User Tag List

Sayfa 10/17 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
315 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Citroen C2 Macerası :)

cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız c2 seven biri olarak bayıldım.Yalnız bir detaya takıldım . arkadaki minik tablo "ne olur beni burdan kurtarın" diyor , aga o tablo nedir orda allasen

Bizden önceki arkadaşların yabikliği diyelim ) Garaja düzenlemeler geliyor yavaş yavaş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm gönderileri okudum. Elinize sağlık. Kendi arabalarımızdan mıdır bilinmez bu araba basık değil diyorum

Ayrıca elektrik aksamını fazla ışıklandırma ile kurcalamasanız daha rahat edersiniz Tekrardan Allah kaza bela vermesin
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüm gönderileri okudum. Elinize sağlık. Kendi arabalarımızdan mıdır bilinmez bu araba basık değil diyorum

Ayrıca elektrik aksamını fazla ışıklandırma ile kurcalamasanız daha rahat edersiniz Tekrardan Allah kaza bela vermesin
    Merhaba.

Basıklık kısmı çok göreceli bir kavram. Bizim araç zaten doğuştan konforsuz olduğu için daha fazla indirme yapmak istemiyoruz. Ayrıca aracı sürekli kapalı garaja park ediyoruz. Okulumuzdaki bariyerler ise Ankara'da epey ünlü. O yüzden göze hitab eden ancak kullanımda problem yaratmayan maksimum alçaklıktayız şu anda.

Bir diğer husus ise ışıklandırmalar. Yaptığımız değişikliklerin hepsinde LED kullandık ki, ne kadar az akım çektiğini herkes bilir. Özellikle göstergedeki ledler, orjinal ledlerle aynı tip. Sadece renkleri farklı. Geri kalan ayak aydınlatması, kapı içi aydınlatma ve ayna altı aydınlatması, düşük akım çeken LED'lerle yapıldı.

Yine de yakında zaten elektrik anlamında bir tadilat yapacağız. Bütün kablolamalar ve bağlantılar düzenlenecek, yalıtılacak ve aralarına parlaklıklarını kontrol edebileceğimiz modüller eklenecek. Sigortalandırılacaklar. Çok yüksek akım çeken çakmak, geri görüş kamerası gibi eklentilere ise doğrudan röle + akü şeklinde bağlantı yapacağız.

İlginize teşekkür ederiz

cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devam edelim. Var olan hasarlar toparlandı. Flap temin edilip tekrar boyandı ve araca takıldı. Ek olarak çizik olan arka bagaj kapağı da boyandı. Kapı kilidi tamir edildi,merkezi kilit çalışıyor ancak anahtarla açılmıyordu. Akü biterse diye düşünerek fark eder etmez yaptırdık. Bu sırada boya işleri de yapıldığı için,taa ne zamandır aldığım kapı kollarını da boyatıp taktırdık.

Boyanan kısım. Macun çökme yaptığı için tekrar işlem görecek.

Bu da finallerimin son gününden bir kare,araç bizi bekliyor temalı. Devam edeceğiz

Planlarda ayak aydınlatmalarına düzenleme çekmek var. Beyaz yapmıştık ancak hoşumuza gitmedi. RGB düşünüyoruz,olmazsa sarı yapacağız.

Bu şekilde parça parça da olsa boya işleri yapılacak. Önceliğim şahsen sol kapı,zaten boyalı ancak bir çizik var sağlam.

Şu an 200 bindeyiz. 205 binde periyodik bakım geliyor. Debriyaj setimiz değişecek,EGR iptali yapılacak duruma göre Katalizör de iptal edilecek. Manifold temizliği de yapmak istiyoruz. Sabahtan akşama kadar biteceğini umuyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncelleme gelsin bakalım.

Araca bakım yapıldı. Baskı balata seti değişti, volan tornaya gönderildi.Aks keçeleri değiştirildi ve 10.000KM bakımı yapıldı.

Sonra da garajımıza koyduk bebeği...

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah aracınıza,konuyu bayadır takip ediyordum hiç aklımda yokken ne alsak ne etsek derken sayenizde bende c2 sahibi oldum bugünden itibaren
    dasestar

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde alasım var bir temiz c2 Maşallah..

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah araç elinizde yeniden hayat bulmuş, bunların dizel otomatik seçeneği neden ülkemizde yok? Verilerine baktım Yakıt tüketimi 100km ye 3,6-5,3 diyo. Bir kullanıcı olarak size sorayım dedim harbiden de öyle mı? Bu araçları ne sürdüm nede yakından inceleme fırsatım oldu. Zaten bizim buralarda da pek görmedim bu araci.Sürüş olarak nasıl? İç mekan(ön-arka koltuk diz ve baş mesafeleri) ve bagaj olarak 3 kişilik bir aileye gelirmi? Dışarıdan bakınca şirin kutu gibi araç.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

GuneyOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayak Aydınlatma için tavan lambasından aldım elektriği fakat ledler sürekli yanmaya alınca sorun yok ama kapılar açılıncaki çalışmaya alınca pır pır ediyor bunu neyle engellediniz ?

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı Atılımda görme ihtimalim yüzde kaç?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dasemert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah aracınıza,konuyu bayadır takip ediyordum hiç aklımda yokken ne alsak ne etsek derken sayenizde bende c2 sahibi oldum bugünden itibaren
    Hayırlı uğurlu olsun inşallah Pek sevindim

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde alasım var bir temiz c2 Maşallah..
    Hayırlısı olsun şimdiden hocam,umarım aradığınız temizlikte içinize sinen bir kerata bulursunuz

Alıntı irfanakbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah araç elinizde yeniden hayat bulmuş, bunların dizel otomatik seçeneği neden ülkemizde yok? Verilerine baktım Yakıt tüketimi 100km ye 3,6-5,3 diyo. Bir kullanıcı olarak size sorayım dedim harbiden de öyle mı? Bu araçları ne sürdüm nede yakından inceleme fırsatım oldu. Zaten bizim buralarda da pek görmedim bu araci.Sürüş olarak nasıl? İç mekan(ön-arka koltuk diz ve baş mesafeleri) ve bagaj olarak 3 kişilik bir aileye gelirmi? Dışarıdan bakınca şirin kutu gibi araç.
    Son 600 kilometredir yakıt tüketimim 4.6 litre. Kışın artıp 4.9 civarlarına geliyor. Trafiğin çok olduğu yerlere sık gidersem eğer 5.2 maksimum oluyor. Debimetreden evvel fazla yakıyordu,5.6 civarı. O bakımı yaptıktan sonra yakıtta ciddi bir düşüş oldu.

Alıntı GuneyOnur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayak Aydınlatma için tavan lambasından aldım elektriği fakat ledler sürekli yanmaya alınca sorun yok ama kapılar açılıncaki çalışmaya alınca pır pır ediyor bunu neyle engellediniz ?
    3 adet kablodan yanlış olanı bağlamış olabilirsiniz. Araç kaç modeldi?

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı Atılımda görme ihtimalim yüzde kaç?
    100 Atılım Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık ikinci sınıf öğrencileriyiz ikimiz de. Şansımıza aynı okul ve aynı bölüme yerleştik

GuneyOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 adet kablodan yanlış olanı bağlamış olabilirsiniz. Araç kaç modeldi?
    2008 Model

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GuneyOnur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2008 Model
    Hocam şimdi tavan lambasında iki tane artı, bir adet te şase kablosu mevcut. Artılardan birisi sabit elektrik,diğeri de kapı tetiğidir. Sizin şaseyi aldığınız kablo doğrudur eğer ledler çalışıyorsa ama artı kutbunu bağladığınız kabloyu kontrol etmeniz gerekiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neredeyse iki ay olmuş Güncelleyelim.

Elektriksel tüm tesisatı tekrar düzenledik. Cem aracın koltuklarını sökerek yaptığı bağlantıların kontrolcülerini koltuğun altına aldı. Ayak aydınlatmalarımızın ve ayna altı ledlerin parlaklık ayarını oradaki kutudan yapabiliyoruz. Subwoofer'ın da kablosunu oraya aldık.

Sırada ;

Boyadığımız VTR Jantlarını satmıştık. Yerine çok temiz başka jantlar geçti aynı ebatta,şimdilik süpriz olsun. Aldığımız sıfır lastiklere geçirip 1 Nisan itibarıyla takacağız. DBY Detailing Berkay abimize teşekkürler
    Aracın iç kısmıyla biraz daha ilgileneceğim ve detaylı temizlikten evvel değiştireceğim parçaları sipariş ettim. VTS'lerdeki vites topuzundan aldım. Peugeot RC topuzu diye geçiyor her yerde.
    Direksiyon kaplamasını yenilemek icap ediyor. Berkay abiyle yapacağım bir istişareyle ya boyayacağız,ya da değiştireceğim. Vites körüğü de hoşuma gitmemeye başladı. Sonrası iç temizlik zaten.
    Aracın teybinden ön konsola,iptal olan ikinci çakmaklığın yerine usb ve aux soketi buldum,orjinal. Oraya usb ve auxu uzatacağım. Kullanmayacak olsam da (Bluetooth) dolu olması güzel.

Son olarak,Cem dün iki tane c2'yi daha aynı bizim yöntemle mercekledi. Araçlardan gri olanı mekanik ustamız Cemal abinin,siyah olan ise C2 grubumuzdan Bahri abimizin. En sağdaki de bizim kerata

Bu da Cem'in yaptığı Devil Eye. Merceğin içine dizilmiş ledlerden oluşuyor. Parklar ile beraber yanıyor.

Amerikan park modülümüz değişeceği için bizden çıkanı oraya aktardık. Kendime alengirli bir tane aldım. Düğmesiz,sinyal ile ayarlanan tiplerden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devam edelim. Araca VTS vitez topuzlarından aldım. Peugeot'larda da RC ve Gti'larda bu topuzdan mevcut. Aliexpress'ten 16 dolara aldım ve tam olarak 1 haftada elime geçti.

Nisan ayının başı geldiğine göre,yeni jant ve lastiklerimizi takmanın vakti gelmiştir, Peugeot 308 Premium Pack jantları edindik. Desteği ve yardımları için DBY Detailing'e çok teşekkür ederim.

Elimizdeki VTR jantları başka bir C2'ci kardeşimize sattık,kazasız belasız kullanır inşallah

Dayı Rot Balans'a geldik,kışlık saç jantlarımız çıkıp paketlendi.

Ardından balans yapılan jantlar araca takıldı. Rot ayarı için çıktık lifte.

Mutlu mesut ayrıldık,dönüş yolunda arka taraftan sürtme sesi olduğunu fark edince hemen arabanın arkasını krikoyla kaldırıp,garajda davlumbazın sürten kısımlarını çok ince traşlamak durumunda kaldık. En kısa zamanda ön 1.5 arka 2 cm spacer takacağız.

Lastiklerimiz de Kumho Ecsta HS51 , 195 50 16 boyutlarında. Görüntü olarak çamurluk arasındaki boşluğu çok güzel doldurdu,yorumlamak için henüz erken. Biraz tecrübe edindikten sonra yorumlarımı iletirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ooo baya olmuş Bir iki ufak güncelleme mevcut Kerata'da.

Jantları taktığımız ilk gün ufak bir sürtme sorunu yaşamıştık. Her ne kadar arka kısmın sürtmesini düzeltmiş olsak ta,ön tarafta tam turda fena sürtüyordu. Spacer üretimi yapan kişilerle görüştük,minimum 15 milimetre bulabildik. Bu durumda da lastik çamurluğun ağzına sürtecekti. Hurda iki adet fren diskinin orta göbek kısmını kestik,balanslı tornada çapaklarını alarak dümdüz ettirdik. Böylece jantlar 0.7 cm daha dışarı çıkarak hem çamurluğa sürtmedi,hem de tam turda sürtme sorunu geçti.

Aşağıdaki fotoğraf jant ilk takıldığı zaman. Görüldüğü gibi baya içerde kalıyor.

Bu da aparat takıldıktan sonraki hali.

Sonrasında bijon uzatmak gerekti tabii,onu da baya bir süre sonra,orjinalinden 1cm daha uzun bijon alarak tamamladık. Kestirmeyi düşünüyorduk ama poryanın arkasından herhangi bir şey çıkmadı,sıkıntı yaratmadı.

Yarın da arka kısım için 15mm spacer ve ona göre hazırlanmış bijonları alarak ön ve arka lastiklerdeki görüntüyü toparlayacağım. Göbek bulduğumda da jant lastikle işimi bitirip artık iç temizlik,polisaj ve boya koruma gibi işlere hazırlık yapacağım. En son yıkamamdan bir kare,şimdi leş gibi tabii.

Bir yandan da garajı toparlamaya çalışıyorum. En son aldığım alet edevat vs. dizelim diye hurdadan bir dolap çözmüştük. Onu içeri taşıyıp,eşyaları koydum. Şimdilik şu şekilde. Bir katlanır masa da koyduktan sonra,ucuzundan bir duvar boyası edinip duvarları boyayacağım.

Konu cdogu tarafından (31-05-2017 Saat 13:56 ) değiştirilmiştir.

tuzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel ilerliyorsunuz. nacizane görüşürüm arkaya da spacer taktıktan sonra spoilerden kurtulmanız. orjinal spoiler hak ediyor bu araba bence. bi de jantlar gunmetal olsa nasıl olur ?? tekrardan maşallah , kazasız belasız kullanın.
    ///MPower

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuzemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah çok güzel ilerliyorsunuz. nacizane görüşürüm arkaya da spacer taktıktan sonra spoilerden kurtulmanız. orjinal spoiler hak ediyor bu araba bence. bi de jantlar gunmetal olsa nasıl olur ?? tekrardan maşallah , kazasız belasız kullanın.
    Selamlar,askerliğin geçmiş olsun diyeyim önce

Şöyle ki,orjinal spoiler'ı bulmakta hem maliyet hem de stok sorunu yaşayabiliriz. Şayet oldukça pahalıya geliyor

Arkaya spacer'ı yarın hallediyorum inşallah. Jantları da boyamaya karar verdik,gunmetalden ziyade biraz daha açık bir renk tercih edebiliriz. Eyvallah teşekkürler.

tuzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,askerliğin geçmiş olsun diyeyim önce

Şöyle ki,orjinal spoiler'ı bulmakta hem maliyet hem de stok sorunu yaşayabiliriz. Şayet oldukça pahalıya geliyor

Arkaya spacer'ı yarın hallediyorum inşallah. Jantları da boyamaya karar verdik,gunmetalden ziyade biraz daha açık bir renk tercih edebiliriz. Eyvallah teşekkürler.
    arka spoiler i 2013-2014 te citroen serhandan 250tl gibi bi rakama almıştık ama indirim vardı sanıyorum o zaman. şuan ne kadardır tabi bilemiyorum. bence araştırmalısın .) bu arada teşekkürler geçti gitti çok şükür
    ///MPower

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)