User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
96 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Mini Countryman S All 4

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mini Countryman S All 4

Evet, yine mantigin olmadigi bir araba secimi konusuyla karsi karsiyayiz.

Londrada ULEZ diye bir zimbirti var, ultra low emission zone. Ozetle hava temizligi icin sehirdeki ilk iki zone'a euro 6 harici dizel araba alinmiyor. Biz Richmond bolgesindeyiz, 4.zone oldugundan ve merkeze arabayla gitmedigimiz icin bize giren cikan bir sey yoktu Londranin gevsek buyuk sehir belediye baskani bu sene bunu tum Londra mahallelerine yaymaya karar verdi. Bir cok belediye buna itiraz etse de adamlar bunu kabul ettiler. Her yere kameralar koydular, euro 6 harici dizeli kullanmak istiyorsan gunluk 15 pound atesleyeceksiniz dediler. Boyle olunca benim 2.7 dizel A5 coupeyi kullanmak icin gunluk 15 pound vermem gerekir hale geldi. Dogal olarak yeni bir araba almak gerekti.

Oturduk dusunduk ne alalim diye, neye ihtiyacimiz var, arabayi ne icin kullaniyoruz. Bizim kiz universiteye basladigi icin artik iki kisiyiz, arabayi markete gidip alisveris yapmak icin, haftada 2 aksam basket oynamaya gitmek icin, 2-3 gun gyme gitmek icin kullaniyoruz. Bunun haricinde Turkiyeden arkadaslar geldiginde onlari gezdirirken kullaniyoruz. Tek kapi coupe araba ozellikle arkadas gezdirirken hakikaten bizi cok zorladı o zaman 4 kapı bakalim dedik.

Klasik gurbetci uclemesinin ilk ikisini mercedes ve audi alarak tamamlamistim, ucuncu adim dogal olarak BMW olacaktı Hedefimde f10 5 serisi vardi, fakat bizim hanim nedense bir turlu begenmedi, hatta en son bana 5 serisi kaymakam arabasi gibi geliyor diyince ok dedim 3 serisi de ben almak istemiyordum, burdaki kullanici kitlesini hiç sevmiyorum.

Ikinci alternatif madem ingilteredeyim neden Jaguar almayayim dusuncesiyle XFler oldu. Bir iki r sport baktim, cok da hosuma gitti. Bir tane buldum, direksiyon isitmasina kadar dolu, fume, 19 jantlar vs, uzak da bir yerde, carsamba gordum, cmt giderim dedim, cuma aradim araba satilmis.Cok canim sikildi baya yukselmistim arabaya.

Sonra hanim basladi hani biraz yuksek bir araba alicaktik, 4x4 olacakti, gezerken kafamiz rahat olsun altini vurmasin diyorduk, neyse dedim haklisin, hadi bakalim, q5 A5 kullandigimizdan ici cok benzediginden istemedik, x3lere baktik ama msport olanlari cok pahaliydi, range rover evoque alalim dedik, bir iki tanesine baktik, parasina gore sundukları cok ideal degildi, cok kullanmayacagimiz arabaya cok para baglamayalim, 1-1,5 sene buna biner sikilinca yine satariz dedik. Sonra benim aklima hep hanimin da kizin da yaaa countrymanler cok tatliiiiiiiii dedikleri geldi, biraz ilan baktim, her yerde hiz siniri var 20-30 mili gecemiyoruz, o yuzden motor gucunun onemi yok diyip S alalim dedim

Neyse, bir kac arabaya baktim icime sinmedi, sonra bir araba begendim depozitini yolladim, cumartesi sabah trene binip 2 saat yol gidicem gidip alicam arabayı , adam cuma gecesi mesaj attı, arabayi temizletirken farkettik arabada missfire var. Lan dedim beni mi buluyor hep bunlar. Neyse actim ilanlari favorilere bakiyorum bir baktim yeni bir araba dusmus, countryman s, all 4, deri koltuk, servis bakimli, 6 ay motor ve sanziman garantili vs. Ustelik bizim eve 15 dakika mesafede. Butcemin biraz ustunde ama dedim bir gidip bakayim.

Gittim galeriye arabaya baktim, ufak tefek eksikleri var adamla konusmaya başladık adam pakistanli cikti, basladi oo turko biz brotheriz falan. ben de verdim gazi tabii kardesiz falan, yaptim pazarligi bagladim istedigim rakama. Ustune timing chain degisimi yapmak lazim dedim, adami parcalari almaya ve isciligin yarisini odemeye de ikna ettim.

Neyse aldim geldim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neyse araba icin bir liste yaptım.

Ilk olarak carplayli bir head unit aldim, yarin onu taktiracagim, CarPlay ve navigasyon hakikaten kritik benim icin. Audiden kalma deri koltuk bakim zamazingolari ile koltuklari bir temizleyeceğim.

KN filtre, cabin filtresi ve egsoz siparislerini verdim, yan taraftaki sinyallerin smoked ve led olan yenilerini siparis ettim. Ayrica o sinyallerinde arkasindaki scuttle denen siyah zimbirtilardan siparis ettim, ustundekilerin rengi tamamen solmus.

Bir dahaki ay da bayrakli ve ledli yeni tip stoplardan alirim, on far ve arka stop cercevelerini piano blackler ile degistiririm, kapi kollarini da piano black yaparsam tamam gibi.

belki daha sonra serit çektiririm ve ufak bir yazilim yaptiririm bilemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hep aklımın köşesinde kalan ama arkadaş çevresinin uzak tutması yüzünden alamadığım bir arabadır, çok da severim

Sipariş listesi şimdiden çok güzel olmuş güle güle kullan..

Göztepe Kaymakam’ın dan sevgiler��

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun, değişik hoş bir tercih olmuş, sorunsuz binersiniz inşallah

Rakamlardan biraz bahsetme şansınız var mı? Galericiler %10 ile çalışıyor desek, sizin söylediklerinizle araç fiyatında %20 civarı bir indirime götürmüşsünüz adamı gibi geldi

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, audi mercedes muhabbetine güldüm

beyaz ve manuel olması şaşırttı, gayet güzel gerçekten. Genel olarak hız sınırı 30 mph falan mı cidden. hani bi çıkayım 3 ten 2 ye çekip stres atayım yolu yok mu oralarda ?

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun tipi hep çok sevimli geliyor bana bu kasanın

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    manuel countryman S, zor bulunur valla keyifle kullanın. bu eklentiler ve yazılım ile beraber fren ihtiyacı doğacak, listeye devam edilecekse fren / coilover veya spor yay ve kule gergisi öneririm

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hayırlı olsun mate güle güle binin çok güzel kombin

Paspas da ekle listeye

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın çok şükür memleketimiz de öyle dertler yok istediğimiz gibi biniyoruz arabalarımıza doya doya , 15 poundu günlük olarak ödüyoruz derken arabaya bindiğiniz günler mi alıyorlar sadece?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hep aklımın köşesinde kalan ama arkadaş çevresinin uzak tutması yüzünden alamadığım bir arabadır, çok da severim

Sipariş listesi şimdiden çok güzel olmuş güle güle kullan..

Göztepe Kaymakam’ın dan sevgiler
    Sagol Volkan. Benim kizlarin baskisiyla donem donem alsam mi dedigim aslinda cok da icime sinmeyen bir arabaydi, ama 1 haftadir baya isindim arabaya, ic hacmi disaridan bakildiginda cok ufak olacakmis gibi gozukse de binen herkesi sasirtiyor. Hatta gecen aksam basketboldan donerken iki pivotu arkaya oturttum onlar da sasirdilar nasil rahat oturuyoruz biz bu arabada diye.

Eminim bir sonraki kasasi daha da rahat ve genistir.

Hanimciliktan dolayi bizim kaymakamlik atamasi iptal oldu, zaten cls'yi de hic sevmemisti.

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, değişik hoş bir tercih olmuş, sorunsuz binersiniz inşallah

Rakamlardan biraz bahsetme şansınız var mı? Galericiler %10 ile çalışıyor desek, sizin söylediklerinizle araç fiyatında %20 civarı bir indirime götürmüşsünüz adamı gibi geldi
    Tesekkurler, burda galeriler arabalari takasa alirken ya da musteriden alirken inanilmaz dusuk fiyatlara alma durumu var. Ornek veriyorum, 4000 pounda satacagi arabayi en fazla 1500-1600 pounda alirlar, bakimlarini vs 1000 pounda bitirmeye calisirlar. 4000e satarlarsa 1500 kar kalir, onun uzerinden de yuzde 20 vergi oderler.

Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, audi mercedes muhabbetine güldüm

beyaz ve manuel olması şaşırttı, gayet güzel gerçekten. Genel olarak hız sınırı 30 mph falan mı cidden. hani bi çıkayım 3 ten 2 ye çekip stres atayım yolu yok mu oralarda ?
    Turklerin Audi Mercedes BMW uclemesi hristiyanlarin baba ogul kutsal ruh uclemesiyle kapisir

Sehir icinde cogu yer 30 bile degil artik 20 ama otobana cikarsan tam bir hiz cilginligi yasayabilir ve 70 mil yapabilirsin

Isin Sakasi bir yana her yer kamera, fakat countryside’a cikarsan cok fazla b road dedikleri koy yollari var millet oralarda gazliyor, bir de acikcasi cok fazla lokal pist var, haftasonlari arabayi piste cikarmak cok kolay burda.

Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun tipi hep çok sevimli geliyor bana bu kasanın
    Tesekkurler, hafif bir Balik etli olma durumu var bu kasanin, bence o yuzden hepimiz gizli gizli begeniyoruz bu kasayi

Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın
    tesekkurler

Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    manuel countryman S, zor bulunur valla keyifle kullanın. bu eklentiler ve yazılım ile beraber fren ihtiyacı doğacak, listeye devam edilecekse fren / coilover veya spor yay ve kule gergisi öneririm
    Ararken bir kac kriterim vardi, arkakoltuk 3 kisilik olacak, deri koltuk olacak, all4 olacak, manueal olacak, ya beyaz boya siyah tavan siyah koltuk olacak, ya da siyah boya krem ic olacakti, bu denk geldi.

Frenleri su hali ile bile audiden sonra Guven vermedi, yazilim yaptirirsam ve piste cikarsam kesin degistirirm.

Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun mate güle güle binin çok güzel kombin

Paspas da ekle listeye
    Oi mate Evet ya sen yazinca farkettim paspas yokmus arabada Ben de diyorum lan bir sey eksik bu arabada diye

Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın çok şükür memleketimiz de öyle dertler yok istediğimiz gibi biniyoruz arabalarımıza doya doya , 15 poundu günlük olarak ödüyoruz derken arabaya bindiğiniz günler mi alıyorlar sadece?
    Tesekkurler, valla kiskaniyoruz komple Turkiyeyi

Her yer kamera, arabayi hareket ettirince direk karttan dusuyorlar 15 poundu, arabayi hareket ettirmezsen bir sey odemiyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet arabayi alirken beni en cok rahatsiz eden see bir ekran navigasyon telefondan muzik dinleme olayi olmamasaydi, zaten arastirmistim, genelde en cok tercih edilen head unitten almistim.

Yakinlarda bir yerden randevu aldim, abi sagolsun 1 saatte halletti ekran degisimini, her ne kadar orjinal ekran kesinlikte genel tasarimi cok guzel tamamlasa da ihtiyaclar estetigin onune gecti.
    Artik carplayli, navigasyonu olan, geri gorus kamerasi, spotify dinleyebilecegim, bir ekran var. Ayrica Bimmer app uzerinden de yag sicakligi, boost vs ne istersem ekrana atayip sensorlerden takip edebileceğim. Piste cikarirsam çok ise yarayacak bu.

Oncesi

Sonrasi

Burda ekran parlakligini ne kadar kisabilirim diye bakiyordum, cok da kistirtmiyormus.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    70 mil uuuu çok çılgınca

Pist işi çok güzelmiş, atmo bir makina alıcan yapıp pistte çılgınlar gibi takılacaksın. Lokasyon olarak nerede kalıyor orası, london ın içinden mi hahaha

Valla keyfini sür derim müthiş, dilediğin de istediğin tarzda bir araca sahip olabilmek büyük lüks + pist olayı çok iyi bir detay.

Ekran da harika olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    70 mil uuuu çok çılgınca

Pist işi çok güzelmiş, atmo bir makina alıcan yapıp pistte çılgınlar gibi takılacaksın. Lokasyon olarak nerede kalıyor orası, london ın içinden mi hahaha

Valla keyfini sür derim müthiş, dilediğin de istediğin tarzda bir araca sahip olabilmek büyük lüks + pist olayı çok iyi bir detay.

Ekran da harika olmuş.
    Londranin yakınlarında maks 1 saatlik araba surme mesafesinde bir kac pist var

Ekran iyi oldu gercekten, her ne kadar genel ic tasarımı biraz bozsa da hayatimi cok kolaylastirdi.

Acikcasi genel yaklasimim butun butcemi sifir ya da hakikaten pahali bir araba alip ona 3-4 sene bagli kalmaktansa bütçemin yarisini araba icin ayırıp, her sene degistirmek ve Turkiyede almaya firsatimin olmadigi arabalari tecrube etmek icin kullanmak, en azindan aklimda kalan arabalari denemis oluyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ilk gelen kargo sinyal oldu,

Smoked ve led olanlari ile degistirdim, kasanin beyaz boyasi ile guzel kontrast oluyor bence.

Sinyallerin arkasindaki rengi solmus olan bunlarin scutter dedikleri plastik parçaları da siparis ettim, gelince onlari da degistirecegim.

Araba lego gibi, bu tip kaporta parcalarini sokup takmak cok kolay ve zevkliymis.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o scutter'lar çok güzel sökülüp würth mat siyah ile boyanırdı be

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu ekranda hızı nereden görüyorsun abi

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ekranda hızı nereden görüyorsun abi
    Sagda mph tusu sonrası anlık hızı gosteren bir ekran geliyor bunlarda diye biliyorum bu modellerde, ayrıca devir saatinin altındaki ekranda dijital olarak da görebiliyorsun hızı
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arabayi alirken beni en cok rahatsiz eden see bir ekran navigasyon telefondan muzik dinleme olayi olmamasaydi, zaten arastirmistim, genelde en cok tercih edilen head unitten almistim.

Yakinlarda bir yerden randevu aldim, abi sagolsun 1 saatte halletti ekran degisimini, her ne kadar orjinal ekran kesinlikte genel tasarimi cok guzel tamamlasa da ihtiyaclar estetigin onune gecti.
    Artik carplayli, navigasyonu olan, geri gorus kamerasi, spotify dinleyebilecegim, bir ekran var. Ayrica Bimmer app uzerinden de yag sicakligi, boost vs ne istersem ekrana atayip sensorlerden takip edebileceğim. Piste cikarirsam çok ise yarayacak bu.
    Ekran çok iyi olmuş, bana da lazım R59 için ancak marka model vs konusunda bilgim yok hiç
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler