User Tag List

Sayfa 13/17 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
315 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Citroen C2 Macerası :)

cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok emek veriyorsunuz. Elinize sağlık. Plastik aksam temizliği için (Tırtıklı göğüsün arasına giren tozlar) önerdiğiniz bir ürün var mı acaba ? Yukarıda plastik aksam için Auto Finesse Spritz Interior ürünü kullandığınız yazmışsınız sanırım önerir misiniz ?
    Baya geç gördüm mesajını kusura bakma dostum.

Eğer kirlilik durumu fazla ise All Purpose Cleaner/Genel Temizleyiciler tavsiye ederim. Valet Pro'nunki son derece güzeldir. Ben Spritz'i hafif toz almalarda ve bıraktığı matlık sebebiyle koruma ürünü olarak her yıkamada kullanıyorum. Öneririm ama dediğim gibi tırtıklı plastiklerin eğer çok kirliyse öncesinden APC'ler ile temizlemen daha iyi olur. Tabii bir de detay fırçası mutlaka edinmelisin.

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fabrikada tadında olmuş elinize sağlık.
    Şu kapı çıtasını bulamıyorum hurdalıkta bile hep almışlar çözümü var mıdır
    dasestar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dasemert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fabrikada tadında olmuş elinize sağlık.
    Şu kapı çıtasını bulamıyorum hurdalıkta bile hep almışlar çözümü var mıdır
    Eyvallah. Motor kompartımanı olarak son derece ucuz ve bulunabilir parçalarımız olsa da böyle incik cincik parçalar işte böyle uğraştırıyor Malesef çıkmacılarda da bulamazsanız parça kataloğundan sıfırını oldukça pahalı bir fiyattan Fransa'dan sipariş etmeniz gerekecek. Serhan Oto ile görüşebilirsiniz,Okhan bey size yardımcı olacaktır bu konuda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oo baya uzun zaman geçmiş. C2 bunca zaman içinde çok değişikliğe uğramadı aslında, bir kısım arıza silsilesi yaşadık.

Arabanızı dışarıda yıkatmayın. Yıkatıyorsanız da kapı içlerine su tutturmayın. Bu sebeple aracımın sol cam krikosu bozuldu ve yine BSi modülünden ilgili tamir yapıldı. Öğrenci adama koyacak bir maliyet ortaya çıktı ama 1 hafta araçsız kalmak daha da kötüydü açıkçası. Neyse ki ustamız kendi C2’sini ikame araç olarak bize emanet etti. Bu bahsettiğim durum Ekim ayının ortalarında vuku buldu.

Tesisatı komple gözden geçirdik. Kriko motoru arızalı,motorun sürücüsü de arızalı, ancak sağlam sürücü ve motoru takınca da sıkıntı devam edince, BSi içinde ayrı ayrı olan cam modüllerinin tamiri yapıldı.

Geçen bir haftanın sonunda aracımızı sorunsuz teslim aldık. Ustalardan döşemeleri geri takmamalarını istemiştik zira hiçbir klipsi yenilemedikleri ve dan dun vurdukları için trim sesiyle uğraşmak istemedik. Doğu Garaj’a inip Cem ile beraber hem eksilen yalıtımı tamamlayıp, hem de olması gerektiği şekliyle kapıları oturttuk.

Ertesi günlerde kışlık sac jantlarımızı takmadan evvel mat gri olan rengini parlak griye çevirdik.

Kışlıkları takarken çok sorun yaşadım. Yazlıkların ET değeri sebebiyle taktığım spacerlar ve orijinal olmayan bijonlar yenmiş ve arka kampanaların ikisinde de yalama olmuştu. Bir şekilde lastikleri sabitletip o gün eve gelmek zorunda kaldım. Rot ve balans işlemlerini Dayı Rot Balans’ta yaptırdım.

Sonra okuldan önce sanayiye giderek, hurdacıdan temiz durumda sol arka kampanayı aldım ve taktırdım. Sağda ise iki tane delik olduğu için tornacıda bir tık daha kalın bijonla diş açtırarak lastiği taktım. En kısa zamanda sağ arka kampanayı da alacağım.

Tabii bu durum canımı çok sıktı ve bir karar almıştım. Bu jantları değiştirmeliyim. Neden?

Çünkü orijinal Citroen jantları 26 ila 28 Et arasında ve genelde 6, 6.5J değerine sahip. Fakat Peugeot jantları genelde 7J, ve bu elimizdeki jantların ET değeri 32. Yani hem daha kalın, hem de daha içerde duruyor. Bu yüzden ben spacer kullanarak problemi çözmüştüm. Fakat bu problemlerden sonra ivedilikle jantlardan soğudum ve dün takas yoluyla aşağıdaki jantları aldım.

6.5J, 26ET 4x108 citroen c4 jantları ile yaza devam. Her yaz jant değiştirmekten sıkıldım, eminim ki bu son olacak ��

Bu süreçte tabii ki kara kışa girmeden farlarımızı açıp içlerini temizledik. 4300k ampüle geçtik. Bu kısımda ikinci evim DBY’den Berkay abim çok yardımcı oldu sağolsun, eksik olmasın ��

Sonra ne zamandır yapalım dediğimiz kaliper boyama işini yaptık. Cem’le aracı krikoya alıp kaliperleri önce temizledikten, 400 grit ile zımparaladıktan ve astarladıktan sonra Estoril Mavi’ye boyadık. İki kat ta vernik atıp hava tabancasıyla kuruttuk. Tabii saç janttan belli olmayacak ama yukarıda gördüğünüz jantlar ile harika duracağını düşünerek heyecanlanıyorum ��

Hazır sökmüşken bijonları da boyadık. Arkaları daha sonra kampanayı değiştirirken halledeceğiz ��

Orta saat ekranımda bir dijit eksilmişti. Yıl kısmında 2017 değil 20 7 şeklinde görünüyordu. Ali İlhan abimiz sağolsun eski 206+ aracındaki eski ekranı bize verdi. Ben de hemen rengini maviye çevirerek taktım. Ekran’ın Türkçe olması şansımızaydı. Şu an bu Türkçe ekrana sahip tek C2 bizde �� Kapı açık ve buz uyarıları Türkçe olarak gösteriliyor.

Dodi’ye selam ��

Haa, tabii devletimiz polisi sağolsun üniversitemin çıkışlarına kadar çevirme kurmaya başladığı ve o dönemde kesif cezalar yazıldığı için DBY Salih ustamın yaptığı cam filmlerini ağlayarak sökmek zorunda kaldım. Isı tabancası ile sakız gibi geldi problemsiz.

Akvaryum mübarek. Aracın içi zaten küçük, arkadan gelen en ufak bir ışıkta ne kadar rahatsız olduğumu fark ettim malesef..

Kış sert geldi ve yollar tuzla doldu. Leş gibi çok uzun süre gezdikten sonra artık bir gece yağmur çamur dinlemedim ve yıkadım. Garibim Pedermobil günlük minimum 100km kullanıldığı için leşlikten hiç taviz vermiyor ��

İçerisinde de fırçayla taban halısındaki taşları kaldırıp süpürdüm. Orange degreaser ile plastikleri temizledim. Spritz ile tekrar geçtim ve Würth Klima Temizleyici patlattım. Kışlık kauçuk paspaslarımızı serdim.

Airbag için biraz bekleyecek ama çok uygun bir fiyata çıkma 2012 c3 direksiyon simidi aldım �� Kendi direksiyonumu orijinaliyle değiştirmek istedim ancak hem pahalıydı hem de artık plastik ömrünü doldurmuş olsa gerek sıktığımda garip şekilde oynuyor ve ses yapıyor olması rahatsız etti. Bu direksiyon daha sert bir yapıya sahip ve küçük. Ds3 direksiyon uygulanmış c2 örnekleri var ancak c3 nasıl olacak göreceğiz. Tek farkı altında metal olmaması. Maddi durumuma göre deri kaplatacağım. Çok yakışacağını öngörüyorum.

Yürüyen bakımı geldi. Burçlar, amortisör takozları, motor takozları ve salıncakların değişimi onarımı sağlanacak. Periyodik bakıma bekleyebilir aslında ama bilemiyorum. Egr iptalini de yaptıracağım, bir türlü vakit bulamıyorum okul sebebiyle. Şimdilik garajda bekliyor Kerata ��

Uzun yazı için kusura bakmayın, okuyanlara teşekkürler ��
    Konu cdogu tarafından (05-01-2018 Saat 21:20 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel seçim olmuş, c-elysee ile aynı galiba c3'ün direksyonu, aralarında fiyat farkı varmıydı ? kocaman maşallah bu arada

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah baya emek sarfedilmiş.Bende aldım geçen hafta bi c2 hdi.Clk dan direk c2 ye geçtiğim için ve öncesindede 2009 larda vtr ını kullandığım için heves heyecan yok.Sadece oraya buraya gitsin gelsin modunda kullanıyorum.Gidişi 68 hpden dolayı kanser eder diye düşünüyodum ama dizelin torku sayesinde hiçte öyle hissettirmiyo.Gitmiyo ama en azından hissiyat olarak iyi.Kullanım kolaylığıyla direksiyonunun hafifiliğiyle tüketimiyle o paralara alınacak en sorunsuz en sportif , yürütme maliyeti en makul araba bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brkaydn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel seçim olmuş, c-elysee ile aynı galiba c3'ün direksyonu, aralarında fiyat farkı varmıydı ? kocaman maşallah bu arada
    Teşekkürler C-Elysee ile farklı direksiyonlar, alt kısmında ve airbag'de belirli farklılıklar mevcut. Bu direksiyonu çıkma olarak 75 TL gibi son derece uygun bir fiyata aldığım için tercih ettim. Öteki türlü kendi direksiyonumu onarmak, tekrar deri kaplatmak vs. derken zaten aynı paralara çıkacaktım. Şimdi sıfır airbag (kampanyada şu an) ve güzel bir deri kaplama ile hem güncel, daha sportif bir direksiyona sahip olacağım, hem de direksiyonla ilgili problemimi ortadan kaldıracağım.

Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah baya emek sarfedilmiş.Bende aldım geçen hafta bi c2 hdi.Clk dan direk c2 ye geçtiğim için ve öncesindede 2009 larda vtr ını kullandığım için heves heyecan yok.Sadece oraya buraya gitsin gelsin modunda kullanıyorum.Gidişi 68 hpden dolayı kanser eder diye düşünüyodum ama dizelin torku sayesinde hiçte öyle hissettirmiyo.Gitmiyo ama en azından hissiyat olarak iyi.Kullanım kolaylığıyla direksiyonunun hafifiliğiyle tüketimiyle o paralara alınacak en sorunsuz en sportif , yürütme maliyeti en makul araba bence.
    Nokta atışı bir yorum gerçekten. Teşekkür ederim düşünceleriniz için. Segmentler ve marka arası atlayışınızdan ötürü böyle gelmiş olabilir, ancak Hdi motor ile uzun ömürlü bir serüvene çıkmış olmanızı dilerim Elektronik sıkıntılarımın sorumluları gayet net ve herkesin başına gelebilecek problemler olduğu için, kronik arıza olarak söyleyemem. Ancak bazı incik cincik parçaları ciddi oranda pahalı, yine söylediğim gibi oluşması nadir arızalar. Yine de, ben çok memnunum Kerata'dan ve uzun süreler satmayı düşünmüyorum. Hatta zihni sinir procelerine konu etmek te istiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimki haftasonu kullanım tecrübemle , arada bir far açıkken patlak far uyarısı verip duruyo.Hatta bi ara frene her basışta uyarı veriyodu , bugün yapmadı.Bide çakmaktan elektrik gelmiyo onu acil yaptırmam lazım telefon şarjı için.Dertler bunlar olsun önemsiz şeyler.

Bide bi eleştiri , makyajla havalandırma yuvarlaklarının metalden plastiğe dönmesi , yol bilgisayarının kadran yerine ortaya alınması ve hararet göstergesi olmaması hiç güzel olmamış.Her radyo değişiminde yol bilgisayarı paneli gelmesi bekleniyor.Makyajsızda bu tür şeyler çok daha yerli yerindeydi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimki haftasonu kullanım tecrübemle , arada bir far açıkken patlak far uyarısı verip duruyo.Hatta bi ara frene her basışta uyarı veriyodu , bugün yapmadı.Bide çakmaktan elektrik gelmiyo onu acil yaptırmam lazım telefon şarjı için.Dertler bunlar olsun önemsiz şeyler.

Bide bi eleştiri , makyajla havalandırma yuvarlaklarının metalden plastiğe dönmesi , yol bilgisayarının kadran yerine ortaya alınması ve hararet göstergesi olmaması hiç güzel olmamış.Her radyo değişiminde yol bilgisayarı paneli gelmesi bekleniyor.Makyajsızda bu tür şeyler çok daha yerli yerindeydi.
    Malesef havalandırma yuvarlakları MK1'de de plastik. Metal değil. Yol bilgisayarı mevzusuna da katılıyorum, kesinlikle ortada olması daha büyük avantaj.

Çakmağın sigortası problemli olabilir. Dikkatli olmak lazım zira daha evvel çakmaklıktan ötürü BSi modülüne arıza verdirdik Aracınızda xenon, led vs. var mı? Canbus uyumlu değilse problemler bunlardan kaynaklı olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    farlar orjinal ve mat , genel manada modifiye adına dokunulmamış bi araç.Fakat sisleri şaltere bağlamışlar nedense.Apaçinin biri çözemeyip direkt bağlamış butonla.

cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    farlar orjinal ve mat , genel manada modifiye adına dokunulmamış bi araç.Fakat sisleri şaltere bağlamışlar nedense.Apaçinin biri çözemeyip direkt bağlamış butonla.
    Ben devralayım Cenk'ten. O tesisatı orjinal far tesisatı üzerinden aldılarsa sistem bir problem algılıyor olabilir bakmak gerek. O tesisatı butondan ayırıp orjinal soketine bağlatmak lazım. İstanbul'da Serhan Oto var Citroen yetkili servisi. Sahibi Okhan Abi bu araçlar hakkında bilgili ve son derece de yardımseverdir. Orjinal şemaya göre sis farlarını bağlayabilirler. Normalde biliyorsunuz, far kolunda arka sis farını açan kol ilk önce ön sis farlarını sonra da arka sis farlarını açacak şekilde programlanabiliyor Lexia üzerinden. Bizim aracımızda böyle çalışıyor.

Farlar hususunda söyleyeceğim; matlaştıysa zımpara+polisajla kurtulabilir. Ancak içeriden de sararma mevcutsa malesef değiştireceksiniz. Far boyutları büyük olduğu için yansımadan dolayı içi de zamanla sararıyor malesef. Değişimde orjinal farların çok pahalı olacağını göreceksiniz. Güvenle Depo marka far alabilirsiniz. Orjinalle arasındaki tek sıkıntı, far yükseklik ayar motorunun erkenden arızalanma eğilimi. Bunun için de şu anki farı yedekte tutup, zamanı geldiğinde orjinal far yükseklik motorunu DEPO marka fara geçirmek. Ben bu değişimi bixenon'a geçerken yaptım ve 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Depo'nun yükseklik ayar motoru 3 ayda can vermişti zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beğenilecek gelişmeee...

Yeni kasa C3 Direksiyon Simidi ve Airbag montajı tamamlandı efem.

Eski direksiyonu söktük ve satış için ilana koyduk. C3 Airbag'ini Ankara'da bir yedek parçacıdan kampanyalı fiyatlarla aldık. 375 TL'ye geldi. Gerçekten bedavaya geldi. Direksiyon simidini de 75 TL gibi komik bir rakama almıştık. Airbag sıfır. Direksiyon simidi çıkma. Deri kaplatacağız elbette.

Airbag'e ilk bakış :

Direksiyon simidini takarken soketlerde minik bir farklılık tespit ettik. C2 ve eski kasa c3 direksiyonlarında korna tertibatının tüm parçaları, temas eden herşey direksiyon simidi üzerindeydi. Airbag'de ise sadece airbag'in soketi takılıyordu. Ancak yeni kasa c3 direksiyonunda işler değişmiş. Airbag'in arkasında metal bir plaka var ve bu plaka direksiyon simidindeki noktalara temas ettiği zaman korna çalıyor. Bu sebeple direksiyon simidindeki metal plakaya bir kablo, airbagin arkasındaki plakaya 1 kablo bağlanmalıydı. Biz de böyle yaptık, bilgisayar kasalarında kullanılan tam iletken civata başlı vidayla kabloyu direksiyon simidine sabitledik. Diğer kablonun soketi zaten airbag'e uyuyor, metal plakaya takıldı. Airbag soketinde ise hiçbir değişiklik yok, zaten olmaması da lazım güvenlik açısından.

Sonra verdik mehteri. Eski direksiyondan gelen gıtır gıtır ses yok artık çünkü bu direksiyon daha rijit. Oturma kolaylığı sağlıyor çünkü altı kesik. Dizler çok rahat. 1,82 vücudum bunu çok sevdi.

Elde tutuş hiss muazzam. Çevirmeler falan fişman harika. Korna çalış ise diğer direksiyona ve airbage göre bammbaşka. Diğer korna sadece aşağıdan çalıyordu. Bunda ise sağ ve solda korna ikonu olan heryerden rahatça korna çalınabiliyor. Diğer direksiyondan çıkan sesler beni fitil ediyordu, bu direksiyon sapasağlam duruyor ve sıfır ses.

Tabi ki iç görüntüye kattığı paha da cabası...

Direksiyonu taktırmadan önceki gün arabanın şerit içerisinde anormal bir şekilde gezdiğini, bazı virajlarda kayıyormuş gibi bir his yarattığını fark ettim. Bu 50 kilometreli hızların üzerinde gerçekleşiyor ve can sıkıyordu. 1 gün sabredebildik. Dayı Rot Balans'ta aldık soluğu. Alt takıma baktı. Sol rot başı işlevini yitirdiği için olduğu anlaşıldı ve parça sipariş edildi. Parçacının tavsiyesiyle yerli malı ürün aldık zira orjinalinin de sık sık arızalandığı söylendi. 20 TL fiyatı olan birşey için pek te önemsemedik açıkçası. Dayı parçayı alıp taktı ve rot ayarını yine kusursuzca yaptı. Yeni direksiyonla beraber ok gibi gidiyor araba, sıfır titreşim. Mis.

Yani C2'nin keyfi yerinde. Dodi bile yeni direksiyonu çok beğenmiş gibi duruyor...

Eee tabii 2005 model araba. Cam fitilleri inceden sızlanmaya başlamıştı. Sol ön cam fitili kapanırken içeri katlanma yapıp camı sıkıştırıyordu. Cengo sağolsun silikon sprey sipariş edip sorunu halletti. Parça fiyatı dış için 180 iç için 55 TL olunca ve geri kalan tüm problemler giderilince şahane oldu.

N11'den paçalık sipariş ettim. Ayrıca TRCitroen ve bizim garajın logosunun bulunduğu takmatik plakalıklardan sipariş ettim. Geldiklerinde muhakkak paylaşırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    esas jantlar gelsin o zaman bomba olacak ben bu fırsatta bi gun metal çekerdim o jantlara ama yine de siz bilirsiniz
    99' 206 XS Black [Sold]
    06' 1.5 DCi Clio III Grey
    [Sold]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı samet59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    esas jantlar gelsin o zaman bomba olacak ben bu fırsatta bi gun metal çekerdim o jantlara ama yine de siz bilirsiniz
    Boyası hazır aslında. Boyacıda boyatmayı planladığımız için biraz daha vakti var. Belki bu sezonu boyasız geçirip diğer yaza boyalı hale getiririz, bilemiyorum ama planlar dahilinde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Paçalık taktık. N11den aldım ama zormuş takması. C2 araca özel üretim diye satıyorlar yemeyin..Resmen hammaddeyi satıyorlar, araca özel üretimi maket bıçağı ve ısıtıcıyla siz yapıyorsunuz. Neyse ki elimiz yattı bu işe.

Evvela tamponu sildim. Çok kirliydi. Aracı tekerlekli krikomuzla kaldırdık ve arka lastikleri söktük. Tamponun tam paçalığa denk gelen alt kısmında davlumbaz için klipsi vardı. Bunu çıkardım ve paçalığı oturttuktan sonra orjinal deliğine takmak için paçalığa delik açtım. Tampon içerisinden tek üst vida, davlumbaza 2 vida, alta klips şeklinde oldu. Sonrasında cenk elektirikli ısıtıcımızla kauçuğu ısıtarak aşağı doğru bakmasını ve eşit olmasını sağladı. Son olarak ben de tamponun kıvrımıyla uyumlu bir şekilde iç kısmını maket bıçağıyla kestim.

Ben bir kısım kablolamayı yalıtırken Cenk te Vts pedal takımını montajladı.

Bugün doğu garage logolu plakalığımız gelir. ayrıca ayarlanır amerikan park ta sipariş ettim. önceki arızalandığı için parksız geziyoruz, cumartesi elimde olacak diye umuyorum.

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    direksiyon efsane olmus paçalıklar uzun tip olsaydı kendı acımdan daha güzel bir görüntü olurdu kesenize bereket

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel olmuş maşallah, direksiyon resmen iç mekanı tamamen değiştirmiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün Trcitroen ve Doğu garaj yazılı plakalığımızın montajını gerçekleştirdik. Bence çok şık oldu, malzemesi pleksi ama orjinal plakalar sığabiliyor.

Sonrasında baktık ki leş gibiyiz. Yıkama partisi verdik.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle çok güzel. Verilen emek saygıyı hak ediyor. Maaşallah kazasız belasız sürüşler dilerim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)