User Tag List

Sayfa 16/21 İlkİlk ... 61415161718 ... SonSon
391 sonuçtan 286 ile 304 arası

Konu: Nissan B13 Sunny

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinize,emeğinize kesenize bereket

konu buram buram emek kokuyor.kazasız belasız günlerde kullanın.

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buram buram emek kokan araç..instagramdanda takipteyim ,maşallah.. Allah sattırmayı nasip etmesin çok daha güzel günleri olacak aracın belli
    Havanın kokusunu alan insandan bunları duymak çok hoş. Artık ailenin bir ferdi.

Alıntı emre.ates Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah beratım Allah tekerine zeval vermesin kardeşim her zaman ki gibi heyancala takip ediyorum
    abim her daim yanımızdasın. Çok teşekkürler.

Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah diyelim, birinci ve son sayfayı okudum,
    Birinci sayfada motor HP bilgileri konuşulmuş. Motor kodu HP bilgileri Wikipedia güncelinde bu şekilde.
    Tam olarak doğru değil. Ga16 kodlu motor hakkında artık o kadar çok bilgi biliyorum ki sanki vücudumun bi uzvu oldu. Parça kodlarını ezbere bilir olduk artık sadece şunu kısa öz geçiyim. Araba ga16ds karbüratörlü katalizörsüz, otomatik jikle vacuum sistemli distribütörlü. Bu modelde 97-105 hp fabrika verisine sahip. Benim ithalat evraklarımda 105 beygir yazıyor.

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı renk 1.6 JX' i vardı bizde, şöförlüğü öğrendiğim arabaların başında gelir kendisi. Super Saloon olanlarına bayılırdım o zamanlar, bordo torpido kadife koltuklar falan acayip havalı gelirdi. Toros kapağı vardı bizimkinde hatta Çocukluğumun bir kısmı üstünde geçmişti, satıp bir üst kasasını almıştık.

Seninkine diyecek yok, tampon, jantlar yerli yerinde. Keyifle takip ediyorum. Kazasız belasız.
    Şuan supersaloondan klima,elektrikli cam ve arka katlanır koltukları eksik. Katlanır ayna koltuk ısıtma olarak bir kaç donanım ile Dünya'da bir eşi daha yok.

Jantlar kışlıkta sabit kalıcak. Yaz için 16" micra jantı veya 16"enkei rpf 1 düşünüyorum. Çok büyük durmasa 350z jantları devrim niteliğinde olurdu.

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar eğer uygun olabilirsek bir gün çekimini yapalım.
    Bir iki kardeşime daha sözüm var bu hususta lakin kaporta ve boya durumu rezalet halde ve aklımda eksikleri var. Aracı tam olarak tamamlayınca sizede sözüm olsun. Teşekkürler.

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elinize,emeğinize kesenize bereket

konu buram buram emek kokuyor.kazasız belasız günlerde kullanın.
    Çok teşekkür ederim. Cümlemiz inşAllah.
    TR - B13

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkaya 'Rage Your Dream' i açıp öyle okudum, muazzammm. Maaşallah nazar değmesin. tampona söylenecek söz yok, ben bile bu kadar tatmin olduysam sen neler hissediyorsun kim bilir benim lpg konusunda karşılaşmıştık, 92 altima var bende de. acaba şu nx direksiyon uyar mı ki bana?
    '92 Nissan Laurel Altima A31

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı edr55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkaya 'Rage Your Dream' i açıp öyle okudum, muazzammm. Maaşallah nazar değmesin. tampona söylenecek söz yok, ben bile bu kadar tatmin olduysam sen neler hissediyorsun kim bilir benim lpg konusunda karşılaşmıştık, 92 altima var bende de. acaba şu nx direksiyon uyar mı ki bana?
    Çok teşekkür ederim kardeşim. Nx direksiyonu hakkında bilgim yok bizim araçlarla nx lerin şaseler ortaktır. Ondan her şeyi bold on uyuyor.

Senin yerinde olsam altimaya maxima 95-99 direksiyonu denerdim. Bizimki biraz daha haylaz variyken altima daha çok makam arabası gibi.

Uzun süredir peşinde koştuğum Nissan Servis plakalığını da çok şükür yaptırabildim.

Lpg beyni olarakta omvl r90e çift çıkış beyni temin ettim. Yarın onunda montajını yapıcağım kısmetse.

* Orjinal radyatör tapası
    * Motor üstündeki buji ayaklarını
    * orjinal nissan yedek anahtarını
    * kaput bagaj plastik stoperleri
    * Bagaj yazıları (sunny - exsaloon)
    * Orjinal Gaz pedal lastiÄŸi
    * Brembo diskler ve aklıma gelmeyen bir kaç incik cincik parçayıda birleşik arap emirliğinen temin ettim umarım kısa sürede gelir.

Kısa sürede tüm fabrika etiketlerini İngilizce/türkçe olacak şekilde tasarlıyorum orjinaline uygun bastıracağım.
    Konu painkller tarafından (23-11-2018 Saat 16:32 ) değiştirilmiştir.
    TR - B13

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok ya dört kollu olacaksa üzerindeki kalsın, 3 kollu bi direksiyon arıyorum. 95-99 primera direksiyonu denedim, uymadı. para kasıp sparco r383 ya da momo team tarzı bişey takacağım galiba.

plakalık güzel olmuş, kare plakalığı nereden buldun

arap tarafından nasıl parça alıyorsun, nereden sipariş veriyorsun?

bi de montajdan sonra lpg beyni izlenimlerini bekliyorum
    '92 Nissan Laurel Altima A31

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar,

Nerde eski forum konuları konusunu gördükten sonra arabam aklıma geldi. Dedim bizim ss kapıda yatıyor, okul bitti. Gemiye çıkmadan şunu paket servis yapma niyetindeyim, konuya güncel atayım.

Yarım milyon bakımını yapmış ayrıntıları paylaşmıştım ama yaparken üst kapak contasını değiştirmedim eşşeklik ettim.

Gemiden gelince hem benzinde hem lpgde bide üstüne benzine bir miktar alkol koyunca bizim ihtiyar dayanamadı. ara ara hararet yapmalar, suya basınç vermeler arttı. bu varex akıl işi değil, 30 beygir makina bir ses veriyor aman Allahım.

Tabi ben bu arada arabayı çiçek sanıyorum gazlıyorum, geziyorum falan rahat 1000 km yapmışımdır. Bir istanbul dönüşü dedik eskihisar yapalım eski gemilerden biri geldi, alt boruyu sona kadar bıraktık arabanın altında. Hadi gemide onu koparmakla uğraşırsın körfezi dolaşsana işte. Neyse sona kadar egzozu da yeniledik 51 boru ortayada ufak bi susturucu taktırdım. Bu arada son susturucuyu "kardeşler egzoz" yapımı çift çıkış varex almıştım, gayet memnunum hem egzozdan hemde esnaflıklarından kaç ay oldu bi telefon açtım ufak sıkıntıdan hemen yardımcı oldu sağolsun ustam burdan tekrar teşekkürler.

bakımdan sonra motor içide çiçeklendi tabi, gören diyor kardeşim araba çiçek uçak jet falan fişman. Diyemiyoruz tabi sevdadan yediği kadar gitmiyor...
    @kelalper abi senin aküde gülümsemiş, akü içinde teşekkürlerimi sunarım. Elektrikli araba gibi marşla çok yürümek zorunda kaldım tık demedi. Cansın..

Gel gelelim ben bunu bu şekilde de olsa lpg regülatörünü dondurana yağa su karıştırana kadar 2 -3 ay kullandım, birde küsküyü vererek çünkü artık bu motordan bir beklentim yok. Blok sağlam kalsın kafi. tabi bizim küsküye şanzıman dayanmadı kapıya geldik bir gece yarısı geriye takıcam geri yok hadi dedim delikanlılıktandır ilerden dönelim ulan birde yok. boşa çekeyim boş meğer 1 miş. tuhaf bir şekilde yanaştırdım arabayı meğer saplama kırılmış şanzıman kaymış. neyse kapının altında bu işi de hallettik.

zaten son 2-3 aydır da kapının önünde yatıyor. tam contayı yaptırayım allayıp pullayıp bu araba sevdasına küseyim satayım derken beyaz olan düştü, nasip bizeymiş aldık oda aynı şekilde 2-3 aydır ssin önünde yatmakta. Arabanın içi çiçek, lpg deymemiş güzel bir makina. İçini, dışını çürüyen parçaları alacağım bundan. ***** bizim camlarımız manuel, bu operasyondan sonra ex salondan bir eksiği kliması olucak. Zaten bir çok donanımıyla da Türkiye sınırını geçtim bir çok ülkede de eşi benzeri yok şuanda, çok şükür adım adım ilerliyoruz.

dün itibariylede "one last ride" dedik yolda sistemin havasını ala ala su ekleye ekleye bursaya vardık. Vardık ama yolda görenler olduysa selamlar bayır yukarı 150-160 uçan teneke, bayır aşşağı çek stoba at boşa tin tin tin. Neyse ki arabayla iyi anlaşıyoruz da vardık bursaya açtım kaputu gören kardeşim yeni motormu yapıldı kaç binde nidalarıyla cenazeyi lifte aldık. Başladım sökmeye,

sonrasında da bir daha motora deymeyecek olan lpg yi attım kenara, aksları aldık. kulaklardan pazartesi itibariyle ayırıp silindir kapaklarını gönderme suretiyle swap projemize başlayacağız bakalım mevcut blok üstüne 90 bindeki motorumuzla güzel bişey inşa edeceğiz inşAllah.

Tabi yine orjinalciliğimizden ödün vermiyoruz, yerli - yabancı parçacılarımızdan tedariklerimizi sağladık, sağlıyoruz, sağlayacağız.

Bunlar görünen kısmı 4-5 sandık sıvı-yedek-çıkma parçayla koyuluyoruz bakalım işe. Şükür güzel bir ağ edindim kendime bu konuda her türlü nissan parçasına en azından kendi aracım için ulaşabiliyorum. Temmuz ortası gibi tekrar güncellerim burayı, acelemiz yok. Sonrasında ise kaporta haşat halde. Gemiye çıkıp gelip kaportayıda hallederiz diye düşünüyorum.

Sağlıcakla kalın..
    Konu painkller tarafından (02-07-2020 Saat 18:18 ) değiştirilmiştir.
    TR - B13

Mert_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hersey gonlune gore olsun insallah guzel olucak belli guncellemeyi bekliyoruz kolay gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rica ederim kardeşim yardımımız olduysa ne mutlu bize.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle herkese merhaba,
    15.06 da girdiğim dükkanımızdan 08.07 itibariyle 2 arabayıda çıkardım. O gün bu gündür de pek çivi çakamadım arabaya rodaj hala sürüyor zaten taze 540 km oldu. Benzin sarfiyatı kmde 1 lira şuanda rodaja veriyorum onuda ama zaten lpgde çift mikserle yakıtım 45-50 kuruştu gazlarken.

Neyse gelelim hikayemizin devamına,

ertesi haftasına beyazıda aldım tamiraneye

dedik dükkanın solunu 90ların japon çocuklarına ayıralım. Akşamına beyazın motoru aşşağıya aldık,

Viraj demirleri, arka kampanalar, amortisör ve yaylarda orjinalleriyle değişiyor.

akşamına ss tekrar lifte çıkıp beyazı araziye tavuk kümesi olarak kiralıyoruz. gerçi tavuk pek uğramıyor ama 15 gün beyaz yatıyor arazide.
    bu süre zarfında parçaları beklerken ben altını topluyorum.

motor içini temizlesem mi temizlemesem mi derken bi bakıyorum elimde benzin balata spreyi 2 saat geçirmişim. Bu direksiyon kutusunu ilerleyen günlerde eskisini takmak suretiyle yine değiştiricem kontrole geldiğimde keçelerin prostat olduğunu fark ettik. Motor aracın üstündeyken değiştirmesi zor oldu ama onuda hallettik çok şükür 3 saatime mal oldu. Ve bolca atfye maruz kaldım.

bu manzara süper oldu.

sonrasında blok geldi, kapak geldi, bir akşam sağolsun abim fazla mesai ile sabahına motoru atılcak kıvama getirdik. ağırdan alıyoruz sakin kafa acelemiz yok. tabi ben bu arada yalova-bursa mekik dokuyorum, bir ara gözüm kapalı gidip geliyordum.

o günün ertesine rotcuya girdik bile. takvimlerden haberim var, 26.06..

Toplandıktan sonra 15w40 full mineral yağ koydum, 120 km sonrası değiştirdim yağı tekrar mineral koydum. şimdi 1000 km de filtre-yağ ile 5w40 helix 8 koyucağım. Motul 10w40 6100 yaramıyordu eski motora bunu deniyeceğim bu sefer.

Neyse konuya dönelim sonrasında beyazda toplandı Yalova ya ayak bastık. O günden bu güne vakit buldukça dükkanın önünde bir şeyler yapmaya çalıştım. gerisindede araba yatıyor zaten, için aktarıp toplamak kaldı bi. Birde bagajı çift kat yapıp takımları düzeltmem gerekiyor. Bası ufaltıp aktif kullanılan bir bagaja çeviricem sıkıldım artık. Lpgnin sistemide sökülmesi gerekiyor, ayrıca "cai" yapılırken akü bagaja giderek teke düşürülüp elektrik tesisatı çamurluk içine alınabilir. Bunların hepsi bayram sonrasına kaldı tabiki.

Dükkan önü,

Parça düzeltme yok, parça onarma yok. Tedarik eder ekleme yapar takarız. Restorasyona girdik sonuçta..

her detay benim için çok önemli, yazısı silinmiş okunmayan her ürün yenisiyle değişiyor. Biraz daha uzun kalsın diye vernikle korunuyor. Bu parçada onlardan biri.

burdada bir süpriz fabrika etiketlerini yapıyordum uzun süredir. Osman abim sağolsun, bu konuda kahrımızı çekti etiketleri basıp gönderdi. Çokta güzel oldu. @osmanaydo sağolasın abim.

genelde bu halde yatıyoruz. Çünkü artık araba kullanmak benim için bir zulüm oldu. herkesle kavga etmekten, her köşe başında yanıma gelip gazlamaya çalışanlardan, abi bu bi kesiciye sok denilmesi bana uygun değil. Yaptığım yerler var ama keyfime göre çıkıp tek başıma gazlamayı, kafam doluysa rahatlamayı seviyorum. Yoksa tiner yakıyor sanki, çok değişik bir egzoz sesi var namussuz rodaj ilerledikçe verdiğim avansla da git gide açılmaya başladı. Bakalım ilerleyen zamanlarda gelişmeleri tekrar atacağım. Sağlıcakla...

Ayrıca unutmayalım kasa 450 binde, mekanik her şey motor dahil 90 binde bi bloğumuz eski. Birde herkesin dediği arka tamponda araç rengine boyanacak. Aradığım tamponu buldum, lpg tesisatını söktükten sonra side markerleri montajlayıp, boyatıp takacağım.

Konu painkller tarafından (02-07-2020 Saat 18:25 ) değiştirilmiştir.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazarları sonunda arabaya ayırmaya başladım. İçine girmeden evvel vakit buldukça ufak tefek projelerimi hayata geçiriyorum.

Bu bu pazar aküyü bagaja alıp tekledik.
    Kaput ve cam önü Fitilleri klipsleriyle birlikte değişti. Silikon spreyiyle ömürlük oldu.
    Orjinal filtre sistemindeki filtre çıkartılıp, kazanı kutu haline getirildi. Sonrasında borusu kesilerek seneler önce alıp lpg yüzünden takamadığım silikon- filtre ve nx coupe kazanı ile birleşti. Böylece cai kitimizde tamamlandı.
    Ivır zıvır işlerini yaptım tek resim var elimde oda idareten.
    Ledler göz kırpıyor bu sebeple öne bir akü daha alıcam, uygun boyutlarda.

Konu painkller tarafından (05-08-2019 Saat 10:02 ) değiştirilmiştir.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

24.08.2019

konuyu takip eden herkese tekrar merhaba,

işlemler hala devam ediyor. çok sevdiğim can ciğer kardeşimin gelmesiyle alt donanım "jx" olan ss si supersaloon ve üzeri bir donanıma yükseltme işlemine başladık. gerçi 3-4 gündür tek çalışıyorum ama sağolsun yapamayacağım bir çok işi kendisi yaptı. Teşekkürler Anıl ATASOY.

konuda daha öncede bahsettiğim gibi 2. bir ex saloon sunny almıştım. bunun içini kendi aracıma aktarıp aracımın da çürük çarıklarını temizleyip yalıtımını yenileyip kısaca 0 kondisyonuna kavuşturmak ve donanım olarak dünyada tek olacak standartlara taşıma amacındaydım. hala da amacındayım.

İlk gün beyaz arabanın herşeyi söküldü, ertesi günde kullanılacak parçalar kullanıldı ve yağmurdan nasibimizi aldık. arabalarla uğraştığımız dağ evinde ss ile battık. Temizlenirken bir kare, olacaklardan haberi var ama çaktırmıyor.

sonrasında beyazın iç elektrik ve gösterge tesisatını kullanacağımız için herşeyini söküyoruz. birde kalorifer peteği ss te harap vaziyette oda değişecek. kısaca 2 arabayıda komple soyuyoruz.

sökülen her parça restorasyonda Anıl ın elinden geçiyor. ben ise tesisat ve sökmeyle boğuşuyorum.

[IMG]hhttps://serving.photos.photobox.com/849316374624e437f7a6ab02b27107d76925e71ccb689e3518 33e386f72bfa80fbf0a757.jpg[/IMG]

ayrıca Anıl kardeşim yine boş durmuyor, ss i parçalamadan şöför camları otomatiğe çeviriyor aküde camı kullanabilmek için.

[IMG]hhttps://serving.photos.photobox.com/96282110bfdf9e7f1b9b92618424c8390c734e1438246a7fcc 8f65fdc34b59ceb46b5875.jpg[/IMG]

arka kapılar, fitiller ve camlar değişiyor. SS in camları yıllardan nasibini kötü almış. Camlarda elektrikli oluyor bu arada.

ilerleyen günlerde ss de dağ evinde yatılı misafir oluyor, hala daha yatılı olarak ikamet etmekte acelem yok, eksiksiz olucak.
    torpido kalorifer sökülüyor. kalorifer komple temizlenip, süngerler yenileniyor ve tesisat sökülüyor.

arabamızda katlanır ayna, merkezi kilit ve alarm var bunları ex saloon tesisatına nasıl uyarlarızın bilmecesini çözerken yakalanıyorum.

Anıl kırık olan kalorifer kontrol panellerinden kupon 1 tane yapıyor.

dijital göstergeye geçene kadar idareten yeni göstergemizde temizleniyor. lambaları değişiyor ve kadranlar kırmızıya boyanıyor ama resimde onlar gözükmüyor.

paslı torpido demiri Anıl ın ellerinden nasibini alıyor.

Anıl ı uğurlayacağım gece arabanın içini temizliyoruz fakat arka koltuk önünde çürük bizi üzüyor. Tabi ben öncesinde temizleyip radyatörünü değiştirdiğim ve bakımını yaptığım kalorifer tesisatını takıyorum. yine aynı gün içinde toparladığımız elektirik tesisatı tüm donanım çalışacak şekilde kapılara uyarlanıp takılıyor. yazarken kolay ama yaparken uğraştırıyor.

sabah artık tek başıma bu yolu yürüyeceğim için biraz buruğum ama hedefimizden şaşmıyoruz. ***** arabayı kaldıramıyorum, kaynağım yok. dağ başındayım ve fred çakmaktaşın arabası misali taban deliğim var.bu çürüğü nasıl hallederim diye ilk önce taş motoruyla kanserli yeri kesiyorum, sonrasında fırçalıyorum ve 3mm aliminyum levhayı döverek uyarlıyorum, kulağın altına doğru geçiriyorum, kaynak olmadığı için sağlam yerlerden idareten vidalayıp daysonluyorum. daysondan sonra alttanda bağlantıdan sonra döverek alt zemine uyarlıyorum ve vidaların uzantılarını taşlıyorum. onlarada dayson darbesi uyguluyorum. Sonrasında alttan o bölgeye 2-3 kat pütür uyguladım fakat onu çekmeyi unutmuşum. Gerçi şuan hatırlamadığım ve resmini çekmeyi unuttuğumuz neler neler var. Çalışmaya kaptırınca malesef resimler unutuluyor.

şükür öbür tarafı sağlam ama yalıtımı kaldırdık bir sefer. Erkurt denen ziftli yapışkan maddeden elimde kalmış kapılara kullandığım ondan uyguluyorum her 2 tarafada üstüne arabanın boyasını atıyorum. tertemiz oluyor.

tam çözüm olmadı ama koltuk ayağına levhayı çaktığım için orayı destekler nitelikte kastığı için bir süre rahatım.

hızımı alamayıp halıyı atıyorum.

dahada hızımı alamayıp torpidoyu atıyorum.

bugünde yapılan işlemlerin resmi yok. fakat elektrik tesisatı koltuk ısıtmalar soketler vs ile uğraştım. sonrasında orta konsolu ve torpido altını taktım. aksilikler oluyor ama şuan için işler tıkırında, dış mekanda da bir şeyler gelicek ama öncelik arabaya koltukları takıp yürütmek.

bardaklar ise vidaları markalamak için, iyi alıştık bu huya.

bu arada lpg deymemiş rodajdaki motorumuz kmde 60-70 kuruş yakmaya başladı buda benim için gayet ideal rakamlar.

ileride yeni güncellemeler gelicektir. Sağlıcakla..
    Konu painkller tarafından (02-07-2020 Saat 18:39 ) değiştirilmiştir.
    TR - B13

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    içinin rengine göğüse koltuklara bayıldım. Maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarkan - aacayipsin eşliğinde resme bakarsanız benim duygunlarımı bir nebze hissetmiş olursunuz . Yarın koltuklar büyük ihtimalle takılmış olur. Pazartesi dinleneceğim, sonrasında 1 hafta daha ufak tefek işlerim olacak.

TR - B13

stak67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kolay gelsin. İç kısım harika görünüyor. Yeni döşemelerin rengine bayıldım.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o kadar sökmüşken yalıttım da yapsaydın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    içinin rengine göğüse koltuklara bayıldım. Maşallah
    o zaman bu posttaki resimlere biteceksiniz. Teşekkürler.

Alıntı stak67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin. İç kısım harika görünüyor. Yeni döşemelerin rengine bayıldım.
    Teşekkürler.

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o kadar sökmüşken yalıttım da yapsaydın
    yalıtım vardı kapılarda bagajda pandizotta hemde en dış saç arkası bitüself, camla pandizot arası yüzeydede erkurt ve yalıtım süngeri var. kapılar hoparlörler için kabin adeta.

zeminde ise yalıtım orjinalden mevcut, dökülen ve çürük olan yerleride orjinaline uygun olarak tazeledim erkurt denen madde ile. alttanda gerekli yerlere pütür uyguladım.

yalıtım süngeri ise halının hemen altında mevcut onun resmi malesef yok. şöyle söyliyim araba 1150 kg standart benimki ses sistemi merakı yüzünden çift akü, takım sandığı tesisat ve yalıtım ile 1450 kg geliyor, tabi eskiden bu kilo içinde lpg sistemide vardı.

Bugün aracın içini tamamladım. Artık ufak tefek işlere ve arka tamponu yenisiyle değiştirmeye geçeceğim. Bagajdaki basda 25cm e düşecek, kabin yapılacak bagajı kullanamamaktan sıkıldım.

TR - B13

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi oldu işte. Önceden söylemiştim sanırım, aynı renk aynı kombin toros jant kapaklısı vardı bizde şöförlüğümü onunla öğrendim desem yeridir. Konuyu her okuduğumda o araba gelir aklıma.

Eline, emeğine sağlık. Kazasız belasız kullanman dileğiyle, severek takip ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi oldu işte. Önceden söylemiştim sanırım, aynı renk aynı kombin toros jant kapaklısı vardı bizde şöförlüğümü onunla öğrendim desem yeridir. Konuyu her okuduğumda o araba gelir aklıma.

Eline, emeğine sağlık. Kazasız belasız kullanman dileğiyle, severek takip ediyorum.
    teşekkür ederim. bizde bu arabaya tutulduk işte.

arabanın içinin son hali bu şekilde,

bu hafta sonu uzun zamandır aklımda olan stepne havuzu-lpg depo iptali ve jbl w10gti nin montajını hallettim. bu sefer cenaze sandığımdan daha kısa sürede defnedildi.

bagajın eski halini konudaki resimlerden buldum, işe dalınca unutuyorum resim çekmeyi.
    http://i1096.photobucket.com/albums/...psgzn6fzxd.jpg

cumartesi sabahtan bas,ekipman takım çantası hemen araçtan çıkarıldı sonrasında lpg deposu, dolum bağlantısı söküldü. ortaya yanlış yapılan bağlantılar sonucu bu haftasonumuzu işgal edicek cenaze çıktı.

o sinirle aküyü kabloları attım ortaya ve bu kare çıktı meydana.

sonrasında paslar temizlendi, çürümüz yalıtım kaldırıldı yenisi yapıldı. lpg yüzünden oluşan delikler ve çürük yerler yine 2.5mm alüminyum ile yenilendi ve bağlantı yerleri üstüne dayson ve yalıtım çekildi. sonrasında yalıtımların üstü boyandı.

orjinal stepnem olmasına rağmen, yer kazanmak amacıyla mini stepneyi arabaya koydum.

pazar gününün öğle vakitlerinde ise yeniden işe koyulup kabin montajı ve taban halısının düzgün durması için 2 kademeli mdf kestim, bası vs sökmeden stepneyi çıkarabilmek amaçlı.
    akabinde taban halısı temizlendi ve takıldı. yan döşemeler ise zamanında sıfır orjinal olarak bulup almıştım. onları kullandım. aynı zamanda yine aynen bulup çeyize kaldırdığım arka koltuk arkası plastiğinide yeniledim. Benimki kablolar geçirirken kasap işçiliğimden dolayı lime lime olmuştu.

ilerleyen saatlerde dün yapmış olduğum kabini kapladım ve yeni basımız yerini aldı. amfi daha derli toplu olması açısından basın arkasına yerleştirildi.

şimdi ise aklımda olan ekipman takım çantam ve ıvır zıvırı gizlemek için raf ve kapak yapımına sıra geldi. Gerekli ölçüler alınarak etraftaki fazlalıklarda kaldırıldı ve bagajın daha geniş bir bölümü kullanıma sunulabildi.

devamı gelecek...
    Konu painkller tarafından (02-07-2020 Saat 18:48 ) değiştirilmiştir.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    07-08.09.2019
    bu iki günde listemde olan ön tampon demirini yenisiyle değiştirmeyi, tampon altındaki alelade çektiğim sis devresini düzeltmeyi ve söktüğümde gördüğüm pis duran tampon altını boyayıp, boyamadan önce paslı yerleride temizlemek suretiyle geçtiğimiz haftayı kapattım. kaynak ve bağlantı noktaları boya öncesi daysonlandı. bunun pası önleyeceğini düşündüğümden böyle bir katman uyguluyorum ek yerlerine.

eski tampon demirimiz, arabanın sağdan bir darbesi mevcut. düzeltme yapılmış fakat hiç iyi toplanmamıştı, sene 2000 küsürlerde. bu sebepten ön tampon ile çamurluk ve sağ far ile kaput arasındaki çizgiler hiç iyi durmuyordu. şimdilik çamurluk ve tamponu düzeltmiş olduk. boya zamanı bu işi komple çözmeyi düşünüyorum.

tampon demirinin resmini çekmeyi unutmuşum. orjinal süngerlerine kadar üstünde olan bir demir bulup, mat siyaha boyadım. birazda çekiç ve çekme - kastırma işlemleriyle ön çizgileri bir miktar toparlamış oldum.

aynı zamanda arabanın öndeki akü taban sacı çürümüştü. her nekadar ön tarafta akü olmasada o saç parçasınıda yeniledim fakat onun resmini bulamadım. akü taban sacının civataları şanzıman kulak bağlantısına kaynadığı için bu ara bağlantıyıda orjinaliyle değiştirdim. son olarak aracın şasesine bağlandığı yeride zımpara boya yaparak orayıda yapılacak listemizden kaldırdık.

bu pazar günü ise,

yine adresimiz olan dağ evimiz-atölyemiz, açık hava garajımızda,

- orjinal sıfır bulamayıp çıkmasını temin ettiğim sağ farın kopuk olan ayağını tamir ederek bendeki yan sanayi ile değişimini yaptım.

- panjur alt çitasının iç kısmını zımpara boyasını hallettim.

- ve son olarak uzun zamandır bekleyen, gerek serviste gerekse her türlü platformda çıkmasına bile ulaşamadığım panjurun sıfırını konyada yeni tanıştığım bir ustayla sohbet ederken bende bu panjurdan vardı demesiyle edindiğim panjuru takmayı başardım.

burda biraz kulak ağrıtıcağım ama, bu panjurun tıpkı tampon gibi çocukluğumdan beri hayalini kuruyordum. yıllarca topladığım örnek veriler ve araştırmalarım sonucunda bold-on takılacağını düşünüyordum hatta emindim. ama 3 ay önce elime geldiğinde bu panjur ve aracı takmak için parçaladığımda gerçekle ne yazık ki yüzleşmek zorunda kaldım. ayakları tamamen farklıydı panjurun.
    neyse bu projede tıpkı dijital gösterge gibi rafa kalkmıştı ki bu gün gün yüzüne tekrar çıktı ve sök tak kes plastik kaynağı yap derken panjuru nitekim oturtmayı başardım. şimdi nadide olan bu panjurun ön logosunun arayışına girdim.

yavaş yavaş arabayı istediğim standartlara getiriyorum.

önümüzdeki haftalarda yeni aldığım arka tampona side markerleri takarak, yanına renkli çamurluk ve kapı bantlarını da vererek boyatmayı hedefliyorum. bunuda yaptıktan sonra bitmiş olan rodaj sonrası yağ değişimi ile aracı bir kenara çekip okuluda bitirdiğimden dolayı gemiye çıkmayı düşünüyorum.

iyi haftalar şimiden..
    Konu painkller tarafından (02-07-2020 Saat 18:52 ) değiştirilmiştir.
    TR - B13

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)