User Tag List

Sayfa 2/10 İlkİlk 1234 ... SonSon
177 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 24 AD 632 Alfa Romeo 147 1.9 Jtd Q2

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonradan ekleme:
    Yalnız fren kiti gerçekten aracın kaderini değiştirdi. Üzerindeki disk ve balataları yeni değişmiş olmama rağmen performanslarından memnun değildim ancak 4 pot brembolar gerçekten iyi iş yapıyor. 140-0 40 metre çıkmadı belki bayağı başarılı buldum. O da çelik fren hortumumuz veya delikli disk yellowstuff balatamız falan da yok. Biraz tornacıda işi var hala uyum için ama bakalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Küçük bir güncelleme çekelim.

Aracın bir yerlerinde iyileştirme yaparken bazı yerler ustaca kişiler tarafından hiç ediliyormuş haberim yokmuş. Fren kiti montajından dolayı kaliper jant sürtmesini önlemek için 5 mm'lik 4 adet spacer kestirip takmıştık. Daha uzun bijon gerektiğine karar verdik ancak takılan bijonların ancak yarısına kadar tutuyormuş haliyle bijon yerleri yalan olmuş. Sökme takma yapmadan Ankaraya yol alıp tüm işlemlere orada karar verip yaptıracağız bu saatten sonra.

Gidişinden vs çok memnunuz, aks sorunu diye şüpheye düştüğümüz şey de ne yazık ki flanşın tam oturmamasından kaynaklanıyormuş. Çünkü daha özenli sök taktan sonra kesildi titreme. Düğün öncesi son bir kez daha elden geçecek araç. Yapılacak bir şey kalmaması yolunda gidecek her şey. Sonrasında çok vakit bulamayacağım çünkü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük gün

Salıdan bu yana ankara'dayız. Öncelikle mekanik sorunlarımızı Alfin'de giderdik. Kısmetse bugün turbonun hibridizasyonu Racewerks Serdar bey sayesinde tamamlanıyor. Takılır takılmaz bize yoğun işleri arasında vakit ayıracak olan Koç egzoz Nevzat ustanın yanına gideceğiz. Ardından gece yazılım yapılacak. Şimdiden ismi ve emeği geçen arkadaşlara çok çok teşekkürler.

Ayrıca tr'deki tek 147 olma yolunda Özdemir kardeşim vasıtasıyla akrepleneceğiz.

Gelişmelerden konuyu haberdar edeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    keyifli ilerliyor maşallah, alfistiturkeyde takip ettiğim, en sevdiğim araçlardan birisi zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keyifli ilerliyor maşallah, alfistiturkeyde takip ettiğim, en sevdiğim araçlardan birisi zaten
    Forumdan az takip etmedik biz de senin güzellikleri.

Bu sefer işler sorunsuz giderse gta hariç en hızlısı olacağız sanırım. ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel , erzincanlı mısınız acaba plaka 24 ? bende erzincanlıyımda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok üstad değilim ancak bir buçuk sene önce oradan almıştım aracı. Değiştirmedim plakayı hoşuma gittiği için Kaldı öyle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vakit olarak ankara'da çok dar bir zamanda kaldık. Ancak bu zamanda güzel işler çıkaran önce Alfin'e sonra, sonrasında koç egzoz Nevzat ustaya ardından RaceWerks Serdar bey'e ve bu süreçte yönlendiren yardımcı olan alfisti kardeşlerim Oğuz ve Özdemir'e çok çok çok teşekkürler.

Ayrıca Konya yarısında olacak büyük emeklerin sarfedildiği golf'e başarılar. Görememiş olsam da uzaktan takip ettiğim diğer araç olan leon ve bu araçların sahipleri murat ve serdar beylerle de tanıştığıma çok memnunum.

60 lik krom düz boru ve Downpipe, ardından 2052 turbo. Egr iptali ve fabrika ayarlarında basınç ile krankta 206 hp aldık. Gerek uzakta oluşumuz gerek de henüz intake ve intercooler'a müdahale etmememiz sebebiyle şimdilik böyle takılacagız.

http://i.hizliresim.com/A7jmPr.jpg

Videolar zamanla gelecek. Cumartesi akşam üstünkörü iki video çekebildik kalite için kusurumuza bakmayın .

https://youtu.be/IQsKzLWfBKE

https://youtu.be/dTIJP-EP9Xo

FB10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Veysel veysel görmeyeli neler yapmışsın maşallah kardeşim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FB10ur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Veysel veysel görmeyeli neler yapmışsın maşallah kardeşim
    Bir şeyler yapıyoruz hala abi. Satmayaydın sana da yapardık ne güzel. Bayağı gidişi falan değişti çünkü meretin

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takipteyim... 147 sahibi olarak, harika işler yapıyorsunuz. 2052 turbo, altları öldürmedi mi ? 1752 daha mı iyi olurdu sanki ?
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

samara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah.Sonucu beklemekteyiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En çok şaşırtan tarafı da o oldu zaten. Altlar gayet diri 2800den sonra ikinci kez toparlıyor Turbo daha öne atıyor. Sanırım arz talep meselesine en uygun cevap da bu oldu benim için. Şehiriçi kullanımda da canlılığın ölmediği performans istenildiği takdirde 4500 devire kadar diriliğin sürdüğü bir aralık oldu.

5. Ve 6. Viteste dip gazda varolan dumanı saymaz isek oldukça soft ve tatlı gidiyoruz.

OğuzCanAlantor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullan abi mal boncuk oldu Bol gazlamalar . Ankaraya tekrar bekliyoruz.
    Alfa Romeo Ankara

Alfin Otomotiv

Race Werks

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim kazasız belasız kullan , harika oldu. Aracı kullanan biri olarak büyük turbo olmasına rağmen gayet keyifli ve altlardan dolu dolu geliyor öyle öldüm bittim havası yok Sanırım Serdar reyiz yapmış yapacağını nasıl bir turbo yaptıysa stocktan 1-2 tık farklı diyebilirim

Zaman darlığından neyin nasıl olduğunu anlamadık ama her şey güzel oldu çok şükür. Bir dahakine daha geniş bir zamanda gelirsen cooler ve cai i halledip , Serdar abinin ellerine bırakırız , yapıldıktan sonra da dediğim gibi arabada 0 duman bu güç şahane , biraz basınç açılıp yakıtta gelirse o zaman saçma sapan bir şey olur Senin yüzünden Alfinin kucağına düşeceğim 1.9 kol piston vırt zırt için
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oğuz, Özdemir ikiniz de sağolun varolun Sizi tanıdığıma tekrar çok mutlu oldum. Sayenizde kısıtlı olsa da keyifli ve hoş stresli bir 5 gün geçirdim. Neredeyse smoke free diyebileceğim bir setup ile bu gücü görmeyi ben bile beklemiyordum. Hatta hatırlarsanız acaba kıssak mı biraz dedim. Stoğa yakın gitmemize rağmen gidişi çok memnun etti beni.

1.9 gerçekten bu işe yatkın bir motormuş. Ben soft halimle bunu aldıysam sizlerin emek ve yaptıklarınıza ya da planlarınızla gt veya eş değerindeki herhangi bir şeyin 300'ü görmesi bence çok ama çok daha güzel bir şey olurdu. Gerçekten 1.9 kol piston işi nasıl olur bilmiyorum ama etkisi çok olacaksa bence denenebilir.

Tekrar gelmek için sabırsızlanıyorum. Cai ve ic işine gireceğiz zaten orası kesin benim için ama sırası var Gerçekten güzel ve keyif dolu oldu.

FB10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir şeyler yapıyoruz hala abi. Satmayaydın sana da yapardık ne güzel. Bayağı gidişi falan değişti çünkü meretin
    Nasıl özledim anlatamam kardeşim sana Her haliyle çok başka bir araçtı gerçekten artık sen devam ediyorsun senin gelişmeleri izleyerek mutlu oluyoruz sıkıntı yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MOVISTAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok keyifli araç Allah kaza bela vermesin
    Amin.Cümlemize.
    Teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler