User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Seat İbiza GTI 2.0 | 07 YPC 19

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cool Seat İbiza GTI 2.0 | 07 YPC 19

Öncelikle herkese merhabalar

Forumda ilk mesajım olacak aslında uzun zamandır takip ediyorum ama bi delilik yapıp yeni konu açmak bugüne kısmetmiş...

Şimdiye kadar aklımda hiç böyle bir araç yoktu, birgün durumlar kötü gidip alttaki arabadan olunca bi bütçe çıkarıp kendime başladım araştırmaya kafamda suziki shift, 106, saxo tarzı araçlar vardı belirli bir bütceyi sınır koyarken kıriterlerim az da olsa hız, görünüş ve kalkışda uzamasıydı... her ikinci el araç arayan insan gibi interneti didik didik ettim pazarları gezdim vs fiyatlar okadar uçuktu ki o fiyatlara artık araba alamıyacağıma kendimi inandırmaya başlamıştım... Sonra birgün iş için gittiğim bir tatil beldesinde birde baktım ki GTI duruyor ama güneş yanıkları çizikler vs araç kendinden geçmiş bir vaziyette olmaz bundan deyip o konuyu kapattım orada ertesi gün ofise geldiğimde müdürümle konuşurken 90 lı yıllarda kendisinde cupra versiyonunun olduğunu çok keyif alarak sürdüğünü duydum konuştukça kafama yatıyordu resmen sonra bir kaç blog bir kaç web sitesi derken 1 kere gördüğüm bir aracın tüm teknik detaylarını ayrıntılı olarak öğrenmiş oldum okadar çok gaza geldim ki işten çıkıp gidip konuşmayı kafaya koydum... akşam iş çıkışı gittiğimde araba aynı yerde yatıyordu şansıma sahibi ben araca bakarken geldi birde baktım Peter amca alman çıktı biraz muhabbet ettik 2005 de aracı Türkiyeye getirdiğini ve yılda sadece 1 ay geldiğinde aracı kullandığını söyledi ve beni bir gülme tuttu 2005 de gelmiş araç ve yıllarca yatmış sa bu hale nasıl gelebilir ki diye düşünürken zaten akıllının biri damladı olaya bu araba çok yakıyo aman alacaksan uzak dur falan diye konuya girdi sonra telefonu çaldı telefonla konuşarak ortamdan uzaklaştı gitti Peter amca adam giderken arkadan bi güzel sektirdi sinirli bi şekilde sonrada anlatmaya başladı almanyaya son gittiği sene arabayı araya damlayan karışıma arabayı emanet ettiğini onunda arabayı alkollü kullanıp sağa sola vurup bağlattığını vs. anlattı adam zaten usta bulamamış ilçe olduğu için saçma sapan rakamlar çıkmış vitesler çalışmıyor ön düzenden salıncak çıktı çıkacak falan konuşurken ufaktan içine bindik koltuk kılıflarını hafif sıyırdım döşemeler temizdi orta teyp konsolu kronik sorunlu olup kırılan çerçeve yeni değişmiş belli adam arabaya özen gösteriyormuş bizim damıtmadan önce... neyse konuşurken satarsın satmazsın fln muhabbet arası anlaşdık tek sıkıntı araç MB (misafir plaka) olmasıydı trafik takipçi arkadaşım o arabayı üstüne alamazsın dedi... adam dedi ben satarım vergisini ödedim fln... işlemler 1 hafta daha uzadı sonrasında adam tadığı bir türk ün üzerine satışı verip bana gelip satışı alabilirsin dedi gittik aldık... iyimi yaptım kötümü derken iyice paraya sıkışmaya başlamıştım internete koydum ve nedense telefon hiç susmadı önceki aracımda çalmayan telefon... şans ya kötü olan durumumu toplamıştım ve şuan satmamı gerektirecek bir durumum kalmadı sorunlu dönemim geçti ve arabayı artık boyaya sokmaya deyimi yerindeyse çiçek gibi toplamaya hazırım

Biliyorum çok uzun oldu okuduğunuz için teşekkür ederim ama anlatmazsam olmazdı bundan sonra gelişmeleri forum üzerinden yayınlıyacağım ve sizlere de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım... (Not: fotolarda satılık yazıyor ilk aldığım dönem olduğu için ARAÇ KESİNLİKLE SATILIK DEĞİLDİR! bilginize)

Şimdilik birkaç foto koyuyorum zamanla yenileri gelecek

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ustam seriktenmisin ? aksudanım bende

maşallah araca. istediğin gibi toplarsın inş .

ferhatcam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Usta ellerde çiçek olur. Düşündüğünüz şekilde kozmetik, mekanik vs toplarsınız umarım
    Seatclubturkey - Ibıza Loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustam seriktenmisin ? aksudanım bende

maşallah araca. istediğin gibi toplarsın inş .
    Serikdenim Antalya Merkezde yaşıyorum eyw teşekkür ederim hepinize sanırım bu hafta içerisinde 99 cupra ile takasa giriyorum ama plaka sıkıntılı aracın sanırım bileniniz varmıdır? 01 ZG 909 Ispartada

http://www.ispartahabergazetesi.com/...na_uymadi.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferhatcam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta ellerde çiçek olur. Düşündüğünüz şekilde kozmetik, mekanik vs toplarsınız umarım
    Teşekkürler hocam bakalım var bir iki şey kafamda GTI ile yola devam etmek yada cupra ile...

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mb plaka aracı nasıl tr plaka çevirmiş orasını merak etim ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mb plaka aracı nasıl tr plaka çevirmiş orasını merak etim ?
    Benim bildiğim kadarı ile mb sadece yabancıdan yabancıya satılabiliyor hatta sorduğum trafik takipçide alamazsın dedi adam bi tanıdığına vermiş satışı ben öyle dediğim için çünkü noter bile olmaz diyordu ama 11 plaka yapmışlar sonra ben o adamdan aldım satışını öyle ilginç bi durum oldu ama anlatırken bi arkadaşım belekde bi yabancıdan aynı şekilde aldığını söyledi sanırım vardır bi yolu yöntemi...

alperkirman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dreamumut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim kadarı ile mb sadece yabancıdan yabancıya satılabiliyor hatta sorduğum trafik takipçide alamazsın dedi adam bi tanıdığına vermiş satışı ben öyle dediğim için çünkü noter bile olmaz diyordu ama 11 plaka yapmışlar sonra ben o adamdan aldım satışını öyle ilginç bi durum oldu ama anlatırken bi arkadaşım belekde bi yabancıdan aynı şekilde aldığını söyledi sanırım vardır bi yolu yöntemi...
    bu konuyu daha net öğrenebilirsen çok büyük sevap alırsın
    Allah Tekdir , Ordusu Türk'dür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız bınmek nasıp olur inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayırlı olsun bence onarıma bir başla belki satarsan pişman olursun ama hayırlısı olsun

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Umarım yapılıp, sonundaki heyecanı burada görmek nasip olur. Allah kaza bela vermesin

Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Serikdenim Antalya Merkezde yaşıyorum eyw teşekkür ederim hepinize sanırım bu hafta içerisinde 99 cupra ile takasa giriyorum ama plaka sıkıntılı aracın sanırım bileniniz varmıdır? 01 ZG 909 Ispartada

Araç çöp, boşuna gitmeyin. Fiyatından anlamalısınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Abi halıkentte yaşıyorum burada bir tane ibiza var ama gti mı cupra mı yoksa 1.6 mı bilmiyorum. Ama leş durumda plakasına hiç dikkat etmedim denk gelirse yazarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Safak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç çöp, boşuna gitmeyin. Fiyatından anlamalısınız.
    Driftandgrip senmiydin? Bu arada araç leş evet ama elimde nakitim var ve farkli bir dusuncem var kupa ayni kalacak ama guzel vr6 saka makinasi toplayasim var...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi halıkentte yaşıyorum burada bir tane ibiza var ama gti mı cupra mı yoksa 1.6 mı bilmiyorum. Ama leş durumda plakasına hiç dikkat etmedim denk gelirse yazarım
    Tmmdir bende bu akşam gidip gorucem araci vaktin olursa 8 gibi oradayim Ispartadaki arkadaşlara duyirulur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alperkirman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konuyu daha net öğrenebilirsen çok büyük sevap alırsın
    Araştırdım ve iki çeşit misafir plaka oluyormuş (ma-mz aralığında) ma yazması önemli değilmiş kişi gümrükten vergisini ödeyip geçirdiğinde türk vatandaşı değil ise yine ma yazıyormuş fakat anlamanın yöntemleri var mesela gümrük vergisini ödeyip geçirdiğinde ruhsatta "sadece 1. dereceden yakınları kullanabilir" ibaresi geçmiyor... Vergisi ödenen araç noter den satılabiliyor fakat ödenmeyen araç 2012 itibarı ile sadece turing ile teminat mektuplu olarak satılabiliyor..

Yani mantiken düşünürsek gümrükten aracın vergisini ödeyip geçirmek daha mantıklı oluyor... kabaca hesapladığımızda şuan almanyada 94 model ibiza gti 1500 euro + gümrük bedeli ortalama 10 bin civarı tutsa oradan temiz trdeki gibi oynanmamış bir araç getirilebilir tabi benim gibi ibiza gti hastası iseniz

diyelim ki aracı buradan alıcaz ve vergisiz önce bi rus hatun yapıp aracı almamız lazım ort araç bedeli minumum 5 bin tl olsa yabancıdan yabancıya olarak 2.000 cc 94 model bir araç için 2 bin tl turing teminat bedeli çıkıyor aracı 7 bin tl ye mal ettik kara bak derken hoppp aldığımız kişi harici kullanmak yasak yakalandık gümrük el koydu al sana masraf yani rus hatunla evlensek 1. dereceye gireriz ama değermi bilmiyorum şahsen ben 3 yıl beraber yaşarken çıldırdım bi araç için bi ömürü heba edemem diye düşünüyorum

Yani olayın özü misafir plaka araç iki kategoride ayrılıyor;

Vergisi ödenmiş araç (satışı istediğine verirsin fark etmez)

Vergisi ödenmemiş araç (elinde patladı zaten normal aracı satmak zor birde araç bedeli kadar teminat ödeyecek birini bulursan satarsın)

Millet diyor yabancıdan yabancıya bmw yarı fiyata alalım fln eee kimse saf değil 10 a aldığın arabaya 15 bin teminat verme ihtimali de olabiliyor çünkü teminat yaş ve cc ye göre hesaplanıyor...

http://www.taxfreecar.net/turing_tem...ama.asp?lng=tr

(2012 öncesi noterden satışı verilmiş devletin sisteminde bulunan açıktan yararlanıp yabancı plaka arabalar bazı uyanıklardan dolayı ve çoğu kişi mahkemelik olmuş adam arabayı noterden satmış gitmiş turing e araç hala üstünde duruyor vergisi vs adama kaçmış pek çok karışık olay yaşanmış)

Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Driftandgrip senmiydin? Bu arada araç leş evet ama elimde nakitim var ve farkli bir dusuncem var kupa ayni kalacak ama guzel vr6 saka makinasi toplayasim var...
    Evet, biz araca baktık. Boşuna yol yapma derim, içi ve sac aksamı da iyi durumda değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Safak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, biz araca baktık. Boşuna yol yapma derim, içi ve sac aksamı da iyi durumda değil.
    Birebir gördünmü aracı? ve geçmişi hakkında bilgisi olan varmı acaba? beni cezbeden yönü klima olması bendeki araca yapacağım masrafı üzerine nakit verip hem model yenilemek hemde en büyük avantaj olan klimaya geçmek mantıklı geliyor bana sonuçta ***** Antalya'da yaşıyoruz...

cgr50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah güzel araç

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)