiyim hiç bilmiyorum.

Çok çok teşekkürler

41AF101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız kardeşim,Allah kolaylık versin.Kötü hastalıktır araba işi Bende çok arabayla uraştım 15 yaşımdan 18 yaşıma kadar,sonunda istediğime kavuştum.İnşallah send hayallerine en kısa zamanda ulaşırsın.Ama acele etme özellikle aileyi sıkıntıya sokma.
    Güle güle kullan
    1978 Opel Manta & 1990 Opel Kadett GSİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesekkur ediyorum. Umarım herkesin istediği gibi olur araçları ,

Dün aksam 9 süpürgelik civarında gazladik, temkinli ve supheli (on takim yeni degisti, yolda dalma falan yapiyordu, tekerlerde degisti.)kullanıma rağmen gine baya araca tas çıkardı.

Fatih_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah , emeğinize sağlık
    34 TE 3516

Para için değil , mutluluk için çalış

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)