User Tag List

Sayfa 18/26 İlkİlk ... 81617181920 ... SonSon
478 sonuçtan 324 ile 342 arası

Konu: Ae101 Corolla JDM Build - 59 UP 231

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben olsam usdm yapardı tabi zevk meselesi, maşallah

cgtuzn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Türkiye' de ki en iyi AE101 diyebilirim.
    Hayaller Paris, gerçekler Karaköy.

eypcskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En beğendiğim 2 ae101 corolladan bitanesi
    Bu kadar kaliteli,bukadar emek kokan bukadar güzel.Ne denirki,umarım hep birlikte olursun aracınla maşallah
    Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim,Allah ömür verdikçe beraber olacağız inşAllah,bu arada diğer beğendiğiniz ae101 i de merak etmedim değil
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence şunu... diyebileceğim en ufak detay Yok

Allah nazarlardan saklasın maşallah
    Teşekkür ederim Allah daha iyisini sizlere nasip etsin

Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kozmetik olarak açık ara TR deki en iyi Corolla oldu bence, maşallah kocaman.
    teşekkürler,kaporta boyada göze batan yerler var onlar da hallolunca kozmetik olarak tam istediğim gibi olacak

Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah maşallah,şu an trdeki en güzel rollalardan biri bence.İç kısım için önerilerim ; My 93' Corolla from New Zealand (JDM AE100) birebir donanım parçalarını kovalar bulursun sen bize bomboş paketi vermişler,sonra 101 memur arabası olur tabi
    Çok teşekkürler.Söz konusu arac benim de çok beğendiğim ve takip ettiğim bir araçtı.o kadar teferruatlı olmasa da bir kaç aksesuar eklemeyi planlıyorum.Türkiyede paketler malesef çok boş öyle ki motor kapağı üzerindeki etiket bile türkiye üretimlerde yokmuş.şase nodan sorgulayınca karşılığı boş görünüyor

Alıntı cess Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah gercekten. Parca secimleriniz cok yerinde olmus
    biraz zahmetli oldu ama body kit anlamında tamamladım çok şükür

Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gayet güzel olmuş aracınız güle güle kullanın.Bir ara da aracın sesini duymak isteriz.Bu arada bu aletin orjinal egzozu da çok güzel ses çıkarır.2007 Corsama göre kaput altında ne kadar boş yer varmış.Silecek suyu deposunun da maşallahı var. İnşallah bu güzellik 4age ile biter.
    evet aracın kaput altında geniş alan mevcut tabi yeni model araçlarda kaput altı çok fazla plastik muhafaza oluyor.egsoz seslerini video olarak kaydettim,paylaşacağım.teşekkürler

Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kiralar nekdar trabzonda
    6 ay evvel geldiğimde bulunduğum muhitte sıfır lüks daireler 900-1200 tl arasıydı.şimdi biraz daha artmıştır.

Alıntı sercanavcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hey maşallah kardeşim her bir noktası emek kokuyor başarılı iş çıkardın ve devam da ediyorsun , Allah ağız tadıyla binmek nasip etsin.
    çok sağol dostum,accordu sattın sanırım yeni aracını merakla bekliyorum Amin cümlemize

Alıntı Ertuu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçekten enfes, maşallah.
    Allah razı olsun ,teşekkürler

Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah ne güzel olmuş böyle. Mis gibi .. kazasız belasız.
    Çok teşekkür ederim cümlemize Allah kaza bela göstermesin

Alıntı hondafit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyaz te37 jant ne yakışır buna
    te37 beğendiğim bir jant,ancak bu ölçülerde k1 ler rakipsiz benim için

Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçekten 10 numara beş yıldız maşallah
    çok teşekkürler

Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eski 101'cilerden kim kaldı be !

MaşAllah çok güzel olmuş, zamanında suriyeden çok aftermarket parçasını bulabiliyorduk, savaş öncesi ama şuanki şartlarla bu hale getirmek büyük emek, kozmetik çok başarılı.Tebrik ederim.
    her ne kadar bu forumda pek olmasa da tr de ae101 ci çok arkadaş var ve güzel dokunuşlar yapıyorlar evet parça olayı çok sıkıntılı malesef.bir çok ülkeden aracıma parça getirttim ama uğraşlarıma değdi çok şükür,çok saolun .

Alıntı emrek0c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herşey çok güzel olmuş araca..
    Çok teşekkür ederim

Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mükemmel olmuş yaa. Bu arabadaki emek parayla pulla kıyaslanamaz bence. Allah satmak zorunda bırakmasın...
    teşekkür ederim , emeklerimin karşılığını almak çok güzel ve tabi yeni gelişmeler olacak ömür boyu beraberiz inşAllah

Alıntı KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diyecek tek cümle maaşallah kırk kere maaşallah
    Allah razı olsun konuya biraz ara verdim ama teleafi ettik inşAllah

Alıntı es026 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu şekilde hasta,kıl adamları seviyorum. Maşallah ne denebilir ki? Fotoğraflar adeta yurtdışı kıvamında olmuş. Sadece bi sorum olacak parça tedariği ve ilgi alaka olarak servislerin yaklaşımı nasıl? Genelde eski araçlara yeteri özen gösterilmez.
    Herşey detaylarda gizli o nedenle biraz fazla kafa yoruyoruz servisteki yaklaşım konusunda tecrübelerim şöyle.aracı ilk aldığım zamanlar araç bakımsız ve yorgun gözüktüğü için haliyle servis çalışanlarının ilk izlenimleri çok parlak değildi.ama benim araca verdiğim önemi ve yaptığım eklentileri görünce tabi daha özenli oldular.parça konusunda ise getirilebilecek bir parça ise getiriyorlar iletişim anlamında hiç sorun yaşamadım.

Alıntı dragstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben olsam usdm yapardı tabi zevk meselesi, maşallah
    teşekkürler,usdm ekipmanlar ilgimi çekmiyor

Alıntı cgtuzn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Türkiye' de ki en iyi AE101 diyebilirim.
    Çok teşekür ederim tr de güzel işler çıkarılmış bir çok ae101 var.ben de elimden geldiğince yaptığım eklentilerle daha güzel ve alışılmışın dışında bir araç ortaya çıkarmaya çalışıyorum .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada egsoza son dokunuşu geçtiğimiz hafta sonu yaptım.egsoz sisteminde kat iptali ve düz boru vardı.aracın çekişi 60mm boruyla iyice düşüyordu ve üst devirler de çok gürültülü oluyordu.eski halinin videosu
    YouTube
    ayrıca yüksek devirlerde aracın içerisine çok fazla egsoz kokusu geliyordu.katalizörü sisteme tekrar ekledik ve biraz içerde kalan son susturucuyu daha görünür hale getirdik.önceki konumunda tampona egsoz dumanı geldiği için kararma yapıyordu.kat tekrar takılınca aracın kalkışı ve devirlenmesi çok güzel oldu.stok atmosferik motorda kat iptalini kesinlikle tavsiye etmiyorum.yeni halinin çalışma,rolanti ve hızlanma videoları
    YouTube
    YouTube
    YouTube
    Konu eypcskn tarafından (04-06-2018 Saat 12:11 ) değiştirilmiştir.

yagizs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kaza bela vermesin, herşeyiyle muazzam. K1'lerle de nokta atışı olmuş, maşallah

BORAGUNDOGDU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muazzam ben elendim jantlar vs herşey çok uyumlu ben bayıldım emeğiniz boşa cıkmamış hayranlıkla bakıyorum fotoğraflara
    1998 Şahin S 33 AJZ 68
    1997 Şahin S 01 UD 969
    2001 Şahin 1.6 ie 01 BG 670
    2000 Civic 1.6 İes 01 DOZ 84
    1994 Doğan SLX 80 EK 054

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşım, konuyu baştan sona soluksuz okudum. Dışarıdan bir göz olarak bence ilk taktığın plastik renkli lip çok güzeldi, keşke onu diğeri ile değiştirmese idin ve arka tamponda eksiz daha güzeldi, yine de tercih senin tabii ki.

Taban halısı değiştirmen muntazam bir hareket olmuş, dünya için küçük bu araç için büyük bir adım olmuş bence. (20 yılın tozunu atmışsın içeriden iyi olmuş)
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarı profesyonel fotoğraf makinası aldım.birkaç ufak güncelleme gelecek yakında.inşallah konunun geri kalanında fotoğraflarımız daha güzel olacak . bir kaç foto

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok kaliteli dokunuşlar, emeğine sağlık kazasız belasız kullan

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araban gerçekten çok güzel ama ben hala tam japon tarzı bi jant bekliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni gelişmelerle devam ediyoruz..
    Bildiğiniz üzere Trabzona taşınmıştım.Taşındıktan sonraki süreçte aracımda farkettiğim 2 temel problem oldu.Bunlardan birincisi özellikle ilk kalkış ve vites geçişlerinde ortaya çıkan silkelenme ve boşa düşme hissiydi.Önceden de hafif şekilde olan bu sorun Ortaköyde de farkedilmişti ve sorun motor kulaklarındandı.Motor kulakları eskidiğinden değişmesi gerekiyordu.Ön,arka ve sürücü tarafı yan(şanzıman) motor kulakları servisten getirildi ve montajı yapıldı.Sorun ortadan kalkmış oldu,tabi hatırı sayılır bir ücretle
    2.sorun ise üst devirlere çıkarken araçta isteksizlik ve boşta gazdan ayağımı çekince egsozda meydana gelen aşırı patırdama sorunuydu.yeni egsoz taktıktan sonra bu patırdamalar daha da artmaya başladı.Sanırım boru çapları büyüdüğü için belirginleşti.Sorun ateşlemeden olmalıydı.İşe bujilerden başladım.Söktüğümde durumları kötüydü

Bildiğiniz gibi daha evvelden iridyum buji takmıştım ve ilk etapta gayet memnun kaldım.Ancak zamanla yaptığım araştırma ve deneyimlerimle bu tip eski distrübütörlü araçlarda servis kitapçığındaki bujinin kullanılmasının daha doğru olduğu kanısına vardım.Aracım 98 model olduğu için standart k20 buji kullanıyor.Spariş verdim ve montajını yaptım.

Buji değişimi patırdamayı çözdüm.Ancak hazır elim değmişken diğer ateşleme elemanlarını da kontrol edeyim dedim.
    Multimetre ile buji kabloları ve ateşleme bobini dirençlerini ölçtüm.Hepsi normaldi.Ancak distrübütör kapağının ve tevzi makarasının durumu içler acısıydı.Kimbilir ne zaman değişmiştir üstelik kapağın vidalarından biri de yoktu.Allaha emanet yaşıyoruz
    Resimde de görüldüğü üzere özellikle kapak üzerindeki diyotlarda çok fazla aşınma sözkonusu

yeni orijinal kapak ve tevzi makarası siparişi verdim.ayrıca kapak vidalarını da bu vesileyle yenileyeyim dedim

Ateşleme sorunumuz çözülmüş oldu.Beraberinde sürekli değişmek istediğim pcv valfini ve contasını da spariş vermiştim.eskisinin contası taşlaşmıştı.işte eski yeni halleri

pcv sistemi araç için önemli bir sistem ve motor içi pistonların hareketi sonucu yanma odasından motor bloğu içine kaçan hava-yakıt-ve yağın oluşturduğu basıncı tahliye eden tek yönlü bir valfe sahip.Bu valfin tıkanması veya sürekli açık kalması aracın çalışma düzenini etkilemekte.Hazır pcv sistemine el atmışken bir de oil catch can takarak emme sistemine yağ gidişini önlemek istedim.Mishimoto çakması oil catch can aldım

kalite olarak beklentim yoktu ama ürün gerçekten kaliteli bir izlenim uyandırdı bende Ayrıca içerisinde filtre sistemi ve her bir bağlantı noktasında contaları mevcut.Tavsiye ederim 18 dolar gibi bir fiyatı var

ardından montajını yaptım.

birkaç ay sonra işe yarayıp yaramadığını içinde birikenlere bakarak kontrol edeceğim
    Ardından kendime orijinal jdm anahtar kılıfı aldım.

Geçenlerde aracımı izlerken şöfor tarafında kaput ucunun sol çamurluğa göre 1-2 santim düşük olduğunu farkettim.gerçekten nahoş ve yorgun duruyordu.

kaput altındaki takozlarla güzel bir kaput ayarı yaptım,işte yeni halimiz

Herkese iyi haftasonları diliyorum.

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kusura bakmayın ama ben manyağım siz benden de manyaksınız.

ss ten sonra bakmaya doyamadığım 2.japon.

Buji olarakta NGK laser Iridium öneririm. Ben sürekli lpgde kullanma durumunda olduğum için orjinal bujiler çabuk közleşiyor.

Bu headers konusunu kaçırdım, ithal mi el yapımı mı?
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeklerinize sağlık, gerçekten hastalıktan öte bir şey sizde maşallah kazasız belasız kullanın.
    BMW E90 320d LCI

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kocaman maşallah.

sinanbaysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim. 10 sene olmuştur Corolla yapalı. Ozamnalar kimsede FX yokken getirtmistim çok zevkli arabalar. Seninki de bu işin zirvesi olmuş zaten ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok kaliteli dokunuşlar, emeğine sağlık kazasız belasız kullan
    Çok teşekkür ederim

Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araban gerçekten çok güzel ama ben hala tam japon tarzı bi jant bekliyorum
    Jant olarak bu model benim için nokta.Ölçülere göre en ideali bu oldu.
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın ama ben manyağım siz benden de manyaksınız.

ss ten sonra bakmaya doyamadığım 2.japon.

Buji olarakta NGK laser Iridium öneririm. Ben sürekli lpgde kullanma durumunda olduğum için orjinal bujiler çabuk közleşiyor.

Bu headers konusunu kaçırdım, ithal mi el yapımı mı?
    Biraz ayrıntıcıyız da diyebiliriz benim araçta lpg sistemi yok o nedenle katalogdakini tercih ettim ve çok memnunum şu an.
    headers el yapımı izmirde biri yapıyordu bir sene kadar evvel ondan almıştım.yine de bi kaynak işinden geçmişti sıkıntı yaşamadım taktıktan sonra.

SS in bir kaç talihsizlik yaşadı ama bunları atlatıp tekrar eski günlerine kavuşacak inş

Alıntı tlgylmz106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeklerinize sağlık, gerçekten hastalıktan öte bir şey sizde maşallah kazasız belasız kullanın.
    Aklımda bir çok proje daha var.gerçekleştirdiğimde tam anlamıyla istediğim gibi olacak inş teşekkürler
    Alıntı sasuta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kocaman maşallah.
    Çok teşekkür ederim

Alıntı sinanbaysal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kardeşim. 10 sene olmuştur Corolla yapalı. Ozamnalar kimsede FX yokken getirtmistim çok zevkli arabalar. Seninki de bu işin zirvesi olmuş zaten ��
    20 yn plakalı corolla dönemin imkanları çerçevesinde güzel ve özel bir araçtı.keza shu 78 plakalı corolla da ikisi beğendiğim araçlardı.Alışılmışın dışında ve özel geliştirmeler katarak ae101 in bilinmeyen yönlerini ortaya koymakt istiyorum,hem de bundan keyif alıyorum.İnş kafamdakileri projeleri gerçeğe dönüştüreceğim.Teşekkürler

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Helal olsun. Herşey mükemmel olmuş sayfaların hemen hemen hepsini inceledim.
    Tüm dokunuşlar yerli yerinde, Allah kaza bela vermesin
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baştan beri takip ettiğim bir konu, gerçekten eline emeğine sağlık. Araca yaptığın her dokunuş göze hitap eden kaliteli ve yerinde dokunuşlar.

Yalnız plaka baskısı çok göze batıyor, yine aynı emniyet baskısı kare plaka olacak şekilde orantılı bastırabilirsin ? 231 solda durduğu için dudak büküyormuş gibi araba

Küçük bir detay ama farkedeceğinden eminim
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah cümlemize akıl fikir versin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konumuza ön takım güncellememizle devam ediyoruz..
    Önceki bakımlarda amörtisör yay değişimi esnasında arka z rotiller ve arka viraj demir lastiklerini yenilemiştim.
    Ön kısımda ise akslar,direksiyon kutusu elden geçmişti ancak kalan kısım hala 20 yıllıktı.Fırsat bulup değişmeyi planlılyordum.
    Stabilize yolda gelen sesler artmaya başlayınca artık elden geçirmenin vakti geldi dedimToyota Ayyıldızdan 2 ön salıncak,2 salıncak rotili,ön viraj demir lastikleri ve ön z rotillerinin sparişini verdim.
    Ardından montaj için servisin yolunu tutttum.İşte eski parçaların durumu

Ardından yeni parçaların montajı yapıldı.İşte fotolar.

Bu bakımla beraber ön takımı neredeyse sıfırlamış olduk.Sesler büyük oranda azaldı.Aracımın yürüyeninde 20 yıllık kalan tek parça amörtisör kule takozları kaldı onları da bir ara değişeceğim inşAllah .İyi haftasonları dilerim
    Konu eypcskn tarafından (21-01-2019 Saat 09:45 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)