User Tag List

Sayfa 1/17 12311 ... SonSon
315 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Citroen C2 Macerası :)

cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Citroen C2 Macerası :)

Selamlar ahali.

Uzun zamandır forumu takip ediyorum.En sevdiğim şey restorasyon konuları tabii ki, araca yapılan eklentilerin nasıl yapıldığını nasıl durduğunu ancak forumlardan öğrenebiliyoruz malumunuz Yaklaşık 4 ay önce aldığımız Citroen C2 aracımızı da size tanıtmak istedim.

Uzun bir yazı olacak, sıkılanlar olabilir ancak ben detay severlerin de olduğunu biliyorum.Bu sebeple çekinmeden yazayım

İkiz kardeşimle üniversiteyi geç kazandık, 2 sene gecikmemiz oldu malesef.Ankaralılar bilirler, Atılım Üniversitesini kazandık.Şans eseri, ikiz kardeşim de ben de aynı bölümü kazanmışız.İlk seneyi servisle geçiririz dedik, kışı atlattık derken...Artık dayanılmayacak dereceye gelince, araba almaya karar verdik.

Neden C2 diyenlerinizi duyar gibiyim.C2'yi park etmesi kolay.Cenk te, ben de, araba kullanmayı Peugeot Partner 2.0HDI'da öğrendik.Ardından kısa süreli 1.4Fire motor GrandePunto kullandık.Upuzunca bir süre, 1.5Dci qashqai ile takıldık.Bu arabayı almadan evvel de 2004 model fiestayla gittik geldik.C2 trafikte gördüğümde bile kafamı çevirip baktığım bir araç.Eğer kötü ellere düşmemişse, özellikle VTR ve VTS donanımlı olan modeller çok göz alıcı.HDI motoru partnerden dolayı zaten az çok biliyorduk.Partner 350.000KM kadar hayvan gibi kullanılmış, eşşek yüküyle mal taşınmış, 9/10 kişinin aynı gün içinde abandığı, çok fazla kaporta hasarlı kazaya karıştığı bir arabaydı.350.000KM'den sonra turbosunu değiştirdik, yarı çapta bir rektefiye oldu ve hala yollarda.Bu sebeple KM takıntımızı da bir kenara attık.C2'de follow me home, yol bilgisayarı, otomatik camlar,klima gibi özellikler var.Ayrıca arka bagaj kapağı kamyonetler gibi açılıyor, 100 kilo da yük kaldırabiliyor böylece arkadaş ortamında çok tatlı şekilde üzerine oturabiliyorsunuz.

Birçok modele baktık.Bütçemiz çok kısıtlıydı.18.000TL gibi bir maksimum bütçemiz vardı ki buna aracı alırkenki masraflar, ekspertiz, o bu dahildi güyya.İlk baktığımız araç yine siyah bir c2.Araçta tek parça boya var ama, keşke boyansaydı dedik.Tavanında büyükçe bir göçük, yan direğinde boyasız kurtarılamayacak bir tuğla hasarı vardı.190.000KM'deydi.

Bu arabayı eledik.Ardından bir barmenin satışa koyduğu bizim haylazı gördük.169.000KM'de, bel altı boyalı sayılabilir.Tek değişeni mevcut.Arka amortisörleri mefta olmuş, yeni lastik istiyor.Kozmetik birkaç kusuru var.Hal böyle olunca çekimser de olsa araca cidden ısınmıştık.Gri renkte olduğu için kusurlarını göstermemişti ilk bakarken.Aldıktan sonra batmaya başladı her kusur, klasik sorun bu bence

Neyse, uzatmadan.Aracı pazarlıkla 17,700'e aldık.Ekspertize 100 lira verdik.Kalan 200 lira da satış masrafı ve bizle gelen ustaya verildi.

İlk aldığımızda görüntüsü şu şekildeydi

Yıkamadan sonra aracın karşısına geçip, aklımıza bir süre küfrettik.Zira boyası iyi durumda değildi.Bol miktarda yanlış yıkama çiziği, kaporta kusuru battı gözümüze.Upppuzun bir liste çıkardık ve bir kısmını gerçekleştik, her birinin fotoğrafını ve anlatımlarını vereceğim.

Araba ilk bakımına girdi.Arka amortisörler değiştirildi.Çamurluk içi davlumbazlara rastgele vidalar atılmış.Bu vidalar sökülerek orjinal davlumbaz pimleri takıldı.Ön tampondaki kırılan lip çıkarıldı.Arka egzosun iğrençliğini görüyorsunuz.İçerisine pul kaynatarak ıslık sesi çıkartıyordu.O pul kırıldı.Standart bakımı yapıldı, filtreler ve yağ değiştirildi.

Farlarımız karartılmış önceki sahipleri tarafından.Ve çok kötü bir işçilik çıkarılmış.Silikon işçiliği hadi neyse ama, farın içerisinde beyaz beyaz bez izleri kalmış.Ayrıca amerikan park bağlatma uğruna, farın soketli kablosuna da epey tecavüz edilmiş.Bunların değiştirileceği biliniyordu ama farın üzerindeki sarılaşmış tabakaya asla katlanamazdık.Bulanık bakıyordu araba Hal böyleydi.

Bu fotoğrafta da işlem sonrası %50 diyelim.Sağ farımız temizlendi, sol far hala sarımtrak.

ve finalde biraz daha iyi durumda farlarımız

Lastiklerim bitti demiştim.Daha evvelden başka arabalara lastik aldığımız yere gittik, iskitler oto sanayiinde.Çok tavsiye ettiği, öve öve bitiremediği lastiklerden taktık, kore yapımı.Markasını bile bilmem.VTR jantlarımız olduğu için, 195/45/16'dan başka çaremiz yoktu ve takıldı.Önceki lastikler 195-50-16 idi ve sürtüyordu.Hal böyle olunca doğru tercihi yaptık ve orjinal ebatlara döndük.Hala kullanılıyorlar ve açıkçası memnunuz.Aynı markadan kışlık lastikler de sipariş ettim, ancak onları 15 inch saç jant ile beraber sipariş geçtim, yanak ölçüsü 55 olması lazım.Kışın hem daha konforlu olacak, hem daha az yakıt yakacak )

Anahtar önemliydi.Peugeot ve Citroen serilerinin yarısının sorunu.Pandik tipi anahtara oldum olası illet oluyordum.Ulus'ta bir anahtarcıda bu kaplardan var.Sadece içindeki çipi ve immo plastiğini yeni kaba aktarmanız, ucunu çektirmeniz gerekiyor.Oradan Citroen anahtarlığı da aldım.Çok ta güzel oldu, hala kullanılıyor.

Sis farlarımız akvaryuma dönmüş.Soldaki bazen yanıyor bazen yanmıyor.İş başa düştü, temin edip evde değiştirdik.

Bakım fotoğrafında ve ilk fotoğraflarda, mora çalan egzos ucunu görmüşsünüzdür.Korkunçtu bizce.Beğenemedik.İdarelik te olsa, daha minik birşey taktırmamız lazımdı.

Ardından ön panjurumuzu piyano siyahına boyadık.Bu esnada ayna kapaklarının üzerindeki krom parçalar da siyaha boyandı.

İstanbul'dan bir arkadaşım geldi yanıma.Arabayı da yeni almışız, hediyelerimizi getirmiş APP plaka yaptırmış istanbuldan, hologramı da var, ayrıca mühürlü.Çok hoşuma gitti cidden büyük eksiklikmiş.Bu arada ilk fotoğrafta da göreceğiniz üzere, sağ ve sol kapı bantları da piyano siyahına boyanmak üzere eve alındılar.Kapı çıtalarında deforme yoktu dışardan.Ancak içerden tırnakları gidik vaziyetteydi bu sebeple sabitlenmiyorlardı.U formunda olduğu için silikon da çare değildi.U formunun içini sunfix ile doldurdum.Boyasını yaptıktan sonra kaportaya temas edecek yüzey de bu sayede oluştu.Siyah silikon ve çift taraflı bantın yardımıyla yaz kış sapasağlam kalacak çıtalarımız.

Arka bagaj kapağına dikkat ettiyseniz, Citroen yazısından bazı harfler düşmüştü.Sipariş geçtik ve taktık.

Aşşağıdaki ilk görsel, ne kadar mutluyum görün diye Farlarımızı sipariş etmiştik ve 1 haftada elimize geçtiler.Artık karartılmış farlardan kurtulacaktık.Tamponu indirmemiz gerekse de...

Ön taraftaki güzel değişimlerden sonra şöyle bir görsel hazırlayabildim

Küçük detaylara takan biriyim.Bu yüzden silecek demirlerini siyaha boyadım.Yoksa her arabaya bindiğimde küfür ederdim

Her araca yakıştırdığım ufak bir detay var ki ; o da ayak aydınlatması.Model, yıl, seri ne olursa olsun cidden her arabada ayrı bir güzel duruyor.Onu da modül led kullanarak yaptık.Bağlantısını tavan aydınlatmasından aldık bu sayede aracı kilitlediğimizde tavan lambası gibi yavaş yavaş sönüyor, kilidi açınca da yavaş yavaş aydınlanıyor.

bu aşamalarda aracımız genel olarak şu hale geldi.içinde kamasonic emanet bir teyp, korkunç paspaslar vesaire....ben anlatamıyorum artık siz bakın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Satış sitelerinden biri vasıtasıyla bi adama denk geldim.Özel kalıp halı paspas yapıyor.Ben böyle işler için gezmeyi sevmediğim için internetten hallettim böyle şeyleri.Ancak adamın gönderdiği kalıptaki halı benim aracıma uymadı.Ben de kolları sıvadım ve kalıp alıp satıcıya gönderdim.

Geldiğinde de cuk oturan kaymaz kıvrılmaz paspaslarımız hayırlara vesile oldu

Teybi görmüştünüz, bu ne la demişsinizdir.Biz de öyle dedik.Orjinalci değiliz en azından böyle teknolojik olaylarda.Bluetooth kullanalım, geri görüş kameramız olsun dedik.Bu yüzden internetten bize sadece 400 TL'ye mal olan çok memnun kaldığımız double din'imize geçiş yaptık.

Fotoğraflarda gördüğünüz üzere direksiyonumuz aşınmıştı.Ayrıca vites körüğünün bir gözü toprağa diğer gözü allaha bakıyordu.Hal öyle olunca yeniledik.Çok ta güzel oldu, direksiyon tam ele oturuyor.Özellikle benim gibi eli çok terleyen, cenk gibi detailing manyağı olup deri ürünlerini deneyemeyen arkadaşlara tavsiye ediyorum

Yani nasıl denir bilmiyorum.Tükürdüğümüzü yaladık mı denir nedir.Ayna üzerini ve kapı çıtalarını siyaha boyamıştık.Sonra ilanlarda başka bir c2'de bu parçaların kaporta rengi olduğunu gördük.Ayrıca biz astarsız, verniksiz uygulama yapmıştık.Bundan vazgeçtik ve derhal EZR boya koduyla sprey boyamızı bastırdık.Üzerine de parlak vernik attık.İlk katta astar kullanmanın kolaylığını da böylece öğrenmiş olduk, cidden güzel olaymış.

Araba da bu hale geldi diyelim.Kaporta durumunu gizlemek için sürekli cilalıyoruz.Hoş o kadar da kötü değil de...Batıyor işte.

Haa, tabii APP'Lerden sonra arka plaka lambamızı da beyaz yapmıştık.Farlar değişince de parkları turuncu yaptık.Bunu da araya sıkıştırayım.

İçeride vites topuzu çok deforme.Biraz anı kurtarayım, hemen sipariş geçmeyelim diye de bir operasyon yapayım dedim.Vites topuzunun üst krom parçasını söktüm eve geldim ve simli griye boyadım.tek kat astar, 2 kat boya ve 3 kat vernikle güzelleştirdim diye düşünüyorum.Tabii ki daha sonradan orjinal vites topuzu da sipariş geçeceğiz.

Siz tabii görmediniz.Biz geri görüş kamerası da taktık.Taktık ama nereye taktık? Bu yeri sırf kaporta delmek istemediğimiz için seçtik.Ayrıca tepeden arka tamponun ucunu da görecek bir açısı var böylece işimiz şansa da kalmıyor.3.Stop'un yanı.

Arabayı aldığımızdan beridir ilk fotoğraftaki gibi geziyorduk.Orda kapı vidalarını gizleyen plastiğin olması gerekiyor değil mi? Bulunamadı o parça bir türlü.Parçacı'ya sipariş geçtik, 1 aya gelir dendi.1 ay sonra sadece teki geldi diğeri için 1 ay daha bekleyeceksiniz dediler.Hal öyle olunca yetkili servisten bir tanıdık edindim kendime.Kendisi çok sağolsun yardımcı oldu ve bana bu parçaları 1 günde ulaştırdı.Aklımı seveyim, keşke daha evvelden ayarlasaydık dedim.

Ufak ta bir aksilik olmadı değil, kargonun azizliği.Parçanın arka ayağı kırık geldi.Ben de metal ayak kaynatarak takmak zorunda kaldım ama olsun.Önceki halinden çokkk daha güzel duruyor.

ve en son gelişmemiz.ben xenon sevmem ama beyaz ışığa da karşı değilim.eğer xenon olacaksa illa ki mercek montajı şart, yani bixenon.Henüz öyle bir durumumuz olmadığı için çareler ararken, internetten beyaz ampul siparişi geçtim.Bayram öncesi ulaştı çok şükür.Montajını yaptık ve hoşumuza gitti.Ayrıca farları ilk taktığımızdan beridir ayarlamamıştık çok küfür yiyorduk.Cenk sağolsun halletti.

Kapı ceplerine de renk gelsin diyerek, hoparlör ızgaralarını mat siyaha boyadık.

C2'den memnun muyum? : KESİNLİKLE
    Tam bir şehir içi arabası.Küçük yapısıyla kolay park ediliyor, kolay sürülüyor ve çok hafif bir direksiyonu var.Konforsuz olduğunu söylemeliyim.Tangır tungur gidiyorsunuz.Hele ki bizim ön yaylar orjinal, arkalar 3.5mm'lik spor.çok konforsuz.İnce yanak lastiğin de bunda payı var tabii ki.Yakıt tüketimi komik.Şehir içi abansanız da, depodan mazotu içseniz de 700KM gidiyor kesinlikle.Yaz tatilinde mazot almadık desek yeridir.

Kalan Sorunlarımız :

Yüksek devirde duman atıyoruz.
    Arabayı bazı sabahlar çalıştırdığımızda, hararet lambasının en tepesindeki gösterge yanıp sönüyor ama kendi kendine geçiyor.
    Geçenlerde egzos sistemi uyarı lambası yandı.Duman da bu sebepten olabilir.Ben çok ciddi katalizörden şüpheleniyorum çünkü sadece yüksek devirde çıkan ince bir ıslık sesine benzer ses var.Katalizör dağılmış ya da içindeki taşlar dağılmış olabilir.
    Tavanımızda dolu göçükleri var.Seneye kasko indirimi aldığımda yaptırmayı düşünüyorum.

Yapılacak işlemler listemiz
    Ön - Arka Tampon boyanacak.
    Sol kapı üst bandı boyanacak.
    2 Çamurluk ağzı boyanacak
    Egzos ucumuz değişecek
    Ayna alt beyaz aydınlatma yapılacak
    Ön cam değişecek (Taş izi var, ayrıca çok çizik.Karşıdan araç geldiğinde yola odaklanamıyorsunuz)
    Teybin sağındaki solundaki trimler çok ciddi şekilde restore edilmeli.Boyandığı için kabarmalar var, hız uyarı düğmesi basılamıyor.
    Vites kolunun, cam düğmelerinin olduğu trimin yenilenmesi gerek çünkü eski sahibi vites körüğünü JAPON YAPIŞTIRICISIYLA YAPIŞTIRMIŞ!
    Kışlık demir jant ve lastiğimize geçince, VTR jantları simli Ferric Grey'e boyanacak, verniklenecek.Diğer yaza şenlik var yani

Bunun dışında ekstrem fikirler sıkıldıkça gelir tabii.Ben çok isterim koltuk ısıtmalı c2 Anlayacağınız üzere, techturkey'deki diğer arabalardan farklı olarak, arabayı yüklemek istemiyorum zira 175bine gelen HDI motorumuzun ömrünü daha da kısaltmak istemiyorum.

Önümüzdeki bakım standart bakımının dışında, fren sıvıları, antifreeze yenilenecek.arıza kodlarına bakılacak ve egzoz sisteminde varsa sorunlar giderilecek.hararet müşürü değiştirilecek.polen filtresini bu sefer karbon yapıda olandan taktırmak istiyorum zira standart kağıt koku alıyor içeri.

Bizde durumlar böyle hocalar.Yorumlarınızı, tavsiyelerinizi bekliyorum.Özellikle öğrenmek istediğim şu ki katalizör duman sorunu ve egzostan sanki nefes veriyormuşçasına ses sorununa yol açar mı? Çünkü üst devirde cidden nefes veriyor ve hafif siyah bir duman atıyor.Dururken gaz vermelerde kesik kesik gaz verince daha çok duman atıyor araç.Enjektör olmamasını diliyorum ben

Saygılar sevgiler

qatrio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyifli yazı olmuş ya güle güle kullanın
    Yüce F.U
    PoloGTİ-CooperS R53-W204 AMG

Slammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyıfle okudum Kazasız belasız

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cem hosgeldin kardesim once kendini tanitmalisin keyifli forumlar.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    maşallah keyifle okudum emeğinize sağlık konuyu takipteyim
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

35AB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıkılmadan sonuna kadar okudum ayrıca arabada resmen kendine gelmiş emeğinize sağlık maşallah

yasinipek79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bravo gercekten..Elinize sağlık.Keyifle uğraşınca sonuçta güzel oluyor...

DeliceBirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyifle okudum elinize sağlık panjurla farlar çok daha iyi olmus kazasız belasız masallah

oKsEAt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devamını bekliyoruz

Maşallah.
    '01 VK 106 GTI
    '17 B Fiorino Premio
    '98 AY 106 GTI
    '97 LC Civic 1.4 IS
    GNL Garage

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    masallah ben far ampüllerını merak ettım markası nedır acaba xenonmu normal beyaz ampülmü hocam
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

metin_1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    masalah guzel bır arac olmus ama tampın eklerıyle daha guzel olur bırazda alcaltılsa sanırım allah kaza bela vermesın

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emeğinizin karşılığını almışsınız. Çok güzel görünüyor.

BıD-Clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah kazasız belasız Sattıgım ve pısman oldugum arabalardandır c2 ben 2006 makyajlı olanını kullandırm .cok memnundum sattıgım kısı daha dogrusu benden zorla alan arkadasım da aynı sekılde memnun . duman konusuna gelırsek . turbonuzu kontrol ettırın yag verme varsa duman atabılır , emme tıkanmıs pıslenmıs ıse . en kotu ıhtımallı dusunerekten enjektor ..

CNR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hevesinize, emeklerinize hayran kaldım kazasız belasız binin inşallah aracın maşallahı var

sedat2626 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç sıkılmadan tek tek okudum hepsini gerçekten çok keyifli işler ve yerinde işler yapılmış tam öğrenci işi olmuş allah kazasız belasiz binmeyi nasip etsin karda kışta yagmurda camurda insan bi imdat bekliyor
    Sizi gülümsetebilen insanların peşine takılın çünkü sadece bir gülümseme karanlık bir günü aydınlatabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı qatrio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyifli yazı olmuş ya güle güle kullanın
    Alıntı Slammed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyıfle okudum Kazasız belasız

Çok teşekkür ederim

Alıntı By CrAzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cem hosgeldin kardesim once kendini tanitmalisin keyifli forumlar.
    En kısa zamanda tanıtacağım.

Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah keyifle okudum emeğinize sağlık konuyu takipteyim
    Alıntı 35AB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıkılmadan sonuna kadar okudum ayrıca arabada resmen kendine gelmiş emeğinize sağlık maşallah
    Alıntı yasinipek79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bravo gercekten..Elinize sağlık.Keyifle uğraşınca sonuçta güzel oluyor...
    Alıntı DeliceBirkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyifle okudum elinize sağlık panjurla farlar çok daha iyi olmus kazasız belasız masallah
    Alıntı oKsEAt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devamını bekliyoruz

Maşallah.
    Çok çok teşekkürler hepinize.

Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    masallah ben far ampüllerını merak ettım markası nedır acaba xenonmu normal beyaz ampülmü hocam

Asla merceksiz fara Xenon ampul takmam, takana da mani olurum.Karşıdaki sürücüyü düşünmesek bile, aşırı ısınması sonucu far camında lekeler oluşturuyor.Bu lekeler dışardan olmadığı için far açılmadan polisajla kurtarılamıyor.Netekim uzun süre kullanımlarda kararmalara kadar gidiyor.

Bu ampuller halogen.Photon marka, 5000K Xenon Effect olarak geçiyor.Mavi boyalı olduğu için standart ampullerden biraz daha fazla ısı tuttuğu söyleniyor ama C2'lerin farları zaten çok ısınmakla meşhurdur.O yüzden yorum yapamıyorum.Far ayarı olduğu sürece hiçbir sürücüyü rahatsız etmiyor ama gördüğünüz gibi görüş, kuru havada gayet güzel.Standart ampullerimiz de yedekte duruyor, kışın sıkıntı çekince standartlara döneceğiz.

Alıntı metin_1989 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    masalah guzel bır arac olmus ama tampın eklerıyle daha guzel olur bırazda alcaltılsa sanırım allah kaza bela vermesın
    Ön Flap'ler bence de çok güzel.Bizim her daim amacımız VTR ya da VTS kasalara benzemek, tabii ki elimizdeki imkanlar dahilinde.Ön panjur ve yeni farlarla biraz benzedik, zaten biz aldığımızda VTR jantları üzerindeydi.Ön tampon ve arka tampon boyanırken, flapleri de edinmiş olacağız diye umuyorum.Montajı basit olduğu için çok mesele değil.

Alçaltma konusunda da evet çok yakışıyor ama bazen arabaya 4 kişi biniyoruz.Hatta okula standart 3 kişi gidiyoruz ve şu haliyle 195-45-16 lastikleriyle zaten çok konforsuz.Bunun bir sebebi daha var ki, o da önde orjinal yay, arkalarda spor yay var bu da önceki sahibinden yadigar.En kısa zamanda bulabilirsem orjinalleriyle, bulamazsam spor 3,5cm'lik yaylarla değiştireceğim yaylarımı.

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emeğinizin karşılığını almışsınız. Çok güzel görünüyor.
    Çok teşekkürler, daha yapmak istediklerimiz var.İnşallah fırsat bulabiliriz
    Alıntı BıD-Clio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah kazasız belasız Sattıgım ve pısman oldugum arabalardandır c2 ben 2006 makyajlı olanını kullandırm .cok memnundum sattıgım kısı daha dogrusu benden zorla alan arkadasım da aynı sekılde memnun . duman konusuna gelırsek . turbonuzu kontrol ettırın yag verme varsa duman atabılır , emme tıkanmıs pıslenmıs ıse . en kotu ıhtımallı dusunerekten enjektor ..
    Alıntı CNR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hevesinize, emeklerinize hayran kaldım kazasız belasız binin inşallah aracın maşallahı var
    Alıntı sedat2626 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç sıkılmadan tek tek okudum hepsini gerçekten çok keyifli işler ve yerinde işler yapılmış tam öğrenci işi olmuş allah kazasız belasiz binmeyi nasip etsin karda kışta yagmurda camurda insan bi imdat bekliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu zevkle okudum aracınıza çok güzel bakıyorsunuz kazasız belasız inşallah

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun benim de twingodan sonra 2. arabam c2 ydi üni2 sınıfta almıştım

kullanımı parkı yakıtı sürüş zevki on numara bir arabadır kardeş kardeş uğraşırsınız ufak defek daha güzelleşir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)