User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Corsa 1.7 geÇmİŞİ ve geleceĞİ

kerem.ustaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Corsa 1.7 geÇmİŞİ ve geleceĞİ

Elimden geldiği kadar güncelleme yapacağım arkadaşlar önce geçmişinden başlamak istedim. her yapılan işlemle güncellemeler devam edecek..
    ....

Uzun zamandır (bir buçuk sene oldu) konuyu açmak isteyip bir türlü zaman bulamadığım corsa 1.7 min sonunda fotoğraflarını ele aldım ve artık bizimde fikirlerinizi önerilerinizi eleştirilerinizi almak için bir konumuz oldu Corsamı alırken temiz düşük km olan bir 1.7 bulana kadar belki 15 araba baktık ...***** site başında geçen zamanın paranın ve içilen demlik demlik çayın mükafatını 2 ay sonunda aldık ve 113.000 kmde olan corsa yı, sahibi olan noter katibi bir abimizin elinden güç bela satın aldık...''o heyecanla ilk fotosu çekmediğim için kendime hep kızdım'' alır almaz neler yapabiliriz diye başladım listeyi çıkarmaya

ilk sırada temizlik vardı elbette ve app

ardından arkadaşların fikri ile yaptığım, ilk başlarda acaba dememe rağmen sonradan kafama yatan tavan kaplama

xenon işine girelim dedik girişmişken çok hoşuma giden amerikan park uygulaması yaptık

bu arabanın değişimi ilerleyen dönemlerde göreceksiniz ki çok yavaş ilerledi ,sebeplerinden biri kıbrıs a gidiyor olmamız. Kıbrıs işçilik, parça olarak hem pahalı hemde her arabaya her parça Türkiye gibi kolay bulunmuyor. Ama elimizden geleni yaptık en azından her hafta yıkadık yıkattık

Lip istiyorum diye bağıran her corsa c sahibi gibi astra h lipi aradım ancak baktım hemen gelmeyecek, elime geçen lipi taktım sanayi sınırına girmişken bide bakımları aradan çıkardık. bakım şart!

yazılım jant ve listede olan diğer 30 küsür yapılacak için Türkiye ye gitmeyi bekledik bu sırada yıkadık yıkattık ve sonunda biten bir dönemin ardından aldık soluğu Anadolu topraklarında... teneke jantlarımızı hatırlarsınız yerlerine arabayı alır almaz aklımda olan spoonlar denk geldi ve spoon landık.

Tam 11 yıldır teneke jantları ile gezen corsamıza spoonlar takılınca yadırgamış olacak ki kronik problemi hemen çıkartıverdi ...MAZOT POMPASI BEYNİ ... gerçi suç corsamda değil o beyni ısınsın diye motor bloğunun dibine koyan mühendis ekibinde

Bir corsa nasıl lip diye bağırmasını biliyorsa, o corsa 1.7 ise yazılım diye bağırmasını da bilir. Gitmek bilmeyen yürümeyen ,kalkmayan ,stock allah stock olan Tam 1700 cc motor hacmine biri hadi git ve dumanla desin diye bekledik. Bu sırada kat iptali yaptık egr iptali yaptık en sonunda yazılımlandık . Far karartma yaptık(far karartmayı düşünen arkadaşlar 2 3 kere daha düşünsun.. bu farı açarken sigarayı 2 pakete çıkarttım).....arkalar ve bagaj camı siyah olan arabada ön camlar neden boş oluyor arkadaş dedik komple amerikan çizilmez film çektik...ve genel olarak sonuç ...

Kare plaka olayı ise tamamen memur beylerin app plaka sevmemesi yüzünden girişilmiş ve böyle sonuçlanmış bir durumdur

Genelde ilk yapılan işlemlerden biri olan basma işini biz ancak ''120 ile girilen ve bitmek bilmeyen bir virajın çıkışında'' yapalım dedik 3 cm kadar düştük yere (neden 3lük yay be arkadaş ,bas sen daha yer var diyen dostlarım durun önce bi dinleyin... Kıbrısın yolları adama 4X4 aldırır ) Coil arayışlarındayım zaten ama önce buyrun bir 3 cm diye iddia edilen yayın bastığı corsa....

yazılım yay far film derken bi baktık yeniden kıbrıs yolları göründü.Yola çıkmadan bir bakım, rot balans derken sanayide son çayı yudumluyorum, bir ses geldi. Ustam, kardeşim bugün 3 oldu bu nasıl araba sürüyorlar diye söylenirken bakmaya gidelim dedik. bi beyaz araba... başında insanlar...yok artık... Kerem senin şansına dedim içimden ama olan olmuş yaşlı bir amcam geri gelirken vurmuş bulunmuş temprası ile bizim corsa ya ...

o günün sabahı yola çıkacaktık, 5 gün çıkamadık ve boyasız değişensiz corsa o günden beri bir parça boyalı nerde tempra görsem bi şerit kaçarım Neyse konuyu dağıtmadan devam edelim değişime, kıbrıs sınırları içinde genel bakımlara ,yıkamaya yıkatmaya devam ettik yapacak o kadar şey var ama yapamıyorduk imkansızlık,parça sıkıntısı ,gümrük vergileri ,finaller vs vs derken bi baktım ben spoonlardan sıkılmışım ! Al dedim kerem sana iş ... jant araştırmasına başladık... photoshop kullanmayı bilmediğim için kendime kızdığım bir dönemdir Photoshop bilmiyorduk ama hayalgücümüze güvenerek aklımın bir köşesinde olan mini cooper jantlarını denk getirip aldık ...

Mutlu olduğum bir dönemdi ve bu dönemler genelde bir problem ile gelir...Yağ soğutucusu benden bu kadar dedi jantın 3. gününde Ama problem bu değil... KKTC SINIRLARI değil,tüm ada da 1.7 yağ soğutucusu bulamadık :s Türkiye den sipariş geçildi. Gemi ile gelecek ama ne oldu tahmin edin fırtına başladı 6 gün sürdü ve araba 1 hafta daha fazladan olmak üzere 10 güne yakın yattı :s buyrun efendim...

Veeee yeniden ülkeme dönmenin verdiği mutluluk ile sanayiye attık kendimizi Bu sefer farklı bir sıkıntı gündeme geldi..Bu sıkıntının adı TÜVTÜRK !! yapılacak ufak tefek şeyler ve Çok şükür hafif kusurlarla geçtik...bu arada bagajda 3 tane ilk yardım çantası varken (biri opelin orjinal ekipmanı) ilk yardım çantasını kusur yazan abime selam olsun...VE yazılım yapıldığı günden beri aklımda olan mueyene sonrasına attığım düz boru işlemi... araştırmalar fikirler sonucu 60 lık baştan sona düz gelsin dedik ve sona bir susturucu ile ortaya ne çıkar acaba dedik giriştik buyrun resimler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılacaklar listesine böylelikle bir çizik daha attık .. Arka frenler ve arka tekerlerden gelen sesler için yeniden ikinci evimiz ,doğal ortamımız olan sanayideyiz...

Böylelikle 2012 8. ayın sonlarından itibaren bugüne geldik. Son fotoğraflar bu hafta içi çekildi. Yapılan ancak fotoğraflandırılamayan işlemler mevcut. Aldığımda astar atılmadan boyanan ve dökülen tampon boyaları söküldü plastik astar ile yenidn boyandı. Bakımın düzenine inanan bi adam olarak 10 bin bakımları yazılım vs neden ile 7500 e indirdik. Triger seti değişti vs vs .... Bundan sonra yapılacaklar için elbette elimde bir liste var. Sizin değerli fikirlerinizle ,önerilerinizle değişim devam edecek Unutmadan ...arabanın nerdeyse her aşamasında emeği olan fikirleri ile çok uzaklardan bile olsa yardımını esirgemeyen adam, berkay aydın'a teşekkürler Son bir kaç fotoğraf daha....

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok zevkli bir anlatım olmuş...

Kazasız,belasız kullanın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eyüp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok zevkli bir anlatım olmuş...

Kazasız,belasız kullanın
    Teşekkür ederim hocam sağolun

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin. Araç da çok iyi, anlatım da. Cam ve tavan filmi dışında güzel dokunuşlar olmuş. Mini jantları Spoon'dan daha güzel duruyor.
    Bence spoiler arayışına girmelisin, arka taraf kel gibi duruyor bu araçlarda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muayene nedeniyle tavan ve filmler zaten söküldü ***** ama spoiler listede hatta erkene çekeceğim teşekkürler

ege_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Diyorum ben bu arabayı bi yerden tanıyorum ama..
    Jantlar cuk olmuş.. Basıklığı konusunda,en azından çamurluk araları biraz daha kapanabilir..
    Kazasız belasız..

Edit:Tavan folyosu sökülmüş,yeni gördüm..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ege_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diyorum ben bu arabayı bi yerden tanıyorum ama..
    Jantlar cuk olmuş.. Basıklığı konusunda,en azından çamurluk araları biraz daha kapanabilir..
    Kazasız belasız..

Edit:Tavan folyosu sökülmüş,yeni gördüm..
    eyvallah, hepimize kazasız belasız gazlamalar Ege
    o aralık benimde gözüme takılıyor ama bütçeye bakıyorum.... coil daha zor kanka
    bu arada folyo benim hoşuma gidiyordu aslında ama

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anlatım güzel olmuş app nin yazı fontu değişirse daha hoş görünür
    maşallah kazasız belasız
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ön plaka zaten orjinal ama arka tarafa da mühürlü düşünmüyor değilim değişmişken fontda değişebilir. teşekkürler

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah araç cidden güzel bir hal almış kazasız belasız
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

berkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah.Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin
    34 BAK 117 - cıvıc vti

34 BB119 uno s -- 34 RED 87 cıvıc vti -- 34 UL 5510 corsa 1.7 dti -- 34 ZJ 7086 focus 1.6 tdci -- 34 FP 6830 corsa 1.7 dti --
    34 HK 4550 - cıvıc vtec2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah araç cidden güzel bir hal almış kazasız belasız
    Teşekkür ederim sağolun daha çok yolu var bakalım nereye gidecek..

Alıntı berkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah.Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin
    Hepimize inşallah ,sağolun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah. Mini jantları ile çok daha tatlı olmuş. Biraz daha alçaltacakmısınız ?

metehancihangir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    corsayı hep sevmişimdir ama içimde hiç gidip birazda corsa araştırıyım belki corsa alırım diye bi heves yoktu bu aracı gördükten sonra fikir değişti bide kırmızı görmüştüm forumda artık arananlar listesinde bide corsa var aracın çok güzel tam sevdiğim cins sade ve hoş

PowerSample - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, benim aracıma göre bi hayli hızlı gelişmiş Kazasız belasız sürüşler..
    ˙·٠•● Est Sularus Oth Mithas ●•٠·˙

ahmet43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabanın hikayesini çok guzel anlatmışsınız kazasız belasız
    ☻/
    /▌ ''J.Я OKÇU''
    / \
    ,43 AZ 886 BMW 1.16i F20,41 UZ 106 İNDİGO GTi,43 SA 222 Corsa C Air Honda VTEC2 43AV306 MK5 Golf TSi 43 AE 577

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanın hikayesini çok guzel anlatmışsınız kazasız belasız
    Ah elimde daha fazla fotoğrafı olsa daha fazla anlatsaydım keşke, teşekkürler

Alıntı Erdem_Lada Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah. Mini jantları ile çok daha tatlı olmuş. Biraz daha alçaltacakmısınız ?
    Mini jantlarına olmuş dediklerinde mutlu oluyorum teşekkürler sizede ama bu alçaltma işi kıbrıs yollarında sürdüğümüz sürece zor bu sene okul bitiyor belki yazın sonuna

Alıntı metehancihangir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    corsayı hep sevmişimdir ama içimde hiç gidip birazda corsa araştırıyım belki corsa alırım diye bi heves yoktu bu aracı gördükten sonra fikir değişti bide kırmızı görmüştüm forumda artık arananlar listesinde bide corsa var aracın çok güzel tam sevdiğim cins sade ve hoş
    çok teşekkür ederim sağolun bazı insanlar tipini sevmez corsanın bazıları hastalıklı der ama CORSA CANDIR. Hemen başlayın bencede araştırmalara

Alıntı PowerSample Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, benim aracıma göre bi hayli hızlı gelişmiş Kazasız belasız sürüşler..
    eyvallah teşekkürler...hepimize kazasız belasız

Kagan_KOÇAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corsa C grubundanda takip ediyorum maşallah aracınıza allah kaza bela göstermesin çiçek gibi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)