User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
93 sonuçtan 77 ile 93 arası

Konu: Eski Aşk Takıntı ya da Adını Ne Koyarsanız - Yine Yeniden F7R

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben zaten sana demedim Kaan laf gideceği yere gitmiştir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç satıldığı için mesaj silindi.
    Konu PULAT tarafından (09-09-2017 Saat 11:17 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 AĞUSTOS 2016

YENİDEN DOĞUŞ
    Hayırlısıyla mekanik işler tamam. Kaportaya geçildi. Boya muhtemelen Trabzon da yapılacak. Tayin durumumdan dolayı yetişmez gibi görünüyor. Ustam sadece sol ön çamurluk alaydım diğer parçaları düzeltebileceğini söylediği halde o 3 parçayı tedarik ettim. Zira macunla düzeleceğine sök tak vidalı parça değişsin daha iyi olur dedim. Aldığım parçalarda daha evvel boya yokmuş. O da şansıma artık

Araç satıldığından fotolar silindi.
    Konu PULAT tarafından (26-04-2018 Saat 08:17 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    11 AĞUSTOS 2016

Arabamı kullanmaya başladım ve 1 depo ile klima açık full dolu 100 ü aşağı nerdeyse hiç düşmeden 1030 km civarı yol yaptım dahada bi yerine geldi keyfim yalan yok
    Bu arada takip eden aşamalar şu şekilde.

araç satıldığından fotolar silinmiştir.
    Konu PULAT tarafından (09-09-2017 Saat 11:18 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    17 AĞUSTOS 2016

Arkadaşlar hayırlısıyla onarım işlerinin Trabzon ayağı başladı. İstanbulda 1 haftada yapılamayan pek çok işi arkadaşım burda 1 günde hemde ip gibi halletti. Arabayı boyaya teslim ettik. Boya aşamaları geldikçe paylaşacağım. Ülkemizdeki mantık sebebiyle parça değiştirmeye korkuyoruz. Oysa değişen parça sıfır olursa hem yenilenmiş hemde işlemsiz orjinal olmuş oluyor. Bu mantıktan başta ben kurtulursak arabalarımız uzun yıllar diri diri gezebilir. İlk fırsatta da işlemli parçaları sıfırlarıyla değiştireceğim para oldukça. Sol marşbiyerde hiçbirşey yokken serviste sürükleye sürükleye çekiciye yüklenince bu hale geldi. Düzeltmeside haliyle bu şekilde oldu İçim acıdı altına kriko koyun öyle sürükleyin desemde olmaz dediler dinletemedim.

Konu PULAT tarafından (09-09-2017 Saat 11:19 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30 AĞUSTOS 2016

Araba boyadan çıktı yine girecek. Alta atılan astardan mütevellit boya daha koyu olmuş bariz şekilde renk ayırdı araba. Akabinde ya eski boyayı tutturmaya çalışacaklar ya da kalan kısımlarıda boyayacaklar. Neticede beni ilgilendirmiyor nasıl çözdükleri. Bu gün kısmetse airbag beyni değişip yeni beyin programlanacak. Görünen bişey yok ama incik boncuk işler yoruyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12 EYLÜL 2016

Kalan işlemlerde tamamlandı. Hazır airbag beyni ve kemer tetikleyiciler değişirken daha evvelden aldığım zemin halısınında montajını kendi ellerimle yaptım. Çok şükür Önce İstanbuldan Trabzona sonra tekrar istanbul ve yeniden Trabzona seyahat ettim. Hiç üzmedi beni yollarda. Sadece debriyajım iyice zayıfladı oda ilerleyen aşamalarda olacak. Yapılan son işlemlerden birkaç kare paylaşmak istiyorum. Araba yeniden boyaya gireceği için Dıştan pek fazla foto yok maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir güncel çekelim, daha doğrusu son 1 haftalık kısıma kadar geldik Park sensörünün yeniden montajı vesilesiyle aslında çok kolay sökülebilen ama nedense söküp temizlemeyle uğraşmadığım torpido üst kaplamasını söküp kara düzen ıslak mendiller altını üstünü güzelce temizledim. Hoş boyaya girdi çıktı mahvoldu ama olsun Frenlerimiz komple elden geçti. Sonra yeniden nihayet boyaya girdi araba. A dan Z ye komple yeniden. Hem renk uyumu hem de biraz takıntılı olmamdan dolayı sırf temizlik olsun diye boyandı araba. Tavan çıtalarının vs montajı bitince güzel bir temizlik akabinde fotoğrafları paylaşacağım hayırlısıyla.

Konu PULAT tarafından (09-09-2017 Saat 11:20 ) değiştirilmiştir.

Ragness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasından sonra göremediğim için bayağı üzüldüğüm bir araçtı. Tekrar geçmiş olsun, yeni halide daha düzgün daha oturaklı durmuş. Ancak plakalar beşiktaş baskı istiyorum diye bağırıyor
    Alıntı streetracer_nos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 400 hp bide lpg uyumlu olursa tadından yenmez
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla pist sevmiyim caddede sevmiyim
    Ama otopannnnn o varya çok acayip birşey
    Fren bitmiyor araç şişmiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ragness Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasından sonra göremediğim için bayağı üzüldüğüm bir araçtı. Tekrar geçmiş olsun, yeni halide daha düzgün daha oturaklı durmuş. Ancak plakalar beşiktaş baskı istiyorum diye bağırıyor
    Plaka olayları sebebiyle birazda erken haber almam neticesinde plakayı değiştirirken normal olsun istedim. Şöförler cemiyetinde bide basıyorlar app yi çivisi çıkmış işlerin

metin_1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah allah tekrar kaza bela vermsın helal olsun sıze yılmamıssınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam olanın başına iş gelirmiş. Aracınız yine çok güzel gözüküyor Maşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldığımız her nefes sınav, o yüzden bunda da vardır bir hayır diyorum artık.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabrına hayranım abi, kaza yaptığında gerçekten çok üzülmüştüm ama eski haline dönmüş.
    Spoon' lar çok yakışmış.
    Dikiz aynasındaki dama olayı göz tırmaladı abi sadece, onun haricinde on numara olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabrına hayranım abi, kaza yaptığında gerçekten çok üzülmüştüm ama eski haline dönmüş.
    Spoon' lar çok yakışmış.
    Dikiz aynasındaki dama olayı göz tırmaladı abi sadece, onun haricinde on numara olmuş.
    Onu bizim hatun çok beğeniyor ne iyi düşünmüşün der hatta her görmesinde 5 yıllık var o artık bizden biri oldu

BAŞAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah araçla çok uğraşmışsın emeklerine değmiş.
    34UT9163HONDA CIVIC EK SEDAN
    28DH223 HONDA CIVIC EK HB
    28TR126HONDA CIVIC VTEC II
    28AS464HONDA CIVIC FB7

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aradan epeyce zaman geçmiş. Aracı satışa koyduk ama iyi mal kapıda durmazmış demek ki bizimki kötü bir mal ki satılmadı. Birkaç mezarcı dışında arayan soranda olmadı pek. Abi araç bizde kimseye söz verme aracımızı satışa koyduk onun için diyenler gözüme baka baka başka araç alıp selamı kestiler vs. Hep söylediğim gibi aracımla alakalı bir derdim sıkıntım yoktu. Tek problem Trabzona yerleşmiş olmam ve buranın yollarında (köye yaylaya vs sıkça giderim) aracımı rahat kullanamıyor olmamdı.

Her neyse bu aradaki periyotta 2 kez İstanbula gidip geldim kötü arabamla hiç kaputu açıp bişeyine bakmadan. 2 hafta evvel karne tatiline sebep istanbula gittim. Eşimin akrabalarını gördük 1 gün akşam da lüleburgazda arkadaşlarımla buluştum. Yolda zayıf olan debriyajım samsunu yeni çıkmışken ilk uyarıyı verdi Bir şekilde istikamete vardık. Kötü arabam yine beni yolda koymadı (MAŞALLAH)

Vites levyem sıkıntılıydı orjinaliyle değişti. Debriyaj setim orjinaliyle değişti. Hazır debriyaj değişirken aklımda acaba kalmasın diyerek şanzıman içini açtırdım ve 3-4 vites senkromeçleri ile istavroz bilyalarının tamamı değişti. Meğer 1 seneyi aşkın süredir traktörden hallice araba kullanıyormuşum. Tatilimizi tamamlayıp Trabzona döndük. Bu arada aldığım notlara göre aracın yağı 4500 km civarında bir zaman önce değişmişti. Adetimdir 5000 km yi geçirmeden yağ değişirim. Yağı ve filitreleri karter tapası tapa contası değişti. Sıfır orjinal yağ pompası almıştım manayla karteri söktürüp yağ pompasını yenilemek amaçlı değiştirdim. Kapatmadan evvela karter contasınıda yenilettim. Benzin hortumlarımdan biri problemliydi ve teflon boru bulamamıştım, onuda teflon boru ile yeniledim. Totalde 1000 tl civarında bir paraya işçilikler dahil bütün işleri hallettik. Bu denli uygun fiyata mal etmemizde edindiğimiz dostların abilerin faydası çoktur. Haricinde görsel olarak Renault Sport paspas logoları ve ayak dayama montajını yaptım. Pioneer teybim için direksiyon kumandası aparatını taktım. Ayrıca bronz renk spoon jantlarımı mat siyah renge boyadım. Araba eski ve kötü olunca gözüm kapalı söküp takabiliyorum. Yansın ne olacak eski ve kötü zaten

Yükleyeceğim fotoğraflar sıralı değil o sebeple kusura bakmayın. Hem paylaşmış olmakta hem de araçla alakalı arşivimi sabit bir yerde tutmak adına yüklüyorum

Konu PULAT tarafından (09-09-2017 Saat 11:20 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)