User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
48 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Honda EP2 (E Sport Part 2 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Red face Honda EP2 (E Sport Part 2 )

Part 1 MCY yapmıştı linki E Sport

Asıl maceranın basına dönersek

NBM sport güzel arabaydı hos arabaydı ama ocagıma incir ağacı dikti desek yeridir bi araba 18 bin masrafla yürümez mi yürümedi (burdaki yürüme kavramı insandan insana değişir bana göre yürümedi) Neticede ustanın biri test sürüsü yapacam derken perte cıkarttı.
    Allahtan kaskoluydu 29.750 tl mizi cebimize aldık başladık araba aramaya dedik hadi 10.000 de biz koyalım 40a kadar bakıyoruz dedik farklılık olsun 5 arabadır honda başka model bakalım.
    Golf alalım dedik onun dsg de problem var dediler.
    Reno alalım ded,k nun otomatiği seni sarmaz kriz gecirirsin
    Pejo alalım Aman abi uzak dur bulaşma hondanın üstüne seni çok uğraştırır dediler.
    Subaru dedik abi evlenceksin düğünün var onünü bi görene kadar girme dediler

Düşündük düşündük bi nane bulamadık alacak iyi bari, honda alalım yine dedik ama model bari yükselsin fn kasaların 2 otomatiği varmış,
    1 i-shift biri de bizim bildiğimiz honda şanzımanı Kime sorduysam serviste calısan arkadaşlar dahil i-Shift alırsan bana getirme dedi.
    2 Tam Otm. şanzımanda bulunmaz hint kumaşı mubarek
    Bu arada da 1 ay içinde düğünüm var kesin araba almam gerekiyor. Arabasızlık zor zannat vesselam hele evleniyorsanız.
    Neyse dedik bari masraf acmayacak bildik bi araba olsun, zaten tam doyamamıştım alayım bi EP2 dedim. Ama bu sefer kararlıyım motor şanzıman dalmayacam uslu uslu binecem ne aldıysam o (nah o bu bunye oynamadan durmaz)
    Kafamda daki renkte belli kırmızı alacağım olmadı araba ne renk olursa olsun balayındayken boyacıya bırakacam geldiğimde kırmızı olacak Ama bi yandan da gruptaki cenkin fümeye bakıp keske benim olsa diye iç geciriyordum. Neticede kırmızıdan daha nadir bi renk hemde fena yakışıyor EP2 ye füme. Kafamda bi anda 2 renk olmuştu füme mi kırmızı mı kararsız iken cenk yaza satarım belki!!!! arabayı demez mi Aha da yandı bi anda kafadaki tüm ampuller bi gece çay buluşmasında altından girdik üstünden cıktık. Adam çay içmeye geldi arabasından oldu Ama maşallah araba da araba sıfır gibi araba gerci yaza projeleri vardı boşaltmıştı arabayı ama olsun ben doldururum tekrar diyerek çaldık
    Bu arada buraya kadar anlattığım süreç gecen sene subat-mart ayı

Neyse bu kadar ön söz yeter konuya girelim

MCY den aldığımda araba

Kısaca özetlersek
    extraları gruptaki diğer üyelere dağıtılmış bi haldeydi

Neyse

ilk aldığımızda 40 yanak olan lastikleri 45 yaptım. ***** İstanbul yolları yavaş kullanan bi mizacımda olmadığından dolayı cukur ve tümseklerde acıyordum arabaya

Sonra cenk coilleri haşat ettiği için dedik yayla basalım arabayı leylek leylek de bi yere kadar. burda ufak bi kazık yemedik değil Hr diye Ta tecniks itelediler bide kotü zamanda itelediler ertesi gün ankaraya gidecem ve bu yaylar hayatımda gördüğüm en berbat yaylar kefil olup almama vesile olana burdan saygılar. Neyse gecenin bi yarısı EP3 sahibi Aras (vtiaras) arkadaşın sahibinden de yay ilanını gördüm gece gittik aldık. Hos sohbet iyi bi arkadaş her ne kadar tekrar karşılaşmasakta

Ertesi gün eibachlarla ankara yolcusu kalmasın bu arada gittik atamıza bide hayır duamızı ettik aldık. saygımızı sunduk vs .

Nedendir bilinmez eibachlar bana cok sekiyor gibi geldi. sanırım fazla pimpirikliyim
    Karar verdik coil farz ama yeni evlendik XYZ ler cok pahalli neyse K-sport takalım dedik. Bu sefer araki K-Sport bul yok ki yok ama yayla da olmuyor sıkıntı büyük. O ara yine gruptan Bu arada grubun adı (EPpassion) bi arkadaş yapma coil yaptır dedi. sağlıklı olur olmazı arastırdık olur gibi geldi. neyse kime yaptırcaz derken şakirle başaran arasında kaldım. Neyse kararı basarandan yana kullanıp önleri coil yaptırmaya karar verdik.

Benden cıkan ön eibachlarıda Başka bi Ep3 sahibi fatih arkadaşımıza verip (Buda iyi bi arkadaş sanirim ep sahipleri genelde iyi insanlar oluyor ) ön coil arkalar 5cm eibach kullanarak orduya ailemin yanına tatile gittim. Dakka 1 gol 1 orduya gidince polisler arabayı yaylar kesik iye bağladılar halbuki arka spor yay on coilover neyse önu coil olduğu için kaldırdık ama yay bisey yapamıyoruz kafam attı bi kere kendime kızıyorum arkaları niye yaptırmadın diye neyse işi bilen bi polis geldi arabayı cıkarttık. Arabadan anlamayan adamı şube müdürü yapmışlar ya neyse

Ordu dönüşü tekrar soluğu başaranda aldık bu sefer arkalarıda coilover yaptırdık. Arkadan cıkan Eibachları basaranda unuttuk yalan oldular takılmadık 2 parca demirin detayına devam

Sonrasında baya bi gezdiğimi farkettim buı arada benzin fiyatlarıda 5 tlye dayanınca LPG taktırmak farz oldu. Araştırdık tanıdık bi Honda servisi gazi osman paşada biyerde lpg taktırıyormuş gittik orda araca BRC lpg taktırdık. Bu arada şe bayilerdeki lpgli modellerin hepsi tr de lpgli oluyormuş onuda öğrendik

Sonrasında da Aracın Tüm bakımlarını tekrar yaptırdım (yağ dahil ve tüm sıvılar servisten kullanırım buna yağ filtresi ve bujiler de dahil alır dışarda kendi ustama taktırırım tavsiye ederim öyle yapın )

Sonrasında TG sportun eski sahibi hasan arkadaşla dedik su izolasyon işine ufaktan girelim iyi olur

Bu arada bi akşam bayadır şu typer spoileri Ayarlı Mugenle değiştirmek istiyordum derken oda nasip oldu onuda değiştirdik güzelde oldu

Bide cenkte uzun zamandır bekleyen bi walker ek vardı yaza yapacağı proje için almıştı nasip olmadan ben arabayı çalınca elinde kaldıydı hemen arabaya bi makyajsız tampon+panjur+logo ve ez lip ayarlayıp boyatıp onuda taktık (para var huzur var hesabı )

Bu arada AOJ sportun sahibinden aldığım vites topuzunuda eklemeyi unutmayalım

Sonra yine hızlı bi hamleyle Araca 4-2-1 headers, Simota Aeroform Hava filtresi 51 lik düz boru ortaya warex tip egzoz atarak güncel haline getirdim. Bu arada Muayeneye sokacağım için Bl sportun sahibinden aldığım XXR larında üstüne yattım insanlık namına o arkadaşa bi jant bulun

Burda daha yazmadığım 10larca detay işlemler yaptık hem herşey anlatılmaz hemde konuyu bu kadar uzatmamak adına atladığım bana göre onemsiz detaylar ama bazılarına göre ayrı bi konu acılan detaylar mevcut. Ama bana göre arabanın işi bittimi, ı-ıh bitmezzz Şu an Ayarlı kule gergisi arıyorum olurda denk gelirse 1000 tl civarına Ep3 koltuk da alabilirim.
    Ama asıl kafamdaki şu doviz kuru düşerse Allah bu yaza nasip ederse K20+K24otm. şanzıman yapmak var ama nasip bakalım

Dip not : resimlerde herhangi bi efekt yada düzeltme ışık oynaması vs. yapmadım makine ne cektiyse o araç Ep2 lerde nadir olan cosmic grey (Sedefli füme) o yüzden ışığa göre bazı resimlerde antrasit bazılarında mavimsi hatta yeryer kızılımsı fume olabilir
    Konu BugraH4N tarafından (01-12-2017 Saat 12:43 ) değiştirilmiştir.
    2006 Honda Civic EP2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buğracm araban masallahı var kazasız belasız kullanman dilegıyle. Bastan sona kadar buyuk bir zevkle okudum. Ayrıca füme rengını sevmeyen arkadaslarda vardır �� Ama füme renk tek geçerim. Siyahdan sonra tek favorim bu renktir

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabanın benım gozumde tek eksıgı 5 bıjona cevırıp ep3 jantı takman olacaktır

gule gule kullan kazasız belasız
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

BuRaK_eFe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba iyi güzel hoş maşallah ama jant rengi değişik geldi bana renk olarak jant moonrock olursa tadından yenmez gibi
    #RenaultSport Clio-R

tolgaaydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah reis, kazasız belasız
    Eğer burada durup daha ileri gitmeyeceksek, niçin bu noktaya kadar geldik?

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin, çok şık duruyor araç ama izninizle bir kaç şey söylemek istiyorum.

-Ön ek çok güzel, ama ön taraf makyajsız olacaksa farlar da makyajsız olmalı. Biri farklı durunca hoş durmuyor, göz tırmalıyor.
    -Te37'ler bence çok yakışıyor ama beyaz yerine bronz olmalı. Farklılık arıyorsanız da turuncu, takata yeşil falan olmalı. Başka jant bakmayın bence 4 bijonken. Hele ki XXR'lar çok kötü duruyor.
    -Arka egzoz kafaları bir garip duruyor, tampondaki yerinden de çok uzakta.
    -Typer yazıları eksik, bence onlarla çok daha şık olur.

Güle güle kullanın, nazar değmesin.

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah ama kesinlikle ep3 jantı şart kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi öncelikle maşallahlar için teşekkür ederim

Herşeyden önce arabanın makyajıyla oynamak tamamen kişisel zevk meselesi kendinize bi kazak almak gibi beğenir fiyatıda bütcenize uygunsa alır giyersiniz. Başkası ne der umursamazsınız. kimi çok cool der kimi kırocan der

Tüm ep2lerde neredeyse ep3 jantı olduğu için sıcak bakmıyorum açıkcası modifiyenin ruhuna aykırı bi durum. ha başka jant önerileri değerlendirilir. su an 2 jantım var TE37 ve PDW XXR Bulursam 17inc teneke düşünüyorum yukarda yazmadım ama arkalarda kamber kit var onlere de coillere kamber kit aparatı yapacaz bi ara

5 bijona dönüştürmeyi düşünmedim değil ama bu ep3 jantı için değil 18inç janta takabilmek için sonra, ona yapacağım masrafı, ilerde frenleri brembo yada willwood yapmaya harcarım diye vaz geçtim neticede sürüş kalitesi aslında makyajdan daha onemli benim için

Bu arada te37 leri takata green yapmak aklımda olan bişey ama onunda şartı var uygun fiyata recaro koltuk olmadı ep3 kırmızı koltuk takarsam takata kemer takacam ozaman olur

Egzoz biraz 1cm asagıda onunda nedeni arka ek plastik egzoz ısınınca eritmesin diye orta ve kat iptal olunca bi ara baya baya ısınıyor egzoz, Arkalar dandik fiber ek değil bu arada serviste o eklerin setinin 8 binlira olduğunu öğrendiğimden beri yutkunma zorluğu cekiyorum acaba 3-5 cm daha aşağımı alsam

Edit:

Makyajsız far mevzusuna gireceksek ilerde zaten mercek falan bişeyler düşünüyorum aydınaltmasını arttırmak için ayrıca makyajlı tamponuda olduğu gibi duruyor Orjinal typer spoilerle birlikte arada değişik fanteziler yaparım diye zaten tampon sokmek takmak 5 dk spoiler de desen oyle, Arada sok tak yapıp değişik kombinasyonlarda kullanırım.

Edit 2:

typer stickerlar bana 3 kağıtçılık gibi geliyor ha ileride k20 motor + k24 şanzıman koyarım ozaman belki !!! O proje döviz kuruna bağlı muallak bi durum
    2006 Honda Civic EP2

ahmetmalcok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel duruyor gerçekten. rengide harika. ellerinize saglık. doviz kuru daha cok uzucek gibi bizleri

vtec26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok güzel Füme rengi benim EP ye en çok yakıştırdığım renk. Onun dışında eksoz biraz kötü duruyor

Kesinlikle TE37 ler takılmalı ben olsam turuncu ya da yeşil yapardım te37 leri

Allah kaza bela vermesin...
    Naturally Aspirated FTW
    e36 3.28 Coupe individual

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyaz te37leri geri takıp kırmızı recaro yada makyajlı typer koltuk filmleri söküp hks tarzı çapraz eksozla daha iyi olacaktır. Bir de ön tampondaki plaka yeri iptali kötü durmuş.

Rengi çok güzel maşallah güle güle binin..

berkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız
    34 BAK 117 - cıvıc vti

34 BB119 uno s -- 34 RED 87 cıvıc vti -- 34 UL 5510 corsa 1.7 dti -- 34 ZJ 7086 focus 1.6 tdci -- 34 FP 6830 corsa 1.7 dti --
    34 HK 4550 - cıvıc vtec2

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşım ne yaparsan yap ama Allah rızası için o vites topuzunu değiştir
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o vites topuzu arada fırlamalıgına taktığım bi topuz aslında arabada mevzu olursa bulunsun polis bişey dersede vites topuzu derim hesabı ama istisnayen hatun görmeyeceği zamanlar takıyorum oyle
    2006 Honda Civic EP2

mcy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah buğra kardeşim.. allah kaza bela vermesin. her şey çok güzel. füme olması zaten bambaşka bir olay. konunda beni de andığın için de teşekkür ederim eksik olma kardeşim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu zevkle okudum, arabanın maşallahı var...
    kazasız belasız binmeniz dileğiyle...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E Sporttan bahsedip eski sahibinden bahsetmemek olmaz güzel bakmışsın arabaya aynı güzellikte bakıp yapmaya çalıyorum bende işte
    2006 Honda Civic EP2

Apocaltique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel makine maşallah, k20 hakediyor..
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34LA6012 B16A2 Sedan RED VTi
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES
    34RC7033 M42 RED E36 Coupe-34KV3945 M20B30 E30 Coupe

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doviz kuru bu seviyedeyken k20 hayal
    2006 Honda Civic EP2

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)