User Tag List

Sayfa 3/26 İlkİlk 1234513 ... SonSon
478 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Ae101 Corolla JDM Build - 59 UP 231

MehmetOrkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah nazarlardan saklasın . Belki senin kadar bende mutlu oldum aracın son halini görünce. Türkiye de fx corollaların çoğalması sevindirici. Ellerine sağlık Allah bereket versin cebine.
    Herşeyiyle güzel olmuş aracın emeğinin karşılığı fazla fazla almışsın Maşallah tekrardan .

Sinan söylemiş tamda dediği gibi kilidin arka tarafından vidasına biraz büyük somun atıyorsun istediğin kadar geri çekebiliyorsun . Jant ve yay geldi mi ohh mis gibi .

Sis olarak cerato sislerini takabilirsin.
    Amortisör olarak kesinlikle kyb excel-g almalısın. Dün arka amortisörlerimi de değiştirdim. Daha önceden neler çekiyormuşum arkasının yumuşak ve yaylanmasından diyorum .
    Yay olarak tabi eibach harici düşünme.
    Arka egzoz çıkışı tek olmalı. Eğer komple egzoz koymayacaksan.
    Arka spoiler düşünüyor musun ?
    Sol stop biraz eğri mi duruyor bilemedim fotoğraflardan ama ona bir bak istersen. Arkadaki tek sorun o gibi .

Birde herşeyiyle önceden planı yapmışsın fazla birşey demeye gerek yok. Kolay gelsin diyorum ve fx corolla olanlara sesleniyorum bi ara toplantı yapalım diyorum artık .
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

eypcskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MehmetOrkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Allah nazarlardan saklasın . Belki senin kadar bende mutlu oldum aracın son halini görünce. Türkiye de fx corollaların çoğalması sevindirici. Ellerine sağlık Allah bereket versin cebine.
    Herşeyiyle güzel olmuş aracın emeğinin karşılığı fazla fazla almışsın Maşallah tekrardan .

Sinan söylemiş tamda dediği gibi kilidin arka tarafından vidasına biraz büyük somun atıyorsun istediğin kadar geri çekebiliyorsun . Jant ve yay geldi mi ohh mis gibi .

Sis olarak cerato sislerini takabilirsin.
    Amortisör olarak kesinlikle kyb excel-g almalısın. Dün arka amortisörlerimi de değiştirdim. Daha önceden neler çekiyormuşum arkasının yumuşak ve yaylanmasından diyorum .
    Yay olarak tabi eibach harici düşünme.
    Arka egzoz çıkışı tek olmalı. Eğer komple egzoz koymayacaksan.
    Arka spoiler düşünüyor musun ?
    Sol stop biraz eğri mi duruyor bilemedim fotoğraflardan ama ona bir bak istersen. Arkadaki tek sorun o gibi .

Birde herşeyiyle önceden planı yapmışsın fazla birşey demeye gerek yok. Kolay gelsin diyorum ve fx corolla olanlara sesleniyorum bi ara toplantı yapalım diyorum artık .
    Çok teşekkür ediyorum Mehmet Bey,bu kadar sistemli ve planlı çalışmamda başta siz olmak üzere forumdaki diğer efsanecileri takip etmemin rölü oldukça fazla,kafamdakileri projeye dökmek şimdiye nasip oldu

Evet kilit konusunda pratik bir şekilde içeri alabileceğim inşallah.Ae101 lere yay için en iyi seçenek yine kyb excel-g serisi ve prokitler ile güzel ikili oluyorlar gerçekten.bilmiyorum belki biraz daha paraya kıyıp direk coilover da alabilirim şu ara muallaktayım

Sisler için tavsiyeniz ilaç gibi oldu teşekkür ederim ben de tam ölçü alıyordum Aracın dış görünüşünde sis ,oem fx gt lip dışında şu an bir eklenti yapmayı düşünmüyorum.Arabanın sanki Japonya'dan stock halde gelmiş gibi his vermesi hoşuma gidiyor

Spoiler için belki ilerde hazır boyalı halde ebay de satılan m3 stili lip spoiler takarım takarsam,arkada fazla karışıklık istemiyorum Bu arada arka demişken evet sol stop biraz yukarda bir tık aşağı alacağım onu ,aynı zamanda stop alt çıtalarını da yenilemeyi planlıyorum ve plaka altlığı hazırlayarak arka tarafa noktayı koymayı planlıyorum.Gelişmeleri paylaşacağım inşallah.Tekrar çok teşekkür ederim katkılarınız için

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim.Ellerin dert görmesin kesene bereket.Çok güzel duruyor araba.

yagizs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, ben de cok begendim,

Bence bir jant takımı alana kadar jantların üzerindeki kapakları çıkarın veya bulabilirseniz orjinal kapaklarını kullanın, mevcut halinden daha güzel olacaktır diye dusunuyorum

kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yagizs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, ben de cok begendim,

Bence bir jant takımı alana kadar jantların üzerindeki kapakları çıkarın veya bulabilirseniz orjinal kapaklarını kullanın, mevcut halinden daha güzel olacaktır diye dusunuyorum

kazasız belasız
    Teşekkürler,jant konusunda ben de sizin gibi düşündüğüm için alır almaz kapakları çıkarmaya yeltendim ama altındaki görüntü tam bir süpriz oldu zira bir sürü değişik boya lekesi vardı üzerinde mecbur tekrar taktım geri

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah eski bir ae101ci olarak mutlu oldum Gerci suan orjinal sekilde peder bey hala biniyo ama benim ilk goz agrimdir yeri baskadir bende

Araci ilk gordugumde tek dedigim insallah GLi dir heleko japon uretimi Gli olsa cok daha guzel olurdu neyse ilerleyen zamanlarda dosemeleri bulup gecirirsin Yay olarakta ben vogtland kullaniyodum 3.5 cm hala da aracin ustunde gayet konforlu tavsiye ederim hatta ben binmedigim icin orjinalleri takmayi dusunuyorum vogtland dusunursen irtibata gecelim

DOA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok cok guzel olmus, ellerine saglik. kazasiz belasiz binmen dilegiyle
    doayen!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah eski bir ae101ci olarak mutlu oldum Gerci suan orjinal sekilde peder bey hala biniyo ama benim ilk goz agrimdir yeri baskadir bende

Araci ilk gordugumde tek dedigim insallah GLi dir heleko japon uretimi Gli olsa cok daha guzel olurdu neyse ilerleyen zamanlarda dosemeleri bulup gecirirsin Yay olarakta ben vogtland kullaniyodum 3.5 cm hala da aracin ustunde gayet konforlu tavsiye ederim hatta ben binmedigim icin orjinalleri takmayi dusunuyorum vogtland dusunursen irtibata gecelim
    Evet 34 SHU 78 orjinal sınırları içerisinde en güzel corolla idi benim gözümde,yaylar ve amortisörlerde sıfır düşünüyorum ama hazır sizi yakalamışken SHU nun üzerindeki crono jantların 16 inç olanından bulma şansım var mıdır diye sorayım Çok güzel janlardı tarz olarak

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah cok begendim, elinizde daha da güzelleşecegi kesin.
    Bu araçların kültürünü bilmiyorum ama, panjur beyaz degil de mat siyah olsa daha mı güzel olur sanki? Sizin modellemenizdeki gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet yeni gelişmelerle devam ediyoruz sıra arka plakanın takılmasına gelmişti önce plakalık altlığı için ölçü aldım ve taslak olsun diye mukavvadan kalıp hazırladım

sonra 40*25 cm plastik levha siparişi verdim kalıpla üzerine koyup hazırladım

sıra boya kısmına geldi,aslında bu kadar ayrıntıya girmeme gerek yoktu ama ilerideki boya işlerim için biraz elim alışsın diye 3 kat astar 3 kat boya 3 kat vernik attım.bu arada sprey boya tabancası ile işim kolaylaştı baya .hem parmağınız acımıyo hem de boyanacak yüzeye daha iyi odaklanıyorsunuz

boyanın ardından plaka altlığını deliğin iç kısmına,plakalığı üst kısma yerleştirip vidaladım,artık plakalık hazır

hazır arka taraftayken yukarda olan sol stop lambamı ufak bir teknik mudahale ile hizaladım

vee mutlu son

arka kısım nerdeyse tamamlandı sayılır,bagaj kilidi içeri alınacak ve orjinal plaka aydınlatma servisten sipariş verilecek,şimdilik bu kadar saygılar

ardaokkabas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyif aldığınız sevdiğiniz bir arabanız olmuş, mutlu günlerde binin

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eypcskn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet 34 SHU 78 orjinal sınırları içerisinde en güzel corolla idi benim gözümde,yaylar ve amortisörlerde sıfır düşünüyorum ama hazır sizi yakalamışken SHU nun üzerindeki crono jantların 16 inç olanından bulma şansım var mıdır diye sorayım Çok güzel janlardı tarz olarak
    Tesekkur ederim
    16 o.z chrono bulmak cok zor ben 15 chronolari bile geri almak icin cok ugrastim ama nasip olmadi

Tavsiyem bulabilirsen 16" Volk ce28 takman crxmde ve delsolumde kullandim japon karakterine en yakisan jant bana gore

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok çok güzel olmuş.Jant ve yay takılmış halini merakla bekliyorum. Allah kaza bela vermesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardaokkabas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyif aldığınız sevdiğiniz bir arabanız olmuş, mutlu günlerde binin
    Aracımın daha çok işi var inşallah hepsini tamamladığımda keyifle kullanacağım Teşekkür ederim

Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah çok çok güzel olmuş.Jant ve yay takılmış halini merakla bekliyorum. Allah kaza bela vermesin.
    Teşekkür ederim jant ve yay son dokunuşum olacak Allahın izniyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim
    16 o.z chrono bulmak cok zor ben 15 chronolari bile geri almak icin cok ugrastim ama nasip olmadi

Tavsiyem bulabilirsen 16" Volk ce28 takman crxmde ve delsolumde kullandim japon karakterine en yakisan jant bana gore
    Gerçekten SHU ya çok yakışıyordular ce28 jantı hondalara çok yakıştırsam da efsanede daha çok 5 veya 6 kol tarzı jant olsun istiyorum,bir kaç model var kafamda bakalım yaza kadar netleştirmek istiyorum,teşekkürler

ugurcan52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrar maşallah ; bence 1.6 xli Yazısını sokmelısınız ; imkan olsaydıda bu emekler modellı bır gli ' ye harcansaydı
    EE 2100 Modus 1.5 dCi -->
    BZ 9640 Fiesta 1.4 TDCİ-->
    DK 9104 Megane 1.5 dCi 105 -->
    D 6222 Megane 1.6 dCi Gt-line Energy

sercanavcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kardeşim benim niyetlenip vazgeçtiğim bir projeydi , sen hayata geçirdin gerçekten mükemmel gidiyorsun kazasız belasız güle güle kullan

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm ae101'ciler hasretle özlemle bakıyordur eminim şuan

Hepimizde çok büyük anıları değeri var 101'in,93 1.6 karbüratörlü versiyonu ilk aşkımdır, Panjur dışında benim de hoşuma gitti fx vs detaylar, kolaylıklar diliyorum maşAllah
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk 93 gl, sonra 94 gli sahibi olduk.
    sonra civic vti aldım.
    şu an 04 corolla sol kullanıyorum, bi 94 gli mizi bi de vtecimi unutamam. çok guzel çok iyi arabalardı. halihazırda 04 corollamı da cok begenerek kullanıyorum fakat eskiler bi başkaydı o rahatlık o yumuşaklık yok, onun yerine tokluk, güven daha ekonomik motor var ama 4afe nin egzoz zırıltısı hiç silinmez kulagımdan
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)