User Tag List

Sayfa 10/13 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
236 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: 1980 Fiat Ritmo (yeni aracım)

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk haftanın sonunda taban işleri bitti
    Cumartesi aslında amorsitörler, benzin deposu, vs. söküldü arka şase kolu uzantıları ve arka davlumbazda oluşan çürükleri temizlemek için ama foto çekmeyi unuttum

Fiat's Are Faster Than You Think!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kolay gelsin diyeyim. İzmir de bir tanıdığımda ilk sahibinden 2.0 motorlu tempra sw var çalışır yürür vaziyette uygun fiyata verecekler. Düşünürseniz iletişim bilgilerini verebilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı redbull35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kolay gelsin diyeyim. İzmir de bir tanıdığımda ilk sahibinden 2.0 motorlu tempra sw var çalışır yürür vaziyette uygun fiyata verecekler. Düşünürseniz iletişim bilgilerini verebilirim
    Teşekkür ederim, motor konusunda 1.6 karbüratörlü tempra motorunda karar kıldık, hem orijinal görüntüsünü korumuş olacağız, hem de maliyetleri yükseltmeden sürüş keyfini arttıracağız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. Hafta başlarken, ustamız iyice hızlandı ve elek gibi olmuş sol şase kolunu Pazartesi günü bitirdi! bugün neler yapmıştır merak ediyorum
    Muhtemelen bir aksilik çıkmazsa bu hafta sonu aracı alıyorum ve iç yalıtım, altının ziftlenmesi, montaj işlemleriyle derken 3. haftanın sonunda aracı muayeneye götürmeyi planlamaya başladım şimdiden.
    Fotolar.
    Eleğimiz;

Temizlenmiş hali;

Arka kısım cakada yapılan panelin montajı;

Ön kapak alıştırması;

Çeki demiri montajı; (tabi ki usta hızlı ben kamerayı açana kadar puntalamaya başladı

Puntalar soğumadan, mengenelerin yeri değişmiş oluyor, o kadar hızlı yani (bu arada eldivensiz çalışmaz ustamız, temizlik imandan gelir)

Buda son foto ve çıkmam gerekti muhtemelen bitmiştir bu taraf ve bugün sağ taraftaki ufak tefekleri hallettikten sonra aracı inşallah Cuma namazına müteakip teslim eder ve namaza gider

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah Cuma'yı bulur dedim ama ustamız dükkanda 1 haftayı tamamlamış aracımızdan rahatsız olmuş sanki ve bugün tüm 1. etap işlerimizi bitirmiş
    Araç Ritmo olunca orijinal veya yedek parça olarak saç parçaları bulamadığımızdan yama ile taban restorasyonumuzu tamamlamış olduk, yalıtım ve montajdan sonra görsel olarak da iyi iş çıktığını fotolarda daha iyi göreceğiz inşallah
    Ömer Usta 1-2 ay beni sık boğaz etme dediği işi 1 hafta da bitirerek yüzümü güldürdü valla

Sağ taraf işlemleri;

Bu da içten işlemler.

1. etapta taban ve davlumbaz içlerindeki çürükleri temizleyerek muayeneden geçecek hale getirmek istemiştim ve ustamızın eline sağlık çabucak,tertemiz bitirdi işi.
    Şimdi bir kaç gün yıllık izin alıp, güzelce astarlayacağım ve ardından içten bitüself kaplayıp, alttan ziftleteceğim.
    Bu arada fren hortumları, arka amrtisorler ve yenileyeceğimiz benzin hortmlarını da temin edeceğiz
    hadihayırlısı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın depo altını pütürledim ve depoyu monte ettik, aslında bunları geçen hafta çarşamba günü tamamladık ama anca konuyu güncelleyebiliyorum ve ardından bituself ile iç yalıtıma başladım
    Yarın altını ziftletmek için servise bırakacağım ve ardından toparlamaya başlayacağım.
    Depo altı.

Benzin deposunu da pütürledim ve monte edildi, yürüyende araç toplandıktan sonra temizlenecek.

Ve bitüself ile bagaj içinden kaplamaya başladım, çok zamanımı alacak gibi ama sonuçta güzel olacağa benziyor

SNCKTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi kolay gelsin yalıtımdan önce eklem yerlerine cinko sprey atmayı unutma bugün oem süspansiyonları raftan çıkardım temizleyim diye parçalayıp temizledikten sonra tabi şaça kadar indim yayları bile çinkoladım

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Furkan çok hızlı gidiyosun be benim motora anca şu an bakabiliyorum zaman yok deliricem.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SNCKTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi kolay gelsin yalıtımdan önce eklem yerlerine cinko sprey atmayı unutma bugün oem süspansiyonları raftan çıkardım temizleyim diye parçalayıp temizledikten sonra tabi şaça kadar indim yayları bile çinkoladım
    Ne yazık ki Alibeyköy sanayi'de aradığım hiç bir kaliteli ürünü bulamıyorum. Pek zamanda yok koşturup aramaya, yağmurlar da başlayınca da astarladım, çekomastik geçtim(eldeki malzemeler ışığında önlem aldım) üstüne de bitüself+thermaflex ikilemiyle yalıtımımı tamamlayacağım.
    Altını pütürletmek istiyorumdum ama hem yıkayacak, hem pütürleyecek yer olmadığından ve 9-6 çalıştığımdan dolayı sanayilerin kapanmasından dolayı bu sabah ziftçiye bıraktım aracı, önümüzdeki hafta toplanmış olması lazım 500'ü hanıma teslim edeceğim bende muayene yaptırıp bu kış Ritmo'yu kullanacağım umarım
    O nedenle daha detaylı işlemleri yazdan yaza söküp tekrar yaparız diye düşünüyorum, ztn dönör araç bulduğumda tekrar kaportaya girecek araç ama bu sefer komple

Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Furkan çok hızlı gidiyosun be benim motora anca şu an bakabiliyorum zaman yok deliricem.
    Hakan bende aynı haldeyim aslında, benim şansım kaportacım çok prensipli ve iş ahlakı yüksek bir usta bu nedenle hızlı gittik, haftaya muayeneyi yaptırırsam benim işler bitiyo, akşamları geleyim ufak ufak toparlayalım canavarı, insan tek başına uğraşmakta istemiyor bazen

DoctoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    - Çocukluktan bu yana Fiat markasının araçlarıyla büyüyen bir Fiat sempatizanı olarak; Bu aracı 80'li yılların ansiklopedilerinde Fiat markasının tanıtımından biliyorum. Türkiye'de sayılı nadide bir aracınız var.

- Detaylı bir işçilik ve çok büyük bir emek sarfedilen bu proje ile fabrika kondisyonuna döndürülüyor olması çok güzel. Proje bitiminde kuşkusuz evladiyelik bir araç ortaya çıkacak.

-Elinize emeğinize sağlık. Devam eden çalışmalar için kolay gelsin inşaAllah...
    Honda Owners Never Drive Another

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DoctoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    - Çocukluktan bu yana Fiat markasının araçlarıyla büyüyen bir Fiat sempatizanı olarak; Bu aracı 80'li yılların ansiklopedilerinde Fiat markasının tanıtımından biliyorum. Türkiye'de sayılı nadide bir aracınız var.

- Detaylı bir işçilik ve çok büyük bir emek sarfedilen bu proje ile fabrika kondisyonuna döndürülüyor olması çok güzel. Proje bitiminde kuşkusuz evladiyelik bir araç ortaya çıkacak.

-Elinize emeğinize sağlık. Devam eden çalışmalar için kolay gelsin inşaAllah...
    Teşekkürler Doctor, daha öncede benzer duygularını paylaştığını hatırlıyorum.
    inşallah bittiğinde İstanbul'u ziyaret edersen, aracı görmen için zaman ayıracağımdan şüphen olmasın, nostaljik bir tur atarız seninle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En sonunda bu Pazar tüm gün Ritmo ile uğraşa bildim, Vtec zamanında her tadilat, montaj işini beraber yaptığım Serdar kardeşiminde gelmesiyle koca gün nasıl geçti anlamadık ve temiz iş çıkardık
    Yalıtım işini bitirdim taban halısını yerleştirdim, arka kolçak bakalit arkalarına Thermaflex kapladım, Tofaş göğüs keçesini Ritmo'ya uyarladım, vs. vs.
    Muhtemelen bu hafta montaj tamamen biter ve mekanik kontrollerden sonra muayeneye gidebiliriz.

Zift tabakalarını tamamen kazıdığım için, sac mukavemetli olsun diye tekrar zift tabakası yapıştırdım.

Sonra Tofaş göğüs keçesini Ritmo'ya uyarladık.

Ardından Bituself kapladık.

Ve en son Thermaflex ile taban yalıtımını tamamladık.

Karanlıkta bakalitlerin içine yaptığım uygulamaları, paslanmış koltuk ayaklarının temizliğini ve taban halısının yerleştirilmiş halini fotoğraflayamadım, artık hafta içi devam ederim paylaşımlara çünkü o kadar hamlamışım ki 12 saat araçla uğraşınca ağrımadık yerim kalmadı ve bazen yorgunluktan uyku tutmaz ya, ağrıyan eklemlerim ve kaslarım yüzünden uyuyamadım ve hayatımda ilk defa gece sızlayan kollarım ve bacaklarım defalarca uyandırdı beni, bugün hiç bir şey yapacak halim yok ama hafta sonuna kadar bitirmek niyetindeyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonunda montaj bitti, egsoz yapıldı hatta egsozum sciroccolar gibi ses çıkartıyor
    Yalıtım sonrası muazzam bir fark var, çekilen çileye deydi diye bilirim.
    Sırada cam fitilleri ve muayene var, inşallah haftaya tamamlayabilirim hepsini
    ilk fırsatta detaylı fto yükleyeceğim.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @K0213 işlemler çok başarılı olmuş. Bende geçen 6- 7 saat uğraşınca temizlik için abartmıyorum bacaklar 5 gün ağrıdı hamlıktan.

Bitüself + firex üzerine halıyı koyunca halı tam oturuyor mu ? kabarma olmuyor mu ?

Bitüself'i hiç üst üste gelecek şekilde yapıştırıyor muyuz ? yoksa 2 parça yanyana sıfır mı olmalı.

Kendin uğraşmak gibisi yok, ne yapsan aklın kalmıyor en güzeli bu. Bir de naçizane kablolar için bez bant ya da kablo kanalı ile izole daha iyi olur mu acaba?

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah ufaklıga
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi elinize emeğinize sağlık seviyorsun bu işi ��
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @K0213 işlemler çok başarılı olmuş. Bende geçen 6- 7 saat uğraşınca temizlik için abartmıyorum bacaklar 5 gün ağrıdı hamlıktan.

Bitüself + firex üzerine halıyı koyunca halı tam oturuyor mu ? kabarma olmuyor mu ?

Bitüself'i hiç üst üste gelecek şekilde yapıştırıyor muyuz ? yoksa 2 parça yanyana sıfır mı olmalı.

Kendin uğraşmak gibisi yok, ne yapsan aklın kalmıyor en güzeli bu. Bir de naçizane kablolar için bez bant ya da kablo kanalı ile izole daha iyi olur mu acaba?
    Teşekkürler Tolga,
    Halı tam oturdu, pot vs yok hiç.
    Bitüselfi ben uç-uca yapıştırdım ama pek fark etmiyor, aslında yarım cm üst üste gelse daha da iyi olabilir.
    Zamanın ve yerin varsa bence de kendin uğraşmak gibisi yok, ustam da yaptığım yalıtımı görünce "1 haftada arabanın altını bitiririm ama bu işle 1 gün bile uğraşmam" diyorsa, bu işi gerçekten kimseye düzgün yaptıramazsın düşüncesindeyim.

Alıntı Frid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah ufaklıga
    Perşembe geleceğz yanına

Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi elinize emeğinize sağlık seviyorsun bu işi ��
    Tekirdağ'a yerleştiğimde garajımda olacak inşallah, sen beni o zaman gör Koray'ım

DoctoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    - MaşaAllah elinize sağlık.

- İlgili, bilgili ve sevdalı ellerinizin titiz çalışmalarıyla evladiyelik bir araç olacak vesselâm.

- Harikula bir emek ve özveri sarfedilmiş hala devam ediyor.

- Devam eden çalışmalar için kolay gelsin inşaAllah...
    Honda Owners Never Drive Another

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DoctoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    - MaşaAllah elinize sağlık.

- İlgili, bilgili ve sevdalı ellerinizin titiz çalışmalarıyla evladiyelik bir araç olacak vesselâm.

- Harikula bir emek ve özveri sarfedilmiş hala devam ediyor.

- Devam eden çalışmalar için kolay gelsin inşaAllah...
    Dostum çok sağol.

Şimdi işten çıkıp cam fitili almak için Aksaray'a gideceğim.
    Arka kelebek cam fitillerini custom yapacağım ve ön kapı camlarının fitilini de tofaş veya uygun bir markadan uyduracağım.
    Umarım temennin gibi kolay olur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler