User Tag List

Sayfa 9/13 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
236 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: 1980 Fiat Ritmo (yeni aracım)

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize emeğinize sağlık keyifle okudum, takip ediyoruz
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Melih teşekkürler, devam ediyoruz.

Bugün yine ustamız boş durmamış ve şöför tarafına başlamış.
    Taban sacları ve arka şase kolu uzantısında çürümüş yerleri onarmış.
    Ön taraf daha önceden üstün körü yapıldığı için biraz uğraştıracak, o yüzden bugünlük sadece çürük saclar temizlendi, yarın muhtemelen tüm saclar yenilenir

Son olarak yarına hazırlık
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resmen taş devri aracı olmuş Ritmo ://
    Ama ustamız bugünde boş durmamış ve tüm çürük sacları ayıklayıp yeni taban saclarımızı yapmaya başlamış.
    Yarın sadece alıştırılan sacların montajı kaldı, tabi ki arada yapılan detaylı temizlik işlemleri yapıldı ama fazla foto çekmek aklıma gelmedi.

Dipnot kısa süreli arayışlarımız sonucu, Ritmo'ya uygun taban sacı bulamadığımız için ustamız bu şekilde yapmayı uygun gördü ve şuan standartı ne ise aynı forma geldi tabanlar, astar + şase boyası yapıldıktan sonra gerçekten iyi iş çıktığını görebileceksiniz

SNCKTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kolay gelsin kaporta işleri bittikten sonra tabana epoksi çinko sprey atmayı unutmayın derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SNCKTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin kaporta işleri bittikten sonra tabana epoksi çinko sprey atmayı unutmayın derim
    Direk sacın üstüne mi uygulanıyor? yoksa saç astarının ardından mı atılması gerekiyor? biraz bilgilendirirsen sevinirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direk sacın üstüne mi uygulanıyor? yoksa saç astarının ardından mı atılması gerekiyor? biraz bilgilendirirsen sevinirim
    Abi izlediğim videolarda proje konularında atılacak yerler önce tamamen temizleniyor sonra girilemeyen yerlere eklem yerlerine pas dönüştürücü dedikleri malzemeyi atıyorlar kuruduktan sonra özellikle tabana altlı üstlü epoksi çinko sprey atıp galvaniz kaplamış oluyorlar bu sayede uzun yıllar çürüme başlangıcı olmuyor ben sciroccoda böyle uygulamıştım işletim sistemleri bölümünde konusu var bu arada yardım lazımsa söylemen yeterli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi izlediğim videolarda proje konularında atılacak yerler önce tamamen temizleniyor sonra girilemeyen yerlere eklem yerlerine pas dönüştürücü dedikleri malzemeyi atıyorlar kuruduktan sonra özellikle tabana altlı üstlü epoksi çinko sprey atıp galvaniz kaplamış oluyorlar bu sayede uzun yıllar çürüme başlangıcı olmuyor ben sciroccoda böyle uygulamıştım işletim sistemleri bölümünde konusu var bu arada yardım lazımsa söylemen yeterli
    Eyvallah dostum, Sultanoğlu ile de görüştüm biraz evvel ve ustamıza gerekli bilgileri verdim, zaten yarına kadar boyamazsa ben öğleden sonra işten çıkıp kendim yapacağım gittiğimde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah dostum, Sultanoğlu ile de görüştüm biraz evvel ve ustamıza gerekli bilgileri verdim, zaten yarına kadar boyamazsa ben öğleden sonra işten çıkıp kendim yapacağım gittiğimde
    Tam onu yazıcaktım abi hangi marka kullanman gerekeni söylesin diye motor bildiğimiz tofaş üstten egzantrikli herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam onu yazıcaktım abi hangi marka kullanman gerekeni söylesin diye motor bildiğimiz tofaş üstten egzantrikli herhalde
    Şuan una 60 motoruyla aynı üstten egzantrilki 1100cc motor var.
    Bunu 1600cc tempra motoruna çevireceğiz, tabi şanzuman, ön takım, frenler vs tamamı tempraya dönecek.
    Böylece hem parça sorununu çözüş olacağım, hem de daha sağlıklı ve daha üstün bir yenileme yapmış olacağız.
    Tabi ki bunu için önce donör bir araç bulmam lazım, aslında bu hafta bi tane bulmuştuk Bursa da ama biz alana kadar satıldı
    En son senin araçla bir araya getiririz inşallah

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın.Donör araç bulunduğunda motorun ruhsata işletilme işi nasıl oluyor acaba? Bu şanzuman, ön takım, frenler vs tempraya döndürülme işlemi uno 70s modeline de uygulanabilir mi? ve bu arada bi sorum var bizde uno 70s var ve kronik olarak kapı altı çürüğü başlangıç ve orta halli gibi bir çürük diyeyim şuan için param parça değil.Bu çürük lokal olarak giderilebilir mi? Kolay gelsin işinizde,başarılar dilerim.aracada maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın.Donör araç bulunduğunda motorun ruhsata işletilme işi nasıl oluyor acaba? Bu şanzuman, ön takım, frenler vs tempraya döndürülme işlemi uno 70s modeline de uygulanabilir mi? ve bu arada bi sorum var bizde uno 70s var ve kronik olarak kapı altı çürüğü başlangıç ve orta halli gibi bir çürük diyeyim şuan için param parça değil.Bu çürük lokal olarak giderilebilir mi? Kolay gelsin işinizde,başarılar dilerim.aracada maşallah
    Benim öğrendiğim kadarıyla motor numarasını işletmezsen de muayenede sorun olmuyor. @Frid buna daha net bir cevap verecektir.
    Bu nedenle şuana kadar hiç işletme işlemini düşünmedim ama oldu da işletmem gerekirse mantıken yazıyorum;
    1-donör araç trafikten hurdaya çıkartılır.
    2-aracın motoru özel bir serviste söküldüğüne dair fatura kestirilir.
    3-hurda araç zaten benim olduğundan kendi aracıma takılması için tekrar servis faturası kestirilmesi gerekebilir.
    4-araç muayeneye gider.
    4.1-muyenede şase ve karoserde tadilat tespit edilmezse muayeneden geçer.
    4.2-tadilat tespit edildiği halde teknik üniversiteden tadilat olmadığına dair rapor ile muayene işlemi tamamlanır.
    4.2.1-tadilat varsa proje istenebilir, teknik üniversiteden tadilat projesi çizdirilebilir veya ilgili kurum veya kuruluşta çizdirilir.
    5-teknik muayeneden alınan raporla tüvtürk muayeneden geçirilir.

benim aracım bilinen bir araç olduğundan motor kulak yerlerini veya şase takviyelerini anlayabileceklerini sanmıyorum bu nedenle mümkün mertebe orijinal görüntüye sağdık kalınarak donör araçtan alabildiğimiz kadar parçayı Ritmo'ya adapte edeceğiz.

bunlar tabi ki tahmini bilgilerin netleştikçe bilgi veririm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan una 60 motoruyla aynı üstten egzantrilki 1100cc motor var.
    Bunu 1600cc tempra motoruna çevireceğiz, tabi şanzuman, ön takım, frenler vs tamamı tempraya dönecek.
    Böylece hem parça sorununu çözüş olacağım, hem de daha sağlıklı ve daha üstün bir yenileme yapmış olacağız.
    Tabi ki bunu için önce donör bir araç bulmam lazım, aslında bu hafta bi tane bulmuştuk Bursa da ama biz alana kadar satıldı
    En son senin araçla bir araya getiririz inşallah
    donör bir araç almak en mantıklı iş tek tek parça toplamaktansa hazır motor değiştirecekken mpı manıfold ile efi sisteme çevirebilirsin
    Elektrik vs konusunda sıkıntı çekersen bi haber vermen yeterli abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    donör bir araç almak en mantıklı iş tek tek parça toplamaktansa hazır motor değiştirecekken mpı manıfold ile efi sisteme çevirebilirsin
    Elektrik vs konusunda sıkıntı çekersen bi haber vermen yeterli abi
    Dostum eyw

Geçen hafta sonunu eski sanayide garajı olan, historic ralli ve rally cross araçları inşa eder bir kaç arkadaşımla geçirdim.
    Hepsinin ortak görüşü atmosferik kalacaksa(turbolanmayacaksa araç) karbüratörlü s motor. O nedenle mpi dah vazgeçtim.
    Ben zaten 2.0 16v motor swaplamak istiyordum ama bu işi tepeden tırnağa ele almış insanların hepsi klasik araçlarda dokuyu kaybetmemek adına karbüratörlü, mekanik sistemler üzerinden ilerlemeyi tavsiye ettiler.
    Ayrıca egzantrik, krang, piston, vs bir yığın parçası olan, her türlü güçlendirme denenmiş ve ne yaparsan sonucunun ne olacağını bildikleri verimli ve stabil bir motor olarak anlatıyorlar tempra 1.6 motorlarını ve 170hp'lere kadar güç alındığının ısrarla altını çiziyorlar.
    Ritmo 120hp olsa beni fazlasıyla tatmin eder ve maliyet yönünü de göz önünde bulundurursak 1.6 S motorla yolumuza devam edeceğiz.

21dc963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 s motordan neler yapılaeak 170 hp alınır. Hazırda Setup varsa paylşırsanız sevınırım

Ae86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kolay gelsin yeni gördüm yardım edebileceğim bir şey var mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel olmuş . kaporta ustanız kim ? kimse çürük araç yapmıyor ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 21dc963 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 s motordan neler yapılaeak 170 hp alınır. Hazırda Setup varsa paylşırsanız sevınırım
    Valla ben ustalarımın yalancısıyım ama üzerinde yüzlerce kişi çalıştığı için estaş dereceli egzantrik üretmiş bu motor için, arp saplama bulunuyor, uyumlu yay şapka subap bulunuyormuş, hafif krang olarak bir aracın ki uyumluymuş vs. vs. baya bi bu motoru swaplayalım diye ikna çalışması oldu.

Alıntı Ae86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin yeni gördüm yardım edebileceğim bir şey var mı ?
    Çok sağol dostum, bir ara özelden yazacağım sana araç içinde ağır bir koku var, yılların vermiş olduğu birikim diyelim ://
    Kaporta işlerimiz donör araç bulunduktan sonra devam edeceği için İzmir'e gelmem uzun sürebilir, tüm işler bittikten sonra detaylı temizlik ve rodajı tamamlamak için sana gelmeyi inan ki düşünüyorum ama öncesinde çok detaya girmeden önerilerini isteyeceğim

Alıntı gemsazr9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel olmuş . kaporta ustanız kim ? kimse çürük araç yapmıyor ?
    Kaporta ustan İstanbul Alibeyköy'de Ömer Usta.
    Kendisi de çürük araç almıyor ama benim klasik değeri taşıyan araçlarımı yapıyor sağolsun.
    Kendisi çok prensiplidir, bana "1-2 ay beni sıkıştırma" dedi ama 1 haftada tabanları bitirdi, muhtemelen de 1 haftada arka kısmını tamamlar gibime geliyor
    Boşta kaldıkça yapacaktı ama şuan için dükkana araba almadan Ritmo'yu yapıyor, yıllardır tanırım henüz yatan, sürünen bir araç hiç görmedim dükkanında.
    Klasik kaporta restorasonlarına ikna edebilirim ama gündelik kullanılan çürük araçları almıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben ustalarımın yalancısıyım ama üzerinde yüzlerce kişi çalıştığı için estaş dereceli egzantrik üretmiş bu motor için, arp saplama bulunuyor, uyumlu yay şapka subap bulunuyormuş, hafif krang olarak bir aracın ki uyumluymuş vs. vs. baya bi bu motoru swaplayalım diye ikna çalışması oldu.

Çok sağol dostum, bir ara özelden yazacağım sana araç içinde ağır bir koku var, yılların vermiş olduğu birikim diyelim ://
    Kaporta işlerimiz donör araç bulunduktan sonra devam edeceği için Ankara'ya gelmem uzun sürebilir, tüm işler bittikten sonra detaylı temizlik ve rodajı tamamlamak için sana gelmeyi inan ki düşünüyorum ama öncesinde çok detaya girmeden önerilerini isteyeceğim

Kaporta ustan İstanbul Alibeyköy'de Ömer Usta.
    Kendisi de çürük araç almıyor ama benim klasik değeri taşıyan araçlarımı yapıyor sağolsun.
    Kendisi çok prensiplidir, bana "1-2 ay beni sıkıştırma" dedi ama 1 haftada tabanları bitirdi, muhtemelen de 1 haftada arka kısmını tamamlar gibime geliyor
    Boşta kaldıkça yapacaktı ama şuan için dükkana araba almadan Ritmo'yu yapıyor, yıllardır tanırım henüz yatan, sürünen bir araç hiç görmedim dükkanında.
    Klasik kaporta restorasonlarına ikna edebilirim ama gündelik kullanılan çürük araçları almıyor
    bu ustaya gitme hayalimde son buldu . 2 adet 3-4 cmlik çürüğüm vardı .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gemsazr9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ustaya gitme hayalimde son buldu . 2 adet 3-4 cmlik çürüğüm vardı .
    Kardeşim ben hayallerini suya düşürmiim, gel buyur kendin görüş, aracını görsün bekli dediğin gibi ufak şeylerse yapar 2 günde

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler