User Tag List

Sayfa 8/13 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
236 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: 1980 Fiat Ritmo (yeni aracım)

ZaZy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ön tampon ve sol camurluk arasında sorun mu var? Kazsz belsz cezasz

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ön çamurluk biraz içeride, hatta tamponda da hatalar vardı, içeri aldık tamponu ama boya kodunu bilmediğimizden çamurluk ile uğraşmadık birde komple boya masrafı çıkarmasın diye

Şu boya işini biraz daha çözeyim belki o zaman.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Alii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence efsanelerden biri bu araba. TR de olduğunu bilmiyordum ama şimdi görüyorum ki emin ellerde bir kaç tane mevcut. Herşey gönlünüzce olsun Kazasız belasız cezasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iş güç derken konyu update edemedim.
    Hem kendim, hem de merak eden arkadaşlar için update etmek istedim.

Fiorino jantlarından sonra orijinal jantlarını yenilemeye çalıştım.

Önce boya sökücü ve fırçalayarak temizlemeye çalıştım.

Astarladım

Tam istediğim gibi olmadı ve kumlamaya gönderdim.

Hazır iş yapmaya başlayınca birde statik boya attırdım ve orta şeritleri boyamak için çalışmaya başladım.
    önce bantladım sonra boya.

Ve mutlu son.

Ve en son :/

Bunlarda bonus

İnsan oğlu duyumusuzdur ve bende her istediğim klasik aracı almaya çalışınca kapımda hususi aracımızıda sayarsak bir kaçtan fazla aracımız oldu ve mantık çerçevesi içinde 2 araca düşme kararı aldık ve hususi aracımız ve 74 Malibu haricinde ki araçlarımı satmam gerekiyor bu nedenle ritmoyuda iş güç derken fırsat bulamadığımdan Retro Garaja bıraktım. Yeni alıcısına şimdiden hayırlı olsun.

Takip edip, güzel dileklerini bildiren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu içinde soran bazı arkadaşlar vardı Fiorino jantları Palioda nasıl durdu die.
    Yeni konu açmamak için buraya bir foto ekleyeyim.

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah palio'ya cidden yakışmış.Bu arada Ritmo çok çok iyi olmuş cidden Palionun motoru nedir acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Palio 1.2 16V benzinli, LPG yok!
    Jantlar takıldıktan sonra alt devirler biraz daha hantallaştı ama yakıt konusunda hiç bir değişim olmadı.

43kadir4343 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çocukluğumdan bugüne hep aklımın bi uçundaydı ritmo allah kazasız belasız bindirsin inş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar tekrar merhaba
    Aracı satmaktan vazgeçtim ve 16Eylülde muayenesi yenilenmesi gerektiği için öncelikle bir kaç eksiğini gidermem gerekecek.

Asıl sorum hepimizin proflaştığı sigorta konusu
    Araç eşimin üstüne, 34 plakalı ve 10 aydır sigortası yok ve en son sordurduğumda(7 ay evvel) 1500Tl fiyat verdiler.
    Bu aracı üstüme alsam, 59 Plakaya çevirsem, belli bir indirim ve gecikme zamlarından kurtulur muyum?

Şuan yeni sigorta yaptırmam yaklaşık 1800,2000Tl arası mal olur diye düşünüyorum.
    Tekirdağ'da yeni araç sigortaları kaça çıkıyordur ve plaka satış vs maliyetlerini göz önünde bulundursam, önümüzdeki seneleri de düşünerek mantıklı bir işlem olur mu acaba?

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tekrar merhaba
    Aracı satmaktan vazgeçtim ve 16Eylülde muayenesi yenilenmesi gerektiği için öncelikle bir kaç eksiğini gidermem gerekecek.

Asıl sorum hepimizin proflaştığı sigorta konusu
    Araç eşimin üstüne, 34 plakalı ve 10 aydır sigortası yok ve en son sordurduğumda(7 ay evvel) 1500Tl fiyat verdiler.
    Bu aracı üstüme alsam, 59 Plakaya çevirsem, belli bir indirim ve gecikme zamlarından kurtulur muyum?

Şuan yeni sigorta yaptırmam yaklaşık 1800,2000Tl arası mal olur diye düşünüyorum.
    Tekirdağ'da yeni araç sigortaları kaça çıkıyordur ve plaka satış vs maliyetlerini göz önünde bulundursam, önümüzdeki seneleri de düşünerek mantıklı bir işlem olur mu acaba?
    Olma ihtimalı var ama her halükarda sigorta yapılmadığı için 2 3 tık üstü olur gibime geliyor misal 600 olacak ise 800 gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Satış sonrası, eski gecikme cezaları yeni alıcıya yansıtılmıyormuş diye duydum ama eşimden alacağım için aracı acaba bana yansıtılır mı diye düşünüyorum

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi benim bildiğim plaka artık bir etki etmiyor, araç sahibinin ikametine bakıyorlar. Eğer ikametini Tekirdağa almak gibi bir şansın varsa plaka 34 kalsa bile düşük çıkacaktır. Yengenin ikameti Tekirdağa alıp fiyat alın derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi benim bildiğim plaka artık bir etki etmiyor, araç sahibinin ikametine bakıyorlar. Eğer ikametini Tekirdağa almak gibi bir şansın varsa plaka 34 kalsa bile düşük çıkacaktır. Yengenin ikameti Tekirdağa alıp fiyat alın derim.
    İkametimi haftaya Tekirdağ'a alacağım. Plaka değişikliğinin fark etmediğini bildirmen sevindirici oldu
    Bu arada üstünde 2 araca ait kayıt olanlara sigorta ücreti ne hikmetse fazla çıkıyormuş :/

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkametimi haftaya Tekirdağ'a alacağım. Plaka değişikliğinin fark etmediğini bildirmen sevindirici oldu
    Bu arada üstünde 2 araca ait kayıt olanlara sigorta ücreti ne hikmetse fazla çıkıyormuş :/
    Vallahi abi ben araç sayısının etki ettiğini sanmıyorum, peder geçen üzerine 3.ncü arabayı aldı 540 TL çıkmış son aldığı arabanın trafik sigortası Araba 2007 Hyundai Santa Fe 7 kişilik birde
    İstanbul' da ikamet kalmasın abi aman dikkat et ona bakıyolarmış, bende boş bir zamanımda Rize' ye almayı düşünüyorum. Hem vergim memleketime gitsin hemde sigortam düşük olsun diye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi abi ben araç sayısının etki ettiğini sanmıyorum, peder geçen üzerine 3.ncü arabayı aldı 540 TL çıkmış son aldığı arabanın trafik sigortası Araba 2007 Hyundai Santa Fe 7 kişilik birde
    İstanbul' da ikamet kalmasın abi aman dikkat et ona bakıyolarmış, bende boş bir zamanımda Rize' ye almayı düşünüyorum. Hem vergim memleketime gitsin hemde sigortam düşük olsun diye
    Sigortam Net'in dediği, üzerime bir araç daha gözüktüğü için yüksek çıktığı yönünde.
    Neyse bakalım ben ikameti alıp, satışı üzsüme alıcam ve kısmetime ne çıkarsa sigortamı yaptırıcam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle konuyu takip edip sigorta konusunda sonucu merak eden olduysa, konuyu toparlayıp, araca yaptığım eklemeleri paylaşacağım.

Eşimin üzerine 2. araç olan Ritmo'ya, ikametimiz Istanbul'da ilen, 9 ay sigorta yaptırmadığımız için 1650 TL fiyatı çıkmıştı.
    İkametimizi İstanbul'dan, Tekirdağ'a taşıdık, satışı kendi üstüme aldım(tek araç), plaka yine 34 kaldı ve 815 TL sigorta çıktı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracımın muayenesi bittiği için önce ufak tefek çürükleri kendim gizleyip muayeneyi yaptırmayı düşündüm.

Fakat aracı satmaktan vazgeçtiğim için bu çürüklerinde bir şekilde yapılması gerekecek diye işe giriştik ve ilk etapta taban sacları, arka amortisor kulesi bağlantıları ve en çok deformasyonu alan arka şase kolu uzantısını yenilemekle işlemleri tamamlayacağız.

2. etap swap yapacağımız donör aracımızı aldıktan sonra kaput içi ve şase kollarını yenilemek olacak ama bu işlemleri muhtemelen muayeneyi yaptırıp bir sonraki kışa başlayacağız.

1 ve 2, etapları aracın boyasını dıştan bozmadan tamamlamayı düşünüyoruz.

3. etap araca istediğimiz dodik, bodykit, jant lastik vs. eklemeler tamamlandıktan sonra dışta kalan bir kaç parça çürük baloncuklarını ayıklayarak güzel bir boya ile tamamlayacağız inşallah.

Muhtemelen bu işlemler için 2 yıla yakın bir süre veriyorum çünkü aracımı 1 yıl yatıracak bir proje istemiyorum, yazları kullanıp kışları yaptıracağım bir programım olacak.

Tabi ki sanayilerde alıştığımız uyuşuk, insanı sinir hastası eden ustalarla çalışmadığım için 3 etabı bir kış süresinde bitecek gibi ustam
    Yukarıda yazdığım 1. etap işlemlerin %25 lik kısmını ustamız bir günde tamamladı ve bir aksilik çıkmazsa muhtemelen önümüzdeki hafta 1. etap işlemlerimin hepsi bitmiş olacak
    Gerçekten Türkiye standartlarının üstünde prensipli çalışan bir şahsiyettir Ömer Usta.
    Konuyu 1. etap bitince toplu anlatacaktım ama gün ve gün foto yüklemeyi düşünüyorum ki Ustamızın elinde işlerin ne kadar sürede tamamlandığını tarihli fotoğraflı görelim ve ruh sağlığımızı bozmadan kaporta işler nasıl yapılır belgeleyelim

Arka çürüklerimiz, açtıkça büyüdü ://

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada muayene konusunda @Frid kardeşimin vermiş olduğu destekler içinde ayrıca teşekkür ederim.
    Ama doğru yolu bulduk dostum, kaportacıdayız

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rica ederim ayrıcada çok tebrik ederim @K0213 bu nadide parçaya gereken değeri verdiğin için.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler