User Tag List

Sayfa 12/26 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
478 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Ae101 Corolla JDM Build - 59 UP 231

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın maşallahı var gerçekten, şahane olmuş. Yalnız, müsadenizle bir iki fikir belirtmek istiyorum. Ben de ön panjuru beğenmeyenlerdenim, orjinal panjur çok daha güzel duruyor bence. Ön taraftaki parklar ve sinyallerin renk uyumsuzluğu göz tırmalıyor, en azından fotoğraflardan. Mümkünse aynı renk, aynı desen yapılmalı ikisi. Arkadaki yazı karmaşasından zaten kurtulmuşsunuz. Bir de eğer mümkünse arka taraf da diske çevrilmeli. Jantların içi daha dolu görünecektir.
    öyle işte.

eypcskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MehmetOrkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki gümrüğe takılıyor mu ?. 500 TL iyimiş aslında .
    evet indirimi iyi rastlattım yılbaşından 2 gün önce sipariş verdim.10 günde kapıma geldi.herhangi bir gümrüğe takılma durumu olmadı.amazon gümrük ücretini baştan alıyor da olabilir tam bilemiyorum.

Alıntı R for Race Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    projede çok emek var ve bilinçli bir şekilde yapılmış. bende de dc5 type-r var jdm. türk plaka olmadığı için yatırım yapmıyorum ama içim gidiyor. sizin projenizi de görünce tekrar kötü hissettim, kendi adıma. aracınızı hep güzel günlerde kullanın dilerim. küçük sıkıntılarınızı da zaten coco unutturacaktır.
    Teşekkür ederim,gerçekten nadide bir araca sahipsiniz.yerinizde olsam orjinallik çerçevesinde ufak dokunuşlar yapmayı ihmal etmezdim Aracımdaki küçük problemlerle ilgilenmek aslında hoşuma gidiyor.Hem hobi gibi oldu benim için,bir sürü yeni insanla tanıştım ae101 vesilesiyle.
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok ilerliyor maşallah,fren disklerine bayıldım.lastikleri beyaz yazılı mı yapacaksınız ?
    aracın gövde rengi ile de uyumlu olur diye beyaz düşünüyorum ,aslında jant koluna volk sticker da istiyorum ama şu an için biraz erteledim.

Alıntı KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maaşallah corolla sıfırlanıyor, keyifle okudum.
    Aracımın olabildiğince iyi kondüsyonda olmasını istiyorum,çok teşekkür ederim.

Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın maşallahı var gerçekten, şahane olmuş. Yalnız, müsadenizle bir iki fikir belirtmek istiyorum. Ben de ön panjuru beğenmeyenlerdenim, orjinal panjur çok daha güzel duruyor bence. Ön taraftaki parklar ve sinyallerin renk uyumsuzluğu göz tırmalıyor, en azından fotoğraflardan. Mümkünse aynı renk, aynı desen yapılmalı ikisi. Arkadaki yazı karmaşasından zaten kurtulmuşsunuz. Bir de eğer mümkünse arka taraf da diske çevrilmeli. Jantların içi daha dolu görünecektir.
    Değerli düşüncelerin için teşekkür ederim.panjur ve parklar konusunda önceki postlarda da belirttiğim gibi değişim şu an düşünmüyorum bir sonraki bakımda bu arka kampanaları çevirebilir miyiz diye servis müdürüne sormayı düşünüyorum zaten.Çünkü ne kadar iyi kit kullansanız da dört teker fren kadar başarılı olmuyor gerçekten.
    Konu eypcskn tarafından (18-01-2017 Saat 19:06 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pandizot için kolları sıvadım.öncelikle insanı hayattan soğutan iğrenç ötesi eski pandizotu ve üstüne yarım yamalak tutturulmuş hoparlörleri söktüm.

aracım xli model olduğu için arka camın alt kısımda ortada 3.stop lambası var.yeni aldığım orjinal pandizotu bu 3.stop için yerini hazırlamak amacıyla kestim

ardından aldığım 16 lık pioner hoparlörleri yuvalarıyla beraber monte ettim

orjinal pandizotla ilk fotomuz

ardından sıra ön kapılara geldi.10 luk takmaya hazırlanıyordum ama önceki sahiplerinden biri 16 lık takmış.mecburen ben de 16 lık taktım

ve sonuçta gayet güzel bir ses sistemim oldu diyebilirim

Aracın bir yerine müdahale edip düzeltince yeni yerler göze batmaya başlıyor.aracımın taban halısı ve plastik paspaslarını,yeni taban halısı ve halı paspaslar ile değiştirmeyi düşünüyorum.ve ardından da gaz fren debriyaj pedallarındaki lastik pedleri orjinalleri ile yenileyeceğim.Beklemede kalın
    Konu eypcskn tarafından (11-02-2017 Saat 20:42 ) değiştirilmiştir.

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracının maşallahı var kapı içi ve tavanı süetle değiştirsen nasıl olur acaba böyle özenle hazırlanan bir aracın kapı içi ve tavanınında güzel bir nubuk süet tarzı bir kumaşla kaplanması güzel olabilirdi

KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel işler güzel sonuçlar doğurmuş maaşallah corolla ya ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı devil_berk22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracının maşallahı var kapı içi ve tavanı süetle değiştirsen nasıl olur acaba böyle özenle hazırlanan bir aracın kapı içi ve tavanınında güzel bir nubuk süet tarzı bir kumaşla kaplanması güzel olabilirdi
    Aracıma yaptığım geliştirmelerde olabildiğince orjinal veya orjinale yakın gitmek istiyorum.o nedenle deri,nubuk döşeme her ne kadar kulağa hoş gelse de düşünmüyorum.Teşekkürler

Alıntı KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel işler güzel sonuçlar doğurmuş maaşallah corolla ya ..
    Teşekkürler bir kaç eksiği de halledince iç kısım tam istediğim gibi olacak inşallah

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazır sökülmüşken temizleseymişsiniz keşke, okumaktan en keyif aldığım konulardan biri. Devamını beklemedeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değerli techturkey üyeleri; uzan zaman sonra beklediğinize değeceğini düşündüğüm gelişmelerle devam ediyoruz )
    hatırlarsanız en son pandizotu orjinale çevirmiş ve hoparlörleri yenilemiştim

pandizotu yeniledikten sonra döşemeler gözüme iyice batmaya başlamıştı.

bunun üzerine dayanamadım ve yeni taban halısı ile halı paspaslarımın siparişini verdim )

geçen yıl bu zamanlar kendim bizzat karartıp turuncu yaptığım parklar son günlerine gelmişti.o kadar adi ki camı.artık baktım böyle olmuyo.paraya kıydım ve orjinal jdm parkları spariş ettim)tabi parklar şeffaf olunca ona bir de arkadaş gerekli deyip yine nadir bulunan bir parçayı inventory me dahil ettim)

yukardaki parkların karşılaştırmasına dikkat edin yukardaki yan sanayi ve hiç araca takılmamış bir park lambası.alttaki ise kullanılmış orjinal park.buna rağmen içerisini daha net gösteriyor.koito farkı vakit kaybetmeden kolları sıvadım ve önce parkları monte ettim.eski panjurla fotosu

vee fx panjurumuz ile komple önü fx yaptık hayırlı uğurlu olsun

aracımın son servis bakımında servis müdürü egsoz manifoldunun alt kıvrım yerine bir çatlak olduğunu ve burdan kaçak olduğunu söyledi.ben de manifolda bir el atayım dedim.madem sıkıntı var performanslı bişe olsun dedim ve 4-2-1 headers sipariş ettim::

headers ın iki parçası arası bu çift deliklerin çapı 55mm.aracımın üzerinde de bu kısımların çapını ölçtüm.orjinalde 45 mm ve fotoda gördüğünüz gibi raf şeklinde bir şeyler var orjinalinde

headers ile rahatlayan motor üst devirlere çıktıkça daha ideal bir ateşlemeye ihtiyaç duyacak.o nedenle denso ik20 iridium bujiler ve vms marka 10mm düşük dirençli buji kablolarımın sparişini verdim.

en kısa olanın direnci 127 ohm.aracımdan çıkan orjinallerin en kısası 7500 ohm civarı çıktı düşük direnç kayıpsız iletim )

ardından elimdeki parçalarla beraber servisin yolunu tuttum serviste yapılan işlemler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    serviste yapılan işlemler:
    1-yıllık motor yağı değişimi yapıldı ve filtreler değişti(yakıt,hava ve yağ)
    2-egsoz manifoldu kaynakları düzgün bir şekilde tekrar işlendi,peşine gelen susturucu sıfırı ile değişti tüm ara borular yenilendi ve paslı egsoz metalik renge boyandı
    3-buji ve buji kabloları takıldı.işte fotolar

aracımda kat iptali düz boru tercih etmedim çünkü sağlıklı bulmuyorum.backpress zaten az aracı iyice yığıp bağırtmak bana mantıklı gelmiyor.amacım sadece tork bandını biraz üste kaydırmak

4-aracımın arka fren sistemini disk frene çevirebilir miyiz diye servise sordum.gerekli alt yapının aracımda bulunmadığını söylediler.bunun üzerine kampanalarla devam etmeye karar verdik.ancak kampanaların ve fren hortumlarının hali içler acısı durumdaydı(

tüm ön ve arka fren hortumları yenilendi.arka kampanalar ve iç mekanizmaları sıfır orjinal parçalarla yenilendi.

5-iç döşemeler ve halı paspaslar takıldı

6-orjinal bir çift yedek anahtar getirtildi ve eski debriyaj ve fren pedal lastikleri sıfırları ile değişti.güle güle eski pabuçlar)

vee böylece aracımı teslim aldım)

izlenimlerim..
    aracın en çok merak ettiğim geliştirmeleri performansla ilişkili olanlardı.en bariz fark ettiğim değişim devirlenme kabiliyetindeki artış olduçok çabuk üst devire tırmanıyor(özellikle 3-5 bin devir arası eskisine göre çok hızlı).aracımı daha evvel hiç kesiciye sokmamıştım ) bu kadar gazlamama rağmen sanki öncekinden daha az yakıyor gibi ilerleyen günlerde daha somut sonuçlar alacağımıza eminim.öte yandan bu bakımlarla arabanın fiyatı kadar harcamaya ulaştık )hadi hayırlısı.zaten daha sıfırlancak bişe kalmadı gibi)iyi forumlar herkese..
    Konu eypcskn tarafından (15-04-2021 Saat 17:14 ) değiştirilmiştir.

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşAllah emeğine sağlık..Güzel bir coil ile bassan daha albenili olur..
    ALLAH VAR GAM YOK..

burakk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam maşallah,yeni hali ile daha göz kamaştırıcı olmuş. Sorun olmazsa paspas ve taban halısının fiyatını öğrenebilir miyim?
    Çeyrek Mühendis

MehmetOrkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araba gerçekten senin ellerinde tekrar doğdu diyebiliriz. Herşeyi sıfırladın neredeyse Maşallah çok güzel oldu aracın.

Ön taraf şimdi kendine geldi işte bu şekilde harika . Artık eksikten çok fazlası var arabanın Tekrar Maşallah. Allah nazarlardan saklasın .
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    toyota da sanırım parça sipariş konusunda sıkıntı yok.ben doğuşu arayıp ne sorsam üretimden kalktı diyorlar.orjinal taban döşemesini bulabildiğine göre iyiler demektir bence.Aracın çok güzel olmuş valla , maşallah diyelim.Biraz daha düşürsen ama çok daha güzel olur.

Berkerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MAŞALLAH... Çok güzel duruyor.
    06 Toyota Hilux 2.5 4x4

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oh be panjur gitti dedim okurken, sonrasında bu konu üzerinde panjur bende gerginlik yaratıyormuş resmen araca bakış açım değişti. Çok çok güzel oldu oluyor MaşAllah. Kem gözlerden korusun rabbim.

Kesenize bereket, gönlünüze, elinize sağlık.
    TR - B13

ayter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde gözümü panjur tırmalıyordu hep o da hallolmuş loading kısmı bitmiş arabanın.Şimdi benzini koyup keyfini çıkartma sırası sanırım.

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kocaman maşallah aynı yurtdışı oldu şimdi İlerde bi 4age swap yakışır kazasız belasız
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Rea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah bana göre TRdeki en güzel ae101 Kazasız belasız sürüşler.

cgtuzn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekere taş değmesin maşallah.
    Hayaller Paris, gerçekler Karaköy.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)