User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
78 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: VW Transporter '' zpT4 '' -

hckulaksiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

VW Transporter '' zpT4 '' -

Merhaba arkadaşlar ve abilerim,

Öncelikle size kısa bir şekilde kendimi tanıtayım. Adım Hakan, 22 yaşında, üniversite mezunu, İstanbul - Ataşehirde oturmaktayım. Arabalar ve teknoloji kendimi bildim bileli hevesimdir. Geçeyim asıl mevzuya.

Üniversite bittikten sonra emektar As250 nin aileye yetmeyişi ve baba ile ortak karar ile araba arayışına girdik. Bir çok kötü tercih sonucunda aralarında en iyi olan Transporterde karar kılıp 1 ay kadar süren arayış sonucu 2001 model Vw Transporter 2.5 TDI T4 aldık. 2013 sonu ortalama 270 binde idi. City van olarak aldık zamanla aile için minibüse çevirdik. Aracı alırken babamın gözüne güzel gözükmesi sonradan pekde iyi olmadı. Hor kullanılmış bir araçtı. İliğimi kuruttu, bütün birikimimi ona harcadım .

Triger seti, ön takımı, çelik jantı, ses sistemi vs. ilk başlarda epey bi uğraştırdı. Sonra iç ve dış onarım işlemleri, çürük temizleme, izolasyon, ve komple boyattık arabayı. Boya takıntısı olan alamaz arabayı . Sonra büyük turbo projemiz oldu. Amacım araç büyük olduğu için rol vs. olamazdı. Ama şaşırtsın istedim. Şaşırtıyorda. GT23 turbo, büyük intercooler, 60lık düz boru egzoz, aem filtre ve filtre kiti, soft yazılım ile 1.5 barda 190hp - 400nm aldık ve büyük turboyu 2bin devir gibi ufak bir aralıkta dolduruyor. Bu güce dayanamayan baskı balata kaçırmaya başladı. Yakında bronz balata geçmek şart olacak. Araç günlük babam kullandığı için açmıyoruz. İstanbul içi her an her yerde karşınıza çıkabilir.

Sırada 15" hafif jant, ön 7cm arka 15cm alçaltma, rev limitör ve launch kontrol var. Maddiyat el verirse pompa ve enjektör büyütüp 250hp leri göreceğim.

Büyük turbo projesinde Gökhan Yılmaz kardeşime ne kadar teşekkür etsem azdır.

Gerisini fotoğraflara ve açıklamalarına bırakıyorum.

Emektar ile birlikte ilk günü

İlk Temizliği

Arka camlar yok

İlk kazası Bim in nakliye aracının arka kapısı açılırken aynaya vurup dağıtması.. (Araba leş bu arada.)

İlk değişikliğimiz yeni jantlarımız

Listede yapacak kolay birşey kalmayınca bizde arabanın içini komple döşeme yapıp dışını boyatalım dedik. Fakat durum içler acısıydı. Çürükler, paslanmalar. 2 gün boyunca çürük temizleyip, gerekli yerlere astar ve pütür atıp arabanın tabanını komple ziftli kağıt ile kapladık. Yan boşluklara köpük ve tavana keçe koydurtarak iç döşeme işini bitirip boyaya geçtik. Dış çürükler ve vuruklar düzeltilip araç komple boyandı. O aradaki resimler telefonun bozulması ile gitti tabi.

Yeni tamponlar alınıp takıldı. Sis farı montajı, aynalar boyandı derken araç kendine geldi.

Mermer atölyesinden çıkan tozlu jantlarımız Kış ortası (ben bitti kar yağmaz sandım ama ertesi gün kar yağdı ve araba 1 hafta yattı..)

Jantların ardından temizlik. Bu arada arka camları açtık.

Babamın günlük temizliği (şu aralar işleri yoğun araba leş..)

İçerden bir kare. Double din montaj resimleri yok fakat tamamiyle imkansızı başarmak gibi birşeydi montajı.

Ve asıl mevzu. Büyük turbo.. (arkadaki yağ kaçakları cabası.)

Cücük turbo.. (Son zamanlarında utanmadan 3 bin devir altı dolmuyordu..)

Bu emme manifoldunu temizlemek için neler yapılmadı ki.. Asfalt yapılırken atılan zift yanında halt etmiş. Egr dedikleri malzeme ve emmenin geldiği hal..

Deneme kontrol 1 2 3

Arada yine resimler kaynadı ama ortalama 5 bin küsür rodaj yaptım. Ve big intercooler zamanı.

Bu da bir denemedir

Montaj tamam. Borulama için hazırız.

Borulama tamam. Kaynak için hazırız.

Kaynak ve montaj tamam. İlk test ve deneyim. Mükemmel. Tatlı bir surge sesi gelmeye başladı. Duyanları hayretlere düşürüyor

Bir pazar günü makineyi dinlendirirken.

Tabi asıl mevzu panjur olmadı. Zaten olmayacaktı fakat çok açıkta kaldı borular yüzünden. Bizde tekrar elden geçirdik boruları.

Sıkıntı olmasın diye fiber panjur yapılıyor. Sadece intercooler hizasında açık kalacak şekilde.

Carpediem draglarında ekip aracı olarak ilk görevini yaptı

Duman olmazsa olmazımız.

Sofi(SK) Polo Samet abimle geziyoruz tabi.

Big turbo ile 13 bin km. Şuan 17 bin civarı. Yeni yağ değişti not alalım. 310 binde yağ değişimi var.

Buda makine ile iş çıkışı.

MaşALLAH demeyi unutmayalım. Herkese iyi forumlar

Fırtına_siR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah dostum kesene bereket umarım aklında diğer olan projeleride sağsağlim gerçekleştirirsin cooler'ın önüne custom panjur tarzı bi düşüncen varmı tabiki zevk renk meselesi ama farların altı çok geniş boşluk gibi geldi bana kazasız belasız

HONDA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah emek verilen her iş güzel oluyor ayrica camlara film cekip farları da şeffaf camlısı var ise onunla degismeniz daha bir fark yaratacaktir diye dusunuyorumm..güle güle kullanmanız dileğiyle

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Panjur yaptırılırsa daha iyi olacak inşallah, kazasız belasız kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah....

GuneyOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gün geçmiyorki panjursuz bir intercooler daha ortaya çıkmasın..

Aracının maşallahı var farklı bir proje kazasız,belasız sürüşler diliyorum.

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    videosu varmı acaba?

enes28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şaka makinası Transporter
    Maşallah kazasız belasız

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakan maşallah kardeşim, dumanı, yürürü vs harika, tam bir şakacı
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevdim çok tatlı ve değişik olmus kazasız belasız
    Türkiye'de ki asıl katliam Sahibinden'de değil vatanımızın içerisindedir . /OMRASM01

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan.

Kısmet olursa bende 2000-2001 50.yıl kısa şase olan seriye yapmak istiyorum eskişehirde geçen var dı 130.000 km 4 kapı diye içime sinmedi malzemeler almanyada olan akrabalardan temin edilecek onlar orada doldurmuş makinaları olursa montaj vs fikir danışmak için sana uğrarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fırtına_siR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah dostum kesene bereket umarım aklında diğer olan projeleride sağsağlim gerçekleştirirsin cooler'ın önüne custom panjur tarzı bi düşüncen varmı tabiki zevk renk meselesi ama farların altı çok geniş boşluk gibi geldi bana kazasız belasız
    Teşekkürler Panjur yapıldı fakat ufak tefek işleri ve boyaması var. Kapatacağız inşAllah

Alıntı HONDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah emek verilen her iş güzel oluyor ayrica camlara film cekip farları da şeffaf camlısı var ise onunla degismeniz daha bir fark yaratacaktir diye dusunuyorumm..güle güle kullanmanız dileğiyle
    Camlarda film var fakat orta ve ön yanların filmleri eskidi. Yenileyeceğim onları. Far değişikliği düşünüyorum drl ledli tipler var yakışacağını düşünüyorum. Teşekkürler iyi dileklerin için

Alıntı Kutluhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Panjur yaptırılırsa daha iyi olacak inşallah, kazasız belasız kullanın.
    Panjur yapıldı. Tahminen bayram sonrası biter takarız. Teşekkürler

Alıntı bad cat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah....
    Teşekkürler

Alıntı GuneyOnur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gün geçmiyorki panjursuz bir intercooler daha ortaya çıkmasın..

Aracının maşallahı var farklı bir proje kazasız,belasız sürüşler diliyorum.
    Sadık ile görüştükten sonra kendimi panjuru çıkarıp intercooler takarken buldum. İşin esprisi tabi maalesef en uygun yer orası idi. İnşallah fiber panjur ile görüntü düzelecek. Teşekkürler.

Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    videosu varmı acaba?
    Maalesef henüz yok. Zamanla dyno ve bir kaç gazlama videosu paylaşacağım.

Alıntı enes28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şaka makinası Transporter
    Maşallah kazasız belasız
    Teşekkürler.

Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan maşallah kardeşim, dumanı, yürürü vs harika, tam bir şakacı
    Sağolasın abim. Bir isot olmasada elimizden geldiğince takip ediyoruz

Alıntı omrasm01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevdim çok tatlı ve değişik olmus kazasız belasız
    Sağolun Teşekkürler.

Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan.

Kısmet olursa bende 2000-2001 50.yıl kısa şase olan seriye yapmak istiyorum eskişehirde geçen var dı 130.000 km 4 kapı diye içime sinmedi malzemeler almanyada olan akrabalardan temin edilecek onlar orada doldurmuş makinaları olursa montaj vs fikir danışmak için sana uğrarım.
    Güzel araçlar açıkcası. Açıkcası öyle bir avantajınız varsa temizinden almanızı tavsiye ederim. Rahat ve seri. Tatlı bir yazılım ile yakıtını 30 kuruşlara kadar indirebildim. Elimden geldiğince yardımcı olurum tabi. Teşekkürler

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değişik bir proje Kazasız belasız..
    Yalnız şu siyah dumanı neden tercih ediyorsunuz ?
    Geçen gün tarabya da corsa gördüm, aracın arkası artık duman atmaktan simsiyah olmuş çok kötü bir görüntü araç birde beyaz.. Komple duman pisliği
    Yine de sizin keyfiniz.

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok keyifli arabalar proje de çok güzel olmuş nacizane bir kaç tavsiye istersen şeffaf far-sinyal birde ledli stopla tadından yenmez
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah elinize sağlık böyle uğraşılmayan arabalarla uğraşıldığını görmek daha ilgi çekici geliyor bana, üstelik bu km'de bir motora tam cesaret işi. Ki zaten o emmenin halini temizledikten sonra bile araç değişir. İntercooler montajından öncesi ve sonrası olarak kıyaslama yaptınız mı? Ne kadar değişiklik var? Panjur yine oem şeklinde amblemli vs. mi olacak yoksa farklı bir şey mi yaptınız? Far stop takımının değişmesini gerektiğini düşünenlerdenim ben de. Egzoz olarak ne yaptınız?

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah. Çok güzel gözüküyor bu haliyle

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uğraşılan Transporter görmek güzel.

Keşke biraz daha dumansız olsaymış,soft yazılıma göre hayli fazla duman var gibi görünüyor.Babanız böyle gezmekten şikayetçi değil mi Gerçi park halinde olma unsuru da var duman konusunda.

Bende de 2011 Caravelle var,motoru imzamda yazıyor.

Maşallah T4 e

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah projeye güzel olmuş, bizde de t6 var 140hp iş için kullanıyoruz ama çok keyifli kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değişik bir proje Kazasız belasız..
    Yalnız şu siyah dumanı neden tercih ediyorsunuz ?
    Geçen gün tarabya da corsa gördüm, aracın arkası artık duman atmaktan simsiyah olmuş çok kötü bir görüntü araç birde beyaz.. Komple duman pisliği
    Yine de sizin keyfiniz.
    Dizel araçlarda duman olmazsa olmazdır Üst devirlerde duman var o yüzden çok sıkıntı olmuyor. Teşekkürler

Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok keyifli arabalar proje de çok güzel olmuş nacizane bir kaç tavsiye istersen şeffaf far-sinyal birde ledli stopla tadından yenmez
    Tavsiyeniz için teşekkürler. İnşallah onlarıda zamanla değiştireceğim

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah elinize sağlık böyle uğraşılmayan arabalarla uğraşıldığını görmek daha ilgi çekici geliyor bana, üstelik bu km'de bir motora tam cesaret işi. Ki zaten o emmenin halini temizledikten sonra bile araç değişir. İntercooler montajından öncesi ve sonrası olarak kıyaslama yaptınız mı? Ne kadar değişiklik var? Panjur yine oem şeklinde amblemli vs. mi olacak yoksa farklı bir şey mi yaptınız? Far stop takımının değişmesini gerektiğini düşünenlerdenim ben de. Egzoz olarak ne yaptınız?
    Teşekkürler 14 yaşında araba. Çok takmamak lazım diyip ve farklı bir proje olsun dedim. intercooler olmadan 1-2 sıkmaya araba şişiyordu. intercoolerdan sonra tepki sürekli aynı ve daha iyi. Oem panjur olmayınca fiber kalıp alıp intercooler hizasında kesildi. Izgara ile kapatıldı. egzoz baştan sonra 60lık düz boru çekildi. Ben ses çok olacak diye korkarken nerdeyse hiç ses yok diyebilirim.

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah. Çok güzel gözüküyor bu haliyle
    Teşekkürler

Alıntı AliDogukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğraşılan Transporter görmek güzel.

Keşke biraz daha dumansız olsaymış,soft yazılıma göre hayli fazla duman var gibi görünüyor.Babanız böyle gezmekten şikayetçi değil mi Gerçi park halinde olma unsuru da var duman konusunda.

Bende de 2011 Caravelle var,motoru imzamda yazıyor.

Maşallah T4 e
    Açıkcası duman sıkıntısı yok araba. Ben gazladığım zaman üst devirlerde duman atıyor. Babam ilk başlarda pürüz çıkardı tabi. Ama şuan çok eğleniyor. Sizin aracınızda çok keyiflidir. Teşekkürler

Alıntı mertypeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah projeye güzel olmuş, bizde de t6 var 140hp iş için kullanıyoruz ama çok keyifli kazasız belasız
    Teşekkürler 2.0TDI larda gelecek var açıkcası. İleriye hedefimde o var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)