User Tag List

Sayfa 19/21 İlkİlk ... 91718192021 SonSon
391 sonuçtan 343 ile 361 arası

Konu: Nissan B13 Sunny

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    parayla yaptıramayacağın işler ellerine sağlık kankam vida kapağı hassasiyetinin sıkıntısı bende de aynı ya hahahah
    '92 Nissan Laurel Altima A31

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

31.05.2020

herkese hayırlı akşamlar,

Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gösterge çok güzelmiş. Elinize sağlık
    olacağından şüpheliydim ama gerçekten çok güzel oldu, teşekkürler.

Alıntı edr55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parayla yaptıramayacağın işler ellerine sağlık kankam vida kapağı hassasiyetinin sıkıntısı bende de aynı ya hahahah
    kanka sende bende doldurmaya devam,baksana senle bu konu üstünden tanıştık. şuan çok sıkı bir dostluğumuz var. Bu konu hatıralarla dolu gerçekten

6 senelik projemi bu gün sonunda noktaladım. bu sevinç ile size yazıyorum, klavyemde bazı tuşlar basmıyor bu sebeple büyük küçük harf sorunu için mazur görün.

ilk önce 2 sene evel yaptığım hatayı yapmamak için, ilk başta şanzıman km switchini denedim. Daha evel göstergeyi takıp, en sona şanzımanı bırakmıştım, bu sebeple hevesim baya kırılmıştı geri sökerken. 2 senedir tozlu rafta küsmüştük birbirimize.

switch okey ise başlıyoruz,

tellioğullarından kablo çağına geçişimiz.

önceleri aklımda soketlere köprü atmak vardı ama km telini kullanılamaz hale getirince soketleride bozmaya karar verdim. Dönülmez bir yola körü körüne daldık.

devir saati gelmeyebilirdi, modülden de şüpheleniyordum ama daha büyük problemimiz vardı. Parkları açınca göstergenin dijital kısmı çöküyordu. Bir miktar mühendisliğimi kullandım, yine çözemedim. Bu sefer doğuştan japoncu olmanın verdiği tecrübe ile, sıkıntı olan yere şase ver diye düşünerek. Eski göstergenin yollarını kullarak bişeyler yaptım. Sonuç 4 saatimi bu konuya harcadım.

bolca makaron, lehim ve elektrik bandı.

emaneten direksiyonu taktım, km sayacıda çalıştığına göre toplayabiliriz.

nissan co jp ile yazışmalarım var meksikadan nissan servis çalışanıyla aylarca çözüm aradık, hepsinin sonucu ga16ds motoruna bu göstergenin takılamayacağı, parazitten dolayı ecu olmadan dijital göstergelerin sinyali algılayamacağı. Hız sensörünün switchi için şanzıman değiştirmem gerektiği falan. Nitekim senelerdir bende nx coupe şanzımanı arıyordum, hala daha arayışındayım. Kaç çeşit switch denedim, ya merkezden kaçık yada boyu kısa sonuç olarak yıldığımdan bırakmıştım bu sevdayı. Nitekim geçenlerde ara model bir b13 de bu switche denk geldik, ümidim yoktu ama iyi ki de üstüne düşmüşüm.

Neyse laf lafı açıyor eksiklerimize dönelim,

kapı eşiğine vida atmışlar daha önceki arabada,

yenisi ile değişti.

havalandırma ızgarası tecavüze uğramış gibiydi, ne geçmiş başından bilemiyorum. Hayal gücümde yetmedi açıkcası.

onuda değiştirdik, gözümü tırmalamayacak artık.

gelelim asıl bu parçaların alınma sebebine, insanlık için küçük benim için sinir bozucu bir parça.

bu vida kapağı benim yaklaşık 1 senedir takıntım. Her bindiğimde kaşıntı tutuyordu sonunca derin bir nefes aldık.

ohhh.

cümlelerimi noktalarken heyecanımı hissetmişsinizdir. Burdan da ileride anımsamak, dostluklarını okudukça hatırlamak için,
    Mücahit ERCAN a sensör için, Mustafa Kemal BOYACI ya gösterge için, Halit GÜLEÇ e noksan parçalarım adına uğraştığı için tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

*clarion un renginide bununla aynı tona getireceğim. Devir saati içinde sanırım sr20ye kısmet diyeceğim.
    Konu painkller tarafından (02-07-2020 Saat 12:31 ) değiştirilmiştir.
    TR - B13

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah,maşallah ve maşallah

Emeğine sağlık,çok çok çok beğendim
    HotHatch Lovers!

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, kadran efsane olmuş eline emeğine sağlık
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Muhteşem bir emek ve azimle ilerliyorsun araba da çok güzel oluyor eline sağlık.

Sadece yakıştıramadığım bir durum var, ses sisteminin tweeterları anladığım kadarıyla kokpitin üzerindeki hiç yakışmıyor, emanet ve kaba duruyor onlara oem görünümlü bir çözüm yaratabilirsen süper olur.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhteşem bir emek ve azimle ilerliyorsun araba da çok güzel oluyor eline sağlık.

Sadece yakıştıramadığım bir durum var, ses sisteminin tweeterları anladığım kadarıyla kokpitin üzerindeki hiç yakışmıyor, emanet ve kaba duruyor onlara oem görünümlü bir çözüm yaratabilirsen süper olur.
    Eline sağlık. Muhteşem olmuş. Çalışırken ki bir video da guzel olur

Baran'a katılıyorum. Benim de tek tavsiyem ses sistemini daha oem bir şekilde upgrade etmen olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah,maşallah ve maşallah

Emeğine sağlık,çok çok çok beğendim

Dostum çok teşekkür ederim, senin yorumlarını diğer konularda da görüyorum. Senden de çok güzel işlerin çıkacağı kanaatindeyim.

Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, kadran efsane olmuş eline emeğine sağlık
    Teşekkür ediyorum, inanın hala çalıştırabilmiş olmama inanamıyorum.

Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çok teşekkürler, bu konuyu çok kişi söylüyor, baya baya benimle çözüm arayan arkadaşlarım gel yapalım şuna direk diyen dostlarım var. Ama benim için oem bir çözüm gerekiyor, yada oem gibi duracak. Tweeter ve midrangeler için bizim araçlara üretilen oem bir yer yok, en azından tweeterler için ayna arkasında falan olsa onu alıp takacağım. Cam direkleri elimde 3 takım var, bozup fiber yapsam diyorum, iç bakalitte fiber-macun sonrası kılcal dokuyu kaybedersem baktıkça kafayı yerim kendimi biliyorum.

bu şekil işçilikler çok güzel, yapabilecek yeteneğimde var ama olay bunu yaptığımda araç içine uymaması olucak. Şuan ki emaneten rezil duruşu, çözüm arama aşamasında olduğumu her bindiğimde hatırlatıyor.

focal veya audisonda böyle bir kabin geliyor, bunu uyarlamayı düşündüm zamanında oda çok sırıtacak diye vazgeçtim.

Bmwler de ki hoparlör kapaklarını alıp, kapının metalini de keserek böyle bir şey yapmayı düşünüyorum.

Bu konu kanayan yaram olduğu için, yardan da vazgeçip söküp atamadığımdan ötürü yukarıda baya yazıp çizdim sizlerinde fikrini almak isterim bu konuda.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum çok teşekkür ederim, senin yorumlarını diğer konularda da görüyorum. Senden de çok güzel işlerin çıkacağı kanaatindeyim.

çok teşekkür ederim,inşallah sağolasın. Bende inşallah biraz ilerleteyim konu açıp teker teker yazacağım. Çok özeniyorum valla çok keyifli duruyor. Birde aradığımız parçalar tr'de olsa uğraşmasak yurt dışı ile
    Konu SpeedlinE™ tarafından (01-06-2020 Saat 18:24 ) değiştirilmiştir.
    HotHatch Lovers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık. Muhteşem olmuş. Çalışırken ki bir video da guzel olur

Baran'a katılıyorum. Benim de tek tavsiyem ses sistemini daha oem bir şekilde upgrade etmen olur.

Çok teşekkür ederim, müzik sistemini görünüş olarak oem şekle getireceğim arayış içerisindeyim fakat ekipman olarak feragat edebileceğim bir konu değil.

çok teşekkür ederim,inşallah sağolasın. Bende inşallah biraz ilerleteyim konu açıp teker teker yazacağım. Çok özeniyorum valla çok keyifli duruyor. Birde aradığımız parçalar tr'de olsa uğraşmasak yurt dışı ile
    Kardeşim Türkiye'de yapması en zor arabalardan birinin konusundasın, bir yerden sonra yarıyorsun artık. Sadece kur yüzünden yerli- yerli bulunabilecek bir arabayla uğraşmak bütçene daha az külfet verecektir.

Tr'deki en dolu sunny-sentra özetle b13, Dünya'dada motorunu saymaz isek ilk 10'a girecektir artık.

- katlanır yan aynalar,
    - koltuk ısıtma
    - s-er viraj demirleri
    - standart supersaloon donanımı
    - nx gösterge ve torpido tesisatı
    - japon pazarına çıkan b13 direksiyon

dış aksların durumunu bi 400 km yol yapıp geldikten sonra, beğenmediğimden onların değişikliği yapıldı körükleri tekrar yenilendi bu cumartesi mesaisi olarak, aracımızda polen filtresi kullanılmadığı için sineklik teli ile hava giriş yerine bir toz - pislik tutucu kapak yaptım. Polenlerden yılmıştım araç içindeki. Klima kontrol ünitesi ayakları kırılmış, kumanda etmiyor ve trim sesi yapıyordu onu değiştirirken torpidoyu yine komple söktüm, gerekli bakımları yaptım. Trim sesleri beni deli ediyor, fakat resimlememişiz.

Bu cuma muaynemiz var, Lpg söküm projesi, tse vs halledildi. 900 liraya bağladık o işi. Şimdi muayne ve ruhsat işi var. Lpgye elveda diyeceğiz çok şükür.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla kitap gibi sayfaları tek tek okudum. Allah kaza bela vermesin. Takipteyiz

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine kan ter emek ne diyelim maşallah ..
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah emekleriniz zayi olmamış. keyifle güzel günlerde kullanın

saygılar
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başiskele civarında giderken gördüm demin canlı da daha güzelmiş Maşallah demek için yazdım
    HotHatch Lovers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CelliosXVII Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla kitap gibi sayfaları tek tek okudum. Allah kaza bela vermesin. Takipteyiz

teşekkür ediyorum sağolun, bende ara ara kitap okurcasına girip okuyorum.

Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yine kan ter emek ne diyelim maşallah ..
    abim sağolasın, teşekkür ediyorum.

Alıntı burcinkarabacak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah emekleriniz zayi olmamış. keyifle güzel günlerde kullanın

saygılar
    çok teşekkürler, arabayı geçeli çok oldu artık.

Başiskele civarında giderken gördüm demin canlı da daha güzelmiş Maşallah demek için yazdım

kardeşim durdursaydın keşke. Bu aralar haftada 2 kez izmit istanbul yapıyorum.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    02.07.2020 güncellememiz, önceki resimler uçmuş. En kısa zamanda yenilenecek.

geçtiğimiz haftalarda iş yoğunluğum sebebiye 2000 km civarı yol teptik ss ile. Sağolsun bizi üzmedi yolda ama, bazı sorunlar gün yüzüne çıktı. Öncelikle bagajı aç kapa aç kapa yaparken bagaj kapağının içinde kilidin üst kısmındaki kısım soyulmuş ve kötü vaziyetteydi, ilk fırsatta onu boyadım:

yarım yamalak maske ve rüzgar olduğu için, sonrasında biraz g3 ve autoglym superglym ile arka paneli temizledik.

geçiş yapmayı başardım, bir ara sarımtırak yerleri temizlemem gerekiyor.

geçtiğimiz cumartesi günü ise yasağın bitmesi ile, yoldan dönüşlerde arabanın altında 1-2 damla yağ görüyordum. Şanzıman sağ keçesi kaçırıyordu, onu bi anlık gaz ile Bursa'da ki tamir hanemize gidip liftte rahat rahat değiştirdik. Akabinde Yalova'ya dönüp tam sokağa girdiğimde sol diskten cayır cayır ses gelmeye başladı. İndim ufak bir kontrol, disk ile taşıyıcı göbeği arasına taş sıkışmış. Böyle bir ses yok.

Ertesi gün sabahtan dağ evine kaçtım, sokağa çıkma yasağı başlamadan. Disk dahil kadar söktürdü sağolsun, hatıra fotoğrafını aldık.

Bunla bitmedi, sol keçede benim neyim eksik deyip minik bir kaçırma girişimine başlamış. Onuda dağıttım fakat sorun şu, ben hiç keçe çakmadım bu yaşıma kadar.

Ya Allah diyerek başlıyoruz,

Keçe çakar 2000 isimli ürünüm, 32 lokma büyük pul ve fazladan bir aks - keçe arasında kalıp aks üzerinde merkezlenen keçe kapağı.

bence oldu.

gerekli gresslemeleri de yaptıktan sonra aksımızı takabiliriz.

Bu hafta içinde kaçak görmedim, takıntıdır bende 10 - 15 gün kaçak olan yeri terleme dahil olmak üzere gözlemlerim, söker takar bidaha yaparım. Öyle ki son alt bakımımdan beri 5 kere aks söktüm, körükler kaçırıyor diye. İlk bi 100-200 km bişey olmadı, sonrasında şanzımanın vites kutusu ve debriyaj kazanı arasında damla gördüm. Dedim eyvah keçe oturmadı. Kaldırdık, arabanın altına uzandım keçeler mıh gibi. Şanzıman contadan sızdırıyor, altım elime victoru (sevdiğim contadır). ince tornavida ile içine içine doldurdum birleşim yerinin, sonrasında da elime duşa kabine silikon çekercesine pek tasvip etmediğim işi yaptım. Debriyaj değişimi esnasında şanzımanı açıp bunu telafi etmem gerekecek. Tabi o süreçte bir sr20 çıkmaz ise. Neyse konuya dönelim sonrasında verdim küsküyü 12mm ile, saplama boşlarını aldık kaçak olmasın da. Şükür 500 km yol yaptık üstüne bir durum yok.

Bu salı günkü izmit yolcuğumuz sonucu, şanzıman yağını değiştirdim bir daha. Çok aç kapa yaptık, balata spreyi ve benzinle temizledik. Şanzıman içi çorba oldu.

2.9 lt gl4 alıyor araba, önceki yağdan devam ettik. GL4+ 75w90. Motul gear 300 75w90 kullanıyordum evelinde, l&m daha rahat geçişler sağlıyor debriyajım eskimesine rağmen özellikle ısındığında çok fark ediyor.

Bu salı izmit ziyaretimiz benimle alakası olmayan bir ticaret içindi, fakat bende nasibimi aldım. Uzun zamandır istediğim orta konsol arkası bakalitleri buldum, kaçırmadım. Bunlar ecu ve tesisatının gizlenmesi için yapılmış. Türkiye'de ki sunnylerde ecu olmadığı için bunlarda yok.

Temizledik, kremledik bir süre bekletip silip yerlerine uyguladım.

Şu ara bir turbo timer arayışındayım, sakin kullanamıyorum. Benzinliğe, alışverişe vs gibi ayak üstü beklemelerde arabayı kapatıp hemen çıkamıyorum, en azından 30 sn - 1dk civarı içinde beklemek durumunda kalıyorum. Hem bu açıdan hemde voltajı okuyabilmek için, beyaz ledli hks type0 turbo timer satan var ise değerlendirebilirim.

İyi forumlar, yapılacaklara devam..
    Konu painkller tarafından (02-07-2020 Saat 12:17 ) değiştirilmiştir.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

06.09.2020

herkese merhabalar, arşivimizi güncelleyelim.

bu ara baya alt takımı söküp taktık. En son kalitesiz körükler yüzünden her uzun yolda motor havuzundan gress toplamaktan sıkılıp, silikon-kauçuk tarzı bir körük aldım. Bir gece arkadaşın dükkanında gerekeni yaptık körüklerimize,

yağ değişim zamanımızda yaklaşıyor, senelik olarak değiştiririm. Bu sefer shell ultrayı deniyelim dedim. Helix8 den memnun kalınca,

* hala daha değişimi yapamadık.

Uzun zamandır aradığım, uzun tip reflektör diye onlarca postta yapılacak olarak not düştüğüm reflektörü bulduk ve satın aldık.

çitasına vernik atmışlar, resimlerden anlamamıştım ama elime geçince çok sövdüm.

kaput içindeki iskelet ile dış sacın arasındaki silikonlar artık kendinden geçmişti, bir hafta sonumuzu ona ayırdım. Silikonları temizleyip daysonladım, kaputu kastırarak kürleştirip araç rengine boyadım.

reflektör de alındığına göre artık " gts 2 süpersaloon" diyeceğiz.

ertesi hafta uzun yollara ara verdiğim için flüt pompasından da sıkıldığımdan ötürü bizim davul zurna ekibini geri taktık.

reflektöre dikkat.

sonrasında fark ettim ki sessizlik daha güzel, orjinal sona geri dönüp bir miktar tırmanışlar, inişler ve virajlar yaptık.

pazartesi yaptığımız istanbul yolculuğumuzda Ankara'dan alınıp İstanbul'da arkadaşımda bekleyen reflektörü teslim aldım. Reflektöre ilk baktığımda durumu iyiydi fakat sonradan üzerindeki lekelerin kavrulmuş vernik ve sağ taraf plaka tırnağının kırık olduğunu görünce hayallerim adeta yıkıldı. Ama yılmak olmazdı, 80-200-800-1000-1500 ve 2000 zımpara ile çerçeveye - 800-1000-1500-2000-3000 ile farlara giriştim. 3 günlük bir süreç bizi takip etti.

kusurluda olsa adam olmaya başlamıştı. farecla g3 ve takribi autoglym super glym polish.

gelelim plaka tırnağına, bir miktar plastik pazarcı sandığı, japon ve plastik kaynağı. Sonrasında bol miktar dramel mesaisi ve bir o kadar da zımpara ve eğeleme işlemi ile orjinaline benzer bir tırnak yaptık.

Farlar üzerindeki tabaka hepten kürleşti, eski reflektörle hatıra pozu.

Araç üstündekini sökünce altta bir miktar paslanma ve birleşim yerlerindeki megeslerin attığını gördüm. Onları temizleyip, yenileyerek boyama işlemine başladım.

Görmesekte temiz olsun. Sonrasında fitillerini yeniledim, sert kapı süngerlerinden alıp boşluklara uyguladım. Silikon sıkıp yapıştırmak basit fakat sök tak yapınca temizlemekten yıldım artık.

ilerleyen saatlerde reflektörü montajladık fakat,

-eee bu pis, takmadan bakmazsan böyle olur diyerek tekrar komple reflektörü söktüm. Sinirden resim çekemedim, sağ tarafın farını ve camını ayırdım. Bir güzel temizleyip yerine geri taktım.

plaka yamuk yumuk oldu, artık yenisini bastıracağız.

Gece saat 1-2 geldim eve, bir arkadan bakayım dedim. Bakmaz olsaydım keşke, sol ayrı sağ ayrı yanıyor. Yapacağım işi diyerek devrildim yattım.

Sabah kalkıp arabayı görünce, gündüz görüntüsünü beğenerek dedim yıkanmayı hak ettin. Aldım ofis önüne,

Rabbim duymuş olucak ki kuruyunca düzeldi.

Kafadan da şunu koyalım.

Artık dışına sr20 gelene kadar bir şey yapmam gibi geliyor. Sonrası swap ve boya olacaktır zaten.

İyi forumlar.
    Konu painkller tarafından (06-09-2020 Saat 23:59 ) değiştirilmiştir.
    TR - B13

h.savas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ellerine kollarına sağlık gerçekten yetenekli bi insansın ,aracada maşallah
    Konu h.savas tarafından (07-09-2020 Saat 08:12 ) değiştirilmiştir.
    tabi ya ...

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Reflektör çok güzel olmuş eline sağlık abi
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

12.01.2021

Herkese iyi seneler, 2021 in ilk güncelini atalım. Konu -06.09.2020 den sonraki güncellemeli kronolojik olarak sırayla içermekte.

Yamuk yumuk olan arka plaka yenilendi,

Arka bagajın kapak içinde kalan sağ alt kısmına macunu dayamışlar, stopları ayarlarken fark ettim. Arkada ufak bi yamukluğumuz vardı. Macun çekilmesinde de pek bi amaç yoktu aslında o kısmın. Neyse komple kazıyıp saca indirip araç rengine boyamış olduk.

Sol tarafa kim öle kim kala, bir ara tekrar uğraşmak gerekli.

Bilenler vardır, bir süredir aracın yürüyenini mıh gibi yapma niyetim var. Ufak ufak bushing kitlerimizi toplamaya başladık, ilk kısım revize ettirdiğimiz 90 binde bulduğumuz direksiyon kutusu ile direksiyon kutusu lastikleri oldu. Kutu revizyonu için Ersan Şakir Kır kardeşime çok teşekkürler kendi aracı gibi koşturdu.

Kozmetik revizyonu bize ait.

Bakım için Bursa'da ki yerimiz özbey otoya gidiyoruz. Brembo diskler, trw balatalar, ön taşıyıcı bilyaları, direksiyon kutusu ve 2 dış aks kafası değişiyor.

Sonra bizim evlat speedlinelerin kapaklarından biri kaybolmuş öbürleri de çok iyi durumda değildi. Anıl Atasoy öz mü öz kardeşim sağolsun kendi kapakları ve stickerleri çizip kapakları 3d yazıcıda bastırdı. Bana kalsa kapaksız daha gezerdik. Yanında orjinali ile 1e1 olan sentra logolarımızı da yaptı. Aracımız artık hak ettiği gibi sentra olarak yollarda.

Sonrasında kaçıran yağ müşürümüz ve terleme yapan külbürtör kapağımızı sökmeye karar verdim. Öncelikle dayanıklı bir sıvı conta ve civata sabitleyici arayışına başladım, sonrasında bunlara karar verdim.

Yağ müşürü elimize ulaştı.

Üst kapağı açtığımda 1.nolu bujide yağ kaçağı tespit ettim, keçeleri yedeğimde orjinal olarak vardı. Nitekim onu da değiştirerek kemale erdirdik.

Koltuk ısıtmalarımın pedlerinden 2 si bizimle yola devam etmemeye karar vermişti, bende uygun fiyata bunları bulunca almadan edemedim.

uzun zamandır istediğim n14 gti-r kule gergisininde siparişini gerçekleştirdik. Şuan İstanbul gümrükte 2-3 günde elime gelir.

Yine tanıyanlar bilecektir. Micra jant micra jant diye diye arkadaşlarımın kafasını ütülediğim. Türkiye'deki jantcılar telefonuna Micra jant berat diye kaydettikleri o numarayı artık silebilirler. Çünkü jantlarımızı bulduk. Ama Ankara'da neyse canım ciğerim Anıl kardeşim orda, gitti bizim için jantları aldı, evinin deposuna koydu.

Bizde o sırada yasakları fırsata çevirerek pedleri değiştirdik ve koltuklarımızın sünger-ray bakımlarını tamamladık.

Külbürtör kapağı conta değişimi sonrası 2-3 kozmetik bakım daha yaptık motor havuzuna, cold start ile bir video;

Jantlarımız geçtiğimiz hafta elimize ulaştı. Lüks diyarbakır seyahat eşliğinde iyi bir yolculuk geçirmişler ama çok mola veriyorlarmış ben onların yalancısıyım. Başladık jantların çiziklerini elimizden geldiğince gidermeye. 1500-2000-3000 zımpara, g3 pasta ve sonax autopolitur ile noktaladık.

fena değil.

Sentra logomuz. Gölge olmuş ama nissan amblemi ile aynı krom dokusuna sahip.

Gelelim cafcaflı kısma,

6 senedir peşinde olduğum jantları sonunda almıştık ama lastik yoktu. 195/45/16 xl ve 2020 dotlu bulamıyordum. dunlop baktık, falken baktık. Yalova için bi lastiğin olmazsa olmazı benim için yağmur puanı, neyse ondan da ödün verdik nexen bakalım dedim. Yok abi sipariş veriyorum lastik ilandan kalkıyor sipariş iptal oluyor. Neyse sonunda dottan ödün vererek 2019 dunlop fm sport800 sipariş ettik Fatih abime buradanda çok çok teşekkür ediyorum. Onlarda şansıma 44.hafta 2020 geldi. Talih yüzümüze güldü yine lastikler gelir gelmez bugün yerlerine taktık.

Çok şükür bilezik gerekmedi, speedlineler bizi tornacılar ile akraba etmişti.

tam sağ tam sol turları azaldı, jantların offseti ciddi anlamda azdı. Coilover ayar noktalarına sürtmeye başladık. Ha keza arka amortisör tablalarıyla lastik arasınada parmağım zor giriyor.

Coilleri 3 cm kadar yükselttik. Bu sorunlarında önüne bir nebze geçmiş olduk ama spacer şart oldu.

Bunda evin orada arabayı bıraktığımız otoparktan bir kare:

Sanırım almancılar da doğru yolu bulmaya başladı.

Yarın öbürgün cusco gergide gelir yerine takarız, araba beklediğim gibi 45 yanak 16 jant ile sertleşmedi. Aksine 185-60-14 falken ziexlerden kat kat daha yumuşak geldi dunloplar. Bakalım ilerleyen zaman bize neler gösterecek.
    Konu painkller tarafından (12-01-2021 Saat 22:39 ) değiştirilmiştir.
    TR - B13

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)