User Tag List

Sayfa 26/39 İlkİlk ... 16242526272836 ... SonSon
723 sonuçtan 476 ile 494 arası

Konu: marikan | Passat B5.5

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8 lerin orta altındaki gamze umarım sadece benim gözüme takılmamıştır bu konuda da bir d.i.y şenliği bekliyoruz
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8 lerin orta altındaki gamze umarım sadece benim gözüme takılmamıştır bu konuda da bir d.i.y şenliği bekliyoruz
    Çekmeye çalıştım ama olmuyor. Arkadan müdahale şart
    Bir de sağ iki çamurluk ve sol arka çamurlukta da göçükleri var. Yaptıracam inşallah oraları da.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren Hidroliği Değişimi

Motul DOT5.1 ile fren hidroliğini değiştirdim. Değişim çok kolaymış.
    Fren hissiyatı daha güzel oldu. Çok memnun kaldım.

s1nanozk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline sağlık, ben de düşünüyorum fren hidroliği değişimini. Kendin mi hallettin, 'kolaymış' derken kendi başımıza yapabileceğimiz bir iş mi Bir de bizim araçlar dot4 konuyor genelde eski tip olduğu için. Dot5 ya da 5.1 in fren sistemine bir sıkıntısı olur mu demekten kendimi alamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı s1nanozk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık, ben de düşünüyorum fren hidroliği değişimini. Kendin mi hallettin, 'kolaymış' derken kendi başımıza yapabileceğimiz bir iş mi Bir de bizim araçlar dot4 konuyor genelde eski tip olduğu için. Dot5 ya da 5.1 in fren sistemine bir sıkıntısı olur mu demekten kendimi alamadım.
    Dot5.1, Dot4’ün spesifikasyonlarını karşılıyor. En önemli artısı Dot4’e göre daha yüksek kaynama noktasına sahip olması.
    Değişim kolay, iki kişi olursa 1 saatlik iş. Tek angaryası 4 lastiği tek tek sökmek zorunda olmak.
    Youtube’da konu ile ilgili bolca video mevcut. En önemli püf noktası da sisteme hava kaçırmaman. Bunun için de dikkat etmen gereken bir kaç şey var. Benim gözümü korkuttular sisteme hava kaçırırsan geri havasını zor alırsın filan diye. Ama sandığımdan kolaymış. Hatta bu hafta sonu ailedeki diğer iki aracında fren hidroliğini değiştireceğim. Biraz önce yağları sipariş verdim.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek olarak benim bildiğim sisteme 5.1 konursa dot4 tekrar konulmuyor. Bundan dolayı sizden sonraki değişim yaparken yanlış yağ koymasın diye üzerine yazmak gerek diye düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ek olarak benim bildiğim sisteme 5.1 konursa dot4 tekrar konulmuyor. Bundan dolayı sizden sonraki değişim yaparken yanlış yağ koymasın diye üzerine yazmak gerek diye düşünüyorum
    Aynen çok haklısın. Keşke yağ ile birlikte Dot5.1 kullanıldığına dair bir etiket yollasaymış Motul çok iyi olurmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu 1. sayfadan itibaren okumaya başladığımda saat 16.30 du şu an saat 22.25 şimdi bitirdim okumayı (iş yerindeyim). Gram sıkılmadım. Dokunuşlarınız gerçekten muazzam. emeğiniz kalite kokuyor. Allah sattırmasın o kadar emekten sonra paha biçemem ben olsam. ne arabalar görüyoruz adamlar ata eşeğe biner gibi biniyor. keşke herkes arabasına böyle ilgili olsa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu 1. sayfadan itibaren okumaya başladığımda saat 16.30 du şu an saat 22.25 şimdi bitirdim okumayı (iş yerindeyim). Gram sıkılmadım. Dokunuşlarınız gerçekten muazzam. emeğiniz kalite kokuyor. Allah sattırmasın o kadar emekten sonra paha biçemem ben olsam. ne arabalar görüyoruz adamlar ata eşeğe biner gibi biniyor. keşke herkes arabasına böyle ilgili olsa.
    Çok teşekkür ederim. Ben verdiğim emeğin karşılığını almadan satma taraftarı değilim. İnşallah bi 5 yıl daha birlikteyiz kendisi ile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten angaryası bol bir iş bugüne kadar hep niyetlenipte vazgeçtim. Sonuç değer diyorsan girilir, zaten yakın zamanda arka disk+balata değiştireceğim ozaman elden geçiririm bende.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten angaryası bol bir iş bugüne kadar hep niyetlenipte vazgeçtim. Sonuç değer diyorsan girilir, zaten yakın zamanda arka disk+balata değiştireceğim ozaman elden geçiririm bende.
    Kesinlikle ciddi fark hissettim ben. Benim aracınki sanıyorum hiç değişmemiş çünkü çok siyah çıktı yağ. Videolarda gördüklerim bu kadar kötü durumda değildi.
    Dün benim aracın aynısından başka bir araç kullandım. İlk frende benim aracın frenlerinin daha iyi olduğunu fark ettim. Öncesinde fren pedalında boşluk varmış gibi üst kısımda frenleme zayıftı. Şimdi pedala basmaya başladığım andan itibaren tuttuğunu anlıyorum.

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12 yaşında passattan çıkan hidroliğin durumu. Senin hiç değişmemiş abi sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    12 yaşında passattan çıkan hidroliğin durumu. Senin hiç değişmemiş abi sanırım

Aynen öyle malesef hiç değişmemiş. Ben de ihmal ettim aldım alalı değiştirmedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor ön sarsıntı takozu değişti.

Aracımda gaz verip çektiğimde hafif bir vuruntu yapıyordu. Önce aks lalelerini kontrol ettik. Çok hafif boşluk olduğu görüldü ancak ustam aks başları (iç-dış toplam 4 tane) pahalı olduğu için hemen değiştirmeyelim biraz daha bin böyle dedi. Yan sanayi tavsiye etmiyorum dedi. Tanesi 1000TL civarı özellikle iç aks başları. Dış daha ucuz.

Velhasıl motor ön sarsıntı takozu yıpranmış vuruntunun çoğunluğu ondan kaynaklı dedi ve değiştirdik. Baya düzeldi şu an çok hafif hissedebildiğim bir vuruntu var. Onu da biraz uğraşırsam filan hissediyorum.

Değişen takoz da bu; orijinal servisten aldık; 130TL. 30'da işçilik ödedim.

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor ön sarsıntı takozu değişti.

Aracımda gaz verip çektiğimde hafif bir vuruntu yapıyordu. Önce aks lalelerini kontrol ettik. Çok hafif boşluk olduğu görüldü ancak ustam aks başları (iç-dış toplam 4 tane) pahalı olduğu için hemen değiştirmeyelim biraz daha bin böyle dedi. Yan sanayi tavsiye etmiyorum dedi. Tanesi 1000TL civarı özellikle iç aks başları. Dış daha ucuz.

Velhasıl motor ön sarsıntı takozu yıpranmış vuruntunun çoğunluğu ondan kaynaklı dedi ve değiştirdik. Baya düzeldi şu an çok hafif hissedebildiğim bir vuruntu var. Onu da biraz uğraşırsam filan hissediyorum.

Değişen takoz da bu; orijinal servisten aldık; 130TL. 30'da işçilik ödedim.

birde bununla birlikte değişmesi gereken şanzıman takozu var, onu demedilermi ?
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AvcI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde bununla birlikte değişmesi gereken şanzıman takozu var, onu demedilermi ?
    Şanzıman takozu sağlammış. Onu değiştirmedik hocam. Motor takozları da daha önce değişmişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün EGR valfini temizledim.
    Aslında emme manifoldu dahil komple sökecektim. Herşeyi hazırdı ama havanın aşırı sıcak olduğu bir günü seçmişim. Bir de youtube'da izlediğim videolardan farklı olarak benim araçta EGR'nin altında kocaman bir soğutucusu var. Antifirizi filanda boşaltmam gerekiyordu. O sıcakta gözüm yemedi açıkçası.
    Neyse EGR'yi kucakladım
    Vaziyeti böyle. Contası sertleştiği için oradan yağ da bırakıyordu.

Temizlik henüz bitmeden çekmiştim. Yeni conta aldım.

2 litre benzinin içinde beklettikten sonra fırça ile güzelce temizledim. Tertemiz oldu. Yerine geri taktım. Egzos tarafının contaları sağlamdı ama sıvı conta ile destekledim.

Akşam serinliğinde de bir güzel temizledim yağını kirini.

Sonuç; gaza bastığımda turbo lag varmış gibi gücün geç gelmesi sorunu kayboldu, daha seri oldu. Motor yükte iken ayağımı gazdan çekince yığılma kayboldu. Sonuç gayet tatmin edici oldu benim için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeniden Boya Badana İşleri

Aracı aldığımda arka iki çamurluk ve sağ ön çamurlukta çizik/ezik/göçük vardı. Şimdiye kadar herhangi bir işlem yaptırmamıştım.
    Bu yaz bunları yaptırayım dedim.
    Kaportacı da düzelttirdikten sonra güzelce boyattık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya sonrası yıkayıp cilalayıp bir bakayım dedim boya nasıl olmuş. Komple boyatmadığıma pişmanım
    Bir daha yaşı büyük, ezikli göçüklü araç alırsam ilk işim komple boyatmak olacak sanırım. O kadar hoşuma gitti yeni boyalı yüzeyler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)