User Tag List

Sayfa 15/39 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon
723 sonuçtan 267 ile 285 arası

Konu: marikan | Passat B5.5

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Plasebo etkisi mi gerçek mi bilemiyorum ama araç şuan gerçekten daha sessiz geliyor bana. Mutlaka faydası vardır. İmkan buldukça bagaj, arka koltuk altı filan girişmeyi planlıyorum. Eğeri kapı sacına kadar sökme durumum olursa bu defa kapı sacına kadar girecem yalıtımı.

Teşekkürler.
    kesinlikle plasebo değil, ben aynı malzemenin 6mm olanını twingonun kapı içine yaptım, fark muazzam derecede hissedilirdi.

Hatta desbiel ölçer ile belli hızlarda iç gürültüyü not etmiştim, niyetim komple yalıtım yapıp ölçmekti. Araç satılınca kaldı.

Şimdi elimde malzemeden 4 m2 kadar var bununla yeni aldığım aracın kapıları yapacağım.

Kapı iç sacına yapıştırdıktan sonra twingonun kapısı passat gibi kapanır olmuştu sanki.

Ürün bahsettiğin gibi narin ve çok yapışkan, dar alanda büyük parçalar halinde çalışmaya izin vermiyor.

Bir de malzemeyi kapı sacına da yapıştırsaydın + etkisi olabilirdi.

+eline sağlık

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle plasebo değil, ben aynı malzemenin 6mm olanını twingonun kapı içine yaptım, fark muazzam derecede hissedilirdi.

Hatta desbiel ölçer ile belli hızlarda iç gürültüyü not etmiştim, niyetim komple yalıtım yapıp ölçmekti. Araç satılınca kaldı.

Şimdi elimde malzemeden 4 m2 kadar var bununla yeni aldığım aracın kapıları yapacağım.

Kapı iç sacına yapıştırdıktan sonra twingonun kapısı passat gibi kapanır olmuştu sanki.

Ürün bahsettiğin gibi narin ve çok yapışkan, dar alanda büyük parçalar halinde çalışmaya izin vermiyor.

Bir de malzemeyi kapı sacına da yapıştırsaydın + etkisi olabilirdi.

+eline sağlık
    Teşekkür ederim hocam. Hastalığı kaptık. Devamı gelir bunun

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline sağlık ozellikle kapilardaki midbass larin performansi acisindan yalıtım olmazsa olmaz.
    Bu yalitim işi virus gibi bi bulaştı mı adamı terk etmiyor işçiliği oldukça zor ve sabir istiyor. Yaptigin işin sağladiği faydayi görmek ve aracın daha çok ses alan bölgelerini belirlemek için bi desibelmetre almakta fayda var.
    Bi noktadan sonra limitlere ulaşıyorsun ve ilerleme kaydedemiyorsun. Örneğin aracin camları ve aerodinamik yapısı gibi müdahele edemedigin noktalar var. Sesi kaynağından kesmek yapilabilecek en etkili hareket.
    Yaptığım ölçümlerde sesi en iyi kesen en ince ve en kullanışlı ve dayanikli malzeme focal Bam ancak fiyatindan dolayı yanina yanasilmiyor A dan Zye bi focal Bam la yalitim 7-8 bin civari malzemeye vermek demek.
    Yalıtımın bi dezavantajı var özellikle şehir dışında zaman zaman ekonomik vites geçiş devrini kaçırıyorsun motor sesini duymadığın için. bide yorgunsan adamı uyutur
    Konu E46 tarafından (18-05-2019 Saat 08:23 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    polietilen sünger (kapalı hücre)
    Hocam ürünü internetten satan bildiğin bir yer var mı? Baktım biraz ama düzgün bi yer bulamadım. Varsa söyler misin. Meraklılara faydası olur hem de
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadran selamlama kodlamasının nasıl yapıldığını anlatan videonun ilk bölümünü hazırladım. 2. bölümde ise tam olarak hangi kodların değiştirileceğinden bahsedeceğim.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanın elinden böyle şeyler gelmesi çok güzel. Maşallah,ses yalıtımı olayına benim de ihtiyacım var ama kendi başıma yapamam
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanın elinden böyle şeyler gelmesi çok güzel. Maşallah,ses yalıtımı olayına benim de ihtiyacım var ama kendi başıma yapamam
    Teşekkür ederim.

Geçenlerde el frenininde bir boşluk oluştu. Hemen tamirciye uğrayıp baktırdım. Düzeltti.
    Sonra tekrar nüksetti. Bu defa sağ arka fren merkezi bırakmamış. 8km yolculuk sonunda araçtan indiğimde balata kokusu vardı. El freni yine boşluk yapmıştı. Lastiği söküp el freni mekanizmasını olması gerekn yere getirmiştim. O günden sonra bir daha olmadı ama yine baktırmak istedim. Riske girilecek bir durum değil diye.
    Bu sebeple;
    -Arka kaliperler söküldü, temizlendi. Pimler ve el freni mekanizması yağlandı tekrar toplandı. Önlerde kontrol için söküldü. Sorun bulunmadı. (130TL)
    Böylece fren ve el freni ile ilgili problemim kalmadı çok şükür.
    Tabi sanayiye girmişken para harcamadan olmaz. Rot balanscıya gittim alt takım kontrolü için. Sol rot başı bozuk dedi.
    -Sol rot başı (iç-dış) değişti. (200TL)
    -Rot ayarı yapıldı. (50TL)

Klima az soğutuyordu. Klimacıya gittim. Gazı eksilmiş dedi.
    -Klima sistemine gaz basıldı. (125TL)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadran selamlama kodlamasının 2. videosunu da hazırladım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksiyon açı sensörü kalibrasyonu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün ışıkta önümdeki aracın hareket ettiğini geç fark ettiğim için biraz hızlı kalktım. İlk gaz anında turbo boşluğu olayını fazlasıyla hissedip araç bir anda fırladı ve arkama baktığımda siyah duman bulutunu gördüm Audici kaçmaya çalıştı ama nafile

Çok sık değil ama arada yapıyor bu olayı. İlk fırsatta enjektörlere baktıracağım.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siyah duman normal değil mi ki @marikan
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siyah duman normal değil mi ki @marikan
    Hafif duman illaki oluyor ama bu şekilde olması normal değil sanırım. Normalse eğer kafaya takmayacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -K&N kutu içi filtremi temizleyip geri taktım.
    -MAF sensörünü temizledim.
    -Tavan temizliği için köpük almıştım. Onu deneyeyim dedim. Baktım çok güzel temizliyor. Yarısını yaptım ama sıcakta zor oluyor. Akşamları filan yapmak gerek.
    Arka tarafı yaptım;

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu köpükler bayağı iş yapıyor videolarda görmüştüm sık sil basit galiba. Ama çok ovmak gerekiyor mu? Birde hangi marka aldınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu köpükler bayağı iş yapıyor videolarda görmüştüm sık sil basit galiba. Ama çok ovmak gerekiyor mu? Birde hangi marka aldınız
    Aksine temizlik işini çok kolaylaştırıyor. Sıkıp temiz bir bezle hafifçe silmek yetiyor. Sonax marka kullandım.

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turbodan dolayı olan bir durum turbo wastegate ayarına bakabilirsin wastegate de takılı kalıyor yada kaçırıyor olabilir turbo bakım zamanın gelmiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -Tavan temizliğini bitirdim.
    -Divortex klima koku giderici uyguladım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arabayı yeni aldığım sıralarda bu hatayı bir kez almıştım. Fren pedal müşürü hatası. Sonralarda yine bir kez aldığımı hatırlıyorum.
    Geçenler peş peşe 3 kez bu hatayı alınca sorunu halledeyim dedim.
    Müşürü söküp tamir edip geri taktım. Video hazırladım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksiyon Açı Sensörü Tamiri

***** bir ESP problemim var. Tatile girene kadar pek üzerine düşemedim. Tatilde artık vakit bol olunca bu işi çözmeye niyetlendim.
    Geçenlerde fren pedal müşürü arızası almıştım ve onu halletmiştim. Yakın zamanda 2-3 kez de direksiyon açı sensörü - aralıklı sinyal hatası aldım.

Hata şöyle oluyor; ani hızlanmalarda direksiyonu çevirirsem (sağ-sol fark etmiyor) hata veriyor ve ESP lambası yanıyor. Kontağı kapatıp açınca ESP lambası sönüyor. Hata kodu atıyor tabi.

Tabi bu sorunun benim esas ESP sorunumla alakası olup olmadığını bilmiyorum. Vag-com ile direksiyon açı sensörünün değerlerini kontrol ettiğimde anormallik yok. Ancak bahsettiğim hata kodu anlık bir sorun sebebiyle olduğu için benim vag-comda sorun görmemem normal diye düşünülebilir.

Çıkma alıp deneyeyim dedim ama çok pahalı 800TL civarı çıkması. Nette sorunu araştırınca AudiTT forumu ve bir Bulgar forumunda aynı sorunu yaşayıp, direksiyon açı sensörünün içindeki optik sensörleri temizleyerek problemden kurtulanlar olduğunu gördüm. Denemekten zarar gelmez diyerek giriştim

Sökmeye başladım *Önce direksiyonu aldım. Sensör karşımda duruyor. *

Ön kısım airbag sargısı denilen kısım. Orayı 2 vida ve tırnaklarını kurtarıp alıyoruz. Asıl kısım fotoda görünen elektronik kart ve üstündeki disk.

Diski de aldıktan sonra sensörler meydana çıkıyor. 4 tane optik sensör bulunuyor.

Disk üzerindeki boşlukların optik sensörün önünden geçişini sayarak direksiyon açısı tespit ediliyor.

Bende ipa ile sensörlerin olduğu kısımı güzelce temizledim. Açıkçası tozlu kirli bir görüntü yoktu. Ama yinede temizledim. Ve sonra söktüğüm gibi geri topladım.
    Araca sensörü tekrar taktım. Kalibrasyonu bozulmamış. VAg-comdan değerler yine normal görünüyor. 1-2 gün test etmem gerekecek.
    Neyse onu halledince ufak işleri tamamlayım dedim. Direksiyon arkasındaki plastikte kırık vardı. Vida tutmuyordu bu sebeple plastik tıkırtı yapıyordu.

Vida yuvasının içine tam oturacak şekilde pula şekil verip yuvaya yerleştirdim. Hızlı yapıştırıcı ile sabitleyip arkasından sun-fix ile destekledim. Gayet güzel olduğunu düşünüyorum.

Şimdilik bu kadar. Sorunu çözene kadar devam *

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)