User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
42 sonuçtan 39 ile 42 arası

Konu: Golf Mk4 Pasific

s1nanozk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok uzun zaman olmuş, konu ile hiç ilgilenemedim. Araç ile ilgilenmeye devam ettim tabi ki Bu arada 8 seneyi devireceğiz bu ağustos ayında, zaman çabuk geçmiş. Bu uzun süre zarfında çok fazla değişiklik yapmadım açıkçası, bakımlarını eksiksiz ve mümkün olan en iyi ürünleri temin ederek yapmaya çalışıyoruz. Temizliği vs rutin olarak devam ediyor.

Şöyle kabaca sıralalam gerekirse; konu başlarında da çok eleştrildiği için neredeyse tüm stickerlardan kurtuldum diyebilirim. Tamponları boyattım,

Yağ bakımlarında yaklaşık 4 yıldır motul 5w/40 kullanıyorum- filtre olarak mann ve bosh kullanıyordum ama bu yıl oem aldım sonunda

Geçen yıl lastikleri değiştirdim, michelin den devam ediyoruz. PS3 vardı bu sefer primacy 4 kullandım, şu ana kadar da memnunum açıkçası.

Termostat kendini bırakmıştı onu da oem alıp değiştirdim, aynı şekilde direksiyon pompası ses yapıyordu-başka birşeyi olmamasına rağmen- o da oem değişti.

Triger set+devirdaim bosch marka kullandık, buradaki ustalarımın çalıştığı parçacıların temini doğrultusunda.

Oem kolçak çok önceleri İstanbul'da iken fiyat sorduğumda epey pahalıydı, şimdi dah da pahalanmıştır diye vw parçası satan bir yerden orta kalite bir kolçak alıp taktım.

Yine geçen yıl direksiyon sağa-sola tam tur çevirirken amaortisör üst takozlarından gıcırtı yapıyordu; Lemförder marka kullandık ama ses pek kesilmedi sanki, onları da müsait bir vakitte oem alacağım heralde

Ön arka disk balataları değiştirdim, onlar da balatalar sanırım trw cotec kullandık ama bazen ötme yapıyor. Disklerde olduğu gibi onları da Ate almayı düşünüyorum.

Lifte alınca zamanla çürümüş ya da kaybolmuş alt tapaların da birçoğunu servisten edinmeyi başardım, sanırım sadece bir ya da iki cins bulamamışımdır. Onları da yeniledim. Alt kısımdan fotoğraf hiç yok, onu da daha sonra eklerim

Bunlar haricinde incik boncuk ve yaşadığım yerin iklim koşullarına göre eklemeler vs yaptım.

YD627 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam maşallah aracına eski vw’ler çok keyifli kaliteli arabalarmış sahip olunca anladım bende naçizane düşüncem farları orjinal haline çevirirsen arabanın eli yüzü açılır diye düşünüyorum tekrardan maşallah Allah kaza bela göstermesin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YD627 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam maşallah aracına eski vw’ler çok keyifli kaliteli arabalarmış sahip olunca anladım bende naçizane düşüncem farları orjinal haline çevirirsen arabanın eli yüzü açılır diye düşünüyorum tekrardan maşallah Allah kaza bela göstermesin
    Teşekkür ederim, vallahi biz de üç eski model Opel'den sonra babamla birlikte vag grubuna geçelim dedik 8 sene olmuş Konforu, yol tutuşu vs çok iyi bence. Tek beğenmediğim noktası herkesin de eleştirdiği gibi uçup kaçmıyor, imkanım el verirse ilerde turbolu bir araca binmek isterim. Farlara gelince bunlar da orjinal Hella far; yani benim far üzerinde herhangi bir işlem yapmışlığım yok. Camı dahi açılmamış.. Aracı ilk aldığımız zamanlarda sissiz Valeo marka far takılıydı ve ufak tefek hasarları vardı kulaklarında. İstanbul'daki ustamda yatıyordu bu Hella lar, uygun bi fiyata o zamanlar takmıştık öyle kaldı. Sonradan bunlara mercek taktırmak epeyce bi kafamı kurcaladıydı, imkanlar el vermedi, aydınlatmaları da beni üzmedi bu şekil devam ediyorum
    Güzel dileklerin için teşekkür ederim, Amin Allah cümlemizi kaza beladan uzak tutsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İlk satın aldığımızda evin önünde çekmiştiğim fotoğrafını buldum. Çok büyük değişiklikler yapmadım ama ufak tefek kozmetik işlem

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)