User Tag List

Sayfa 1/21 12311 ... SonSon
391 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Nissan B13 Sunny

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow Nissan B13 Sunny

1991 Eylülünde yola çıkmış, 3. sahibiyiz. 1999 dan beri bizim kahrımızı çekiyor. 1 kere komple boyaya girdi. Değişeni sadece ön tampon ve sağ çamurluk. Oda modelinin getirdiği bir şey artık ufak tefek sıyrıklar, kırıklar göcükler yüzünden.

Ga16De ( değil ga16ds) motora sahip. motor bilgilerine bakıldığında araştırma sonucu : 120 ve 110 hp arası gözüküyor. Nissan ve kullananların söyledikleri bunlar. Dyno veya herhangi bir ölçüm yaptırılmadan bilinemez tabiki araç üstündeki gücü, yılların yıpranması var üstünde. Yurt dışında bu kasalar sr20det ile piyasaya sürülmüş. Türkiye'de neden bu şekilde bilemiyorum Sanırım vergiler. Veya burayı o yıllarda ne olarak görüyorlarmış.

Üstüne yavaş yavaş bişeyler eklemeye, en azından elimden geldiğince aynı haliyle tutmaya çalışmaya gayret gösteriyorum. araç "390binde" diyince herkes şaşırıyor. Sanırım hor kullanılan arabalar yüzünden bu km problemi. Bunda devirsiz kullanmanında faydası çokça. Bu arada araçta lpg vardır.

Gelelim resimlere : eskiden yeniye doğru :

(plakayı zamanında amaçsızca gizlemişim. Orjinalide kaybolunca )

Daha ehliyetim yok. Yaşımda 16. Araba doğal olarak babamın oluyor. Fakat benim araba ilgim bunla başladığı için. İlk göz ağrı gibi bişey. Öğrenmek, izlemek ve daha doğrusu arabanın nasıl bişey olduğunu anlamak. Belkide bana arabaları sevdiren araç

Kısa kısa başınızı ağrıttıktan sonra arabamızda

(e71'in kamerasına rağmen bişeyler yansımış. Burada söylemek isterim araçta hiçbir şekilde pastacila, cila, boya koruma parlatma vs. yoktur. şu otoyıkamalardaki köpük harici gerisi sünger ve su. )

geçenlerde pandizotu söküp elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalıştım :

kapıya çekilen süngerleri bulmak yaz yaz zor olsada, değer araba için Amatörce ama bence tok ses konusunda biraz dolgunluk yaratıyor.

buda eskilerden fujiyama marka bir hop. öteki çifti patlak veya bozuk olduğundan bunuda bagaja biyere takıyım dedim.

bagaja zula mayetinde :P elime nemi geçti. ilk hop. larımı bağladım. Taktım, dıngırtısız seste gelince o yüzdeki gülümse akan ter bile yetiyor insana.

Ve gelelim bonusa :

Başınızı ağrıttım. Bişeyler yaptıkça burada paylaşmak isterim. Sizlerden, bu işte emek sarfedenlerden fikirler almak benim için değerlidir. Ve arabamız okadar ahım şahım durmuyor şuanda, neden bukadar fotoğraf derseniz. Benim için değerli. Üzerindede bişey olduğu söylenemez. Ama yavaştan başladık işte. Öneri alıcağımız yer olsun istediğim. Ehliyetim olmadığını ve babamın ehliyet gelene kadar aracı vermediğini ama bişeyler yapmama ve bu çabamda beni desteklemesi, izin vermesi dışında yapabileceğim şeylerinde belli bir süre için kısıtlı olduğunu düşünerek yorum yaparsanız sevinirim. Gelelim yapacaklarıma elimde olanlara yavaştan yapmak istediklerime :

Şu universal liplerden aldım. Gelecek zamanda onun montajını yapacağım., Ve bagaja bir bas ve mono amfi düşünüyorum. Ses sistemim yukardakilerden ve atılda yatan 6985 lerden model den ibaret. Bide aciko tarzı audison 100w amfi- eqo'dan oda bozulmuş sanırım dışarıda. Önlerde ise jbl hoplar mevcut. Özelliklerini sökünce yazarım fakat.

şuanda yorum yaparken bana
    bas ve mono amfi,
    kapı için hop Veya komponent takımı (umarım doğru yazdım) önermeniz.

şimdiden teşekkürler
    Konu painkller tarafından (03-08-2019 Saat 19:12 ) değiştirilmiştir.

Smt_Krblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazasız belasız kullanman dileğiyle kardeşim, bence ilk yapman gereken yayları kestirmek bak sana şu kadar diyim bu jant bu lastik bile arabayı göstericek yay kestirmek 80-90 lira olsun max. para biriktir yap ondan sonra bide lastiklerin ebatını 45/185-195 gibi yaparsan jantlarınıda beyaz yaparsın aynalarını beyaz yaparsın oldu bitti

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, güle güle binin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkür ediyorum yorumlarınız için, şuan aile aracı düzeyinde olduğuve burlardada bu haliyle bile sürterek geçmek bi yana geçemediğimiz yerler var. ilerde aracı alçaltma yapabilirim yani araba benim, ben alıp kullanıyorum dediğim zaman.. Ebayda araştırdım. aracın colioverleri mevcut aklıma yatanlar hep onlar. Çünkü orjinal yaylara orjinal parçalara işlem yapmaya karşı bir yapım var. Yan sanayi alıp dediğinizi yaptırabilirim. Ama caliover kamber bakımından benim aklıma daha çok yatıyor. He ne olur 90 değilde bana 900 'e gelir. Geç olur. Ama tam olur diye düşünüyorum ben. Tabiki yaşım itibariyle ve tecrübe bakımından fikirle kalıyor ayrı konu umarım ilerde hep birlikte gözlemleriz bunları.

Aklımda 16" KÖNIG SJ37 siyah veya beyaz jantlar var. Spoon lar artık her araçta mevcut olduğundan farklılık deneyelim. Alçaltmadan sonra tabiki bunlar en yakın 2-3 yıl sonra olucak işler Ama bu sene içinde önlere teneke takabilirim. Arkalar gine bu jantan kalır. Önler teneke.

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde beyazı vardı,2004de pert oldu. Maşallah,Allah kaza bela vermesin.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle geçmiş olsun umarım ölü veya kalıcı bir durum yaşanmamıştır.
    pert deyince aklıma geldi. Bu aracın ex salon modelinden(klimalı) hasarlı, atıl , yatan araç arıyoruz. plakalı-hurda olabilir. Görür veya biliyorsanız bana bi haber ederseniz sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah, kilometresine göre diri duruyor araç.
    Allah kazasız, belasız binmeyi nasip etsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah.piyasada çok gördüğüm bir arac değil.
    Zalimler için yaşasın cehennem..

ycLbLgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız sürüşler dilerim
    06 Z 7330/e46
    16RV840/Leon
    38EG636/A3
    38YS538/Vti
    64KD732/E200
    38NN354/GTi
    38ZH434/GTi
    38AG367/GTi
    38VT012/Vti
    38YY502/GTi
    38YE602/GTi
    3YR792/206
    38YE341/GTi
    38AV256/GTi

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun umarım ölü veya kalıcı bir durum yaşanmamıştır.
    Bişey olmadı çok şükür sağlam arabadır. Ama parçaları biraz zor bulunuyo işte,çok hatırlamıyorum ama şarj dinamosu mu şarj motoru mu ne öyle bişeyi bozulmuştu,Doğan SLX'inkini uydurmuştuk buna. Ben stopunu kırmıştım,babam bulana kadar çok uğraşmıştı. İçi bordo mu ?

Edit: İçi bordo değilmiş.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese çok teşekkürler evet yeni yeni piyasalarda son 2 yıldır parçaları çıkmaya başladı. ama şili 'de falan ünlü bir araba b13 kasa adına tsuru-sentra ve sunny olarak üretilmiş.oyüzden ebayda falan bolca tune-orjinal-yansanayi parçaları mevcut. ve fazlasıyla sağlam ve güçlü bir araba. ama air bag vs olmadığı için başa alınan veya bir yere alınan bir darbe olabilir

içi mavi ve kahretsinki atılda olanların alayının içi bordo

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazasız belasız günler dilerim yaşına ve kmsine bakınca gayetde gençliğini koruyan bir araç... böyle arabaları temiz bakan insanları herzaman sevmişimdir çünkü artık bu tip 90 lardan kalma japon sedanları yok oldu denebilir. ama sizdeki halen ilk günki gibi... parçalarıda zor dğeil aslında aranması gereken yerleri bilmek lazım sadec ebu modellerde yoksa sunny parçası zibildir
    1991 HONDA CRX - TOTALLED
    1988 TOYOTA CELICA GT ST162 - SOLD
    1991 HONDA INTEGRA LS - SOLD
    1990 HONDA CIVIC EF - SOLD

85-92 OLDSKOOL COMING SOON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah.. Allah kaza bela vermezin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aradığın her parçayı bulamıyorsun. Yurtdışındaki gibi gani değil. Umarım ehliyeti alana kadar buralardada olur parçaları. Şu son 2 yıldır dediğin gibi parçalar çoğaldı, belkide internet alışverişinin gelişmesinden gözümüze bukadar çarptı kim bilir. Arabanın genel olarak şase ve motor parçaları gözüme bolca çarpıyor son yıllarda.

Teşekkürler yorumlarınız için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bayramdan önce detaylı bir temizlik için istediğim ürünlerin arasında kendi arabamıza uygun çita spoiler (anatomik diye geçiyor) bulamadığımız için universal olanlarından aldım. kesip biçerek dün bu saatlerde yarı görür vaziyette takmıştım. Fakat resimleyememiştim. bugünde kestiğim yerlerde biraz ince işçilik yaptım. İyi seyirler. Yarında iç mekana biraz el atacağım, temizlikten sonra bastırdığım stickerleride yapıştırdıktan sonra elimden geldiğince fotoğraflamaya çalışacağım. İyi seyirler. ilk anda gözüm pek alışamadı ama gün geçtikçe normal geliyor.

önce ***** 100101 çizik olan boyamıızın üstüne 100102 cisini eklemeyelim diye maskeledik.

taaa Bimlerden getirtilen özel araç parlatıcısı, maket bıçağı ve öp özel zımpara çeşitlerimiz, ***** yapmışken ince iş yapalım.

yuvarlak hatta biraz sertlik katalım dedik ama hala alışamadım yandan

Ama arkadan fena durmadı hani

inşallah yarın sprey boyayla işimide bitirip komple fotoğraflayabilirim. Bazı metal yerlerde silecek kolları, cam çerceveleri gibi yerlerde boya atmaları var. Onlarıda bitirip fotoğrafları koyarım.

Ayrıca Zafer bayramınız kutlu olsun

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    öncelikle maşallah ilk günkü gibi kalmış hakikaten.

bu arada aracınız 98hp olması lazım yanılıyor olabilirim ama değişken supap zamanlamalı modele sahip aynı kodlu model 115hp ve 146nm olarak daha sonraki yıllarda piyasaya sürüldü usdm modeller 110hp idi sentra adıyla satılanlar
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekere yansıtılanıbilemiyorum ama. ga16de lerin yani 91 yılında bu araca takılanların 115 hp güç ürettiklerini biliyorum 105 de olabilir.. amerikan pazarına çıkan ve o dönemde japon marketinde satılanların çoğunda sr20de ve det varki onlar zaten coupe olarak üretilmiş aynı şekilde yanılmıyım ama bi kaç ayrıntı ile 1993- 94 yılında değişikliğe gidildi tsuru diye adlandırıldı farlar falan değişik olan şu usspec v16 sr200 diye geçiyor hatta sentra ve tsuruların çoğu. ga16de ve det li olanlarıda vardı ve bir ara tsuru adında tekrar üreticeklerdi 2005de ürettiler hatta diye biliyorum. Ama tabiki okuyarak, çevirerek oldu bunlar yanılıyor olabilirim. o motor gücü bilgisinede gine vikipedi ve sr20det forumundan ulaşmıştım. tabiki dediğiniz özellikler 92-93 sunnylerde var. şu tamponları biraz daha değişik olanlarda

ve yeni hatırladım 98 lik olanlar 96 primeralarda diye biliyordum yanlışlık olmasın.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekere yansıtılanıbilemiyorum ama. ga16de lerin yani 91 yılında bu araca takılanların 115 hp güç ürettiklerini biliyorum 105 de olabilir.. amerikan pazarına çıkan ve o dönemde japon marketinde satılanların çoğunda sr20de ve det varki onlar zaten coupe olarak üretilmiş aynı şekilde yanılmıyım ama bi kaç ayrıntı ile 1993- 94 yılında değişikliğe gidildi tsuru diye adlandırıldı farlar falan değişik olan şu usspec v16 sr200 diye geçiyor hatta sentra ve tsuruların çoğu. ga16de ve det li olanlarıda vardı ve bir ara tsuru adında tekrar üreticeklerdi 2005de ürettiler hatta diye biliyorum. Ama tabiki okuyarak, çevirerek oldu bunlar yanılıyor olabilirim. o motor gücü bilgisinede gine vikipedi ve sr20det forumundan ulaşmıştım. tabiki dediğiniz özellikler 92-93 sunnylerde var. şu tamponları biraz daha değişik olanlarda

ve yeni hatırladım 98 lik olanlar 96 primeralarda diye biliyordum yanlışlık olmasın.
    doğrudur, ben de nerden hatırlıyorum 98hp diye sorarsan eğer 97 yılında ilk ae101 imizi almadan önce sunny de bakmıştık amcam, babam, ben gidip.. servisteki yetkili 95 sunny için 98hp demişti bu arada ga16det diye bir seçenek yok sanıyorum nissan'da
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)