User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
53 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İlk göz ağrım ilk emeğim

Metin Töremen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up İlk göz ağrım ilk emeğim

Öncelikle herkese merhaba forumda yeniyim.
    Aslen İzmirliyim fakat okul için Alanyada yaşıyorum. 1 senedir bir firmada düzenli olarak çalışıyorum. 97 doğumluyum( klimalımı klimasızmı diye bir espri gelmiyceğini umarak devam ediyorum ).
    İlk arabamı almadan önce aldıktan sonra başıma gelenleri sizle paylaşmak istedim.

Babamla kendimi bildim bileli araba tutkumuz vardır. ( Okumayı araba plakalarından söktüğümü söyler )
    Derken ehliyet kursu yaşım geldi ufak ufakta sağolsun babam öğretiyordu gidip geliyorduk yıkamaya oraya buraya.
    Ehliyet kursu başladı ehliyeti aldık merakımda fazlasıyla var ama bir pürüz vardı.
    Babam araba konusunda katı ve beni dizginlemeye çalıştığından ehliyeti alır almaz araba alma konusuna soğuk bakıyordu.
    Yavaş yavaş babamın 1996 E200 ünü almaya başlamıştım. Bi akşam 18'' Başbakan replica jantlarla çıkageldim
    ( Maalesef öncesinin fotoğraflarını bulamadım kusura bakmayın )

Daha sonra üniversite başladı, Alanyaya taşındım yaptığım işi ordada devam ettirmeye başladım.
    Arabadan önce düşünmem gereken bir çok şey vardı. Ev başka bir hayat hem iş hem okul yalnız yaşamak bir çok soru işareti vardı kafamda.
    Herşeyi yavaş yavaş yola koyduktan sonra 3 yıldır biriktirdiğim bayram seyran demeden cuzi miktar parayla oy kullanmak için İzmire gidip babamlara süpriz yaptım.
    Parayı koydum babamın önüne baba dedim ben araba alacam Babam sana orda tek araba vermem onu yapmam bunu yapmam derken günler geçti.
    Pazar gecesi Alanya otobüsüne 12 saat kala arabayı buldum babamı aradım.

Araba daha tr'siz plakaları bagajında duran 2. sahibinden 1992 model (1994 çıkışlı) Doğan L idi. Göğüslük ve plastik aksamlar kahverengi, Döşemeler kremrengi ve kahve tonlarındaydı. Arabayı çok beğenmiştim. Babamın suratı düşüktü arabayı beğenmişti fakat daha çok erken diye almak istemiyordu. Sonra arabanın bordo doğan olduğunu hatırlayıp ve babamın ikizi olan amcamı arayıp gelmesini söyledim. ( Yeryüzündeki bordo doğanı en çok seven adam, hayali max 20.000kmde bir doğan alıp c180iyle garajında yatırmak )
    Öyle dedik böyle dedik arabayı aldık. Daha fazla uzatmadan fotoğraflara geçmek istiyorum.

Aracın aldıktan sonra babamdan (ç)almış olduğum mercedes sis ampüllerini taktım ve ufak bir iki dokunuştan sonra ellemedim.
    Bu tarz arabalarda sadelikten yanayım

İlk yıkama ( sağ tarafta hemen farkederseniz 18''başbakanlı emektar yatıyor )

Arabanın oynanmadan önceki hali:

Bunlarda bendeki güncel halleridir :

Not: Olumlu olumsuz hertürlü yoruma açığım. Arabanın iç mekanını şuan yıllık izin dolayısıyla izmirde olduğum için çekemedim pazartesi alanyaya dönücem ozaman detaylı çekicem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok guzel araba masallah ama acılen oem jantlarına gerı don
    ]Senin araba bitene kadar ben otomotiv sektörünü bitirir emekli olup planör falan kullanırım, sıkıntı yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sedat s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok guzel araba masallah ama acılen oem jantlarına gerı don
    Bi çok kişi söylüyor abi onuda hevesten dolayı takmak istedim çok problem yaşıyorum zaten büyük geliyor bi zaman sonra illaki sökecem gibi duruyor

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski bir şahinci olaraktan, kesinlikle herşey yerli yerinde sinyalleri turuncu güzel olabillir, güzel bi de boya koruma istiyor sanki son resimde hare gördüm gibi Tavsiye etrafa bak boşta bbs rs2 göbeği bulursan depo kapağına takabilirsin güzel duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orijinal jant ve stopları değiştirirseniz birde L yazısı yerine slx işlem tamamdır
    YamahA Xmax 250 ABS

DeliceBirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız birde bir sorum olucak jantlar 9-9 ofsetmi acaba ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski bir şahinci olaraktan, kesinlikle herşey yerli yerinde sinyalleri turuncu güzel olabillir, güzel bi de boya koruma istiyor sanki son resimde hare gördüm gibi Tavsiye etrafa bak boşta bbs rs2 göbeği bulursan depo kapağına takabilirsin güzel duruyor
    son resimler ilk aldığım zamanlardan onları koçtaştan 28Tl gibi bi rakama aldığım waxla hallettim arkadaşın polisaj makinasıyla. Depo kapağını ilk defa duydum abi göbek tam oturuyormu elinde örnek varmı ilk defa duydum hoş bi fikir ama. Küçük detayları seviyorum

Alıntı MDeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orijinal jant ve stopları değiştirirseniz birde L yazısı yerine slx işlem tamamdır
    Aracın doğan L görümünü bozmak istemediğim için böyle yaptım abi şimdilik böyleyiz çok teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DeliceBirkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız birde bir sorum olucak jantlar 9-9 ofsetmi acaba ?
    Allah razı olsun abi teşekkürler. Jantlar 9-10 ofset bide kafadaki rahatsızlıktan dolayı flanş koyduk dahada dışarda dursun diye

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bordo doğan sevmeyen ölsün
    şaka bir yana hikayen güzelmiş.iyi günlerde kullanırsın umarım.kazasız belasız.

ModulaRKinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Tek Kelimeyle Harika Bence Sade Ve Şık Yalnız Bi Kaç Önerim Olucak Turuncu Sinyaller , Sarı Far Şapkası , Panjura Sarı AA ve Türk Bayrağı İle Ön Taraf Daha Çekici Durur Düşüncesindeyim
    PSA Brother's

msk_bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanın eski hali çok iyiymiş , güzel kardeşim. Nacizane tavsiyem aracı daha fazla değersizleştirmeden orijinale dön. Jantlı, ıvır zıvır bir sürü aksesuarlı şahin doğan çok etrafta, orijinal haliyle gayet kıymetli olur onların arasında senin araban. Dışardan bakan gözle de uyandırılan intiba açısından, orijinal haliyle daha elit yaklaşım olur sana karşıda. Kazasız belasız...
    ///M Rulez...

DeliceBirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Metin Töremen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun abi teşekkürler. Jantlar 9-10 ofset bide kafadaki rahatsızlıktan dolayı flanş koyduk dahada dışarda dursun diye
    Abi olucak kadar büyük degilim kardesim aynı yaştayız dün instagramdan takıp ettım hatta

bulenthaliloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok çok güzel bir Doğan iyi günlerde kullanırsın İnşaallah..

Rengi ateş ediyor....
    nazar duası بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْنا"" وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ ح

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bordo doğan sevmeyen ölsün
    şaka bir yana hikayen güzelmiş.iyi günlerde kullanırsın umarım.kazasız belasız.
    Teşekkür ederim cümlemize

Alıntı ModulaRKinG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Tek Kelimeyle Harika Bence Sade Ve Şık Yalnız Bi Kaç Önerim Olucak Turuncu Sinyaller , Sarı Far Şapkası , Panjura Sarı AA ve Türk Bayrağı İle Ön Taraf Daha Çekici Durur Düşüncesindeyim
    Amin cümlemize. Sarı far şapkası bizim buralarda karaborsa ***** Alanya küçük yer. Küçük Türkiye bayraklarından aklımda var zamanla yapıcam hepsini. Küçük ama öğrenci için büyük masraflar bunlar

Alıntı msk_bmw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabanın eski hali çok iyiymiş , güzel kardeşim. Nacizane tavsiyem aracı daha fazla değersizleştirmeden orijinale dön. Jantlı, ıvır zıvır bir sürü aksesuarlı şahin doğan çok etrafta, orijinal haliyle gayet kıymetli olur onların arasında senin araban. Dışardan bakan gözle de uyandırılan intiba açısından, orijinal haliyle daha elit yaklaşım olur sana karşıda. Kazasız belasız...
    Tavsiye için teşekkürler baştada söyledim orjinallikten yana olduğum için doğan l yazısını slxe bile çevirmek istemedim. Tek farkı yay ve oem jantları. Aşırıya karşıyım. Biraz bu şekilde bindikten sonra komple orjinale çevirip zır stock binme hayalim var ama daha değil. Tekrardan teşekkürler

Alıntı bulenthaliloglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok çok güzel bir Doğan iyi günlerde kullanırsın İnşaallah..

Rengi ateş ediyor....
    çok teşekkürler cümlemize

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pm attım kardeşim

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orijinal doğan l veya slx jantları.Birde arka şeffaf stop yakışabilir ama orjinaller kenarda dursun.Çünkü araç ciddi anlamda temiz duruyor.Aracınız tamda hayalimdeki tarz bir araç ehliyetimi alıp,paramı biriktirince böyle temizi kalırsa(hemide bordo ve göğüs rengi sevdiğimden ) ve Allah kısmet ederse alırım inşallah.Onun dışında aracın herşey yerli yerinde valla.Belki panjurdaki T logosu yenilenebilir öyle ufak tefek detaylarla mükemmel olacaktır.

https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net...7f&oe=57381C36 (farklılık olsun derseniz diye dedim bunu da)

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araca maşaAllah,Rabbim kaza bela vermesin.Rengine bayıldım ama boyası bakım istiyor gibi anladım fotolardan. En güzeli öğrenci işi herşey yavaş yavaş daha zevkli oluyor. İlk olarak jantlarda orjinale dönmelisin ama yeni takmışsın zaten hiç değilse yazı atlat böyle. Oem jantlarla basman yeterli olucaktır. Tabi araç senin zevk senin, içine sinsin yeter.
    MR.EVO53

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardesim hersey gonlunce olsun oncelikle. Baba arabasina benim gibi hasta olup almaman en guzeli, kendi arabanda daha rahat olursun. Ama sana tavsiyem her haltta babanin fikrini sor, belli etmezler ama hoslarina gider. Ik mik etsede yaptir, icinde kalmasin
    Arabaya diyecek sozum yok, masAllah kazasiz belasiz. Bence ne icinden geliyorsa onu yap, icinde kalmasin.
    Iyi forumlar
    TR - B13

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız. Sade ve güzel duruyor.
    benim kuzende de bunlara karşı hastalık var. babası sıfır leon fr aldı geçen yaz, 3 hafta binip sattı.
    Gitti dış bordo içi turkuaz koltuk yüksek göğüs konili jaluzili uzun antenli cms40-sf330'lu slx aldı.
    Her allahın günü yıkayıp parlatıp lastik parlatıcıya abanıp geziyor
    Bıkmadı..
    hastalık olunca tam oluyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)