User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
99 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 1996 BMW E36 Compact

hakan_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı noelbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aksam resmi ceker koyarim buraya. bimmer da anfi baglayanlari gormustum ama cogunluk daha guclu bir teyp ile yapmis sistemini. Sanirim cd changer cikisindan birsey yapiyorlar falan filan.. Ama arabanin kolon caplari cok ufak yerleride dar yani sistem yaptiginda o delikleri genisletmen lazim hatta kapi dosemelerinde bile oynama yapman lazim..
    fotoğrafı beklemedeyim hoparlör boyutları hakkında bilginiz var mı ? önlerde 13 cm var diye tahmin ediyorum ama..

Alıntı fasterhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet doğru tahmin etmişim bende lojmanlardayım
    iyi tanımışsınız

Alıntı peace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah güzel günlerde kullan inş. yalnız şu arabalara çakma m tampon vs. yan sanayi parçalardan vazgeçilse ne iyi olur. Güzel bi jantla (16 olacaksa style30 veya 36 beğendiğim jantlar) ve marşpiyerle daha güzel görünecektir.
    teşekkür ederim ,
    gönül isterdi ki orjinal parçadan devam edelim ama bakacağız artık duruma göre , zaten yan sanayı arka m tampon oldugunu sanmıyorum hiç denk gelmedim , ön için de ya sıfır yan sanayi alınacak ( 140- 180 tl arası bir fiyatı var )
    ya da çıkma orjinal arayacağım

Alıntı cursedjester Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok diri araç.. Günün birinde E36 kasa alırsam kullanacağım jant M Double Spoke II olurdu, Aklında bulunsun istedim..

teşekkürler benim de hoşuma giden jantlardan bitanesi , zaten ilk mesajdada dediğim gibi oemden devam edeceğim , alternatifler arasında bu da mevcut

Alıntı x20xev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah güzel araçlar benım kardeşde kadett d den dewam ediyor da italya işi çok iyi olmuş
    kadett gerçekten çok sağlam ve eğlenceli bir araba, ilerde bir gün tekrar sahip olmayı istediğim araçlardan bir tanesi teşekkür ediyorum bu arada sağolun

Alıntı fascination Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız bu arada ben aracın orjinali gibi kalması taraftarıyım. Piyasadaki bir çok araba zaten sonradan m yapılmış kurcalanmış vs
    teşekkürler amin sanırım siz ilerde satarken kolaylık olması açısından söylediniz bu orjinallik mevzusunu. orjinal parçalar zaten durucak o konuda sıkıntı yok
    m tampon hoşuma gidiyor

Alıntı Emenike16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kardeşim. Bmw güzel seçim ama basmak şart güzellik için. İnşallah zamanla her isteğini gerçekleştirirsin
    teşekkürler

aldığımız kişi bir miktar basıldığını söyledi açıkcası , fakat doğruluğundan da emin değilim belki onun aklında yanlış kalmış olabilir , belkide ufak bir işlem vardır ( bana sanki dediği gibi çok az basılmış gibi geliyor )

bunu kendim anlamanın bir yolu varmıdır ? sizce bu orjinal yükseklik midir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resim yollayamadim kusura bakma sabah cekip buraya eklerim .. Resimlerden gordugum kadariyla araba basilmamis. Hatta benimkinin arkasi daha bile alcak : ) Ama zeminden kaynaklaniyorda olabilir. Dedigim gibi resim yarin ekliyorum. Bu arada 13 den kucuk bizim kolonlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese selam arkdaşlar arabayı yıkayamadığım bol yağmurlu günlerden bir foto paylaşıyım

Resim yollayamadim kusura bakma sabah cekip buraya eklerim .. Resimlerden gordugum kadariyla araba basilmamis. Hatta benimkinin arkasi daha bile alcak : ) Ama zeminden kaynaklaniyorda olabilir. Dedigim gibi resim yarin ekliyorum. Bu arada 13 den kucuk bizim kolonlar.
    13den küçük olduğunu sanmıyorum , eğer değiştirilmemiş ise benim arabadaki ön hoparlörler altta paylaştığım 2 tanesinden biri çünkü compactların önlere bu ikisinden başka hoparlör takılmamış

parça no 65138369951

parça no 65138370936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buraya resim nasil ekleniyor telefondan ? Bu arada resimdeki kolonlar 13 cm sanirim ben daha ufak diye biliyorum. Cunku bendekiler resmen can cekisiyor 13 olsa baya fark ederdi. Acaba farklimi kolonlarimiz ? Tamponlarimizda farkli hatta.

Birde hic kapilari sokmeyi denedinmi benim acil sokmem lazim kapilari iclerinde zangir zangir oynayan parcalar var deli etti beni : )

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam compact alma arefesindeyken iyi oldu bu konu.

Litre cinsinden yakıtı merak ediyorum,otomatik alacağım ama manuel olsada sizdekiler pratikte kaç yakıyor.

2003-2005 clio otomatiğe tercih edeceğim,her açıdan 99-2000 316 compact üzmez beni diye düşünüyorum.haksızmıyım?

Alt takımı nazik bir araçmı onu merak ediyorum,yaşadığım yerde yollar off road olduğu için..gerçi parçaları ucuz ve dikkatli kullanıyorum ama

Benim de tercihim style 32 323ti jantı.güle güle kullanın ikinizde
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Litre cinsinden yakıtı merak ediyorum,otomatik alacağım ama manuel olsada sizdekiler pratikte kaç yakıyor.

2003-2005 clio otomatiğe tercih edeceğim,her açıdan 99-2000 316 compact üzmez beni diye düşünüyorum.haksızmıyım?

Alt takımı nazik bir araçmı onu merak ediyorum,yaşadığım yerde yollar off road olduğu için..gerçi parçaları ucuz ve dikkatli kullanıyorum ama

Hocam on takimi kolay kolay dagitamazsin ciddi anlamda saglam bir on takim var ama yasi geregi saglam olan parcalardada yorgunluk olma ihtimali yuksek onlarida degistirirsin icin rahat olur en azindan. Ben haftada 1 kere mutlaka ustama ugrarim sagina soluna baktiririm hala degismesi gereken bir parca bulamadi . Tabi buna guvenipte haldir huldur gitmemek lazim : ) yakit olarak benimki s.disi 5-6 s.ici dur kalk falan 9-10 buluyor. Bende bir tanede dizel clio var hani oyle aman aman aramiyorum dizeli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam on takimi kolay kolay dagitamazsin ciddi anlamda saglam bir on takim var ama yasi geregi saglam olan parcalardada yorgunluk olma ihtimali yuksek onlarida degistirirsin icin rahat olur en azindan. Ben haftada 1 kere mutlaka ustama ugrarim sagina soluna baktiririm hala degismesi gereken bir parca bulamadi . Tabi buna guvenipte haldir huldur gitmemek lazim : ) yakit olarak benimki s.disi 5-6 s.ici dur kalk falan 9-10 buluyor. Bende bir tanede dizel clio var hani oyle aman aman aramiyorum dizeli.
    sağol,ben manuel 10 yaksa otm 12 falan yakar,tüple 15lt yaksa bile makul diye düşünmüştümyakıt sıkıntı değil tahmin ettiğim gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağol,ben manuel 10 yaksa otm 12 falan yakar,tüple 15lt yaksa bile makul diye düşünmüştümyakıt sıkıntı değil tahmin ettiğim gibi
    Dedigin rakamlarida gordum zaten arabada oyle aman aman bir performans yok azicik zorladiginda gidisi az da olsa tatmin ediyor ama yakmayada basliyor. Benim dedigim degerler 90-100 km ile aldigim degerler. Dedigim hizda ekranda 5 e kadar dustugunu gordum : )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dedigin rakamlarida gordum zaten arabada oyle aman aman bir performans yok azicik zorladiginda gidisi az da olsa tatmin ediyor ama yakmayada basliyor. Benim dedigim degerler 90-100 km ile aldigim degerler. Dedigim hizda ekranda 5 e kadar dustugunu gordum : )
    hız konusunda motosiklet ile tatmin oluyorum zaten zorlamak gazlamak işim olmaz.yılda 10 bin km yapmam zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buraya resim nasil ekleniyor telefondan ? Bu arada resimdeki kolonlar 13 cm sanirim ben daha ufak diye biliyorum. Cunku bendekiler resmen can cekisiyor 13 olsa baya fark ederdi. Acaba farklimi kolonlarimiz ? Tamponlarimizda farkli hatta.

Birde hic kapilari sokmeyi denedinmi benim acil sokmem lazim kapilari iclerinde zangir zangir oynayan parcalar var deli etti beni : )

şöyle bir konu vardı forumda , foto yüklemek için umarım yardımcı olur ,
    http://www.techturkey.com/forum/otom...-yuklenir.html

buna ek olarak ben de kısaca anlatıyım , herhangi bir resim upload sitesine fotoğrafınızı yükledikten sonra , size vereceği linkler içerisinden Foruma konması için hazırlanmış linki kopyalayıp buraya yapıştırırsanız eklemiş olursunuz , internette buldugunuz bir fotoyu (linkinin sonu .jpg ile bitmesi lazım) koymak içinde , linki kopyalıyoruz, mesaj yazma kısmında ufak simgeler var , ordan ''RESİM EKLE'' ye tıklayıp linki oraya yapıştırıyoruz , otomatik olarak mesaja ekliyor umarım yardımcı olabilmişimdir , sizin aracıda görmek istiyorum artık

abi ayakların yanındaki hoparlörler bu fotoğrafını koyduklarım , ve 13 diye tahmin ediyorum, keşke gündüz ölçseydim ,kesin birşey söylerdim
    sende sonradan takılma bişeyler de olabilir tabiki , bi söküp bak istersen ben de merak ettim şimdi. ( sende kapılarda twetter var mı peki ? )

bendeki tampondan yok ise , bu fotodakilerden biri vardır diye tahmin ediyorum sende abi doğrumudur ?

benim yakıt da aşağı yukarı ''noelbaba'' nınkiyle aynı , tüpsüz benimkisi, çok net bir ölçüm yapmadım fakat basarsam yakıyor bu bir gerçek , z3 altyapısı var arabada , güzel bir yoltutuşa sahip ben ilk defa bmw sahibi oldum, yaylar kesik mi bilmiyorum ama , görüntü olarak yüksek durmasına rağmen +1 kişi binse bile tümseklerde dikkatli geçilmezse araç sürtünebiliyor, şase gayet aşağıda , kesinlikle dikkatli kullanılmalı ki kullanıyorsunuz zaten teşekkürler bu arada

bir de bugün şöyle bişey geldi başıma ; sisin biri yanmıyordu kabloda temassızlık varmış , kafamı sokayım da bakayım dedim ön tamponun altından, sokmaz olaydım , kafam zor girdi + gözlüğü çizdim bir de asfalta değdirip, alışıcam alışıcam

noelbaba abicim adın neydi senin , böyle hitap etmek biraz ilginç oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bişey öğrenmek istiyorum bir de , sisler bu kasanın her modelinde aynı mıdır ? mesela bendeki sisleri m tampona takabilir miyim ? bilginiz var mıdır ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam ben resimleri upload ederim bu aksam ozaman hem kolonlarida ceker koyarim.. Benim tamponlar sagdakinden .. Seninkiler guzelmis ama : ) Yere falan basmayacagim icin m tampon yerine seninkilerden alabilirim baya hosuma gitti : )

Elektrik konusunda benimde bazi sorunlarim var . Zaten arastirsigim kadariyla bu kasalarda belli basli 2-3 sorun var sansima hepsini yasiyorum : ) Mesela bende kadran parlaklik ayari sorunlu parlakligi sonuna kadar acmama ragmen bazen kadranin kucuk bir kismi yada benzin gostergesinin ledi sonuk yaniyor sonra kendi kendine duzeliyor . Bazen teybin 1 ve 2 . Tuslari sonuk digerleri cayir cayir yaniyor.. Bu arada adim can : )

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, compactlar bmw bünyesinde hep üvey evlat gibi görülürler ama bence cok keyifli araçlar.
    Bu arada sinyalleriniz ters. Sag sola, sol da sağa takılmış

Tampon konusunda ise, sizin aracınızdaki yeni tip tampon, paylaştıgınız touringdeki tampon ise eski tip.
    Aslına bakarsanız sizin aracınızda da eski tip bıyık sacı ve tampon olması gerek, model yılı nedeniyle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam ben resimleri upload ederim bu aksam ozaman hem kolonlarida ceker koyarim.. Benim tamponlar sagdakinden .. Seninkiler guzelmis ama : ) Yere falan basmayacagim icin m tampon yerine seninkilerden alabilirim baya hosuma gitti : )

Elektrik konusunda benimde bazi sorunlarim var . Zaten arastirsigim kadariyla bu kasalarda belli basli 2-3 sorun var sansima hepsini yasiyorum : ) Mesela bende kadran parlaklik ayari sorunlu parlakligi sonuna kadar acmama ragmen bazen kadranin kucuk bir kismi yada benzin gostergesinin ledi sonuk yaniyor sonra kendi kendine duzeliyor . Bazen teybin 1 ve 2 . Tuslari sonuk digerleri cayir cayir yaniyor.. Bu arada adim can : )

Can abi sağolasın, bendeki tampon M'e benziyor, birazcık daha yumuşak hatları var ve plastik ek yok altında

Bir de Türkiyede hiç rastlamadığım şöyle ekler de var tabi, M tampon yerine alternatif , çok da yakıştırdım

kadran konusundada şöyle birşey söyleyeceğim, benzin değil de hararetin oldugu tarafın ampulu bozuldu sanmıştım bir keresınde , başka bir aksam arabayı kullandıgımda normal oldugunu farkedip şaşırmıştım hatta, şimdi sen böyle diyince kronik birşey oldugu kanısına varıyorum, duy zamanla titreşimden boşluk yapmış veya gevşiyo heralde , veya kablolarda bir temassızlık var

teyp konusunda bişey diyemeyeceğim, bende orjinal teyp yok çünkü sende ki bussınesin fotolarını bekliyorum, CD çalarlıdır diye tahmin ediyorum artık

Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, compactlar bmw bünyesinde hep üvey evlat gibi görülürler ama bence cok keyifli araçlar.
    Bu arada sinyalleriniz ters. Sag sola, sol da sağa takılmış

Tampon konusunda ise, sizin aracınızdaki yeni tip tampon, paylaştıgınız touringdeki tampon ise eski tip.
    Aslına bakarsanız sizin aracınızda da eski tip bıyık sacı ve tampon olması gerek, model yılı nedeniyle.

teşekkürler ,evet sinyaller ters farkındayım bunun gibi o kadar çok ufak tefek işi var ki , kimi zaman başka işler , kimi zaman da hava muhalefetlerinden dolayı doğru düzgün ilgilenemedim arabayla, vakit buldukça hepsiyle ilgileneceğim

tampon konusuna gelir isek doğrudur değiştirilmiş olabilir, bide bıyık sacınının eski veya yeni olduğunu nasıl anlayabilirim , henüz ayırt edemiyorum yardımcı olur musunuz

O.Ozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son postta fotoğrafını paylaştığınız compactın bıyık sacı eski tip sizinki yeni tip. Eksikleri giderildiğinde daha güzel olacaktır maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı O.Ozgur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son postta fotoğrafını paylaştığınız compactın bıyık sacı eski tip sizinki yeni tip. Eksikleri giderildiğinde daha güzel olacaktır maşallah

teşekkürler, anladığım kadarıyla yeni tiplerin böbreğinin kromu biraz daha kalın , başka bir fark var mıdır ?
    bu altta paylaştığım için bir sitede 1994 denmiş ve BMW'nin kendi reklam/katolog fotoğrafına benziyor, sacın/böbreğin eski tip olması gerekmez mi, bana yeni gibi geldi bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Birseyler yaptim olmustur umarim resimler telefondan yukledim cunku : )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada benim kadran parlaklik ayarindaki sorunuda gostermek icin gece resim cekip eklerim nasil olsa ogrendim nasil eklendigini : )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son olarak torpido kapagina dikkat ettiysen hafiften sarkma yapti bunuda arastirdim compactlardami diyim e36 lardami diyim artik kronikmis ayni sekilde tavandada sarkma yapiyormus haberin olsun. Bimmer midir nedir orada cok denk geldim bu sorunlara neyseki benim tavan sapasaglam.

Simdi benim ilk yapacaklarim kolonlari saglamlastirmak ve tamponu degistirmek. M tampon yada seninkinden dusunuyorum ama seninkinden koyarsam altina lip koyamam ama m tamponlarin da altindaki lipler cok hosuma gidiyor. M tampon koydum diyelim acaba yere basmazsam nasil durur ?

Bu arada yukarida bir tampon resmi paylasmissin aman diyim oyle bir ise kalkisma rezil olur araba. O tur parcalar sayesinde bu arabalarin kiymeti dusuyor : )

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler