User Tag List

Sayfa 23/26 İlkİlk ... 132122232425 ... SonSon
478 sonuçtan 419 ile 437 arası

Konu: Ae101 Corolla JDM Build - 59 UP 231

berkeyzn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harkia bir proje olmuş. Elinize emeğinize sağlık. Konuyu tek oturuşta okudum ve inanılmaz bir keyif verdi. Kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah.

erencoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yüz bin kere maşallah, Allah nazarlardan saklasın proje harika bilinçli modifiye nedir ne değildir sorusunun cevabı resmen, tek merak ettiğim muayenede sorun olur mu acaba bu turbo projesi belki yanıtlanmıştır gözümden kaçmıştır
    98'Corsa GSİ

eypcskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani sevmek lazım başka açıklaması yok bu işin, deli gibi sevmek lazım hatta Maşallah çok güzel olmuş kazasız belasız keyifle kullanın postun sonunda gözler bi gazlama videosu aramadı değil vallahi
    8 yaşlarımda daha ilk gördüğümden beri hatlarını hep çok beğendiğim bir araçtı ae101.zamanla lise yıllarımın sonunda ve üniverste yıllarımda potansiyelini keşfettikçe sevgim arttı.ve çok şükür hayallerini kurduğum bu araç bana nasip oldu.inşaAllah ömür boyu beraber olacağız.uygun ekipmanlar edinebilirsem pov tarzı gezinti videoları yüklemeyi planlıyorum.teşekkür ederim.

Alıntı orfozvolkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okurken sanki kendimi rüyada hissettim emeğinize sağlık proje bu olsa gerek Allah kaza bela vermesin
    Bazen ben bile garajda etrafına bakıp kaputunu açınca kendimi rüyada gibi hissediyorum gerçekten aldığım andan beri beraber geçirdiğim her anın özel olduğu bir otomobil corolla.güzel düşüncelerin için tekrar teşekkürler.

Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muazzam bir iş olmuş, tebrikler.
    çok sağolun teşekkürler

Alıntı Ozan Özer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açık konuşayım, aracın ilk halini görünce JDM sticker'ları tarzında bir araç olacağını düşünmüştüm
    İyiki konuyu bırakmadan,okumuşum..Elinize,emeğinize sağlık; kesenize bereket olsun!! Tam bir proje olmuş..Allah kaza bela vermesin,maşallah.
    aracı satın aldığım zamanlar ilk halini gören çevremdeki arkadaşlar hevesimin geçici olduğunu ve kısa bir süre sonra aracı satacağımı düşünüyorlardı.hatta hiç unutmam aracımın ilk bakımı için ortaköy toyota yetkili servise gitmiştim ve o zaman aracıma ücretsiz bir check up yaptırmıştım.bu sayede eksik kısımlar tespit edilecek ve ben de o eksikleri tamamlayacaktım.o zaman servisin çıkardığı eksik parçaların fiyat toplamı aracımı aldığımı meblanın üzerindeydi ve servis müdürü bana aracımı satmamın en mantıklı seçim olacağını söylemişti ancak ben hiç bir zaman kafamdaki hayallerden ve projelerden vazgeçmedim.sağolsun konumun sıkı takipçileri de hep destek oldular ilgiyle takip ettiler ve bu noktaya geldi aracım.ve inşaAllah daha da güzel gelişmeler olacak ilerleyen zamanda.teşekkür ediyorum

Alıntı BYET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Corollayı bana sevdirdiniz benim de aklımda belki nasipse bordo bir corolla alıp dış kozmetiğini stock sıfırlayıp sac jantlarla basma isteği doldu nedense. Bilinçli modifiyeci cidden başka. Farklısınız.
    Bunu duyduğuma çok sevindim.bu tarz forumların en güzel özelliği de zaten bu. beraber öğrenmek bilgi paylaşmak ve fikir edinmek . inşaAllah güzel hayallerini en kısa sürede gerçekğe dönüştürürsün

Alıntı berkeyzn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harkia bir proje olmuş. Elinize emeğinize sağlık. Konuyu tek oturuşta okudum ve inanılmaz bir keyif verdi. Kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah.
    çok teşekkür ederim beğenmenize çok sevindim.ben de ara sıra geçmiş sayfalara bakıp geçen 5 yıl içinde neler yapmışız diye bakıyorum.başka üyelerin takip ettiğim keyifli konularını da tekrar tekrar okumuşluğum vardır

Alıntı erencoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüz bin kere maşallah, Allah nazarlardan saklasın proje harika bilinçli modifiye nedir ne değildir sorusunun cevabı resmen, tek merak ettiğim muayenede sorun olur mu acaba bu turbo projesi belki yanıtlanmıştır gözümden kaçmıştır
    çok teşekkür ederim.evet muayene konusu benim de merak ettiğim ve şu ara araştırdığım konulardan birisi.araç tadilat ve proje çizimiyle uğraşan 10 kadar firma ile iletişime geçtim.onların yaklaşımı aracın motor veya şase nosunda bir değişim olmadığı haliyle ruhsatta değişmesi gereken bir bilginin olmadığı yönünde.yani onlara göre ben aracıma klima kompresörü veya hidrolik direksiyon pompası takmışım gibi oluyor.turbo da bir hava pompası sonuçta.net üzerindeki kullanıcılar ise muayene olayının tamamen kontrolü gerçekleştiren eksperin keyfine bağlı olduğunu dile getiriyor.herhangi bir engel olursa ve hiç bir şekilde çözüm bulamazsak son çare olarak eski atmosferik haline döndürüp muayeneye sokacağız.zaten çıkan tüm parçaları depomda tutuyorum.sadece sök tak işi olur ama bir şekilde yine geçeriz muayeneden zaman gösterecek diyelim

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eypcskn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim.evet muayene konusu benim de merak ettiğim ve şu ara araştırdığım konulardan birisi.araç tadilat ve proje çizimiyle uğraşan 10 kadar firma ile iletişime geçtim.onların yaklaşımı aracın motor veya şase nosunda bir değişim olmadığı haliyle ruhsatta değişmesi gereken bir bilginin olmadığı yönünde.yani onlara göre ben aracıma klima kompresörü veya hidrolik direksiyon pompası takmışım gibi oluyor.turbo da bir hava pompası sonuçta.net üzerindeki kullanıcılar ise muayene olayının tamamen kontrolü gerçekleştiren eksperin keyfine bağlı olduğunu dile getiriyor.herhangi bir engel olursa ve hiç bir şekilde çözüm bulamazsak son çare olarak eski atmosferik haline döndürüp muayeneye sokacağız.zaten çıkan tüm parçaları depomda tutuyorum.sadece sök tak işi olur ama bir şekilde yine geçeriz muayeneden zaman gösterecek diyelim
    Maalesef TÜVTürk kafayı yemiş artık. Bu tarz sonradan turbo yapılan araçları bırakın normal araçlarda turbo büyütünce yeri değişince yada kaput altında krom basınç boruları bile görünce aracın önce kaput içi fotoğraflarını çekip tüm Türkiye'deki TÜVTürk istasyonlarının görebileceği bir yere kaydedip araca red veriyorlar. Ve sistemde sebebi ve fotoları oluyor. Başka istasyona gitsenizde orada gözüküyor bunlar. Mecbur orjinale çevirmek gerekiyor. Yada bu işinde simsarları var ancak onlar bile ilk yakalandıktan sonra kurtaramıyor. Hiç yakalanmadan direk simsar ile halledebilirsiniz. Ancak sök tak kısımlarını ben yaparım derseniz simsarlara para kaptırmazsınız. Bu arada aracınıza maşallah gerçekten.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef TÜVTürk kafayı yemiş artık. Bu tarz sonradan turbo yapılan araçları bırakın normal araçlarda turbo büyütünce yeri değişince yada kaput altında krom basınç boruları bile görünce aracın önce kaput içi fotoğraflarını çekip tüm Türkiye'deki TÜVTürk istasyonlarının görebileceği bir yere kaydedip araca red veriyorlar. Ve sistemde sebebi ve fotoları oluyor. Başka istasyona gitsenizde orada gözüküyor bunlar. Mecbur orjinale çevirmek gerekiyor. Yada bu işinde simsarları var ancak onlar bile ilk yakalandıktan sonra kurtaramıyor. Hiç yakalanmadan direk simsar ile halledebilirsiniz. Ancak sök tak kısımlarını ben yaparım derseniz simsarlara para kaptırmazsınız. Bu arada aracınıza maşallah gerçekten.
    Tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.kaput altımda renkli olan tek parça kırmızı mantar filtrem henüz muayeneye 1 yıl kadar bir süre var.muayene istasyonundaki tutuma göre hareket edeceğim.legal olmayan yollar zaten bana göre değil.illa eski haline dönmesini isterseler de kit zaten mödüler bir yapıya sahip ve kablo tesisatında pek bir değişiklik gerektirmediği için aracı 1 iş günü içinde eski haline çevirebilirz serviste.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konumuza kaldığımız yerden yeni eklentilerle devam ediyoruz.Gerek aracımın dış görünüşü olsun gerek motor performansı olsun kafamdakileri büyük oranda gerçekleştirdim diyebilirim.Bu defa aracımda daha çok sürücüye yani bana hitap edecek geliştirmeler yapmaya karar verdim.Sportif sürüş hissini daha ön plana çıkarma amacıyla kokpitte öncelikli olarak belirlediğim 3 noktaya müdahale etmeye karar verdim.Aşama aşama şeklinde karşılaştığım sorunlar ve bulduğum çözümlerle bu deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum.evet başlıyoruz

1-TRD Kadran
    Uzun zamandır peşinde olduğum ve çok yakışacağını düşündüğüm bir kadrandı.Asya ülkelerinin bir kaçında olmakla beraber yaygın olarak Filipin pazarında rastladığım bu kadranın iyi kondüsyonda bir tanesine sahip olmayı çok istiyordum.Standart ae101 kadranına göre bir çok ekstrası bulunan bir kadran.En çok göze çarpan detayı son hızın 260km olması yanında, su sıcaklığını derece olarak da yansıtıyor.Devir göstergesi standarttan farklı bir ibre başlangış ve bitiş konumuna sahip.bu sayede üst devir bandına ulaşıldığında ibre saat 12 yönünü gösteriyor.ayrıca beyaz zemin üzerinde kırmızı ibreler daha kolay seçiliyor ve bu özelliği sayesinde kadran arka aydınlatması daha iyi bir aydınlanma sağlıyor.İbrelerin etrafı ise karbon görünümlü bir sticker ile kaplı.bu da sportif hissiyata katkıda bulunuyor.Uzun araştırmalarım sonucunda 18 bin km kadar kullanılmış iyi bir örneğini bulmayı başardım.Ancak gelgelelim ki talihsizlikler kadran elime ulaşır ulaşmaz kendini göstermeye başladı.kargocular sağolsun dış camın kenarını çatlatmışlardı.kadran çerçevesi arkasında kalacak olsa da içim cız etti.

Ardından montaj için kolları sıvadım.Eski kadranı çıkardım ve yenisini takdım.Ancak bazı şeyler olması gerektiği gibi değildi.El freni ışığı yanması gerekirken arka cam resiztans ışığı yanıyordu.Ayrıca devir göstergesi de motor devrini yanlış gösteriyordu.resimde gördüğünüz gibi 900 devir olması gereken rölanti devrini 500 olarak gösteriyordu.gaza basınca da deviri nerdeyse olması gerekenin yarısı kadar gösteriyordu.

işe önce el fren ikaz ışığından başladım.her iki kadranın arka devre haritalarını çıkardım.ardından soketlerde ufak bir oynama yaparak ışığı yakmayı başardım

Ardından devir göstergesindeki soruna odaklandım.göstergeyi kadrandan söktüm ve tablasının arkasındaki devre kartını incelemeye aldım.Toyota kadranlarında bu durumun sık yaşandığını biliyordum ve genelde sorun devre kartındaki kapasitörlerin içindeki sıvının akması oluyor.Elektronik parçların ne zaman bozulacağı belli olmuyor malesef.Kargo öncesi kontrollerde sorunsuz çalışan göstergeydi.Çıkan kapasitörün dibinde ıslaklık görünüyor.yeni kapasitörlerin siparişini verdim ve gelir gelmez lehimledim.işte sonuç

2-Supra Direksiyon
    Gli modellerden çıkan 3 kol direksiyonumu beğeniyordum.Ancak Trd kadranla beraber hem onu güzel tamamlayacak hem daha sportif görünen hem de ele daha iyi oturan bir direksiyon arayışına giriştim.Supra direksiyon desem de toyota 90 lı yıllarda bu direksiyonu birçok modelin dolu versiyonlarında kullanmış ( supra,celica,caldina,mr2,ae101 bzt,ae111gt vb.) .bana göre oem olarak toyotanın en güzel direksiyonu bu direksiyondu.ortalama bir kondüsyonda olanını bulmayı başardım

Ancak direksiyon vida bağlantısına sorunsuz otursa da korna ve sinyalden otomatik atma fonksiyonları çalışmıyordu.çünkü direksiyon arka tertibatları farklıydı.Bunun üzerinde çözüm arayışına giriştim.çıkma 2 kol xli direksiyonu alıp arkasındaki korna tertibatını yeni direksiyona aktarmaya karar verdim yeni direksiyonda hiç bir delme vs. yapmadan sökülüp takılabilir bir adaptör olarak montajını yaptım.işte fotolar

3-Superklasse/TRD Hybrid Shortshifter
    Ae101 in belki de en memnun kalmadığım yeridir orijinal vites kolu.yollar aşırı uzun ve vites atana kadar devir ve zaman kaybı oluyordu.Bu problemi çözmek ve değişen araç dinamiklerine vites kolunu da uydurmak amacıyla shortshifter arayışına girdim.Aslında önceliğim trd olanı almaktı ancak bulması imkansıza yakındı ve astronomik bedeller isteniyordu.Ayrıca trd shifter sağdan direksiyonlu ae101 ler için tasarlandığından bizim gibi sol direksiyonlu modeller için tam ideal bir çözüm olmuyordu.Bunun üzerine birkaç genç girişimcinin kurmuş olduğu bir Amerikan firma olan Superklasse firması ile iletişime geçtim.Firma daha çok Mr2 modellerine özel shortshifter hazırlıyor.İşte satın aldığım shifter.

shifter orijinal olana kıyasla daha sürücüye yakın ve öne doğru olan bir vites kolu yapısına sahip.Kutu içeriğinde bütün montaj parçalarıyla hazır bir biçimde geldi.

oem kol ile karşılatırması.uzayan halat çekme kolu sayesinde aynı iş daha kısa bir manevra ile sağlanabiliyor.

shifter montajına geçmeden evvel halatın diğer ucundaki yani şanzıman tarafındaki burçları kontrol etmeye karar verdim.yıllardır vites ata ata halat burcunun ortasındaki yüzük boşluk yapmıştı.İşin enteresan tarafı toyotadan sadece bu burcu temin edemiyorsunuz.komple halatı almanız gerekiyor.Bunun üzerine yine orijinallik çerçevesinde alternatif arayışına giriştim.Kardeş firma mitsubishi lancer modelleri için olan halat burçları ölçü olarak neredeyse birebirdi.hemen siparişini verdim ve taktım işte fotolar

Ardından yeni vites kolunun montajına geçtim.Uzayan halat kolu nedeniyle kolu tutan plastik çerçeve üzerinde birkaç değişiklik yapmak gerekti.çünkü tüm sistem yerden 1.5 cm kadar yükseliyor.

Yeni vites kolu ile vites geçişleri oldukça kısaldı.ve daha kemikli bir hissiyata sahip.sadece yeni konumu biraz önde gibi kalıyor.firmanın bu kısımda biraz daha çalışmasında fayda var

Ve son haliyle yeni kokpitimiz

Son olarak bu yeni eklentilerle beraber amatör bir sürüş videosu çekmeye karar verdim.tabi trafiğin yoğun olması nedeniyle çok fazla hızlanma şansım olmadı.umarım beğenirsiniz.bir sonraki
    gelişmelerde görüşmek üzere
    Konu eypcskn tarafından (24-06-2021 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.

1998corsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    short shift çok güzel durmuş, sürücü tarafına yatık olması da ayrı bir hava katmış. sorunsuz sürüşler dilerim
    Clio Rs 182 N/A - 98 Corsa Gsi N/A - Turbo Şahin 88 - 98 Corsa Gsi N/A - 94 Corsa Gsi N/A - 96 Corsa B swap c20xe

Ecupro Bodrum

CooLeqenD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Valla elinize kolunuza emeğinize sağlık, maşallah her anlamda bilginize de aracınıza da kusursuzca yapılmış bir proje olmuş gerçekten
    Otomobil Fotoğrafcısı

Bluttbeton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok iyi TRD kadranı bende arıyordum son zamanlarda da fiyatı ciddi yüksek gelmişti, shifter ise çok iyi olmuş sanayi tabiri ile kemikli geçiyor
    PROJECT01 GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    müthiş proje, keyifle okudum, elinize emeğinize ve kesenize bereket.

DenizKaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Short shifter çok iyi olmuş.
    Diğer eklentiler de birbirinden güzel

sercanavcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son eklentiler de müthiş olmuş eyüp camları otomatik yapmayı düşünüyor musun ? bu araç buraya kadar geldikten sonra eminim sıradakiler teknolojik değişiklikler olacaktır , her yaptığın eklenti büyük emek gerçekten bu araç artık bir doğan kabak çekimini hak ediyor tüm türkiye görmeli

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok keyifle takip ettiğim bir konu. araç üzerinde ciddi bir emeğiniz, uğraşınız var ve ortaya çıkan sonuç gerçekten çok iyi.

devamını da sabırsızlıkla bekliyorum.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadrandan sonra aşağıya doğru inerken acaba direksiyon ile ilgili bir şeyler yapılabilir mi derken 2.maddeyi gördüm kendi kendime tebessüm ettim..Emeğinize sağlık kazasız belasız

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksiyona bayıldım , sonra da kadrana.Eksikler bir bir tamamlanıyor.Kesenize bereket.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok güzel bir proje olmuş. Son yapılan eklentilerle efsane olmuş. Yakında bu araca güzel bir tanıtım videosu çekilmesi lazım bence kaliteli bir şekilde...

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok çok güzel olmuş emeklerinize sağlık. Benim gözümü iki yer tırmaladı sadece. Elle ayarlanan yan aynalar ve manuel cam açma kolları. Onları elektroniğe çevirirseniz daha denecek birşey kalmaz.

Bir de ek olarak, koltuklara birşey yapmayı düşündünüz mü? Aradığınız o sportif hissiyatı çok daha fazla alacağınıza eminim.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine dolu dolu bi guncelleme olmus kesenize bereket

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah yapılan işlemler parayla yaptırılabilecek şeyler değil , eline sağlık güle güle kullan..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)