User Tag List

Sayfa 5/10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
177 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: 24 AD 632 Alfa Romeo 147 1.9 Jtd Q2

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba güzelde çekimler biraz zayıf. Düzgün bi makine yada telefonla çekersen daha güzel olur bence. bide marşibeyeldeki krom detay ve aynayı piano black yaparsan daha iyi olur gibi ?
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba güzelde çekimler biraz zayıf. Düzgün bi makine yada telefonla çekersen daha güzel olur bence. bide marşibeyeldeki krom detay ve aynayı piano black yaparsan daha iyi olur gibi ?
    Evet üşengeçlikten Telefonumun kamerası son 1 yıldır çok kötü çekiyor, haliyle güzel fotoğraf çıkmıyor. Bir ara makina ile kollektif çalışıcam ama havaların ısınması lazım.

Marşpiyeli tekrar siyaha boyacağım ama ayna kapakların saten gri olması hoşuma gidiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallahı var. Bi çok araca şaka yapıyosunuzdur yolda.
    Evet küçük bi şaka makinesi yolda beklenmedik hızlanmalarla küçük sürprizler yapıyoruz.

D2 racing street 36 way adjusting coilover...

Uygun bir zamanda montajını halledeceğim.

Dün angel led cob denilen sislerden taktım mecburiyeten ıntercooler montajı sonrası orjinal olanları çıkarmıştım. Parkları da beyaz ampullere çevirdim.

Uygun bir vakitte tampon ızgara meselesini de halledeceğim plastik şu peteklerı kullanarak. Çıkacak sonuca göre çıkma bi scudetto alıp giulia benzeri görüntüyü de oluşturmak istiyorum.

Tampon ızgarası olarak kullanacağımız malzeme bu

Uzak gelecekte

- Ps4 lastik
    - 4 nokta alt kule gergisi
    - mercekli xenon far yapımı
    - sunroof mekanizma revizyonu
    - poliüretan burç kiti ve eibach viraj demiri

Yakın gelecekte
    - motul xcess 8100 5 40 motor yağı
    Motul gear ls 300 sanz. Yağı
    Ve yine motul fren hidroliginin disk ve balata elimize ulaştığı zamana kadar temin edilip değişilmesi.

OğuzCanAlantor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oo reis mallar cımbızz hayırlı olsun
    Alfa Romeo Ankara

Alfin Otomotiv

Race Werks

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben zamanında o kadar forumda 147 konusu aradım bu konuyu göremedim şimdi gördüm, hey maşallah çok güzel araç alsam mı napsam bir tanede ben hazır parada varken
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erzincan da böle zevkli biri olduğuna inanamadım hayretler içindeyim
    kazasız belasız günlerde binersin kardeşim
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OğuzCanAlantor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oo reis mallar cımbızz hayırlı olsun
    Ahahaha eyvallah kardeşim emeğin büyük biliyorsun.

Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben zamanında o kadar forumda 147 konusu aradım bu konuyu göremedim şimdi gördüm, hey maşallah çok güzel araç alsam mı napsam bir tanede ben hazır parada varken
    Mantık fiyat performans ölçüsünde sanırım hem güzel görünüp hem de keyifli giden başka bi araç şu an benim için yok ne zaman çok uğraşıyorum, başka bi araba alayım A dan B ye gideyim çok da umrumda olmasın masraf etmeyeyim falan desem iki soru soruyorum. 1 ne alacaksın 50 bin altına iyi görünen iyi yol tutan giden ve az yakan, 2 verdiğin emeğin karşılığını alabilecek misin? 2 soruya da cevap veremeyip geri dönüyor yeni projeler kuruyorum.

Eğer denk gelirse, benzinlisi çok da bunun dizeli pek yok kesinlikle tavsiye ederim dostum. Ama klişe olacak bakımlısı şart motor da bilinen bir motor yürüyen de. Ufak tefek kronikleri saymazsak düzgün yolda çok daha keyif verir.

Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erzincan da böle zevkli biri olduğuna inanamadım hayretler içindeyim
    kazasız belasız günlerde binersin kardeşim
    Ahahaha abi ben de inanamadım. Çünkü adıyamandayım araç erzincanda idi plakasını kasten değişmedim. Görev gereği burayı tercih ettim geldim, aracımı yine seven bir doktor abimden aldım 2014 sonunda. O tabi bakımdan bakıma giden birisi idi. Ben biraz fazla uğraşıyorum teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhaba. Büyük günlerden biri. Bazen ben ne yapıyorum manyak mıyım desem de değişiklikten ve her türlü iyileştirmelerden keyif alan birisi olarak yurtdışından göreceli olarak uygun temin ettiğimiz D2 coilover ve brembo fren diski ate balatalari takacagiz. Manifold contasi olduğunu tahmin ettiğimiz bir kaçak var. Ayrıca hazır life çıkacağı için her ne kadar üreticilerin bakımsız olarak nitelendirdiği torsen lsdnin ömrü ve sanzumandan dolayi 2 kez sorun yaşamış birisi olarak motul Gear 300 ls ile şanzıman yağı değişimi yapacağız.

Kozmetik eksiklikler devam ediyor bir yanim güzel komple fırın boya yap derken diğer yanım seramik ya da klasik pasta cila ile devam et diyor. Bakalım artık. Performans namına fazlasıyla memnunum. Hatta Coiller ile konfor spor yay amortisör ikilisinden daha iyi olursa kullanım süremi sanırım artiracagim. Mobilden yazdığım için imla konusunda kusuruma bakmayın. İşlemler bitince yorumlarımi da aktaracagim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Normalde geceye kadar çalışacaktık ancak yarına kaldı işler. Yaklaşık bir buçuk yıldır önce hr 3.5 cm sonra 3 cm eibach prokit kullanıp mutluluğu bir türlü bulamayan ben Oğuz kardeşimin de tavsiyesi ile yüreklenip coilover arayışına girdik. HR'ler ile arabanın konforu çok başarılıydı sekme vs yoktu ancak amortisör çalışma aralığı çok daraldığı için araç çok fazla esniyor yol tutuş noktasında kimi yerde yarardan çok zarara sebep oluyordu. Prokitler kararında düşüm sağladı. Başta çok keyifli idi ancak pinpon topu gibi sekmelere HR'den daha fazla sebep olması sebebiyle o da bir yerde güvensizliğe yol açıyordu. Uzun bir süre piyasa araştırması yaptıktan sonra TR'de alfa romeo 147 için amortisör bulmak dahi aslında mesele iken coil bulmak zaten imkansız olduğundan Christmas indirimi ve Vat çıkarımı ile göreceli olarak uyguna ve bilinen kaliteli bir marka olduğu izlenimine kapıldığım D2 markası ile iletişime geçip siparişi verdim 2 hafta içinde ürünle kavuştuk. Havalarinda ısınması ile bir kaç işi biriktirip öncelikli montajını yaptık bugün.

Sadece kısa bir sürüşe çıktım, sanayideki kasislerden geçtim ama arabaya bakışım değişti. Bu aracın beni tek rahatsız eden "bana göre kötü ayarlanmış" süspansiyonu resmen bambaşka boyuta taşındı. Tabiki orjinal amortisör ile spor yay kullanmak aslında doğru bir hareket değil o yüzden karşılaştırdığım nokta orjinal amortisör ile orjinal yay kombinasyonu ile. Boşuna en kötü coilover en iyi yay+stok amortisör kombinasyonundan daha iyi olur denmiyormuş onu gördüm. Sertlik ayarını en serte aldık. Ve yükseklik ise orjinal yaylardan biraz düşük ama şok sönümleme performansı çok başarılı. İnce ayarı zamanla yapılacak fakat alman konforunda İtalyana binmek stok halde pek rastlanır birsey değil o yüzden yorumlarımi ve şaşkınlığımı saklayamiyorum .
    Konu rain man tarafından (08-03-2017 Saat 19:00 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Coiloverlı kış modu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selam. Ne kadar eder başlığına yazdım burada da sorayım. Hiç satmaya niyetim yokken adamın biri çevirdi zorla almak istiyor.

2009 model 144 binde alfa romeo 147 1.9 jtd q2 lsd'li. Sol tarafta kapılar ve arka çamurluk boyalı ön çamurluk değişen farklı zamanda kazalar var.

Ekstra olarak 1749v turbo yerine 2052s, 3.5 lt intercooler yerine 8 lt hg motorsports ic, komple 63'lük dp düz boru sonda spor susturucu, güçlendirilmiş akslar, şahin binboğa stage 2 kevlar bronz baskı balata, 4 pot brembo 305x28 fren kiti, D2 racing coilover, pioneer navigasyonlu teyp, akropovic egzoz ucu vs bir ton ekstra var. Yani ne kadara satılmalı? Bugün ciddi bir alıcı çevirdi araca baktı falan, haftaya söyleyecek fiyat konuştuk ama pişman olmak istemem ne kadar istenmeli kullanıcıdan? Mekanik bakıma ihtiyacı yok muayenesi 2018 ocak, triger 6 bin km önce değişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selam. Aklımıza takılan bi boya durumu vardı. Arabanın sol yani benden önce farklı zamanlarda boyanmıştı ama düzenli boya korumaya rağmen kötü görüntü oluştu sonra arka kapı tekrar boyandı ve bi düzensizlik oldu. Bu bahane ile konu açıp fikirlerinizi aldım ve temiz binme amacı ile aracın sol tarafını tamponlarını boyattım. Ayrıca 18 gt q2 jantlarımız da geldi şu an onu da temiz temiz takmak için boyaya verdim.

Yapılacaklar:

1 oynar Volanttan sabit Volanta geçiş
    2 1.5 bar basan soft yazılımı mediuma çekme
    3 bixenon'a geçiş
    4 eibach viraj demirleri
    5 maxi gauge
    6 onur kardeşimin ustasına bölgesel yıpranmış direksiyonu gönderip deri alcantara kombini yapıcaz
    Henüz profosyonel bi çekim yapamadım ama fotoğrafsız olmaz.

Dipnot elle yapabileceğim yıkama sonrası cila önerilerine açığım.
    x

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah.Sindire sindire hem de güzel gidiyor.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Agresif....
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah.Sindire sindire hem de güzel gidiyor.
    Teşekkür ederim Aynen öyle sindire sindire ilerliyorum. Mekanik ve geliştirme anlamında yapacak bir hedef kalmayınca kozmetik göze batan eksikleri de tek tek hallediyorum (ufak tefek bir şeyler var yine de ama şu an yapmak yersiz).

Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Agresif....
    Ona yakıştığı kadar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence çok iyi durmuş, coilleri bir tık daha indir tadından yenmez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence çok iyi durmuş, coilleri bir tık daha indir tadından yenmez
    Abi valla bilemedim ya. Azıcık zorluyor arabayı hani sorun değil süre falan kasmıyorum azıcık bi tık geriden geliyor 17'li haline göre, yakıt tüketimim de ortalama yarım litre artacak gibi. Ama görünüş çok hoşuma gidiyor. Sadece spacer'ları çıkaramadım tuhaf ama farklı et değeri farklı jant genişliği olan aynı jant bile daha büyük ve daha rahat kurtarması gerekirken yine sürttü kalipere Bu sefer çok dışarda kaldı jantlar bana göre.

Ama dediğin gibi bir tık böyle yarım cm ile 1 cm arası indirirsem gayet tatlı olur. Yapıcam ama bu şekilde kafam rahat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncelomeo.

Volant ses yapıyordu, ayrıca egzoz manifoldunda contadan kaçak vardı. Boşluk bulup bi Ankara yaptım. Volant tüm otoda bakıldı içten baya bozulmuş, haliyle onu değiştim. Sabit Volanta dönüşüm konusunda kafamda soru işaretleri olduğu için olması gerekeni yaptım. Bu işlemler sonrası egzozcuya gittiğimde ise komik bi şekilde kaçak kaybolmuştu. Muhtemelen düzgün takamadılar sök tak esnasında düzeldi diye düşündük. Gitmişken jantlar düzeltildi iyi bir rot balans yapıldı ayrıca coilover ayarları değiştirildi. Bir de direksiyon gözümu tırmalıyordu ona da el attık.

Arabayı satma düşüncem var, aslında amiyane tabirle çiçek ettikten ve bu kadar masraf yaptıktan sonra satma fikri tuhaf fakat daha fazla uğraşmak istemiyorum.

Hayalim bu araçla istanbula geldiğimde ikinci bi aracı günlük kullanıp bununla piste çıkıp gelmek. Turbo, filtre, egzoz, ıntercooler, kule gergisi, fren kiti, coilover tam piste uydu (gerçi pist için çok güç yok) derken bi yandan da uğraşacak zamanın olmayacak diyorum kendime.
    Ama şartlarım beni günlük kullananılacak para harcatma isteği uyandırmayacak bir araç almaya zorluyor.

Yakın zamanda ilana geçeceğim. Neredeyse her şeyiyle ilgilendikten sonra alacağım ikinci el araç yüzde 99 aynı titizlikle kullanılmış olmayacağı için çok da içimden gelmiyor. Bakalım hayırlısı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler