User Tag List

Sayfa 12/17 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
315 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Citroen C2 Macerası :)

cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah yavrum güzel güzel hallettiniz ora gelir bi cayınızı içeriz
    Her zaman beklerim,beni çayla geçiştiremezsin bebeyim nihahahahaha

cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garaj için malzeme tedariğimiz devam ediyor...
    Haftaya T + İTSM + TDY + KG operasyonu başlıyor!

Ne diyo la bu? diyenleriniz için : Temizlik, İç Trim Sesiyle Mücadele, Tavan döşemesi yenileme ve kozmetik güncellemeler yapacağız..

Bu bağlamda, Cenk garaj için arabalı kriko aldı. Kaliperleri boyarken ve kışlıklara geçerken çok işimize yarayacak.

Mal minik, 2 tona kadar kapasitesi var. Ayrıca temizlikten sonra emniyet kemeri ve kapı fitilleri için silikon sprey de aldık. Krikonun çantası sayesinde yer bile kaplamıyor desem yeridir.

Garajda ise iş kalmadı sayılır. Tavandaki aydınlatmaların kabloları için kanal alıp takacağız.İlerleyen zamanlarda cenk polisajda rahat etsin diye sağ ve sol duvarlara led takviye edebilirim. Ya da tripodlu mobil projektör yapabilirim. Şimdilik keyfini çıkarıyoruz.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün Facebook sayesinde farkettim sizin Can'ın kardeşi olduğunuzu. Can ile hem anaokulu hem de lise arkadaşıyız

Araç ayrı, garaj ayrı güzel ilerliyor. Ellerinize sağlık.

cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün Facebook sayesinde farkettim sizin Can'ın kardeşi olduğunuzu. Can ile hem anaokulu hem de lise arkadaşıyız

Araç ayrı, garaj ayrı güzel ilerliyor. Ellerinize sağlık.
    Dün ben fark ettim yorumu, abime sormaya fırsatım olmadı. Çok teşekkür ederiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu hafta içi şenlikli Bugün Detailing Dükkanı'ndan bir kısım malzeme aldım.

Tavan döşemesini değiştirdikten sonra detaylı iç temizlik de yapacağız. Sonunda arabayı aldığımda Aybek kardeşimin hediye ettiği I1'i de kullanacağım. Üzerine de aldığım servis kılıfını geçireceğim hem sanayi hem de kışın korunması için.

İçle iş bittikten sonra maskeleme ve benim emektar Max Extra ile polisaja girişeceğiz DBY'deki Dewalt ve Rupes'ten sonra at ve eşek durumu olacak ama olsun

İşlemleri de Soft99 Fusso Coat Light ile bitireceğim inşallah. Vesileyle şimdiden uygulama tavsiyeleri ve kazanmama izin verdiği tecrübeler için DBY Detailing Berkay abime,malzemeler için kolaylık sağlayan Detailing Dükkanı ekibine ve konularımızı takip eden herkese teşekkürler,Takibe devam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün Kerata'nın tavan döşemesini yeniledik. 2 kilo bali harcadık. Malesef katlayarak sakladığımız için ince kat izleri oluştu. Ancak yine de çok iyi oldu,eskisinin tüyleri kelleşmişti artık.

Annemi aşağı çağırdık,ütüsüyle geldi ama nafile,düzelme olmadı

Sökmek cidden zorladı,tüm iç aksamı da dışarı aldık haliyle. Ön koltuklar hariç.

Yeni kumaşı yapıştırıyoruz.

Tavanı yerleştirdik. Sabitlemek için tüm aksamları geri taktık.

Bu da genel görüntüsü

Sökmüşken,parçaları da 3D Orange Degreaser ve detay fırçamla temizledim. Vakti gelmiş cidden.

Yarın detaylı iç temizliğe koltuklar ve taban halısından devam edeceğiz. Ardından da polisaj ve boya koruma işlerini yapmayı planlıyoruz.

tuzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel gidiyorsunuz. ellerinize sağlık
    ///MPower

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuzemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah çok güzel gidiyorsunuz. ellerinize sağlık
    Çok sağol dostum

Bugün iç temizliğini bitirdim

Dün tavanı taktıktan sonra plastikleri temizlemiştim. Bugün direkt koltuklarla başladım.
    Renkten ötürü flaşla gösterebildim kirleri. Güneş ışığında da gayet belli oluyorlardı

Bagajın taban halısını çıkartıp dışarıda yıkadım.

Koltuklara kafama göre sulandırdığım Valet Pro Carpet Cleaner'ı basınçlı sprey ile fısfısladıktan sonra sert bir fırça ile bastırmadan fırçaladım.

Ardından Philips halı yıkama makinemle durulayarak çektim.

Şoför koltuğuna geçtiğimde fark bariz ortadaydı.

Sadece ön koltuklar ve ön kısmın taban halısından kirli su bu şekildeydi.

Tüm taban halısını Valet Pro Carpet Cleaner ile temizledim aynı şekilde.

Arka koltukları dışarıda yaptıktan sonra yerleştirdim. Hava da kararınca garajın aydınlatmasına kaldım

Ardından plastikleri tekrar 3D orange degreaser ile tekrar temizledim. Koltukların raylarına Berner Sıvı Gres yağ sıktım. Arka koltuk mekanizmasının plastiklerine ve aracın tüm fitillerine Würth Silikon Sprey uyguladım.

Aracı bu gece camları açık şekilde garajda bırakacağım. Yarın gün ışığında fotoğrafları gelecek

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık, müzelik oldu C2 sayenizde.

ugursmh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hocam temizlendikten sonra sıfır gibi olmuş ellerize sağlık
    DİRİLİŞ OTOMOTİV

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ERK_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık, müzelik oldu C2 sayenizde.
    Estafrullah hocam,teveccühünüz

Alıntı ugursmh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah hocam temizlendikten sonra sıfır gibi olmuş ellerize sağlık
    Eyvallah sağolasın,ben de çok memnun kaldım temizlikten sonra. Yarın da polisaj ve boya korumasını yapacağım inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün C2'nin (aslında seneler önce yapmam gereken) polisaj ve boya koruma uygulamalarını yaptım sonunda!

Aracı zaten yıkamıştım. Kapı çıtaları vs. Yeniden boyanmak üzere sökülmüştü. Direkt kil temizliğine geçtim

Ardından maskeledim. Aracın aslında durumu kötü değildi. Zaten bir kaç paneli sonradan boyattık,yapacağımız polisaj bunlardaki zımpara çiziklerini de giderecekti. Ama en kötü paneli tavanıydı. Sanırım dal,yaprak gibi cisimler uzun ve derin çizikler oluşturmuş.

Menzerna HCC400,Befar Yün ped ile önce yüksek devir hafif baskı,derin çiziklerin olduğu yere de düşük devir,nispeten daha ağır bir baskı uyguladım. Çok büyük oranda düzeldi.

Yan paneller ise genel olarak bu şekildeydi.

HCC400 ile tek geçiş,hafif hologram kaldı tabii.

Ardından Befar mavi polishing pedi ile menzerna mcp2500 geçtim.

Polisaj işlemi bittikten sonra aracı dışarı alıp yıkadım. Yıkarken Foam Lance Plenty'nin Fırçasız Oto Yıkama Şampuanı'nı kullandım. Ph değeri 7'ye yakın,temizleme özelliği de güzel. Tavsiye ederim.

Çift kovada da Pril kullandım,maksadım polisaj yağlarından arındırmaktı.

Kuruladıktan sonra güneş ışığı altında yaptığım polisajı kontrol ettim

Özellikle tavandaki çizikler hep gözüme batardı. Büyük oranda düzelmiş,pek sevindim dolu göçüklerine artık sonra müdahale ettireceğiz

Sonra aracı içeri aldım. Kenarlarda kalan polisaj tozlarını vs temizledikten sonra Soft99 Fusso Coat Wax uygulamaya başladım.

İşlemler bittikten sonra aracın içindeki plastiklere tekrar AutoFinesse Spritz ile giriştim. Koltuklara servis kılıfı taktım ve halı paspaslarımızı serdim.

Son olarak aracı batmak üzere olan güneş ışığı altına tekrar aldım. Böyle güzel parlaması beni çok mutlu etti,özellikle aracını seven biri olduğum için,senelerce bunu yapamamış olmak üzüyordu açıkçası. Bundan sonra korumaya gayret edeceğim

Aracın içi de bu şekilde tertemiz oldu Trim sesi yok,tertemiz tavan döşemesi,mis gibi koltuklar. İçeride temizlik kokusu

Ardından arabayı tekrar içeri alıp,camlarını temizledim. Lastiklere Meguiar's Endurance sürdüm ve bendeyken ilk pasparlak uykusuna bıraktım

Uygulamamda bana tavsiyeleriyle ve kazandırdığı tecrübelerle yardımcı olan DBY Detailing ekibine,ürün tedariği için Detailing Dükkanı'na,sürekli fotoğraflar gönderip fikir aldığım DT Yönetim Ekibi'ne ve makina gürültüsüne rağmen gıklarını çıkarmayan komşularıma çok teşekkür ederim

Burak E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trim sesleri kesildi (sen bittin 2. c2 sana hayırlı olsun kesin gelicek) benim araba komple 1 ay kalır sende herhalde
    Alıntı s2k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bas bas platin meme yapmış olabilir, bizim mahmut abinin başına gelmişti bi yarım saat 1-2-3 kesicide gittik düzeldi.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    trim sesleri kesildi (sen bittin 2. c2 sana hayırlı olsun kesin gelicek) benim araba komple 1 ay kalır sende herhalde
    Bırakın gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buluşalım da bir de canlı göreyim ponçiği maşallah güzel parlamış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı koray ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buluşalım da bir de canlı göreyim ponçiği maşallah güzel parlamış
    Buluşalım kardeşim,haftaya bir gün belirleriz Sağolasın,fikir ve destek için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selam.

Boya koruma aşamasında kapı çıtalarını ve ayna kapaklarını tekrar boyamak üzere söküp zımparalamıştık. Şans eseri aldığımız sprey tüpler bozuk çıktı. Satın aldığımız boyacı da iade almayı reddedince,vaktim yetmediği için boyacıya verdim.

Her zamanki boyacıma malesef ulaşamadığım için bu parçaları biraz pahalıya boyattım. Ama sonucunda temiz iş oldu. Montajını da Cem yaptı.

Ertesi gün araba tozlandığı için yıkamak istedim. Saat te geç olduğundan benzinliğe kova ve şampuan götürüp yıkadım. Korumamız halen yerli yerinde.

Garajın ışık sorunundan dolayı atladığım çizikler kalmış. Her birini sokak lambası altında not aldım. Sömestre tatilinde veya önümüzdeki yaz çözüm bulacağım hepsine. Şimdilik çok güzel parladığını düşünüyorum ve memnunum Yakın zamanda 210bin bakımımız olacak,fren bakımı da yapılmalı. Uzun süredir ertelediğim EGR iptal işlemini de yapabiliriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün Kerata'ya 210 bin bakımı yapıldı. Motor yağı Total Ineo 5w40 ile değişti. Mazot filtresini son bakımda değiştirmişiz,gerek duyulmadı. Kalan tüm filtreler orjinali ile değişti. Ek olarak fren balataları her ne kadar geçmişteki tecrübemde memnun kalmasam da sessiz olması sebebiyle Kale ile değiştirdik.

Cemal abi ve ekibi sağolsun çok temiz iş yaptılar her zamanki gibi. Haftaya bir gün de EGR iptali için kendisini rahatsız edeceğim.

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok emek veriyorsunuz. Elinize sağlık. Plastik aksam temizliği için (Tırtıklı göğüsün arasına giren tozlar) önerdiğiniz bir ürün var mı acaba ? Yukarıda plastik aksam için Auto Finesse Spritz Interior ürünü kullandığınız yazmışsınız sanırım önerir misiniz ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)