User Tag List

Sayfa 17/17 İlkİlk ... 7151617
315 sonuçtan 305 ile 315 arası

Konu: Citroen C2 Macerası :)

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese. Bu konuyu ihmal etmişiz. Bizim kerata komple boyandı. Bütün uygulamaları gösteren ayrıntılı bir video hazırladık, bayramlık. Video altına yorumlarınızı mutlaka bekliyoruz.
    boyacı dayılarla çok haşır neşir oldum , öyleki bu adamlar daha sonra porsche lambo bayoyyıp meşhur falanda oldular.
    Videodan (bunu belirtmek şart) izlediğim kadarıyla hayatımda gördüğüm en iyi boya işlerinden biri.
    özellikle tamponlar.
    keşke canlı görme şansım olsaydı...

ayrıca mekanın derli topluluğuna , herşeyin yerinde olmasınıda sevdim , bir çok dükkan ahır gibi...

keşke ankarada olsamda aracımın işlerini size getirsem

tek falso şurdan sarkan kablo

Konu CloudGrey tarafından (26-05-2020 Saat 12:33 ) değiştirilmiştir.
    médiocrité partout

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videoyu izledim gerçekten çok iyi olmuş. Aracımı getirip anahtarı bırakıp gidesim geldi
    Toplam işlem kaç gün sürdü? 1 ayda anahtar teslim şekilde halledilebilir mi?

exvitermini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    renk mükemmel olmuş

cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exvitermini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    renk mükemmel olmuş
    Merhaba, teşekkür ederiz. Beğenmenize çok sevindik.

Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videoyu izledim gerçekten çok iyi olmuş. Aracımı getirip anahtarı bırakıp gidesim geldi
    Toplam işlem kaç gün sürdü? 1 ayda anahtar teslim şekilde halledilebilir mi?
    Merhaba. Ben bu uygulamanın yapıldığı yerde çalışıyorum. Müşteri ilişkileri ve sosyal medya sorumlusu olarak. Boyahanemizin 1 haftalık bir boşluğu vardı. Bir pazartesi gününden cumartesiye kadar. Sökümü pazar yaptık. Mehmet Abi'nin işi cumartesi akşam saatlerinde tamamen bitti.

Sonrasında boya kürleşsin, taze boya üzerinde montaj yaparken biryerleri çizmeyelim istedik. 2-3 gün kadar da öyle beklettik kapalı garajda. Bu aşamada eksik bazı parçaları temin ettik. Örneğin arka cam su fıskiyesi kırılmıştı. Kapı kollarını yeniledik, onlar geldi. Ivır zıvır derken öbür hafta cuma günü gecesi de araç toplandı.

Müşteri aracı olsa, bu boyutta ve bu tarz kusurlara sahip bir otomobili 2 hafta içerisinde teslim ederiz. Düzgün bir randevu takvimiyle tabii ki

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz.
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boyacı dayılarla çok haşır neşir oldum , öyleki bu adamlar daha sonra porsche lambo bayoyyıp meşhur falanda oldular.
    Videodan (bunu belirtmek şart) izlediğim kadarıyla hayatımda gördüğüm en iyi boya işlerinden biri.
    özellikle tamponlar.
    keşke canlı görme şansım olsaydı...

ayrıca mekanın derli topluluğuna , herşeyin yerinde olmasınıda sevdim , bir çok dükkan ahır gibi...

keşke ankarada olsamda aracımın işlerini size getirsem

tek falso şurdan sarkan kablo

Merhaba. Tamamen gözden kaçmış, siz söyleyince fark ettim desem yeridir. Yarın işe gitmeden mutlaka kendisini sabitliyorum.

Haricinde, güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim

Boya işinin ucu bucağı yok. Henüz 1 sene olmadı DBY olarak boya işine gireli. Fakat ciddi yol katettik. İlk etapta komple boya işine girebileceğimizi düşünmüyorduk fakat ekipmanlarımızı geliştirince, ustamız da bu işe biraz daha fazla bütçe ayırınca, Ankara Çankaya bölgesinde boya yapabilen tek işletme oluverdik. Biz de çok memnunuz ustamızdan. Mutlaka sizi de bekleriz.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videonun ilk başlardaki kalitesi pek iç açıcı olmasa da videonun sonlarına doğru toparlamış kendini. Bana garip gelen sadece zımpara öncesi biraz fazla macun kullanılması, özellikle tavan için. Sanırım zımparayla fazlalığı alındı. Genel olarak tüm işlemler ve mekan buram buram kalite kokuyor. Elinize sağlık.

Renk seçimi müthiş olmuş, arabaya resmen sınıf atlatmış gençleştirmiş. Jantlar da keza öyle. Tek eksiği arka stopların makyajlanması kalmış benim gözümde.

Sedan bir araç için ortalama bu videodaki işlemler için ücret ne oluyor? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyat konusunu ben de merak ediyorum açıkçası.
    Çünkü ciddi ciddi düşünmeye başladım. Yazın 20-30 günü gözden çıkarabilirim.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla emeği gecen herkesin eline saglık, siz zaten guzel işler yapıyordunuz boya işiyle nokta olmus artık. Varmı arac ile ilgili baska proje ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videonun ilk başlardaki kalitesi pek iç açıcı olmasa da videonun sonlarına doğru toparlamış kendini. Bana garip gelen sadece zımpara öncesi biraz fazla macun kullanılması, özellikle tavan için. Sanırım zımparayla fazlalığı alındı. Genel olarak tüm işlemler ve mekan buram buram kalite kokuyor. Elinize sağlık.

Renk seçimi müthiş olmuş, arabaya resmen sınıf atlatmış gençleştirmiş. Jantlar da keza öyle. Tek eksiği arka stopların makyajlanması kalmış benim gözümde.

Sedan bir araç için ortalama bu videodaki işlemler için ücret ne oluyor? Bilgi verebilirseniz sevinirim.
    Merhaba.

İlk dakikalar hakkında sonuna kadar haklısınız. Normal şartlarda DBY'nin Youtube çekimlerini ben yapıyorum ve kamera arkasında oluyorum. Bu, benim anlatı konusunda kamera önüne geçtiğim ilk video oldu. Kamerayı başka bir arkadaşa emanet etmek durumunda kaldık. Sona doğru da 4k çekim yapabilen bir ekipmana geçiş yaptığımız için, kaput koruma filminden itibaren özellikle güzelleşiyor.

Macun hususunda tam olarak söylediğiniz gibi oldu. Videoda pek göstermedik, zira kaporta işlemi sayılmazdı fakat kaputta, çamurluk ağızlarında ve sac olan üst bagaj kapağında çekiçle bazı düzeltme işlemleri yapılmak durumundaydı. Hal böyle olunca ne yaparsanız yapın metale dümdüz bir form kazandıramıyorsunuz. Zaten geçmişte onarılan aksamlardan çok fazla macun temizlendi. Tavanda da geçmişte yapılan dolu göçük onarımının izleri mevcuttu. Baslac markasıyla çalıştığımız için tavan, kaput ya da bagaj kapağında esneklik kaybedilmedi aslında. Bir çok boyacının yapmadığı, boya üzerine macun atıp, lokal şekilde astar attığı bilinen bir gerçek. Biz bunu tercih etmek yerine, boyayı ciddi derecede zımparaladıktan ve hasarları giderdikten sonra, aracı komple astarlayıp, macunun hava ile ilişkisini tamamen kesmiş bulunuyoruz. Zar kalınlığında bir macun kaldığı için yüzeyde, ilerleyen dönemlerde çatlama ya da kendi kendine atma gibi durumlar yaşanmayacak.

Sedan bir araç için tam boyama işlemleri 7.000 TL ila 10.000 TL arasında fiyatlandırılır. Buna tabii ki boya sonrası polisaj işlemleri, boya uygulamaları sebebiyle kirlenen aracın detaylı iç temizli uygulamarı da dahil oluyor genellikle. Tam bir fiyat için mutlaka stüdyoya beklerim.

Ekleme : Video montajdayken stoplar değişti. Güzel bir pazarlıkla, bizim de uzun zamandır istediğimiz ortası beyaz stoplara kavuştuk. Polisaj işlemlerini yapıp, şeffaf boya koruma filmleriyle koruma altına aldıktan sonra montajını gerçekleştirdik. İlerleyen dönemlerde koyacağımız fotoğraflarda göreceksiniz

Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyat konusunu ben de merak ediyorum açıkçası.
    Çünkü ciddi ciddi düşünmeye başladım. Yazın 20-30 günü gözden çıkarabilirim.
    C2 gibi bir araç için 5-7.000 TL arasında fiyatlandırma mümkün. Bizim kusurlarımız kaportacıya götürülmeden halledilebilecek seviyedeydi. Bu sebeple stüdyodan çıkmadan işlemler tamamlanabildi. Diğer durumda kaporta fiyatı da alınması gerekiyor.

Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla emeği gecen herkesin eline saglık, siz zaten guzel işler yapıyordunuz boya işiyle nokta olmus artık. Varmı arac ile ilgili baska proje ?
    Çok teşekkürler iltifatlarınız için. Triger kayışı, su pompası, alternatör kayışı, ısıtma suyu, fren balata-diskleri, fren hidroliği ve periyodik bakım zamanı geldi. Parçaları toparlamaya başladık. Sonrasında aracın tavan döşemesi ve emniyet kemerleriyle alakalı bir aksiyon alacağız. Bu aşamada da yüksek ihtimalle alkantara direksiyona veda edip, tam deri direksiyon döşemesi yaptıracağız. Bizde işlemler bitmez diyebilirim

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah maşallah çok iyi olmuş. hatta mükemmel olmuş. renk değişse miydi diye Cenk ile görüşmüştük ama bu rengi de çok beğendim ben

çok merak ettiğim bir araba yalnız. x-trail gördük, x2 gördük C2 yi göremedik göremedik. dobicikler olarak sığamayız diye göremedik nisan aylarında.

aslında ufak tefek renklendirmeler gelebilir. llumarın aynalı cam filmi olabilir. yada ayna üstündeki gri jantlarla aynı renk olabilir. belki ön ızgara da aynı renk kaiser silver olabilir. aynaların oradaki plastiklerle birlikte ızgara da parlak siyah olursa bence daha derin gösterir ön tarafı.
    Yaptıklarımızı ve yapacaklarımız için inceleyebilirsiniz

youtube.com/kaankara

www.instagram.com/tosi_mitology/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı m.kaan46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah maşallah çok iyi olmuş. hatta mükemmel olmuş. renk değişse miydi diye Cenk ile görüşmüştük ama bu rengi de çok beğendim ben

çok merak ettiğim bir araba yalnız. x-trail gördük, x2 gördük C2 yi göremedik göremedik. dobicikler olarak sığamayız diye göremedik nisan aylarında.

aslında ufak tefek renklendirmeler gelebilir. llumarın aynalı cam filmi olabilir. yada ayna üstündeki gri jantlarla aynı renk olabilir. belki ön ızgara da aynı renk kaiser silver olabilir. aynaların oradaki plastiklerle birlikte ızgara da parlak siyah olursa bence daha derin gösterir ön tarafı.

Hahahahaha. Muhabbeti hatırlıyorum, şahane de bir fotoğraf vardı bununla alakalı

Ayna kapakları belki, fakat ön ızgara mat kalacak. Daha önce parlak siyahı denedik. Çok iyi hissettirmedi bize. Aynaların oradaki plastikleri iyi bir çalışmayla mat siyah boyayacağız gibi duruyor. Şimdilik bu planlar askıda tabii. Aracın bakımı geldi.... Parçalar epey zamlanmış. Kısmet )

Teşekkür ederim güzel yorumların için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunlar da güncel fotoğrafları olsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)