User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: BC 5138 "kara kutu jazz"

gazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BC 5138 "kara kutu jazz"

merhaba arkadaşlar,
    Sizlerle yaklaşık 7 ay önce almış olduğum minik yol arkadaşımı tanıştırmak istedim. Jazz maceram civic ies aracımı sattıktan sonra başka araç arayışına girince başladı. İes ten sonra açıkçası hanımın da kullanabilmesi için uygun bir araç almaya karar verdim. Tabi bazı kriterlerim vardı. Bunlardan en önemlisi sunroof olması , az yakması ve otomatik olması idi. ***** sitede arabaları araştırırken gözüme jazzlar takıldı. Elite modellerini beğendim ve yaklaşık 2-3 aylık bir arayışın ardından Trabzon'da bir öğretmende bulduğum araca gidip bakmaya karar verdim. Sağ iki kapıda boya var, sağ arka kapı sacı değişmiş ve bütün bakım faturaları mevcut. Son ekspertiz raporu da satan öğretmen arkadaşta vardı. Sanayideki tanıdık vasıtasıyla arabaya baktırıp noterin yolunu tuttuk ve jazzıma kavuşmuş oldum.
    İstanbul'a geliş yolculuğumu siz sormayın, bende anlatmayım. Onun için ayrı konu açıcam şekilim ya hımmmmıınaa

2005 model
    140xxx binde
    F1 cvt şanzıman

Not: Siz siz olun 1.150 km lik yoldan tek başınıza araba almaya gitmeyin, beni dinleyin dua edersiniz.

istanbul'da ilk günden resimler.

Bitti mi tabiki bitmedi asıl uğraş bundan sonra başlıyordu.
    Yurt dışı forumlarda jazzlar için bir çok modifiye parçası bulunurken maalesef ülkemizde bu araç üzerinde fazla durulmamıştı. Yurt dışı sitelerden ufak tefek ıvır zıvır parçaları toplamaya başlamıştım d1spec bijon, mugen yağ ve radyatör kapağı cıvata ve pullar, plakalık v.s bunlarda bu arada elime ulaşmaya başladı.

Stop kaplama

Önceliklerimin arasında spoon spoyler vardı ve Türkiye de yok , tabi bu arada siteden eski kırmızı fit sahibi olan “umutmelek” ile yazışmalarımız son hızla devam ediyordu. Onun vermiş olduğu bikaç ip ucu sayesinde spoon spoyleri uydurmak için çalışmalara başladım. Fiberglasscılar sağ olsun hazır kalıp olmadığı için uçuk rakamlar verdiler. Ve anladımki iş başa düştü arkadaşlar, Kolları sıvadım bir kere kaçabilene aşk olsun.
    Fiberglass malzemesi , macun , zımpara , astar , boya ,vernik v.s ıvır zıvır aldım. Evde alet edavatım var Allah'tan.

İlk deneme

Ardından yapım aşaması

Salonun orta yerinde macun çektiğim doğrudur.

Eveeeet spoyler işimiz böylelikle bitmiş oldu.
    Şimdi sırada spor yaylarımızı var. siteden “melih ö” den kalma “simao” nun elinden çıkma pressli spor yaylarımız aldık. Aldık ama sorun şu ki garaj girişim sıkıntılı. Yayları “hondahan” ve Özcan arkadaşımla Sadece önleri denemelik taktık.

Ama olacak gibi değil. Zaten civicten dolayı bu sürtme ve zıplama muhabbetine hanımın dilinden çekmişliğim var ve araba sürtüyor zıplıyor v.s. Severler olum dedim hepimizi severler. Bu yayları çıkartıp başka yay arayışına girmem gerekiyordu. Yine sağolsun “umutmelek” kendi takmış olduğu sparco yayları önerdi ve ona güvenerek taktım yayları allah razı olsun dediği kadar var. gerçekten on numara.

Yayları takarken ben

Bu arada olmazsa olmaz yan marşpiyelleride söyledim ama başka bir araca ait olan marşpiyeli söyledim . dediğim gibi jazz için doğru düzgün birşey yok. E tabi cuk diye oturmadı bunlar fiberglas ile tekrar bunları uzatma işine girdim ama sonuç başarılı oldu.

Marşpiyel ,spoyler ve yaylı halimiz.

Bunlarda en güncel halimiz,

araç henüz bitmiş değil.güncelledikçe paylaşıma devam edicem, kalın sağlıcakla.

buda böyle bir anımdır.
    az insan, çok huzur...

Ers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah, jazz lar canlanıyor. k20 swap ne zaman gelecek bakalım

Bone-crusheR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    106 sattıktan sonra birazda senin ile aynı sebeplerden jazz aldım umut melekin jazz bende en güzel kasayı tercih etmişsin aracın kasasıda güzel duruyor el emegi yaptıklarında güzel allah gölüne göre versin kazasız belasız faceden eklersen bilgi paylasımı yapmak isterim

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşaAllah, Allah kaza bela vermesin.Elinize sağlık spoiler, marşpiyer nokta olmuş. bence tek eksiği umut abideki stoplardan bulmak bence çok değiştiriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah, jazz lar canlanıyor. k20 swap ne zaman gelecek bakalım
    Sağoalsın üstadım. valla benim pek performans ile ilgili işim yok. hanım kullansın kırmadan vurmadan o bana yeter. ilerde nasip olurda bi ef civic yaparsam ona bişeyler olur inşallah.

Alıntı Bone-crusheR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    106 sattıktan sonra birazda senin ile aynı sebeplerden jazz aldım umut melekin jazz bende en güzel kasayı tercih etmişsin aracın kasasıda güzel duruyor el emegi yaptıklarında güzel allah gölüne göre versin kazasız belasız faceden eklersen bilgi paylasımı yapmak isterim
    çok sağolasın üstadım. valla kötü ustalar sayesinde biz kendi elimizden geleni yapıoyruz. sizin arabanızında maşallahı çok severim ilk halinden itibaren irtibat halindeydik umutla. allah kaza bela vermesin, hayırlı olsun bu arada. face adresimi yolladım özelden. instegramda "gazibasak"

Alıntı mehmet6r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MaşaAllah, Allah kaza bela vermesin.Elinize sağlık spoiler, marşpiyer nokta olmuş. bence tek eksiği umut abideki stoplardan bulmak bence çok değiştiriyor.
    sağolasın üstadım. valla stoplar bende yara, beni derinden vurdun stoplar için bi özlem içindeyim onun içinde ayrı konu açayım orda dertleşek
    az insan, çok huzur...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arka ek olarak civic ek kasanın typer eki işlemsiz tam oluyor bilginize.msj düzeltiyorum dikkat etmemişim sizin arka tampon alt ksım kıvrımlı ufak işlem gerekebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bone-crusheR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arka ek olarak civic ek kasanın typer eki işlemsiz tam oluyor bilginize.msj düzeltiyorum dikkat etmemişim sizin arka tampon alt ksım kıvrımlı ufak işlem gerekebilir
    evet malesef benim ön ve arka tampon uçlarında çıkıntılar mevcut o yüzden ön tarafa da birşey uyduramadım yoksa sizin lipten düşünüyordum. ama ilk fırsatta denicem arka lipi. birde jantlarını boyamışsın gun metalemi boyadın, çok şık durmuş. bende girişicem o işe ama hangi boya kodunu kullansam bilemedim.
    az insan, çok huzur...

Erol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mşllh. el emegi gayet de güzel olmuş.
    bende hanıma yaklaşık 3 sene önce aldım gayetde memnunuz.. bendeki koleksiyonluk 2002 nokta boyasız 63.000 km. es modeli( tabi hanımdan sonra tapponlar boya istiyor ) genel olarak rahat iç hacmide bir o kadar büyük bir araç.

hayırlı olsun tekrardan
    BOOSTPROJECTS
    EKK24 0-402 m. N/A Fwd TR Rekoru 11.9 sn.
    100-200 - 8.5sn.
    N/A is the best..
    Civic Hatchback

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlari yeni boyadım s2000 moonrock renk kodunu bakar yollarim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Erol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mşllh. el emegi gayet de güzel olmuş.
    bende hanıma yaklaşık 3 sene önce aldım gayetde memnunuz.. bendeki koleksiyonluk 2002 nokta boyasız 63.000 km. es modeli( tabi hanımdan sonra tapponlar boya istiyor ) genel olarak rahat iç hacmide bir o kadar büyük bir araç.

hayırlı olsun tekrardan
    sağolun erol bey. sizdeki harbiden kolleksiyonlukmuş tamponları boyadan saymayız ve dediğiniz gibi ilk binenin yorumu " içi ne kadar ferahmış" oluyor.
    az insan, çok huzur...

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abicim maşşallah ruh hastasımısınız diye sormak istedim

el yapımı jazz görüyoruz resmen elinize bilginize sağlık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

el yapımı jazz görüyoruz resmen elinize bilginize sağlık
    eyvallah sağolasın abicim. valla öyle esnaflar varki ,insanı kendisinin birşey yapmasına teşvik ediyorlar resmen. el becerinde varsa oluyor valla. sonuçta onları yapanlarda senin benim gibi insanlar. en fazla bir kere yanlış yaparım ikincide düzelir diye giriyorum her işe ayrıca kendi emeğini bittiği zaman şöyle uzaktan izlemek çok daha güzel oluyor
    az insan, çok huzur...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah aracınıza. 2 ay kadar yeni kasa jazz kullandım gerçekten haddinden fazla keyifli bir araç. sizin de dokunuşlarınız çok iyi olmuş. salonun ortasında çekilen foto da muhtemelen kayınvalideye "anne görüyo musun halimizi" demek için çekilmiştir :P

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız. jazzlar çok güzel gerçekten bizde '11 jazz aldık fun modelini memnunum baya.

ama o spoiler gözüme çok battı sadece ben mi bu fikirdeyim bilmiyorum ama çok sırıtıyo
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fdoganb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah aracınıza. 2 ay kadar yeni kasa jazz kullandım gerçekten haddinden fazla keyifli bir araç. sizin de dokunuşlarınız çok iyi olmuş. salonun ortasında çekilen foto da muhtemelen kayınvalideye "anne görüyo musun halimizi" demek için çekilmiştir :P
    sağolasın. jazz gerçekten keyifli tahminimin çok üstünde rahatlığı var. minik dev resmen bu arada resim gerçekten o amaçla çekildi.başka bir açıklaması yok. cuk diye oturtmuşsunuz yani

Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız. jazzlar çok güzel gerçekten bizde '11 jazz aldık fun modelini memnunum baya.

ama o spoiler gözüme çok battı sadece ben mi bu fikirdeyim bilmiyorum ama çok sırıtıyo
    çok sağolasın üstadım. bende memnunum arabamdan. spoyler konusunda sırıtıyor diyen bi kaç kişi oldu ama ne biliyim benim içime sindi. yani 300 dolar verip spoon spoyler orjinalini almak bende isterimde imkanlar doğrultusunda buna yöneldim. ayrıca bu ülke neleri kaldırmadı, birazda ben yükleniyim ne olur ki
    az insan, çok huzur...

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi eline emegine saglık. bi spacer istiyor ama arkalar aklında bulunsun
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

HONDAHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    El emeği, göz nuru denen bu olsa gerek. Ellerine sağlık kardeşim, Allah kaza bela vermesin.

HONDAHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rahatsııız. Yayları benle ve Özcan ile değiştirdiğini söylediğine de bakmayın, o ikinci denemeydi.! İlkinde dört yayı da kendi değiştirdi rahatsız

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Salonun ortasında macun çekme resmi beni bitirdi. Garajda teçhizat çok maşallah. .Bende yavaş yavaş girişiyorum bakalım.

Araç başarılı olmuş. Devamını bekliyoruz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)