User Tag List

Sayfa 14/39 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
723 sonuçtan 248 ile 266 arası

Konu: marikan | Passat B5.5

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arabanın ortalaması yeni nesil araçları kıskandıracak cinsten gerçekten. Ben o zamanımı hatırlıyorum neredeyse 1.3 ile aynı yakıyordum yani. büyük motor olduğu için uzun yolda daha kârlı.

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @marikan 5,5 tuketim bu cussedeki araç icin muazzam bi değer, yağmur kaydirici olarak bende turtle wax kullaniyorum gerçekten cok faydasi oluyor. Yağmurlu havada silecek bozulsa dahi yoluna devam edebilecek kadar görüş sağlıyor birde camin kir tutması azalıyor. Würth Cr dizel yakıt katkısını 2000 km de bir full depoya atiyorum ama açıkçasi bi faydası var mi desen tam bir muamma. Emisyon açısından bakarsak CC, egr ve emme manifoldu temizliğinden sonra emisyon neredeyse sıfır araçlarla ayni çıkmıştı. würth cr dizelin kutusunda yazmasina rağmen emisyona pek bi etkisini göremedim ben. kutusuna 50 lira verene kadar gidip Carbon Cleann yaptirmak cok daha ekonomik ve etkili olur diye düşünüyorum. elimde 3-4 kutu daha Würth var. onları bitirdikten sonra bir daha almayı düşünüyorum. Kutusunda her 2000km de bir kullanin diyor. 100.000kmde 50 liradan 2500TL yapar. Bazı şeylere gerek yok
    Konu E46 tarafından (23-04-2019 Saat 10:35 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @marikan 5,5 tuketim bu cussedeki araç icin muazzam bi değer, yağmur kaydirici olarak bende turtle wax kullaniyorum gerçekten cok faydasi oluyor. Yağmurlu havada silecek bozulsa dahi yoluna devam edebilecek kadar görüş sağlıyor birde camin kir tutması azalıyor. Würth Cr dizel yakıt katkısını 2000 km de bir full depoya atiyorum ama açıkçasi bi faydası var mi desen tam bir muamma. Emisyon açısından bakarsak CC, egr ve emme manifoldu temizliğinden sonra emisyon neredeyse sıfır araçlarla ayni çıkmıştı. würth cr dizelin kutusunda yazmasina rağmen emisyona pek bi etkisini göremedim ben. kutusuna 50 lira verene kadar gidip Carbon Cleann yaptirmak cok daha ekonomik ve etkili olur diye düşünüyorum. elimde 3-4 kutu daha Würth var. onları bitirdikten sonra bir daha almayı düşünüyorum. Kutusunda her 2000km de bir kullanin diyor. 100.000kmde 50 liradan 2500TL yapar. Bazı şeylere gerek yok
    Tüketim için evet bende memnunum aslında. Bu hacime göre iyi.
    Enjektör temizleyiciyi ben 10.000km bir kullanıyorum. İlk zamanlarda 5000km’de bir filan kullandım. Ancak şöyle düşünüyorum; bu ürünün etkisini doğrudan görmek imkansız. Ancak ben enjektör ömrü açıısından faydalı olduğunu düşünüyorum. Vagcom ile enjektör değerlerine baktığımda sapmaların çok düşük olduğunu görüyorum. Enjektörlerimin durumunun iyi olduğunu düşünüyorum bu sebeple. Yazın fırsat olursa söktüreceğim kontrol amaçlı. O zaman daha net bir şeyler söylenebilir belki. (O-ringlerini değiştirmeyi düşünüyorum. Asıl söktürme sebebim bu.)

Benim aracım km’si sebebi ile CC yaptıramıyorum zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüketim için evet bende memnunum aslında. Bu hacime göre iyi.
    Enjektör temizleyiciyi ben 10.000km bir kullanıyorum. İlk zamanlarda 5000km’de bir filan kullandım. Ancak şöyle düşünüyorum; bu ürünün etkisini doğrudan görmek imkansız. Ancak ben enjektör ömrü açıısından faydalı olduğunu düşünüyorum. Vagcom ile enjektör değerlerine baktığımda sapmaların çok düşük olduğunu görüyorum. Enjektörlerimin durumunun iyi olduğunu düşünüyorum bu sebeple. Yazın fırsat olursa söktüreceğim kontrol amaçlı. O zaman daha net bir şeyler söylenebilir belki. (O-ringlerini değiştirmeyi düşünüyorum. Asıl söktürme sebebim bu.)

Benim aracım km’si sebebi ile CC yaptıramıyorum zaten.
    Enjektör setleri aşırı pahalı modele görede fiyat katlanabiliyor. Bu noktada mazot kalitesi, kaliteli mazot filtresi kullanılması ve zamanında yenilenmesi, depoyu dibine kadar kullanmamak gibi faktörler de devreye giriyor. Ek olarak würth de kullanılirsa olumlu etkisi olabilir. Enjektorlerde sıkıntı varsa bakim imkanida var bosch car servis gibi yerlerde 1 500TL civarlari bi rakamlara yapiyorlar gibi kalmış aklimda
    Konu E46 tarafından (24-04-2019 Saat 20:14 ) değiştirilmiştir.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3-4 sene önce o ring takımını testini 300 tl ye mi ne yaptırmıştım bosch car servisinde. ilk çalıştırmada mavi duman vardı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha Tok Kapı Sesi

Yine önceden beri yapmayı düşündüğüm ancak hep arkalara attığım bir uygulama.
    Önce alacağım malzemeyi araştırdım. Benim için ideal kalınlık 1cm civarı idi. Subi garaja sordum önce ancak uçuk fiyatlardan bahsediyor. Avrolu filan
    Neyse biraz araştırınca bu malzemenin hem fiyatı uygun hemde iş görür bir malzeme olması sebebiyle tercih ettim.
    Ürün bu: Oto Ses Yalıtım - Arac Ses Yalıtım Sunge 9mm Kendinden Yapışkanlı - n11.com
    9mm kalınlığında. Yanmaz bir malzeme. Kauçuk levha diye geçiyor.
    Büyük beklentilerle almadım aslında. Kapı sesinin biraz daha tok ve kapıdan gelebilecek seslerde bir tık iyileştirme yeterli benim için. Tabi bu arada kapı döşemesinden gelen trim seslerini de kesmesi gerekti.

Kapı yüzünün iç kısmını güzelce temizleyip kapladım.

Dikkat edilecek şeyler;
    - Önceden kalıp alıp bir kenardan kaplamaya başlamak en güzeli. Çünkü ürün narin bir malzeme.
    - Keserken çok keskin bir kesici alet kullanmanız gerek. Yoksa keserken kenarları parçalanıyor.
    - Ve son olarak hata yapmamanız lazım çünkü yapıştıktan sonra geri dönüşü yok. Yapışkanı çok kuvvetli ve sökmek isterseniz malzemenin yarısı elinizde yarı yapıştırdığınız yüzeyde kalıyor.

Şimdilik sadece sürücü kapısına yaptım. Diğer kapıları da hafta sonu bitireceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ön kapıları bitirdim.
    Sonuç;
    - Kapı içi seslerden kurtuldum
    - Basslar hissedilir derecede arttı.
    - Kapı artık daha tok

Darısı arka kapılarıma

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ön kapıları bitirdim.
    Sonuç;
    - Kapı içi seslerden kurtuldum
    - Basslar hissedilir derecede arttı.
    - Kapı artık daha tok

Darısı arka kapılarıma
    Elinize saglık temiz iş olmuş aslında merakım Pek yok böyle şeylere ama Aracımda kronik sorun kapı döşemesi ayrılıyor. Havalar biraz daha ısındığında el atma planım var açmış ele almışken böyle bi uygulama yapayım dıyorum hangi ebat ürün kullandınız 100x120 olan mı 1 kapı için bu yeterlidir sanırım. Tek kapı için tam anlamıyla anlayabilmek zordur gerçi ama verilen paraya deger mi ?
    ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaikYILMAZSOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize saglık temiz iş olmuş aslında merakım Pek yok böyle şeylere ama Aracımda kronik sorun kapı döşemesi ayrılıyor. Havalar biraz daha ısındığında el atma planım var açmış ele almışken böyle bi uygulama yapayım dıyorum hangi ebat ürün kullandınız 100x120 olan mı 1 kapı için bu yeterlidir sanırım. Tek kapı için tam anlamıyla anlayabilmek zordur gerçi ama verilen paraya deger mi ?
    Hocam ben 120x300cm aldım. Kargo dahil 150TL’ye mal oldu. 4 kapı için fazlasıyla yeter de artar. Kalanları da bagaja filan uygularım diye fazla aldım. 120x200 alırsanız 4 kapıya yetmeyebilir.
    Aslında benim de pek merakım yoktu. Ama bolca yalıtım yapanlar görüyordum. Benimde esas sıkıntım kapı içi ve döşemelerinden gelen seslerdi. Bizim araçlarda kronik sorun. Kapı içini doldurunca ses filan kalmadı.
    Ek olarak basslar çok iyi oldu. Kapı tokluk hissiyatı da çok iyi oldu.
    150 lira verdim. Benim için denemeye bile değer bir mebla idi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uygulamaya dair video;

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeğinize sağlık. Benimde bu yaz projelerimden biri bu. Ben bitüself düşünüyordum ama bunu da aldım listeye. Kapının içine bütüself kapı döşemesine bundan bi de kompanent hoparlörde tadından yenmez sanırım. Güle güle kullanın
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanın uzun süreden beri sessiz sedasız takip ediyorum. Elinize emeğinize sağlık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm kapıları bir heyecan bitirdim bugün. Beklendiğimden güzel oldu. Basslar daha dolgun artık.

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeğinize sağlık. Benimde bu yaz projelerimden biri bu. Ben bitüself düşünüyordum ama bunu da aldım listeye. Kapının içine bütüself kapı döşemesine bundan bi de kompanent hoparlörde tadından yenmez sanırım. Güle güle kullanın
    Kapı içine kadar girmek istemedim ben. Ama tam bir yalıtım isteniyorsa dediğin gibi yapılabilir. Kütüphane gibi olur o zaman.

Alıntı FreeCaptiv3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanın uzun süreden beri sessiz sedasız takip ediyorum. Elinize emeğinize sağlık
    Teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalıtımlı araca binmek ayrı bir keyf güle güle kullanın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar yeri gelmişken söyleyim bitüself kesinlikle kullanmayın 1 seneye kalmadan berbat oluyor. piyasada çok daha güzel malzemeler. Bitüself le yalitim yapmayın emeğinize yazık

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeri gelmişken söyleyim bitüself kesinlikle kullanmayın 1 seneye kalmadan berbat oluyor. piyasada çok daha güzel malzemeler. Bitüself le yalitim yapmayın emeğinize yazık
    Ne kullanmalıyız abi peki. Bayramdan sonra başlicam ben. Ona göre alalım malzemeyi.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne kullanmalıyız abi peki. Bayramdan sonra başlicam ben. Ona göre alalım malzemeyi.
    polietilen sünger (kapalı hücre)

Eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah aracınıza kazasız belasız kapı olayı efsane olmuş her araca yapılması lazım bence arabanın keyfini 2 ye katlıyor bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plasebo etkisi mi gerçek mi bilemiyorum ama araç şuan gerçekten daha sessiz geliyor bana. Mutlaka faydası vardır. İmkan buldukça bagaj, arka koltuk altı filan girişmeyi planlıyorum. Eğeri kapı sacına kadar sökme durumum olursa bu defa kapı sacına kadar girecem yalıtımı.

Alıntı Eren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah aracınıza kazasız belasız kapı olayı efsane olmuş her araca yapılması lazım bence arabanın keyfini 2 ye katlıyor bence
    Teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)