User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
99 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1996 BMW E36 Compact

hakan_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1996 BMW E36 Compact

Arkadaşlar hepinize merhabalar,

yaklaşık bir ay önce aldığımız compact'a geçmeden önce ben ehliyeti aldığımdan beri neler geçmiş elimizden biraz onları hatırlayalım istiyorum, hem biraz benim için de nostalji olucak

ilk olarak 81 model kadett ile başlıyalım, bunun konusunu açmıştım daha önce , 2012 yılının yaz aylarında tanıştık bu Berlin güzeliyle
    babamın gemide oldugu zaman internetten görerek bir akrabamıza aldırması ile başladı herşey, ilk sahibinden gayet güzel bir fiyata aldığımız bu arabayı tamamen gözümüzü karartarak almıştık, fakat bu riske değdi, orjinal koltuk kılıfları ( 2 kat kılıf altında ) , ciğerli tüp görmemiş bir motor ve temiz bir mazisi vardı arabanın ,

2 yıl yatmış olmanın verdiği yorgunluğa rağmen , yanlış hatırlamıyorsam sadece buji değişimi ile ankaradan kocaeli ye getirmiştik arabayı haa bir de unutmadan , stopların artık işlevini yerine getirmediğini daha önce bildiğimizden , 1 takım stop ile gitmiştik arabanın yanına, parça temini için Opelci Birol abiye burdan teşekkürler

kocaeliye dönüş sonrası yaklaşık 10 yıl eksik olan muayeninin tamamlanması

muayene işini hallettik artık yavaş yavaş araba ile uğraşmaya başlıyabiliriz , babamla birlikte elimizden geldiğince giriştik

daha arabanın benden çekeceği vardı ama kısmen sonuç bu şekilde oldu

kaliper ve kampanaları kırmızıya boyadım

parça deri alıp annemle birlikte kaput maskesi yaptım

yılların hevesi var tabi napıcam ne edicem takıcam o bagıran egzosu uygun bi 76 mm carub buldum, küçük hacimli arabalar için biçilmiş kaftan, hemen tuttuk sanayi yolunu kaynat abicim dedim, açılı olsun

böyle bişey oldu çok da fena olmamıştı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biraz değişiklik yapalım dedik saç jantları beyaza boyadık

daha sonra ise , kocaeli rallisinin seyirci etabı kurulumundaki ekipte ve marshall olarak etaplarda görevliydim , seyirci etabının olacağı gün mekana arabayla gittim ve sabah erkenden sessiz sedasız etapta yaklaşık 7-8 tur attım işte o zaman arabadan gerçekten tam anlamıyla tad aldım diyebilirim, video yok ona üzülüyorum

eveet bunlar kadett in nam-ı diğer ''kızım''ın son günleriydi , daha satılmadan 94 model e200 aldık , kadettin gidecek olması beni çok üzüyordu ama kısa zamanda makam arabasına da alışmadım değil, mercedes gerçekten çok farklıymış bunu w124 e200 de anladım

jant lastik almak dışında başka birşey yapmadık , zaten yapmaya gerek de yoktu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel ve ''ağır'' bir maceranın ardından model düşürmek gerekti , sözde model düşürmek işte , daha modelli bişey aldık ama daha uyguna yani ( kadett bu arada zaten satılmıştı )

vee böyle birşey bulduk '' ALBEA ''
    2006 model kocaelimizin fazla yorulmamış bir taksisiydi , okula gidip gelirken servis niyetine kullanabileceğim, gayet dayanıklı bir arabaydı , kliması vardı, taksi cıkması olması sebebiyle haliyle tüp vardı ( 1.6 ) , aynı paraya alacağımız bitik japon veya avrupa arabalarının yerine gayet mantıklı bir seçimdi , tek sıkıntı renkdi , hep ''ilerde boyatırız'' dememize ragmen ilerde hiç boyatamadık gayet eğlenceli günlerdi , bir veya birbucuk dönem günde 100 km okula gidip geldim , tam bir etiket arabası diyebilirim trafikte hiç sıkıntı yaşamıyorsunuz

bunda da Mercedes gibi üstünde durulacak fazla bir detay yok açıkcası , 4 lastik ve teyp dışında ekstra bişey almamıştık yanlış hatırlamıyorsam , ufak tefek bakımları saymıyorum bile ..

unutmadaan , en bomba maceramız bununla İtalya'ya gitmemiz oldu tabi tam 6000 km tık demedi

şunu söyleyebilirim , bir tane bile albea yok orda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet sonunda ana konumuz olan Compact'dan önceki arabayı da bitirmiş bulunuyorum , biliyorum biraz fazla abarttım ama umarım sıkmamışımdır

gelelim şimdi BMW konusuna , açıkcası Compact hiç yoktu aklımızda , benim e30 diye tutturmamarım sonucunda babam da ikna olmuştu , baya baya e30 ilanlarına bakar olmuştuk , böyle dememin sebebi, babamın eski ve ederinden çok fazla istemeleri sebebiyle e30 almak istememesiydi , e biraz da haklıydı tamam ama ince eleyip sık dokunduktan sonra elbet alınabilecek ve ederinde bir araba bulucaktık , günlerce ilanlardan çıkılmadı , hatta gidip bir iki arabaya baktı babam , ben iş sebebiyle hiçbişeye bakamamıştım, o baktıgı arabalarda babamın tekrar e30 dan soğutmaya yetti, çoğunuzun tahmin ettiği gibi arabalar ilanlardakilerden farklıydı

sonra e36 lara bakalım dedik madem , almışken kafamız rahat binelim , ucuz e36 bakıyorduk bütçemizi aşmadan , 3.16 - 3.18 ve nadir de olsa bütçemize uygun 3.20 ler vardı . vardı da bunlarında , o uygun fiyata almaya calıstıgımız elek gibi olmuş e30 lardan farkı yoktu , ucuz e36 yalanmış bunu anladım, çünkü çoğu araç allanıp pullanıp satılmaya çalışılınıyor, sözüm meclisten dışarı , eğer detaya inseydik illlaki düzgün ve uygun e36 sedan bulurduk fakat , ne vaktimiz ne de sabrımız vardı , 91-94 arası bitik sedanlar yerine 94 yukarsı m43 motorlu compactlara bakalım dedik ve hem bütçemize hem de kafamıza yatan bir araba bulduk , ben de artık pes etmiştim , e30 gene uhde olarak kaldı ama kesinlikle pişman değilim , araç görüldü , konuşuldu ve yola çıkıldı hepsi toplam bir saat sürdü diyebilirim

alalı yaklaşık 1 ay oluyor , ve maşallahı var , beklediğimden de güzel çıktı, e30 almış olsaydık çok uğraşırdık gibime geliyor , aman siz de maşallahınızı eksik etmeyin

özellik olarak en dikkat çekici kısmı hiç tüp takılmamış olması , araç 290 binde , sunroof , abs var , ayrıca elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar mevcut , pioneer cd çalarımız da var .

fotoğraflara geçiyim

ehe ben

gelgelelim aklımızda olanlara ve yapılmak istenenlere,

adım 1
    - ön m tampon
    - çift katlı m3 spoıler veya CSL tarzı spoiler
    - angel far
    - orjinal jantların elden geçirilmesi ve boyanması
    - kaliper ve kampana boyanması

adım 2 olarak da
    - 16 veya 17 inç bmw oem jant ( daha ne olabilir hiç düşünmedim , m2 ve contour hoşuma gitmiyor değil, zamanı gelince bakacağız artık )
    - çıkması çok az bulunan ve sıfır görmediğim arka m tampon, ( güzel para istiyorlar , bu sebeple 2. adıma attım )
    - m marşpiyeller
    - coilover set

kafamda kurduğum yol haritası bu yönde , elbette sizin de tavsiyelerinize açığım , özellikle arka spoiler konusunda ne yapacağım bilmiyorum
    bu altta paylaştıgımı compactına takan birkaç kişi gördüm internette, anladıgım kadarıyla sedana oturtturur gibi oturtabiliyoruz, daha önce takan veya canlısını gören var ise yorum bekliyorum

veya ducktail , ne dersiniz

sonunda bitirebildim
    bi araba konusu açayım dedim saatlerdir konu düzenliyorum vakit ayırdığınız için teşekkürler, araç için özellikle kullanıcılarından , bilgi almak ve varsa dikkat etmem gereken noktaları öğrenmek isterim, şimdilik bu kadar

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah, hayırlı olsun öncelikle

ben compactları severim e36 da olsa e46 da olsa severim, güzel dokunuşlarla güzel sonuçlar alabilirsin

m2 ya da contour yerine style 32 tercih ederdim.

aynı anda bana hem e36 compactı hem style 32 sevdiren m teknikli ve tekniksiz 2 foto

http://img15.abload.de/img/style32compact0h1v.jpg

http://h-1.abload.de/img/style32test156op.jpg

ekleme: m3 yazısını sök at hemen

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız m3 yazısını söküp atın bencede çok göze batıyo onun dışında siz zaten reçeteyi yazmışınız
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    style32 bunun ilacı bence jant olarak, m arka tampon da 323ti lerden çıkma bulabilirsin büyük ihtimalle, diğerlerinde m paket çok çok zor zaten. güzel tercih olmuş güle güle kullan
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir e36 compact kullanicisi olarak oncelikle kazasiz belasiz kullanmani dilerim.. Konunu denk geldikce takip edecegim en azindan fikir alisverisinde bulunabiliriz diye dusunuyorum. Nacizane tavsiyelerime gelirsek,

-Ilk is tabiki arkadaki m3 yazisinin sokulmesi
    -spoiler demissin ama hic tavsiye etmem compactlarin en guzel hali sade oldugu halidir. Taktigin parca arabayi aninda apaci arabasina cevirebilir dikkat etmek lazim.
    -bu kasaya giden jant ebat olarak bana gore 16inc tir. Ustu direk arabanin goruntusunu bozuyor. Oem bir 16 alip cok az da yere basarsan araba harika bir goruntu kazaniyor.
    -angel yada mercek artik sana kalmis ama ek olarak xenon takma derim
    -m tampon bence ilk isin olmali. Bende ariyorim m tampon ama kalitelisini bulmak zor
    -birde benim bmw de en cok begendigim olay amerikan parklar. Olmazsa olmaz diyebilirim : )

Kisaca bu kasa bana gore fazla ekstra parca kaldirmayan orjinale sadik kalindiginda sadece 16 jant ve spor amortisor kombiniyle cok guzel goruntu veren bir arac.

Birde herseyden once kendine saglam bir bmw ustasi bul derim oda Izmitte zor iyi bilirim oralari

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada ic mekan resimleri varmi ?

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullan kardeşim. Albea ile İtalya işi enteresan olmuş.

Mythos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guzel anlatim olmus, eline saglik...
    V8

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nerden kalmışsa aklımda bu üye arabayla italyaya giden üye değil miydi diye düşünüyodum ki doğruymuş hiç sıkılmadan okudum valla. Bmw'ye de maşallah güle güle kullan. Spoiler olarak ducktail daha hoş durur gibime geldi. M paketle birlikte tam olurlar

timur41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Hakan ım kazasız belasız binmen dileğiyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izmitte böyle arabalar görmek güzel kazasız belasız
    araba dediğin gidecek dekor isteyenler diecast alsın

fasterhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araçlara maaşallah yalnız dikkatimi kadetin ilk resmi çekti ankarada çektigin..... garajlar felan bizim evin oralar gibime geldi.... nerden aldın aracı ankaradan acaba ?
    Çıkar at acıları , Giy hadi cicileri ; Herşeyi unutturur Ankara Geceleri...

Ahmet Bby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Film şeriti gibi olmuş gelmiş geçmiş aracları fotosu. Ama italya olayına çok şaşırdım )) Navigasyonun tarif ettiği güzergahdanmı gittiniz?
    SKODA SIMPLY CLEVER

berkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız
    34 BAK 117 - cıvıc vti

34 BB119 uno s -- 34 RED 87 cıvıc vti -- 34 UL 5510 corsa 1.7 dti -- 34 ZJ 7086 focus 1.6 tdci -- 34 FP 6830 corsa 1.7 dti --
    34 HK 4550 - cıvıc vtec2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle bin maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah, hayırlı olsun öncelikle

ben compactları severim e36 da olsa e46 da olsa severim, güzel dokunuşlarla güzel sonuçlar alabilirsin

m2 ya da contour yerine style 32 tercih ederdim.

aynı anda bana hem e36 compactı hem style 32 sevdiren m teknikli ve tekniksiz 2 foto

http://img15.abload.de/img/style32compact0h1v.jpg

http://h-1.abload.de/img/style32test156op.jpg

ekleme: m3 yazısını sök at hemen
    teşekkürler , style 32 de fena değilmiş, düşüneceğim

Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız m3 yazısını söküp atın bencede çok göze batıyo onun dışında siz zaten reçeteyi yazmışınız
    teşekkürler , M3 yazısı geldiğinde vardı, elim gitmedi daha sökmeye , diğer şeylere başlasam onuda sökücem ama, başlayamadıgım için o da kaldı

Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    style32 bunun ilacı bence jant olarak, m arka tampon da 323ti lerden çıkma bulabilirsin büyük ihtimalle, diğerlerinde m paket çok çok zor zaten. güzel tercih olmuş güle güle kullan
    evet tek çare çıkma tampon bulmak , şimdiye kadar bi tane denk geldi onada 400 kağıt istiyorlardı , yaza kadar biraz zor bekliyicek teşekkür ederim bu arada

Alıntı noelbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir e36 compact kullanicisi olarak oncelikle kazasiz belasiz kullanmani dilerim.. Konunu denk geldikce takip edecegim en azindan fikir alisverisinde bulunabiliriz diye dusunuyorum. Nacizane tavsiyelerime gelirsek,

-Ilk is tabiki arkadaki m3 yazisinin sokulmesi
    -spoiler demissin ama hic tavsiye etmem compactlarin en guzel hali sade oldugu halidir. Taktigin parca arabayi aninda apaci arabasina cevirebilir dikkat etmek lazim.
    -bu kasaya giden jant ebat olarak bana gore 16inc tir. Ustu direk arabanin goruntusunu bozuyor. Oem bir 16 alip cok az da yere basarsan araba harika bir goruntu kazaniyor.
    -angel yada mercek artik sana kalmis ama ek olarak xenon takma derim
    -m tampon bence ilk isin olmali. Bende ariyorim m tampon ama kalitelisini bulmak zor
    -birde benim bmw de en cok begendigim olay amerikan parklar. Olmazsa olmaz diyebilirim : )

Kisaca bu kasa bana gore fazla ekstra parca kaldirmayan orjinale sadik kalindiginda sadece 16 jant ve spor amortisor kombiniyle cok guzel goruntu veren bir arac.

Birde herseyden once kendine saglam bir bmw ustasi bul derim oda Izmitte zor iyi bilirim oralari
    Alıntı noelbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada ic mekan resimleri varmi ?
    compact kullanıcısının az olduğu ülkemizde başka kullanan biriyle tanısmak beni sevindiriyor , teşekkür ediyorum, aracınızın konusu veya fotoğrafları internette var mı ? ben de sizinkini incelemek isterim
    söylediklerinize spoiler konusu hariç katılıyorum, nedense bana arkası çok boş geliyor, ve o çift katlı spoiler de çok hoşuma gidiyor , tekrar bir yorum bekliyorum sizden o spoiler için

iç mekanın fotoğrafları , içini detaylı bir şekilde temizledikten sonra çekeceğim , inanın şuan çekilcek gibi , havaların kötü olması sebebi ile bir türlü denk getirip temizleyemedim

Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullan kardeşim. Albea ile İtalya işi enteresan olmuş.
    teşekkür ediyorum, hepimiz aynı şekilde

Alıntı Mythos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guzel anlatim olmus, eline saglik...
    teşekkürler

Alıntı fdoganb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerden kalmışsa aklımda bu üye arabayla italyaya giden üye değil miydi diye düşünüyodum ki doğruymuş hiç sıkılmadan okudum valla. Bmw'ye de maşallah güle güle kullan. Spoiler olarak ducktail daha hoş durur gibime geldi. M paketle birlikte tam olurlar
    doğru tahmin etmişsiniz , Hırvatistan - Slovenya otobanında sol şeridi kapayan o sarı albea bendim şehir içi dışı farketmez bir korna sesi olmaz mı ya , hala inanamıyorum
    teşekkürler bu arada , düşünüp taşınıp havalar düzelmeye başlayınca spoiler tampon işini de halledicez, bu havalarda hiç girişilmez

Alıntı timur41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Hakan ım kazasız belasız binmen dileğiyle
    teşekkürler Timur sağolasın

Alıntı Tunahan Dülek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    izmitte böyle arabalar görmek güzel kazasız belasız
    teşekkür ediyorum, amin

Alıntı fasterhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araçlara maaşallah yalnız dikkatimi kadetin ilk resmi çekti ankarada çektigin..... garajlar felan bizim evin oralar gibime geldi.... nerden aldın aracı ankaradan acaba ?
    nereden alındıgını ben de bilmiyorum ama fotoğrafın çekildiği yer etimesgutta şeker fabrikasının lojmanları , teşekkür ederim

Alıntı Ahmet Bby Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Film şeriti gibi olmuş gelmiş geçmiş aracları fotosu. Ama italya olayına çok şaşırdım )) Navigasyonun tarif ettiği güzergahdanmı gittiniz?
    sağolun, evet tamemen navigasyon ile bulduk yolumuzu, başka türlü imkanı yok dönemezdik eve

https://www.facebook.com/video.php?v=824984084179006

Alıntı berkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız
    amin, teşekkür ediyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler