User Tag List

Sayfa 10/10 İlkİlk ... 8910
177 sonuçtan 172 ile 177 arası

Konu: 24 AD 632 Alfa Romeo 147 1.9 Jtd Q2

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    147nin en cok sorun cikaran parcalari neler?
    Ön takim 156 gibi sesli mi?
    Jtd için konuşursak akslar

İlk iki yıl kullanıcı yorumlarına aldandım. Herkes süspansiyon çok hassas, zaten çabuk bozuluyor o yüzden hiç boşuna masraf yapma en ucuz salıncağı al geç diyorlardı amiyane tabirle. Bu süre zarfında 3 kez falan üst 1 kez de alt salıncakları değiştim. Daha sonra bu iş böyle olmaz deyip orjinal parçaları deneyeyim dedim. İki seneden uzun zamandır ses seda yok maşallah.

Keza yine jtd için motor sorunsuzluğu isteniyorsa şunlara dikkat etmek gerekiyor.

* Triger - devirdaim değişimi

* Enjektör bakımı - belli aralıklarla kontrolü

* Manifold flap iptali.

Benim gördüğüm bir çok jtd sorun çıkarıyor veya motor yapımına gidecek bir soruna sebebiyet veriyorsa bu sorunlardan olmuş. Ya enjektör işemiş ya da manifold flapı emmeden geçmiş.

TS motor kullanmadım. Ama genel olarak sorun demeyelim de bakım isteyen parça varyatör. Ve genel gördüğüm 200 250 bin km gibi motor yapılmış çoğuna.

Ortak sorunlardan söyleyebileceğim belki ufak tefek tuş soyulmaları veya sensör hataları falan vardır. Ama genel olarak özellikle jtd motorlar hem güç hem dayanıklılık anlamında oldukça güvenilir.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu günceli gelsin madem uzun bir süre sonra.

Aradan geçen uzun zamanda sadece biniciydim. 5 bin km öncesi triger seti 3 bin km önce sağ aks ve alt tablalar ayrıca arka denge kolları, 2 bin km öncesi yağ ve filtreler, direksiyon hidroliği, 500 km önce ben bittim dedi ana debriyaj merkezi şanzıman yağı motul gear 300 ls konularak değişti. Bugün de muayene yaptırdım. Bugün ilana çıkıyorum. Totalde sene hesabı olarak 6 yıldır beraberim. Bir gün girdiğim yolda üzmedi, ara hızlanması, duruşu, gidişi, süspansiyonu, sonradan eklenilen multimedya ve izolasyonun içerde yarattığı kalite kesinlikle her seferin +100 binlik bir araçtan fazlasını hissettirdi. Konuda da ara ara satmayı düşündüm ve vazgeçmiştim ama artık yaptığım kilometre, kullandığım yol ve amaç hazırladığım bu araca uymuyor. İkinci olarak kenarda kalmasını sağlayacak maddi özgürlüğüm de yok. Yana yakıla sıkıla satıyorum. Alacağım aracın da 2 gün içerisinde konusunu açacağım kısmetse. Yani alfa romeo'ya elveda deme zamanı geldi gibi.

şu an eksik olan bir kaç ufak kozmetik işi planlamıştım hatta bir kısmı bagajda geziyor ancak yapacak vaktim olmadı. Buradan soran olursa elimden geleni yaparım.

Edit: fotolar ne yapsam görülmüyor. 3 farklı fotoğraf yükleme sitesine yükledim ama ı ıh artık ilan linki paylaşırım.
    Konu rain man tarafından (18-03-2020 Saat 20:00 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dikkat yoğun fotoğraf içerir.

Tekrar merhabalar. En son güncelden bu yana gelişenleri söyeyeyim, arabayı satmak zaten aklımdaydı ama beğendiğim aracı satmadan almak durumunda kaldım. O yüzden ilana 2 gün önce çıkabildim. Sağolsun @OğuzCanAlantor kardeşim bu zamana kadar olduğu gibi hem alım hem de satımda da yardımını esirgemedi. Emeği yeri ayrı bende. Aracı almaya gittiğimde Q2'yi de üzülerek Ankara'ya Oğuz'a bıraktım. Ufak tefek kaporta işlerini ve iç temizliğini hallettirdi. İlana çıktı. Sitede de ilanı paylaştım burada da yazayım hatırası için kalsın fotolar.

İlan linklerini aşağıya bırakıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...02243105/detay

http://www.techturkey.com/forum/otom..._9_jtd_q2.html

Konu rain man tarafından (18-03-2020 Saat 20:15 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadi hayırlı olsun veysel, yeni aracın ne oldu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi hayırlı olsun veysel, yeni aracın ne oldu?
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8641676

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu seneler sonra görüyorum fakat baştan sona okuduğum için çok üzüldüm satılmasına. Aslında konunun direkt sonunu okusam satıldığını görecektim fakat, baştan sonra gidip her sayfa da inşallah satılmamıştır diyerek heyecan yaptım kendime Satılmış ama, inşallah sizin gibi bakmışlardır araca.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler