User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yetim Civic - Orphan Civic - Ömrümü Çürüten Hastalık :)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yetim Civic - Orphan Civic - Ömrümü Çürüten Hastalık :)

Öncelikle herkese selamlar. Konuya nasıl başlayacağımı yada nasıl devam ettireceğimi bilmiyorum. İlk araç tanıtım konum. Şimdiden hatalarım için kusura bakmayın.

Benim yetimle hikayem 2014 temmuz ayı gibi başladı. Kafaya taktım illa bir araba alacam. O zamanlar 800 lira gibi bir ücret ile çalışıyorum. Gittim bankaya verebildikleri en yüksek meblayı ( yüksek deyince aklınıza xxx.000 gelmesin 10bin'den biraz fazla ) en yüksek vade ile aldım. Başladım araç arayışına. Hem çalışıyor olmam hem başımda yol gösterecek birinin olmaması hemde patronumun bir kaç kez araç bakmak için izin almamdan rahatsız olması sebebi ile 4.baktığım araç olan yetimi ustamın almamam için göstermiş olduğu bütün çabalara rağmen aldım ve hikayemiz daha doğrusu benim bitmek bilmeyen dertlerim ve maddi sıkıntılarım başladı. Aracı aldığımda gerçek anlamda çok kötü durumdaydı. Afedersiniz ama benden önceki binen arkadaşlar eşşeğe biner gibi binmiş tek kuruş para harcamamış. Söyledim ya tecrübesizlik , yol gösterecek kimsenin olmaması , maddi durum yetersizliği vs. vs. sebeplerden dolayı aracı çaresiz bir şekilde aldım. Aracın ilk aldığımdaki halini paylaşıyım sonra yazıya devam ediyim

Eski halimiz baya kötü. Hatta resimlerde gözüktüğünden daha kötü ***** ilk araç ve ilk resimler olması sebebi ile mümkün olduğu kadar kusurları göstermemeye çalışarak pozlamışım Bir taraftan kredi ödemesi bir taraftan faturalar bir taraftan aldığım düşük ücret derken uzunca bir süre araca hiç bir şey yapamadım. Sonra elime para geçtikçe ufak ufak eksiklerini gidermeye başladım. Aklıma gelen yaptığım bazı değişimlerden bahsediyim.

Sıfır olarak 16" Hartge jant + Lastik
    Sıfır olarak sağ-sol aynalar
    App Plaka ( Hoşuma gitmedi sonra tekrardan app yaptırdım )
    Custom Spor Koltuk ( Ayaklarını yaptırmak koltuk bulup almaktan daha çok uğraştırıyormuş )
    Jdm Far ( Far ve sinyalin bir bütün olduğu model. Piyasada zor bulunan ve fiyatı daha yüksek olan )
    Jdm Stop ( Nedense şu ledli olan modeli bir türlü sevemedim. O yüzden arayıp tarayıp ledsiz olanı buldum )
    Ön Tampon ( Boya sırasında değişti her ne kadar tamir edeceklerini söyleseler de )
    Sis Farı ( 2 farklı çift aldım henüz takmak kısmet olmadı. Takıp takmamak konusunda hala kararsızım )
    Spor direksiyon + Göbeği ( Replika olduğu için takıp takmamak konusunda kararsızım. Orjinal güzel birşey denk gelmezse mecbur takacam )
    Quick release Kit ( Aşığım bu sisteme. Henüz montajını yapmamış olsam da mutlaka takacam )
    Varex Style Eksoz ( Varex Style de neymiş replika yahu replika. Varex style deyince orjinal varex olduğunu zanneden arabacı arkadaşlara selam olsun )
    51'lik düz boru ( En kısa zamanda krom olanla değiştirecem )
    Headers ( Bunuda en kısa zamanda krom olanla değiştirecem. Sesi güzel fakat paslanıyor ve delinme de olabilirmiş )
    Coilover ( Aracı aldığımda basmışlar. Yaylar söküldüğünde şok oldum. Böyle bir yay yok böyle bir kötü işçilik yok )
    Arka Camber Kit
    Orjinal Si Kolçak ( Tam 1 yıl aradım ve en sonunda buldum. Kargo geldiğinde yaşadığım mutluluk pahabiçilemezdi )
    Type-R Lip
    Çeki Demiri ( Önce plastik olandan aldım hoşuma gitmedi onu attım demir olandan aldım. Her ne kadar ayağa düşmüş bir aksesuar olsa da hoşuma gidiyor vazgeçemiyorum )
    Çeki ipi ( Olmazsa olmaz. +5K TL fiyata ekler )
    Komple Kaporta & Boya ( Çok sevgili saygıdeğer boyacılarım. Sizi hergün saygı!!! ile anıyorum )
    Arka camların kelebek açılması
    Park Sensörü ( Normalde yazmaya değer birşey değil ama montajını kendim yaptığım için yazıyorum. El emeği Göz nuru )
    Beaks denge demiri ( hala montajını yaptırabilmiş değilim )

Baskı & Balata
    Triger
    Rot kolu & Rot başı vs. Ön takımda akla gelebilecek herşey.
    Tüp beyni
    Bujiler & Buji kabloları
    El Freni halatı
    Sıvılar & Filtreler
    vs. vs. vs. daha bir dünya aklıma gelmeyen aslında değişmesi bile gerekmeyen yada tamiri yapılabilecek mekanik parça

Araca birçok işçiliği elimden geldiği kadarıyla kendim yapmaya çalıştım. Mekanik işlerinden pek anlamasam da elektrikle ilgili olanları kendim yapmaya çalıştım.
    Sol cam açılıp kapanmıyordu
    Merkezi kilit sol kapıya hükmetmiyordu
    Kapı Hoparlörleri çalışmıyordu.

Araca aldığım tüm parçaları sıfır olarak aldım. Her şeyin en iyisini kullanmaya çalıştım. Mutluyum

Aracın her yerini zevkle söktüm topladım defalarca. Baştan savma yapıldığını gördüğüm elektriksel işleri düzelttim. Yahu bir insan nasıl olurda + ve - uçları izole etmeden yan yana açıkta bırakır. Araba iyi yanmamış ben alana kadar. Neyse konuyu fazla dağıtmadan yeni haline geçelim aracın Fotoğraflar hesap makinesinden hallice bir cep telefonu ile çekilmiştir.

Hala eksiklerimiz var onlarıda zamanla para buldukça yapacam inşallah. Eksiklerimizden aklıma gelenler.

Komple iç döşemeler yenilenecek
    Pandizot değişecek
    Güzel bir ses sistemi alınacak
    Ön + arka logolar alınacak
    Silecekler değişecek ( kollarıyla beraber )
    Dış cam sıyırıcılar değişecek
    Cam bakalitleri değişecek
    Ön camber Kit alınacak
    Sis farları takılacak
    Vites topuzu ve körüğü Değişecek
    Emniyet kemerleri değişecek ( maksat renklensin )
    Göstergeler değişecek ( S2K göstergesi olacak )
    Geri görüş kamerası takılacak ( kendim tabiki )

Ve tabi daha aklıma gelmeyenler

Uzunca bir konu oldu. Üşenmeden okuyan yada üşenip " Ulan bu ne kim okuyacak bunu" diyen herkese sonsuz teşekkürler. Bu arada olumlu yada olumsuz her türlü yoruma açığım. Görüşleriniz benim için çok önemli.

Bunlar da bonus olsun. No Shop Yes original

Sürç-i Lisan eylediysem affola...

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim hem duygulandım hem sevindim.Garip bi yankı uyandırdın.Allah işini rastgetirsin.Azmin sonu zaferdir ve sende bunu başarmışsın.Araban gayet güzel.olması gerekenden çok çok daha iyi hatta.Maşallah 41 kere.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız... Anlatım da ayrı bir güzel olmuş.
    Lastikçiniz arka lastikleri janta takmayı unutmuş.

Kubilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız çok emek var sonuç çok güzel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hem duygulandım hem sevindim.Garip bi yankı uyandırdın.Allah işini rastgetirsin.Azmin sonu zaferdir ve sende bunu başarmışsın.Araban gayet güzel.olması gerekenden çok çok daha iyi hatta.Maşallah 41 kere.
    Beğenmenize çok sevindim hocam teşekkürler. Geriye kalan eksiklerini de tamamladıktan sonra daha güzel olacak inşallah.

emrullahkrtpe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle Allah kaza bela vermesin. Resmen yeniden hayata dönmüş araç Sis farını taksam mı takmasam mı diye karasız kalmışsın, bence takma böyle gayet hoş duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız... Anlatım da ayrı bir güzel olmuş.
    Lastikçiniz arka lastikleri janta takmayı unutmuş.
    Teşekkürler hocam. İlk anlatımın inşallah ilerde daha güzel konular açarım

Lastik konusunda ben özellikle öyle istedim. Jant ile lastiğin arasında telefonu koyacam orda duracak dedim Biraz tehlikeliymiş aslında lastiğin janttan sıyrılma olasılığı varmış yada bir anda havasını boşaltma durumu fakat gel gör ki vazgeçemiyorum.
    Alıntı Kubilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız emek var
    Teşekkürler hocam. Amin.

exvitermini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eg nin yeri bende çok başkadır.çok severim hala daha incelerim eg leri cok karakteristik bi araçtır.arka camlar cok iyi olmuş kazasız belasız kullanın.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla kardeşim 10 offset jant takmıştık bizde x bir araca,lastik tabanı 225 mı neydı sanırım, 5 kişi 2 saatte takabildik anca , nitekim 2 saat sonra bir tanesi salıverdi kendini Sakat iş aslında.

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi cok iyi gercekten masallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrullahkrtpe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Allah kaza bela vermesin. Resmen yeniden hayata dönmüş araç Sis farını taksam mı takmasam mı diye karasız kalmışsın, bence takma böyle gayet hoş duruyor
    Hocam öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Sis farı konusunda kararsız kalmamın sebebi normalde araç böyle daha hoş duruyor fakat farların aydınlatmasından memnun değilim. Gece sürüşlerinde biraz sorun oluyor benim için. Özellikle hiç araç ve çevre aydınlatması olmayan yerlerde. Sis farını da bu tarz yerlerde sadece aracın önünde kalan 2-3 metrelik alanı aydınlatma amacıyla kullanmayı düşünüyorum.
    Alıntı exvitermini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eg nin yeri bende çok başkadır.çok severim hala daha incelerim eg leri cok karakteristik bi araçtır.arka camlar cok iyi olmuş kazasız belasız kullanın.
    Teşekkürler hocam. Evet gerçekten karakter sahibi bir araç. Bu arada binmeden önce söyleseler inanmazdım ama gerek sürüş keyfi gerek görünüş vs. gerçekten 10 numara bir araç. Sadece 1.6si almadığım için pişmanım oda performans için değil simota big tube takamadığım için

Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla kardeşim 10 offset jant takmıştık bizde x bir araca,lastik tabanı 225 mı neydı sanırım, 5 kişi 2 saatte takabildik anca , nitekim 2 saat sonra bir tanesi salıverdi kendini Sakat iş aslında.
    Hocam benim lastikler bide 205 taban Jantları aldığım arkadaş gerçekten işi biliyor galiba Jant işimde ayrı bir olay oldu aslında. Yine kötü bir tecrübeden sonra düzgün bir lastikçi buldum. Herkesin zamanında 1400 liraya aldığı hartge bana 2000 liraya maal oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah,kazasız belasız.emek verilen araç daha değerlidir,inşallah yapmak istediğiniz diğer şeyleri de yaparsınız.
    İKİ KAPILI BİR HONDA, GİDİYORUM GÜNDÜZ GECE…

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kaza bela vermesin, ölüyü diriltmeye benzemiş sizin iş biraz.
    Yanlış anlamazsanız bir kaç bir şey söylemek istiyorum.
    - Sağ arka stop tampon arasına jilet gibi olması gerekirken iki parmak girecek vaziyette. Bu tarz şeyler gerçekten aracı yorgun gösteren detaylar.
    - Sağ yan kapı çıtası çamurluk ile kapı arasında fazla fark var. Kapı ayarı ile çok daha iyi duruma getirilebilir.
    - Sağ ön far ile tampon arası ciddi açıklık var. En azından sol taraf ile aynı olması gerekli. Tampon sıfırken far sıfırken nasıl bu şekilde bir şey çıkmış ortaya ilginç. Tamponu takarken usta bu şekilde mi bırakmış, ayıp resmen.
    - Arka tampondaki lpg dolum ağzı göz tırmalıyor, alt tarafa veya depo içine alınsa çok daha iyi olur bence.
    - Arka silecek kolunun boyası atmış, komple silecek kolunu iptal edebilirsiniz.
    - Aracın arkası ön taraftan daha basık duruyor. Belki coil ayarı aynı yapılmıştır ama arka tarafın ofseti fazla olması kamber olması bu şekilde gösteriyor. O yüzden dengesiz duruyor araç yandan bakıldığında. Ya ön tarafı biraz daha basın yada fazla basamıyorsanız arka tarafı biraz daha kaldırıp ön tarafı basın dengelemek adına.

Bunları yaparsanız çok daha güzel bir araca sahip olursunuz. Emeğinize sağlık. Güle güle kullanın nazar değmesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi cok iyi gercekten masallah
    Allah razı olsun kardeşim. Baştacısın
    Alıntı bilaloztkr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah,kazasız belasız.emek verilen araç daha değerlidir,inşallah yapmak istediğiniz diğer şeyleri de yaparsınız.
    Sağolun hocam. İnşallah en kısa zamanda ufak ufak bitirecem. Sonrasında çok daha güzel olacak.

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin, ölüyü diriltmeye benzemiş sizin iş biraz.
    Yanlış anlamazsanız bir kaç bir şey söylemek istiyorum.
    - Sağ arka stop tampon arasına jilet gibi olması gerekirken iki parmak girecek vaziyette. Bu tarz şeyler gerçekten aracı yorgun gösteren detaylar.
    - Sağ yan kapı çıtası çamurluk ile kapı arasında fazla fark var. Kapı ayarı ile çok daha iyi duruma getirilebilir.
    - Sağ ön far ile tampon arası ciddi açıklık var. En azından sol taraf ile aynı olması gerekli. Tampon sıfırken far sıfırken nasıl bu şekilde bir şey çıkmış ortaya ilginç. Tamponu takarken usta bu şekilde mi bırakmış, ayıp resmen.
    - Arka tampondaki lpg dolum ağzı göz tırmalıyor, alt tarafa veya depo içine alınsa çok daha iyi olur bence.
    - Arka silecek kolunun boyası atmış, komple silecek kolunu iptal edebilirsiniz.
    - Aracın arkası ön taraftan daha basık duruyor. Belki coil ayarı aynı yapılmıştır ama arka tarafın ofseti fazla olması kamber olması bu şekilde gösteriyor. O yüzden dengesiz duruyor araç yandan bakıldığında. Ya ön tarafı biraz daha basın yada fazla basamıyorsanız arka tarafı biraz daha kaldırıp ön tarafı basın dengelemek adına.

Bunları yaparsanız çok daha güzel bir araca sahip olursunuz. Emeğinize sağlık. Güle güle kullanın nazar değmesin.
    Hocam öncelikle yorumunuz için çok teşekkürler. Yanlış anlamam aksine bu tür yorumlar bana mutluluk veriyor.
    Stop tampon arası boşluk , Far ile tampon arası boşluk benim kaporta&boyacıların karaktersizliği aracı teslim ederken tek tek gösterdim oraları. Ok gibi olacak şöyle olacak böyle olacak dediler. En son tartıştım arabayı zor aldım. Konuda açmıştım zaten. Allah bin belalarını versin.
    kapı çıtasındaki ayarsızlık sağ kapının düşük olmasından kaynaklı. Sanırım pim atılması gerekiyormuş. onuda en kısa sürede hallettirecem.
    Lpg dolum ağzı evet baya çirkin. Onu depo içerisine aldıracam. Altta biraz sıkıntı oluyor benzinlikte çalışanlar için. O yüzden en iyisi sanırım depo içi
    Silecek kollarını komple değiştirmeyi düşünüyorum. Fırsat bulduğumda parçacıları ve servisleri gezecem. Eğer sıfırını bulabilirsem yenisini takacam bulamazsam arka sileceği iptal edip önlere de plastidip kaplama yapacam.

Evet aracın arkası ve önü farklı. Önlerde 9 ofset jant olduğu için biraz daha bastığımda sürtme yaptı bende mecburen biraz kaldırdım. Ön camber kit alacam en kısa zamanda camber kiti taktıktan sonra arka tarafın ayarına getirecem. Şu an duruşu baya çirkin sanki arabanın arkasında yük varmış gibi

Yorumunuz için tekrar teşekkürler hocam. Söylediklerinizi göz önünde bulunduracam.

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk arabam aynı renk aynı kasa 94 civic ex idi, zamanına göre harika bir araçtı,güle güle kullanın. Hala bu maviye bayıldığım gibi, 3 kapı hb arabaları sevme nedenimdir. Yapılacakların sonu gelmez,kimisi de zevk meselesidir ama jant lastik kombinasyonu biraz daha sade,kamber açısız olsa hem araç
    için hem de görsellik açısından daha iyi olabilir.
    Mesela:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk arabam aynı renk aynı kasa 94 civic ex idi, zamanına göre harika bir araçtı,güle güle kullanın. Hala bu maviye bayıldığım gibi, 3 kapı hb arabaları sevme nedenimdir. Yapılacakların sonu gelmez,kimisi de zevk meselesidir ama jant lastik kombinasyonu biraz daha sade,kamber açısız olsa hem araç
    için hem de görsellik açısından daha iyi olabilir.
    Mesela:
    Hocam jant lastik konusunda biraz sıkıntılar yaşadım. O yüzden bu kombinasyonu uzunca bir süre kullanmayı düşünüyorum. Bahsettiğinize benzer bir jantım var 17" olarak. Onları boyatabilirsem eğer alternatif olarak kullanabilirim. Bu jantların aracı biraz hantallaştırdığı , konforu azalttığı ve fazla yaktırdığı doğru fakat jantı severek aldığım için değiyor hocam

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel toplamışsınız temiz olmuş fakat jant lastik malesef zevk meselesi ama iğrenç duruyor hiç tarzım değil. ünal turan işi ...

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nazar degmesi kazasiz cezasiz ��
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

samara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah.Emek olan herşey güzeldir.Araç baya değişmiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)