User Tag List

Sayfa 3/21 İlkİlk 1234513 ... SonSon
391 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Nissan B13 Sunny

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gönlünce yap tabiki ama bana göre orjinallik falan çok umursamadan JDM birşeyler yap derim
    Fiat's Are Faster Than You Think!

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oncelikle tesekkur ediyorum , bakan gören ve bir massallahi eksik etmeyen herkese,
    Zaten araba Japon ve son resimdeki camın sagindaki armaya Sadık kalacağım, ama jdm diyerek tarza bağlı kalan veya tarz için, gidip yakışmayan seyleri yapmak istemem ama ılerde bu konuyu güncelleme zamanlarında ilk sayfaya dönüp vay be diyecegiz Allah'ın izniyle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Elimde ne varsa artık, pek fotoğrafa benzemiyor ama. Ginede gözüküyor. Evet artık 390 küsür de değil, 400.000 de ve hala rektefiye görmedi. yola devam.

k.m.body
    Misafir
    merhaba, iyi forumlar. bi yanlışı düzeltmek isterim araçta ga16de değil ga16dS yani çok noktadan enjeksiyonlu değil karburatörlü dohc motor bulunmaktadır. aynı araçtan bende de var. internette 90-95 hp olarak gözüküyor güç. amerika da da bu araçların Sentra SE-R modellerinde sr20de 143 hp lik atmosferik çok nokta enj motora sahip olanları çıkıyor, onları sonradan turboluyorlar. sr20det fwd orjinal olan sadece sunny gti-R heçbek (yazılışını getiremedim bir an, dalgaya açık) modeli var. ex salonda da jx te de karburatorlu motorla geliyor Türkiye'ye. ama nx lerde bu motorun çok nokta enj. hali var. maşallah aracınıza, gülerek binin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aklıma takılan bir noktaydı o, ama nedense nerde okuduysam de çıktı karşıma b13 sunnylerde. N14 yani türkiyede 1994 ten sonra üretilen kasalarda ga16ds var diye biliyordum. denilen gibi ds varsa bizim araçlarımızda yani kullanma klavuzu tek cins değilde yanlış biliyorsam evet güç max. 95 hp ye tekabül ediyor. SE-R ler dışında dediğiniz pulsar yani gtir da yani n14 kasalarda türkiyede bulunuyor. Ama 90- 94 sentralarında gti-R modelleri var. Bunlardada orjinal sr20det bulunuyor

ozaman nx coupelerdede ga16de yok. onlarda ds, ama hep aklımın biyerinde : ga16de primera ve sunnylerdede aynı diye takılmış. Ama sizin dediğiniz mantıklı geliyor. Çünkü ga16de lerde ecu mevcut. Bizde ise eser yok. Yani büyük bir yanlışlığa kapılmış gidiyoruz,

Teşekkürler Arabanızı görmek isterim. İyi forumlar.

k.m.body
    Misafir
    nx lerde ga16de var. ben de enjektörlü sistem tesisatını ve farklı parçaları değiştirip enjektörlü yapayım diyordum, bizim kapaklarda enjektör girişi olmadığı için böyle bi işin kapak da değişirse olabileceğini söyledi motor satan biri. xtrail ve navaralardan çıkan sr20vet (stok 280 ps, değişken zamanlı sübap ve turbolu orj motor.) düşünüyorum artık. yapanlar var sonuç şöyle : Sentra SE-R SR20VET - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90 93 nx coupelerde yani bizimkilerle ayni olanlardada ds var, cunku bizimkilerle ayni onlarin motorlari. Ama 93 ve sonrasi dedigin gibi ga16de. Bizimkilerinde ds oldugunu ogrenmem, sr20de ye olan hevesimi artirdi.

93 sonrasi cikan super saloon sunnylerde gine b13 kasa ga16de var ozaman, parca deigisimiyle ga16de yapilabilir. Ama sr20de swaplayip, turbolayincada bizim arabalarda turkiyede elle gosterilirsin, Hep istedigim oydu, umarim olacak bir sr20de-t .d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, gereksiz diyenlere çok takılmayın genelde arabayı yıkattıktan sonra kurulamayan tiplerdir Bazı şeylerin zamanla olması gerçekten daha fazla zevk veriyor, bu arada yaşınıza inanamadım kapalı olsa 20 üstü diye tahmin ederdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle teşekkür ederim, yaşımın küçük olması pek etkilemiyor diyemem ama genelde edindiğim çevreler yüzünden saklama gereği duymuyorum. Yani 25-30 yazsam kendimi kandırmaktan başka bişey olmaz. Sadece bazı yerlerde +18 olayını aşmak için arada küçük yalanlar oluyor :P
    evet, yıkatmayanlar bile olabiliyor. Takılmak değilde, ne gerek var dedikten sonra geçip karışmak biraz abes kaçıyor.

Teşekkür ederim yorumunuz için

k.m.body
    Misafir
    Olayı araştırdım, sadece Türkiye'ye ihraç edilen modelleri haricinden gümrükten gelen sunny b13 lerde ga16de var. Türkiye'ye ihraç edilen normal ex salon ve jx lerin tamamında ga16ds var, nx coupelerin bazılarında ga16de, nadir olarak sr20de var. Elinizdeki jx modeli mi? Jx lerde orjinal devir saati yok fakat ex salon ve nx coupelerde devir saati var.hatta nx coupelerde dijital devir ve hız saati var orjinal olarak ve bizim sedan kasalara, s13 lere uygulanabiliyor :P Nx lerden çıkan dijital göstergelerden alıp takmak istiyorum ama devri nereden okuturum bilmiyorum. ama uğraşacam bu konuda. artık toplanmış Nissan B13 Sunny ler görmek lazım Türkiye'de sr20de swaplayıp turbolamak yerine SR20VET gibi orjinal turbolu, değişken sübap zamanlı, atarlı,giderli ve bulunabilir bir motor düşünebilirsin iyi forumlar.Ayrıca aracına bir Maşallah da benden gelsin

Purmol35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç bayağı temiz. Sonra dan teybi söküp yeni teyp nasıl taktınız kardeşim ? Biz bir türlü yeni soket çözemedik . Soketleri değiştiricez ama bulamadık güç kablosu ve şase kablosunu . Bu arada kazasız belasız.

es026 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20'li yaşlara doğru,eğer ki Sunny tutkun devam ederse senden çok güzel bir araç çıkaracağın kanısına vardım. Kazasız belasız..

JusticeForAll
    Misafir
    benim de senin yaşında bi kardeşim var bu forumuda o buldu oda forumlarda bayağı takılır böyle şeylere onunda hevesi çok seni tebrik ediyorum arabaya gösterdiğin emek harcadığın zamandan dolayı.inşallah daha güzel şeylerde yaparsın araba sürerken dikkat et polislere yakalanmada kazasız belasız kardeşim Allah yolunu açık etsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kmbody
    teşekkür ederim, ben hep ga16de diye tutturmuşum, klavuzdada ga16ds yazınca yanıldığımı anladım, ama çokta fark edecek bişey olduğunu sanmıyorum en kötü bir 1.6 primera 96-00 arası. ile parça değişimiyle de elde edilir.
    sr20det i bu arabada görmek benim en büyük hayalim, bluebirdlerde sanırım var. sr20vet ise nissanın bir jipinde var diye biliyorum sr20de daha kolay bulunabilir bence,

purmol35,
    teşekkür ederim, bizim arabada orjinal teyp ilk zamanından beri yani ben bildim bileli yok, babama sorarım ama onun değiştirdiğini sanmıyorum, elektrik konusundada babamın merakı yüzünden genelde elektrik işlerini o yapıyor, nerden çektiğini öğrenmeye çalışırım, ama eğer orjinal teyp elinizde mevcut ise bence sökmek yerine o orda kalsın siz altta fanların olduğu yerin altına alacağınız teyibi takın, orjinallik iyi duruyor bazen.

es026
    teşekkür ederim,
    ben arabanın ne olduğunu öğrendiğimde babamda bu araba vardı, eminimki bu vakte kadar satmamasının nedenleri arasındada benim bu arabaya bukadar bağlanmış olmam, umarım hep beraber görürüz o yıllarıda bu konuya girer vay be nerden nereye diyebiliriz,

justiceforrall
    teşekkür ediyorum. arabayı ben kullanmıyorum, babam kullanıyor, ehliyetini al gel dediğini sözdür. arabayı bilirim, anlarım ama tutupta babam bana hiç arabayı al kullan dememiştir ama öğretmiştir, anlatmıştır. bu konuda bende onu destekliyorum acil durumda bilmem gerek ama tutupta bana bu halde arabayı vermesi, benim ehliyetsiz oluşum hem benim hem babamın hemde karşı tarafı bir çok yönde zarara sokacaktır. ondan ehliyeti alıp gelelim anahtarı alalım diyorum bende,

yorumlarınıza çok çok teşekkürler, Allah hepimize kaza bela vermesin. bu hafta sonu triger seti, debriyaj baskı balata, fren balataları değişiyor, bu sene arabamızın çoğu yeri değişmiş oluyor yazında amortisör, ön kollar, rot rotil, 4 tekerlek değişmişti. bakalım iyice ehtiyarladı bizimki ama hala delifişek,

Ö.mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plaka konusunda önerim, ***** sitede ilanlar var 35 liraya cok güzel app yapıyorlar kapına kadar geliyor. Aracın orj. ve diri duruyor maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben app plakaya çok sıcak bakmıyorum, en azından bu senelerde, çünkü araba çok etkin kullanılıyor iş sebebiyle bundan dolayıda plakaları yenileteceğim ama şöförlör odası çıkışlı olucak çünkü babam o plakadan durdurulurda ceza yemese bile alır o plakayı kafama çakar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben app plakaya çok sıcak bakmıyorum, en azından bu senelerde, çünkü araba çok etkin kullanılıyor iş sebebiyle bundan dolayıda plakaları yenileteceğim ama şöförlör odası çıkışlı olucak çünkü babam o plakadan durdurulurda ceza yemese bile alır o plakayı kafama çakar
    Ozaman arabanın yatıcağı bi gün al eski plakalarını yanına atla otobüse minibüse, plaka değiştirmen için yaşa vs ye gerek yok eski plakayı yanında götürmen yeterli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ö.mert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozaman arabanın yatıcağı bi gün al eski plakalarını yanına atla otobüse minibüse, plaka değiştirmen için yaşa vs ye gerek yok eski plakayı yanında götürmen yeterli
    araba babamın üstüne yanlız, eski plakalar bendeyken oluyormu?
    cemiyetemi gidiyorum direk emniyetemi, birde tek mühür var diyorlardı toplamda ne kadar bayılıyoruz bunun için ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araba babamın üstüne yanlız, eski plakalar bendeyken oluyormu?
    cemiyetemi gidiyorum direk emniyetemi, birde tek mühür var diyorlardı toplamda ne kadar bayılıyoruz bunun için ?
    Ben çok kere yaptım bu işi ehliyetim olmamasına rağmen al eskileri yanına git cemiyete yapıyorlar sıkıntı yok yanlış hatırlamıyosam max 20 30 lira olması lazım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)