User Tag List

Sayfa 11/26 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
478 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Ae101 Corolla JDM Build - 59 UP 231

cgtuzn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 yıl boyunca severek bindiğim, ilk arabam olması nedeniyle hala unutamadığım ama şuan 1999 modeline binmekte olduğum nadide araç. başından beri takip ediyorum konuyu, Allah nazarlardan saklasın.
    Hayaller Paris, gerçekler Karaköy.

eypcskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ızgara işine bi el atayım dedim

çok da istediğim gibi olmadı ama şimdilik idare etsin.arkası siyaha boyansa daha iyi gibi ne dersiniz
    bu arada zor da olsa hatasız ve deri kaplı 3 kol direksiyonu bulabildim

parçanın temini ve hızlı kargo için uğur otomotive çok teşekkürler.yakında takılmış halini de paylaşacağım inşallah

MehmetOrkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Izgara iyi aslında ama beyaz yerler sırıtıyor dediğin gibi . Direksiyon harika duruyor.
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

Bluttbeton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ızgara fotolarını göremedim ama direksiyon hoşuma gitti güle güle kullanın

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ae101 de en çok yay egzoz sesi ve üç kol direksiyonlu kokpit hoşuma gidiyor hepsini de yapmışsınız maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cgtuzn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 yıl boyunca severek bindiğim, ilk arabam olması nedeniyle hala unutamadığım ama şuan 1999 modeline binmekte olduğum nadide araç. başından beri takip ediyorum konuyu, Allah nazarlardan saklasın.
    Teşekkür ederim,ae101 modeli kasa olarak corollaların içerisinde özel bir yere sahip.Malesef Toyota bu kasadan sonra bir şeyleri hep eksik yaptı.Sonuçta sürüş keyfi olmayan tatsız tuzsuz araçlara corolla demeye başladık malesef.

Alıntı MehmetOrkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Izgara iyi aslında ama beyaz yerler sırıtıyor dediğin gibi . Direksiyon harika duruyor.
    Öyle sanıyorum ki önceki sahibi tampondaki bir boya işini tamponu hiç sökmeden yapmış ve arka radyatör fanı ve diğer malzemelere boya gitmiş.İedal çözüm musait bir yer bulup tamponu ve paneli gözelce söküp her bir parçayı temizleyip adından boyamak.şimdilik bu tel ızgara ile biraz maskelemeyi başardım.

Alıntı Bluttbeton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ızgara fotolarını göremedim ama direksiyon hoşuma gitti güle güle kullanın
    teşekkür ederim,direksiyonu bu kondüsyonda ve deri kaplı bulmak zahmetli oldu ama uğraşmama değdi
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ae101 de en çok yay egzoz sesi ve üç kol direksiyonlu kokpit hoşuma gidiyor hepsini de yapmışsınız maşallah
    Teşekkür ederim .ae101 sade ve yalın bir doğaya sahip o nedenle olabildiğince bu felsefe çerçevesinde eklemeler yapmaya gayret ediyorum.

sercanavcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kardeşimm trde en iyi ae101 bence

yyfidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm emekleriniz için tebrik ve takdir ediyorum. Ayrıca takipteyim
    Altın Çocuk

excellency23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önden imprezeya benzeten bi tek benmiyim?

herkes panjur diye tutturmus ama bu hali efsane sakin orjinali takma.

kazasiz belasiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sercanavcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kardeşimm trde en iyi ae101 bence
    senin sayende sercan başkan ,saolasın.

Alıntı yyfidan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüm emekleriniz için tebrik ve takdir ediyorum. Ayrıca takipteyim
    teşekkür ederim çok yakında yeni gelişmeler geliyor,ben de heyecanlıyım bakalım araç serviste tekrar

Alıntı excellency23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önden imprezeya benzeten bi tek benmiyim?

herkes panjur diye tutturmus ama bu hali efsane sakin orjinali takma.

kazasiz belasiz.
    japon japona benzer misali olayı ileri boyuta götüren ,gc8 tamponu takanlar da var.Subrolla diyorlar.

bana göre araç klasik panjurla çok klasik.bztw panjur aracı daha sportif gösteriyor.Tabi herkesin zevki farklı aslında seçenek bol bu araç için ama yurtdışı parça çekmek sıkıntı..

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksıyon çok hoş olucak baştan sona okudum 41 kere maşallah hersey çok orjınal ve yerinde olmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nerdeyse 2 aydır yoğun işler nedeniyle bizim evlata zaman ayıramamıştım.onu bu halde buldum

aracı aldığımdan beri fren sistemine bi el atmak vardı.zaten sadece önde disk fren var.arkalar kampana.yaptığım süspansiyon ve lastik geliştirmeleri bir tık daha iyileştirmişti ama biraz daha iyi olması için bu fren kitini spariş verdim.Powerstop un z23 evolution serisi disk -fren kitini aldım

bildiğiniz üzere 3 kol direksiyonu takacaktım.böylesine güzel bir direksiyonun yanında berbat bir teyp olması canımı sıkıyordu.o nedenle önceden beri aklımda olan blaupunkt tokyo teyp siparişi verdim

Ardından elimdeki malzemelerle yine mini bir bakım için servisin yolunu tuttum.işte yeni işlemler
    1-yan sanayi ve ayağı kırık silecek deposu orinaliyle değişti
    2-silecek süpürgeleri orjinali ile değişti
    3-kırık olan bagaj eşik plastiği orinaliyle yenilendi
    4-fren kiti takıldı
    5-3 kol direksiyon takıldı,teyp montajı yapıldı ve aldığımdan beri çekmeyen radyo anten bağlantısı tamir edildi
    işte fotolar

izlenimlerim:
    yeni haliyle efsanenin içinde olmak çok güzel 3 kol direksiyon tam ideal bir direksiyon hem duruşuyla hem ele oturuşuyla.
    teyp beni en çok şaşırtan kısımdı diyebilirim.yeni teybin verdiği müzik deneyimini tek kelimeyle özetlemek istesem 'temiz' derdim heralde.o dandik sonradan takma hoparlörlerle bile çok hoşuma gitti ve bir karar aldım.Ön 2 ve arka iki koparlörü de blaupunkt olarak alcam ve mutevazi bir ses sistemi yapacam.Malesef önceki sahipleri çok çirkin bir pandizot takmışlar sonradan(gençlik çok kötü bir şey).o nedenle orjinal pandizot aldım çıkma

hoparlöri alınca sıra buna gelcek hihi )
    Fren kısmında ise daha iyileştiğini söyleyebilirim.zaten orjinalle arasında çok az bir fiyat farkı vardı ve f/p açısından güzel bir ürün olduğunu söyleyebilirim.benim ilk izlenimim ayağımın altında daha dolgun bir fren pedalı varmış gibi geliyor.zamanla göreceğiz
    Vee sona gelirken yine her zamanki gibi yeni hedeflerim ;
    1-paslanmış kaput dayama demiri ve radyatör tutamakları restore edilecek
    2-paslı arka kampanalar yenilenecek
    3-lastik yazıları boyanacak
    4-yeni hoparlörler ve orjin pandizot montajı yapılacak
    5-ön far ampülleri yenilenecek

Görüşmek üzere...

burakk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam merhabalar, bizde aynı kasaya 6 yıldır sahiplik yapıyoruz İlk corollamız oldu gerçekten keyifli bir araç hele sizinki gibi bir de göz kamaştıran bir araca ne yorum yapılsa azdır. Orijinal iyileştirmelerinizi çok yerinde buldum,güzel ileriliyorsunuz.Arka kısımda da logonun yanına en azından corolla yazısı eklense daha güzel olacaktır bence.Bir de ekstra olarak araç arkadan şeffaf önden bakınca da turunculara boğulmuş.Bilmiyorum belki planlarınızın içindedir ama ön tarafta da şeffaf sinyal(park,tampon ve çamurluk için) değişimine gidilirse daha genç görünür.Allah kaza bela vermeden keyifle binmeyi nasip etsin
    Çeyrek Mühendis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren disk ve balatalarına bayıldım . Bu yaz benimde disk balata değiştirme düşüncem var. Nereden ve kaça temin ettiniz ?
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakk. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam merhabalar, bizde aynı kasaya 6 yıldır sahiplik yapıyoruz İlk corollamız oldu gerçekten keyifli bir araç hele sizinki gibi bir de göz kamaştıran bir araca ne yorum yapılsa azdır. Orijinal iyileştirmelerinizi çok yerinde buldum,güzel ileriliyorsunuz.Arka kısımda da logonun yanına en azından corolla yazısı eklense daha güzel olacaktır bence.Bir de ekstra olarak araç arkadan şeffaf önden bakınca da turunculara boğulmuş.Bilmiyorum belki planlarınızın içindedir ama ön tarafta da şeffaf sinyal(park,tampon ve çamurluk için) değişimine gidilirse daha genç görünür.Allah kaza bela vermeden keyifle binmeyi nasip etsin
    Güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim kardeşim.Aracın üzerindeki yazıları sökerken bu konuda çok düşünmüştüm ve hali hazırda reflektörde corolla yazıyorken bir de ekstradan köşede corolla yazısı bana gereksiz geldi.Belki sticker olarak t sport logosu olabilir.turuncu farlara gelince old school-jdm car havası hoşuma gidiyor.Yani aracımın 90 yıllara ait görünmesini isterim.Ama farlarım çok eskidi onları bi yenilemeyi düşünüyorum.Trde içi karartmalı yok bunları da kendim karartmıştım.Bakalım hayırlısı
    Alıntı MehmetOrkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fren disk ve balatalarına bayıldım . Bu yaz benimde disk balata değiştirme düşüncem var. Nereden ve kaça temin ettiniz ?
    Teşekkür ederim evet ben de çok beğeniyorum diskleri
    amazondan aldım.ben yılbaşı öncesi indiirme girmişti 500 tl gibi bir fiyata aldım.Şuan 850 tl civarı görünüyor.linki bu
    Amazon.com: Power Stop K1151 Front Ceramic Brake Pad and Cross Drilled/Slotted Combo Rotor One-Click Brake Kit: Automotive

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eypcskn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim kardeşim.Aracın üzerindeki yazıları sökerken bu konuda çok düşünmüştüm ve hali hazırda reflektörde corolla yazıyorken bir de ekstradan köşede corolla yazısı bana gereksiz geldi.Belki sticker olarak t sport logosu olabilir.turuncu farlara gelince old school-jdm car havası hoşuma gidiyor.Yani aracımın 90 yıllara ait görünmesini isterim.Ama farlarım çok eskidi onları bi yenilemeyi düşünüyorum.Trde içi karartmalı yok bunları da kendim karartmıştım.Bakalım hayırlısı

Teşekkür ederim evet ben de çok beğeniyorum diskleri
    amazondan aldım.ben yılbaşı öncesi indiirme girmişti 500 tl gibi bir fiyata aldım.Şuan 850 tl civarı görünüyor.linki bu
    Amazon.com: Power Stop K1151 Front Ceramic Brake Pad and Cross Drilled/Slotted Combo Rotor One-Click Brake Kit: Automotive
    Peki gümrüğe takılıyor mu ?. 500 TL iyimiş aslında .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    projede çok emek var ve bilinçli bir şekilde yapılmış. aracınızı hep güzel günlerde kullanın dilerim. küçük sıkıntılarınızı da zaten coco unutturacaktır.
    Konu R for Race tarafından (07-04-2017 Saat 19:04 ) değiştirilmiştir.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok ilerliyor maşallah,fren disklerine bayıldım.lastikleri beyaz yazılı mı yapacaksınız ?

KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maaşallah corolla sıfırlanıyor, keyifle okudum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)