User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
124 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Ef civic macerası

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence lipi hemen çıkartıp bi mk3 golf lip alın onun dışında güzel duruyor o jantlarla basmak sıkıntı offseti fazla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese tekrardan merhaba uzun zamandır konuyla ilgili bir şey yazamadım.Son gelişmeleri bir özet ile anlatıcam fotoğraflarıda ileride koyacağım.

Öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, güzel dilekleriniz için

Bilindiği gibi motoru topladık ve rodajı bitirdik, hemen arkasından aracımı kaporta boyaya sokmak için servimize çektim.Şu anda sırasını bekliyor otoparkda.Komple kaporta revize ve boya ile tekrar gün yüzüne çıkmayı bekliyor Renk şeçiminde biraz kararsızım.Aklımda iki renk var ya orjinal renk yada 2013 fluence lerdeki krem rengi.Bu iki renkden biri olacak hadi hayırlısı.Kaporta ve boya işleminden sonra komple yürürü sıfırlıcaz,zaten coiller v.s alında burçlar sway barlar kamber kitleri v.s ile komple yeni bir yürür yapıcaz.Hadi hayırlısı allah bana sabır sizede böyle heycanlar yaşatmasını diliyorum.Fotoğrafları yakında paylaşıcam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CanD. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese tekrardan merhaba uzun zamandır konuyla ilgili bir şey yazamadım.Son gelişmeleri bir özet ile anlatıcam fotoğraflarıda ileride koyacağım.

Öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, güzel dilekleriniz için

Bilindiği gibi motoru topladık ve rodajı bitirdik, hemen arkasından aracımı kaporta boyaya sokmak için servimize çektim.Şu anda sırasını bekliyor otoparkda.Komple kaporta revize ve boya ile tekrar gün yüzüne çıkmayı bekliyor Renk şeçiminde biraz kararsızım.Aklımda iki renk var ya orjinal renk yada 2013 fluence lerdeki krem rengi.Bu iki renkden biri olacak hadi hayırlısı.Kaporta ve boya işleminden sonra komple yürürü sıfırlıcaz,zaten coiller v.s alında burçlar sway barlar kamber kitleri v.s ile komple yeni bir yürür yapıcaz.Hadi hayırlısı allah bana sabır sizede böyle heycanlar yaşatmasını diliyorum.Fotoğrafları yakında paylaşıcam
    Ne durumda düldül resim vs

cem_dalda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne durumda düldül resim vs
    kaportada sırasını bekliyor işler biraz yoğun kendi şirketimizde yapıldığından biraz başlaması ötelendi ama mayısa hazır
    Turbo haram güçdür
    Atmosferik helal güçdür

emirhan1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beklemedeyiz
    Ölümsüz Göztepeliler..!

Emre Ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, kolay gelsin.
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

M.ECE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah allah kaza bela vermesin...
    MALCOLM X "1925-1964"

_yekta_
    Misafir
    hayırlısı ile güzel bir araç çıkar ortaya umarız elinize sağlık

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renk belirlendi mi? Ne durumda şuan araç?

sinanbaysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masrafsız alıcam derken baya masraflı olmus ılk olarak buna uzuldum. Allah kolaylık versın merakla beklıyorum anlatım cok ıyı

by_harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ef çok sevdiğim bi kasa.umarım istediğin gibi olur ve keyifle binersin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkeze tekrar tekrar merhaba uzun zaman oldu konuyla ilgilenemiyorum.Bu zaman içerisinde yavaş yavaş ilerliyor işlerimiz.Kendi çalıştığım şirkette yaptırdığım için çok hızlı gitmiyor kaporta ve boya işlerimiz ama güzel gidiyor

Ön tarafda olan ayarsızlıklar adına yeni kaput ve çamurluk lazım dediler.Sıfır piyasasını araştırdım hepsi taiwan malı 0.50 mm bile olmayan dandirik saclardan yapılmış parçaların boyutları mm de olsa kısa veya uzun oluyor.Bende soluğu istanbul ikitelli oto çıkmacılarında buldum.Bir tane çıkma kaput ve sağ çamurluk lazım dediler ustalarım.700-800 tl olan taiwan malı olan kaputu çıkma oem hiç boyanmamış fabrikada takılmış olan ama bir kaç eziği bulunan bir kaput aldım yine aynı şekilde bir tanede sağ çamurluk buldum.Uygun fiyata kaliteli mal aldım mantıklı bir şekilde. Alınacak ve takılacak daha çok şey var ama liste yazmak saçma olur şimdi yapılan çürük,pas aralık ayarlama v.s işlerinin fotoğraflarını atayım istedim.Son olarak aracım boyaya geçti ve kaba macunu atılıp kuruması bekleniyor.Ardından macun min'e indirilerek astarlanıp boyanacak.Renk seçimi olarakda yine orjinal tonunu kullanıcam kremmi grimi kararsız kalmıştım ama sonrada biraz gri daha çok baskın oldu kafamda gri olsun dedik.

Fotoğraflar çürüklerden kurtulma ve pasları giderme girişimleri.

ustamız ahmet ADAM DİBİ DENİLEN KIVAMDA BİRİSİDİR KENDİSİ

Sağ arka çamurluk da önceden işlem görmüş zaten o yüzdende iç kısmı çürümüştü çürüğü komple giderdik ama üstüne önceden atılmış olan macun baya üzdü beni açıkcası 2-3 parmak macun atmışlar ama onun üstesindede geliyoruz ne kadar az macun o kadar temizlik

Lanet olasıca sağ arka çamurluk en çok üzen yer orası

Maçunları inceltebildğimiz kadar inceltip azaltıcaz şu aldık kapa macun atılmış hali bu sadece kalıp için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gün ilk astarımızı attık 2-3 gün ara ile birer kat daha atılacak toplamda 3 kat olacak 1 hafta kemikleşmesini bekliycez sonra zımparası ile çukur kalmış v.s olmuş yerleri bulup imha edicez akabinde boyaya giricez takribi 2 hafta içerisinde boya işlemlerimiz bitmiş olacak.Ve sonrasında hız kesmeden alt takımı komple aşşa alıp revize edicez arka travers burçlarının yüzü gülmüyor ama komple bi burç takımı yapmakda yarar var( vites kolu burçlarına kadar) alt takım içinde ön arkada kamber kitleride dahil ***** 8 ofset jant kullandık sürtmemesi için biraz açı vermemiz lazım ve birazda basıklık için.Ondan sonra herkez in o çok tavsiye ettiği meşhur maslak meguiars a arabayı emanet edip inciği cinciği temizlenmiş bir halde geri alıcaz.Sonra tekrar servise çekip subap ayarı ve kapak boşluğu kontrolü yapıcaz.Bunların bitimimde maddi durumum eğer el verirse komple yeni döşemeler ve 2 adet spor koltuk yapmayı planlıyorum onun dışında aksesuar v.s derken daha epey param gidecek gibi daha çok ay sonunu nasıl çıkarırım diye düşünücem herhalde Buda ilk ince atılmış olan astarımızın fotoğrafları.

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014 Ef doğuyor
    kolay gelsin kesenize bereket
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnşallah gönlünüze göre olur bir an önce hayırlısıyla yola çıkar. Ama benim düşüncem bu denli özenle yapılan araca fark oluşturacak bir renk ile tamamlamak. Orijinal renk dışına çıkmak istemiyorsanız en azından farklı bir gir tonu düşünün, şirket spec olmasın bari. Moonrock veya biraz açık tonu bakmanızı tavsiye ederim. Boyaya da sim atabilirsiniz, gece çok başka oluyor.
    Kolay gelsin, buraları fotoğraflarla doldurun bol bol.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah gönlünüze göre olur bir an önce hayırlısıyla yola çıkar. Ama benim düşüncem bu denli özenle yapılan araca fark oluşturacak bir renk ile tamamlamak. Orijinal renk dışına çıkmak istemiyorsanız en azından farklı bir gir tonu düşünün, şirket spec olmasın bari. Moonrock veya biraz açık tonu bakmanızı tavsiye ederim. Boyaya da sim atabilirsiniz, gece çok başka oluyor.
    Kolay gelsin, buraları fotoğraflarla doldurun bol bol.
    şirket grisi olmayacak tabikide TOYOTA nın 1G3 kodlu parlak füme gri renk kullanılacak hemen hemen bu parlaklık ve tonda olacak

Turbo haram güçdür
    Atmosferik helal güçdür

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya işlemimizde bitmiştir tahminen 2 hafta içinde eksiksiz olarak yürür hale getiricez inşallah resimler biraz kalitesiz cep telefonu çekimi.
    Turbo haram güçdür
    Atmosferik helal güçdür

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oo renk çok güzel olmuş kardeşim maşallah ama hala söylüyorum o jant konusunda çok sıkıntı çekeceksin gibi görünüyor kamber seven biri olmadığım için bunu diyorum zevk meselesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ve boyadan çıkmış halimiz

Turbo haram güçdür
    Atmosferik helal güçdür

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)