User Tag List

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon
177 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: 24 AD 632 Alfa Romeo 147 1.9 Jtd Q2

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel görünüyor..kazasız belasız kullanın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen L8AU audinin orjinal füme jant tonu.
    bir de L1RR diye bir ton var o daha kontrastlı daha güzel bir renk gibi geliyor ama canlı görmedim birşey diyemem. youtubeda bi videoda l8au ile l1rr kıyaslamasında gördüm sadece.

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    c5 le beraber çekelim bi gün, stadın önü güzelmiş. 45 yanak lastik ve Sakarya bir arada olmaması gereken kombinasyon. Yollar tarladan hallice bir çok yerde.

147 kullanmış birisi olarak söylüyorum ciddi keyifli, debriyaja alışmak mesele ama biraz
    Ben 40 yanak lastiklle geziyorum abi Türkiye'de metrekareye düşen rögar kapağı sayısı en çok Sakaryadır zannedersem
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel görünüyor..kazasız belasız kullanın
    Çok teşekkür ederim sagolun.

Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah veysel ama jantları bende beğenmedim. karpuz jant gibi
    Mesajın gözümden kaçmış reis. Onu çok andırıyor ama araçtaki görüntüsünü beğendiğim için değişmek istemedim. Yoksa bi superturismo ya da ultraleggera hevesim vardı denk de gelmedi kaldı öyle.

Yorumlar için teşekkürler. Bir süredir fazla basınç nedeniyle baya gezdim sonra bi ustamın uyarısı üzerine farkli bir hadiseden ötürü enjektörü beyin üzerinden resetleyen iyi niyetli pompacinin yazılımda bozulmaya sebep olduğunu öğrendim. Eski yazılımı yükledik şu an gayet sorunsuz.tabi bu bahaneyle turbo vs elden geçti. Tekleme baskı balata volant üçlüsünden kaynaklanıyor olup stage 2 baskı balatanin ihtiyacımi aştığını düşünerek stage 1 orjinal konforuna dönmüş bulunmaktayım. Gerçekten dünya varmış

Taa 3 ay önce tamponumu catlatan ve köşeden çıkartan çekici boyatmayi kabul etti ama vaktim yok ve arabasız kalmak istemiyorum. Arabayı ilana alicam ama vakit bulamıyorum ilanı yazmaya
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah

bir jant önerisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah

bir jant önerisi

Bbs ch diyorsun

Bi ara replikasi denk gelmişti..orjinal olsa alıp denerdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bbs ch diyorsun

Bi ara replikasi denk gelmişti..orjinal olsa alıp denerdim
    Yakışmayan araba neredeyse yok gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta tatsız bi durumla karsilastik. Bugün vaktim de vardı. Daha öncesinde self wash tabelasını gördüğüm yerin yolunu tuttum. Çok kapsamlı olmasa da ufaktan başlangıç yaptım detailing'e. Parlaklık ve duruş hiç fena olmadi. Değişime zaman içinde bakacağım. Ironout ile demir tozlarını söktüm, kili citrus kullanarak kullandım puruzsuz hâle getirdim elimden geldiğince cizmemeye çalışarak, sonrasında tekrar yıkama ve kurulama sonrası önce srp ardından fusso dark wax kullandim. Boyasız plastikler ve farlara sıra gelmedi onları bir sonraki sefere bıraktım. Küçük nazarligimiz ile buyrun fotolar.

O stadın cephe ve çatı modüllerinin alayında emeğim vardır. Çalıştığım firma Türkiye'deki stadyum işlerini alıyordu.

Hey gibi günler valla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun bir ara sonra herkese selam. Bahtsiz bir olay yaşamıştık bir sene önce. Tampon cekicinin sorumsuzluğu sebebiyle çatlamıştı. Gerek is yoğunluğum gerek kozmetik sorunum haricinde bir sıkıntı olmamasi sebebiyle bir sure beklettim. Yaklasan triger km ömrü ve ömürleri azalan disk balatalarla beraber total bir bakıma girdik. Sagolsun oguz kardesim arabayi aldı tum sikintilari bir hafta olmadan çözdü ve arabayi ulaştırdı.

Tampon onarılıp boyandı, önlerde ate disk ve yellowstuff balatalara, arkada brembo max cizgili diskler ve ate balatalara geçtik ve kaliperler boyandı. Debimetremiz bozulduğu için limp mode a alıyormuş (neyseki turbo ve bağlantılarda bir sorun yok), hiz sabitleyici iki aydır çalışmıyordu fren müsuru bozulmuş değişti, isitma bujileri değişti, bir önceki triger değişiminde unuttuğumuz manifold flapları bu kez triger değişimi sırasında iptal edildi, yag ve filtrelerle birlikte kapanışı yaptık yol dönüşü hafif de pozitif eğimli olan bi yoldan spoiler atayım.

Uzunca bir suredir aklimda olan satma fikrinden yine uzaklastım. Piyasa fiyatına araba alıp uzerine arabanın canını alıp para harcamadan üstüne 10 bin koyan kullanıcıları gördükten sonra satılır dediğim değil de hakettiği fiyata satarım bundan sonra.

Setup zaten 3 yıldır bindigim setup ve oldukça güvenilir. 4 adet ss lastik bulunca istanbul parkı tanımaya artık gideyim diyorum.

Lastik konusundaki tavsiyelerinize açığım.

brave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nadir alfalardan maşallah

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastik olarak, biraz fiyatı yüksektir ama Kumho V700 tavsiye ederim.

Biraz daha fiyat performans olsun dersen kumho ku36.

Her ikisi de ss olarak nam yapmış ve hot hatcler için oldukça yeterli lastiklerdir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastik olarak, biraz fiyatı yüksektir ama Kumho V700 tavsiye ederim.

Biraz daha fiyat performans olsun dersen kumho ku36.

Her ikisi de ss olarak nam yapmış ve hot hatcler için oldukça yeterli lastiklerdir.
    Açıkçası çok ciddi meblağlar ödemek istemiyorum. Ama nakit 1000 tl çıkma alacağıma 1500 1600 taksitli almak daha makul geleceğinden ku36 bakıcam.

Sanırım bir gün önce takıp piste gidip gelmek mantıklı Sakarya'dan? Orada o tarz hizmetler alacağımız bir yer yok herhalde.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkçası çok ciddi meblağlar ödemek istemiyorum. Ama nakit 1000 tl çıkma alacağıma 1500 1600 taksitli almak daha makul geleceğinden ku36 bakıcam.

Sanırım bir gün önce takıp piste gidip gelmek mantıklı Sakarya'dan? Orada o tarz hizmetler alacağımız bir yer yok herhalde.
    Ku36 yaz aylarında yağmur bile yağsa günlük bile rahatlıkla kullanabileceğin tipte bir lastiktir.

O sebeple pistten illa 1 gün önce taktırmana gerek yok, müsait vaktinde taktır, günlük kullan, zamanı gelince de piste git.

Senin yarinde olsam, ku36 alınca, en azından eylül sonuna kadar arabadan sökmezdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ku36 yaz aylarında yağmur bile yağsa günlük bile rahatlıkla kullanabileceğin tipte bir lastiktir.

O sebeple pistten illa 1 gün önce taktırmana gerek yok, müsait vaktinde taktır, günlük kullan, zamanı gelince de piste git.

Senin yarinde olsam, ku36 alınca, en azından eylül sonuna kadar arabadan sökmezdim.
    Daha geçen sene aldığım ps4'leri yeni taktım Günlük lastiklerim yıpranmasın diye bu işe giricem. Başka bir derdim yok. Bir fren hidrolik değişimi yapıcam onun haricinde lastik hariç hazırım. Ku36 fiyat olarak uygun dediğiniz gibi müsait olan bir tarihte halledicem artık.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    satmaktan vazgeçmenize sevindim.yine 2.el bir araç alsanız herşeyi sil baştan yaparak bir sürü para harcayacaksınız.en azından böyle ne derdi olduğunu bildiğiniz veya hallettiğiniz aracınızla kafanız rahat olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    satmaktan vazgeçmenize sevindim.yine 2.el bir araç alsanız herşeyi sil baştan yaparak bir sürü para harcayacaksınız.en azından böyle ne derdi olduğunu bildiğiniz veya hallettiğiniz aracınızla kafanız rahat olur.
    Açıkçası yerine alternatif üretemiyorum Benzer hisleri uyandıran bir arabayı almam için yaklaşık bir 100 bin eklemem gerekiyor zaten. Sırf otomatik olsun derdine çekilecek iş değil o da. Çok ihtiyaç gelişirse B sınıfı otomatik görece ucuz bir araç almayı yine düşünebilirim ama bunu bu şekilde hiç etmek en çok bana koyar.

onre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkçası yerine alternatif üretemiyorum Benzer hisleri uyandıran bir arabayı almam için yaklaşık bir 100 bin eklemem gerekiyor zaten. Sırf otomatik olsun derdine çekilecek iş değil o da. Çok ihtiyaç gelişirse B sınıfı otomatik görece ucuz bir araç almayı yine düşünebilirim ama bunu bu şekilde hiç etmek en çok bana koyar.
    Aklıma 147'yi sokan konudur bu 2 yıllık 147 beraberliğimden şunu çıkardım. Ne zaman tamam oldu bu sefer binilecek kıvama geldi desem bi yerinden kesin bişey çıkıyor Tabi genel olarak basit şeyler X markanın Y modelinde de olabilecek türden sorunlar. Açıkçası aldığıma hiç pişman olmadım bence hala 147 f/p olarak baya üst seviyelerde. Veysel abininde dediği gibi satsam ve alternatif üretmek istesem bana göre +100 bandına çıkmam gerekecek. O yüzden bende eksikliklerini ıvırı zıvırı giderip mutlu mesut biniyorum .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklıma 147'yi sokan konudur bu 2 yıllık 147 beraberliğimden şunu çıkardım. Ne zaman tamam oldu bu sefer binilecek kıvama geldi desem bi yerinden kesin bişey çıkıyor Tabi genel olarak basit şeyler X markanın Y modelinde de olabilecek türden sorunlar. Açıkçası aldığıma hiç pişman olmadım bence hala 147 f/p olarak baya üst seviyelerde. Veysel abininde dediği gibi satsam ve alternatif üretmek istesem bana göre +100 bandına çıkmam gerekecek. O yüzden bende eksikliklerini ıvırı zıvırı giderip mutlu mesut biniyorum .
    Bayadır konuşamıyoruz ama tam da dediğin gibi kardeşim. Bunun iki sebebi var 147 ve alfa romeolar gercekten farklı ve sürüş odakli araçlar, diğer sebebi de ayni yas ayni siniftaki araçlara göre daha ucuzlar haliyle bir ust seviyeye gecmek icin daha cok seyden vazgecmek lazım.

Ufak tefek dertleri eksik olmasa da hala başarılı bence.

Sahsen bulunduklari fiyat bandında diger tüm alt modelleri de farklı kriterlere sahip olsam seçeceğim araçlar olurdu.

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    147nin en cok sorun cikaran parcalari neler?
    Ön takim 156 gibi sesli mi?
    Experience is what you get when you don't get what you want.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler