User Tag List

Sayfa 7/15 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
278 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Peugeot 206 RC Feline 1.4 Hdi

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerine sağlık Malzemeleri nereden temin ettin ve maliyeti yaklaşıkne kadar oldu?

V desen lastikte çok yol sesi yapar. Bilgin olsun.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinize sağlık oldukça emek ve vakit harcadığınız için yeri gelmişken aklımdaki bir soruyu sormak isterim
    uzun süredir uzun yolda d segment şirket aracı kullandığımdan sanırım kendi aracımda özellikle arka taraftan gelen lastik sesine takmış durumdayım linkteki üründen alıp bagajda mümkün olduğunca gizli kalacak şekilde uygulamak istiyorum faydalı olur mu sormak istedim

Akustik Piramit Sunger - Yanmaz Piramit Ses Yalıtım Sungeri

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses seviyesi ölçümlerini neyle yaptın?
    samsung s4 sound meter aplikasyonu ile yaptım abi. keske baştan bi desibel ölçer almış olsaydim
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık oldukça emek ve vakit harcadığınız için yeri gelmişken aklımdaki bir soruyu sormak isterim
    uzun süredir uzun yolda d segment şirket aracı kullandığımdan sanırım kendi aracımda özellikle arka taraftan gelen lastik sesine takmış durumdayım linkteki üründen alıp bagajda mümkün olduğunca gizli kalacak şekilde uygulamak istiyorum faydalı olur mu sormak istedim

Akustik Piramit Sunger - Yanmaz Piramit Ses Yalıtım Sungeri
    öncelikle rulman ları kontrol etmek de fayda var.
    izolasyon işini haftasonlari yaptığım icin parça parca ilerledim. bagaj izolasyonu yaptığımda gürültüde bir miktar azalma oldu. ama benim araba hatchback. bir miktar azalır ama sizi mutlu eder mi bilemiyorum. Aracıniz nedir

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle rulman ları kontrol etmek de fayda var.
    izolasyon işini haftasonlari yaptığım icin parça parca ilerledim. bagaj izolasyonu yaptığımda gürültüde bir miktar azalma oldu. ama benim araba hatchback. bir miktar azalır ama sizi mutlu eder mi bilemiyorum. Aracıniz nedir
    rulmanlarda problem olacağını sanmıyorum çünkü birkaç ay öncesi tamamı kontrol edildi ve sol ön rulmanda arıza çıktı değiştirmiştim. benim aracım da hb (astra j)
    kıyasladığım araç ise 2016 passat. lastiklerim 2016 üretimi yaklaşık 10bin km oldu, yani ne yeni ne de eski diyebilirim. kulak alışkanlığı sonucu oluşan bir hassasiyet sanırım benimki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık Malzemeleri nereden temin ettin ve maliyeti yaklaşıkne kadar oldu?

V desen lastikte çok yol sesi yapar. Bilgin olsun.
    Tamamını netten aldım. Kargolarla vs 2bini geçti. parca parca yaptığım icin zamana yayildi taksitle almisim gibi oldu
    lastikler vuvuzela gibi. Daha da V desen almam
    Konu E46 tarafından (05-04-2017 Saat 20:05 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rulmanlarda problem olacağını sanmıyorum çünkü birkaç ay öncesi tamamı kontrol edildi ve sol ön rulmanda arıza çıktı değiştirmiştim. benim aracım da hb (astra j)
    kıyasladığım araç ise 2016 passat. lastiklerim 2016 üretimi yaklaşık 10bin km oldu, yani ne yeni ne de eski diyebilirim. kulak alışkanlığı sonucu oluşan bir hassasiyet sanırım benimki
    Muhtemelen kulak alışkanlığı birde insan dikkat etmeye baslayinca daha da göze batıyor. Fabrikasyon tekerlek ebatlari ile gürültülü bir arac değildir. Bana sorarsaniz yapmayin böyle kalsin derim. Bagaja yapsanız arka koltugun alt bölümünden gelecek onu yapsan arka kapidan onu yapsan davlumbazlardan illaki gelecek ki zaten izolasyon var o araçta fark yaratmak zor olur. Bazı forumlarda passat kullanicilarida yol gurultusunden sikayetcı .Gecen bi Merc S serisi inceledim adamlar cift cam vs herşeyi düşünmüş fitillerin bizimkilerle alakası yok . A8 den inip passata binsek belki bizede gürültülü gelir
    Konu E46 tarafından (05-04-2017 Saat 20:36 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Olcum hk.

samsung s4 sound meter aplikasyonu ile yaptım abi. keske baştan bi desibel ölçer almış olsaydim
    alsan tabii ki daha iyi olurdu, bu kadar detayli & ciddi calismanin olcumlenmesi sart. benim telefonda da benzer bir app var. app'da kalibrasyon ozelligi var; olcum degerine +- dB eklettirebiliyorsun. ayrica olcum mikrofonum var, gunduz vakti standart gurultuyu (ambient noise) her ikisiyle olctum. tabii ki farkli cikti. mikrofonu referans alarak app'a deger girdim, boylece app kalibre oldu.

ama senin durumun goreceli, yani once/sonra olcum yapiyorsun, o nedenle aradaki fark onemli. 5-6-7dB'lik bir farktan bahsediyorsun. bu fark app'in duydugu ses seviyesinin yaklasik %30-35 azaldigi anlamina gelir. ozetle cok iyi bir dusus olmus.

V desenli lastiklerin daha gurultulu oldugunu bilmiyordum, bu durumda lastikleri degistirirsen 1-2dB iyilesme olabilir belki... izolasyonla gelen ekstra agirligi tekerleklerle azaltirsan mantikli bir degisiklik yapmis olursun.

ama basina dert actin simdi boyle sessizlesmis arabaya signal-to-noise ratio'su dusuk sistem lazim!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alsan tabii ki daha iyi olurdu, bu kadar detayli & ciddi calismanin olcumlenmesi sart. benim telefonda da benzer bir app var. app'da kalibrasyon ozelligi var; olcum degerine +- dB eklettirebiliyorsun. ayrica olcum mikrofonum var, gunduz vakti standart gurultuyu (ambient noise) her ikisiyle olctum. tabii ki farkli cikti. mikrofonu referans alarak app'a deger girdim, boylece app kalibre oldu.

ama senin durumun goreceli, yani once/sonra olcum yapiyorsun, o nedenle aradaki fark onemli. 5-6-7dB'lik bir farktan bahsediyorsun. bu fark app'in duydugu ses seviyesinin yaklasik %30-35 azaldigi anlamina gelir. ozetle cok iyi bir dusus olmus.

V desenli lastiklerin daha gurultulu oldugunu bilmiyordum, bu durumda lastikleri degistirirsen 1-2dB iyilesme olabilir belki... izolasyonla gelen ekstra agirligi tekerleklerle azaltirsan mantikli bir degisiklik yapmis olursun.

ama basina dert actin simdi boyle sessizlesmis arabaya signal-to-noise ratio'su dusuk sistem lazim!
    Murat abi guzel bilgiler vermissin merak ettiğim konulara açıklık getirmissin lastik ağırlık atma konusu oldukça mantıklı ama ben asıl bu signal to noise olayina kafayı taktım benim durum her gecen gün dahada karmaşıklasiyor. Bu sistem konusunda beni aydınlatirmisin nasıl bir yol izlemem lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    niye karmasiklasti?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    signal to noise ratio nun ne olduğunu bilmiyorum ya ondan dedim. Nasıl oluyor bu sistem Murat abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    signal-to-noise ratio (SNR) sistemin adi degil. elektronik sinyal konusunda temel tanimlardan biri. sistemlerde gurultu kacinilmaz. kullanmak istedigin sinyalin siddetinin gurultu sinyalinin siddetine orani anlamina gelir.

gurultu sinyali ne kadar siddetliyse asil sinyalle ilgili fonksiyonlarda o kadar cok sorun cikar. bu nedenle SNR onemli. dijital/analog devre farketmez, hepsinde gurultu mevcut.

SNR'i arabaya uygularsan, yol+ruzgar+trafik+motor sesi=gurultu. sinyal=muzik. sen ekstra izolasyon ile SNR'i yukseltmis oldun. bu durumda sinyali daha iyi duyacaksin. uyduruk sistem calarsa detaylarin kaybini daha rahat duyarsin.

kotu sistemi yine kotu izolasyonlu arabaya tak, kalitesizlik kendini daha rahat gizler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    signal-to-noise ratio (SNR) sistemin adi degil. elektronik sinyal konusunda temel tanimlardan biri. sistemlerde gurultu kacinilmaz. kullanmak istedigin sinyalin siddetinin gurultu sinyalinin siddetine orani anlamina gelir.

gurultu sinyali ne kadar siddetliyse asil sinyalle ilgili fonksiyonlarda o kadar cok sorun cikar. bu nedenle SNR onemli. dijital/analog devre farketmez, hepsinde gurultu mevcut.

SNR'i arabaya uygularsan, yol+ruzgar+trafik+motor sesi=gurultu. sinyal=muzik. sen ekstra izolasyon ile SNR'i yukseltmis oldun. bu durumda sinyali daha iyi duyacaksin. uyduruk sistem calarsa detaylarin kaybini daha rahat duyarsin.

kotu sistemi yine kotu izolasyonlu arabaya tak, kalitesizlik kendini daha rahat gizler.
    Teşekkür ederim Murat abi, her zaman ki gibi yine can alıcı önemli bir noktaya değinmişsin, sistemi kurarken tecrübelerine başvuracağım.

Berkerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Son olarakta çift fitil uygulaması.
    Kapı izolasyonu yaparken izolasyon malzemelerinin uygulandığı yere ve et kalınlığına dikkat etmek gerekiyor aksi halde otomatik cam veya merkezi kilit mekanizmasına zarar verebilirsiniz. Bu izolasyonu yaptıktan sonra kaporta beton gibi oldu. W140 S serisinden daha kalın bir koparta sacına sahipmiş hissi veriyor.
    Fitili neye göre ve nereden aldınız? Araca göre farklılık gösteriyormu?

Konuyu ben DIY zannetmiştim araç konusuymuş, allah kaza bela vermesin
    Konu Berkerr tarafından (22-04-2017 Saat 22:36 ) değiştirilmiştir.
    06 Toyota Hilux 2.5 4x4

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok diri maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkerr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fitili neye göre ve nereden aldınız? Araca göre farklılık gösteriyormu?

Konuyu ben DIY zannetmiştim araç konusuymuş, allah kaza bela vermesin
    Teşekkürler. Fitiller bazı oto camcilarda oluyor sora sora buldum, oto camcı çeşitli fitillerden numune verdi sağolsun, deneyerek karar verdim uygun olana, araca göre farklılık gösterir.

Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok diri maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim..
    Teşekkür ederim
    Konu E46 tarafından (23-04-2017 Saat 13:58 ) değiştirilmiştir.

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malzemelerin değerlendirmesi

1. Focal BAM
    Malzemeler içinde en başarılı Focal BAM
    Ses kesme kapasitesi çok iyi
    İnce
    Esnek
    Metrekaresi yaklaşık 3,5 kg
    Kalınlık 5mm
    Çok pahalı

2. Erkurt İzolasyon
    İzolasyon yeteneği çok iyi
    Yapıştığı yeri çok iyi tutması
    Isıtıldığında esnek olması , rahat şekil alması
    Rezonans önleyiciler içinde en başarılısı Erkurt, diğer rezonans önleyicilerle kıyas kabul etmez.
    Metrekaresi yaklaşık 4 kg
    Kalınlık 3mm

3. Firex Akustik Sünger (Doğal elastomerik kauçuk köpüğünden)
    Yanmaz (infrared termometre ile denedim 200 C dereceye kadar bir şey olmadı. 200 C dereceden sonra hafif duman çıkarıyor. Ateşe tutulduğunda alev alma, damla vs olmuyor.
    Nem tutmaması, küf yapmaması
    Çok esnek olması
    Ses kesme kapasitesi iyi
    Hafif olması
    Metrekaresi yaklaşık 500-1000 gr
    Kalınlık 10mm – 20mm

Kendinden yapışkanlı olması

4. Bariyerli Adepan Oto İzolasyon 8
    1mm 1700 dns PVC bariyer ve 6mm180 Dns İzolasyon süngeri
    Ses kesme kapasitesi iyi
    Çok esnek değil ama yine de esneyebiliyor.
    Kendinden yapışkanlı ve ince
    Yanıcı
    Metrekaresi 4kg
    Kalınlık 7mm
    Bu ürünü de oldukça beğendim.

5. Bitüself
    Erkurt kadar olmasa da güzel bir rezonans önleyici
    İnce oluşu ve kolay şekil alması bazı alanlarda kullanım kolaylığı sağlıyor.
    Yapışkanı bırakma yapabiliyor üst üste fazla getirmeden rulo benzer bir malzeme ile üzerinde sıkıca geçip 24 saat sonra tekrar üzerinden geçerek iyice yapışmasını sağlamak gerekiyor.
    Kalınlık 1,5 mm

6. Bondeks Sünger 200 dns
    Oldukça ucuz ve esnek bir ürün
    Ses kesme kapasitesi iyi
    Yapışkanlı değil ve su tutar
    F/P olarak iyi bir ürün

Yaptığım denemelerde en iyi sonucu Erkurt üzerine 2cm Firex akustik süngerle aldım.
    Ancak kalınlık itibariyle her yerde uygulamak mümkün olmuyor. O nedenle her ürünün kullanılacağı yere göre avantaj sağlıyor.

İzolasyonun oldukça uzun süren bir işçiliği var. Çoğu bölümün izolasyonun tahminimden daha uzun sürdü. Kullanacağım malzeme ve kalınlıklarına deneme ve yol testlerinden sonra karar verdim ve ince bir işçilik yaparak malzemeden kaçmadım. İzolasyon yaparken birçok ön görülemeyen sorunda çıktı. Kimi parçalar kırılmış, kimisi yerinden oynamış gevşemiş yer yer iyileştirmeler ve güçlendirmeler yaptım, bu iyileştirmelerin trim seslerine de çok faydası oldu. Ön cam otomatiği arıza yaptı tamiri 2-3 saatimi aldı. Bazı yerlerde tek başına çalışmak zor bir yardımcı olması iyi oluyor, bana kayınpederin çok yardımı oldu sağolsun kendisinde her türlü alet ve edevatın bulunması işimi kolaylaştırdı.

Sonuç olarak 90 km ile giderken baş parmağım ile işaret parmağımı birbirine sürttüğümde ( para anlamına gelen isaret) çıkan sesi duyabilmek güzel oluyor
    malzeme temininde yardımcı olurmusunuz hocam. Bitüself hariç diğer ürünlerden bulmadım.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

tolgaaydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 Hafta önce 1.4hdi Feline aracımı aldım üzerine sizin konunuzu görmek çok iyi oldu Yapılan işlemler tam anlamıyla harika hatta argo olarak anlaşılmasın izolasyon olayı tamamen hasta işi. Çok beğendim, elinize emeğinize sağlık. Böylesine bir anlatım gerçekten teşekkürü hakediyor. Kazasız belasız iyi günlerde kullanın inşallah.
    Eğer burada durup daha ileri gitmeyeceksek, niçin bu noktaya kadar geldik?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolgaaydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 Hafta önce 1.4hdi Feline aracımı aldım üzerine sizin konunuzu görmek çok iyi oldu Yapılan işlemler tam anlamıyla harika hatta argo olarak anlaşılmasın izolasyon olayı tamamen hasta işi. Çok beğendim, elinize emeğinize sağlık. Böylesine bir anlatım gerçekten teşekkürü hakediyor. Kazasız belasız iyi günlerde kullanın inşallah.
    Teşekkür ederim Feline donanım gerçekten güzel bide üstüne hdi nin ekonomikliği eklenince bu fiyat aralığında alınabilecek en mantıklı tercihlerden birinde bulunmussun ben çok memnunum. 206 hakkında merak ettigin şeyler olursa her zaman ulaşabilirsin. Size de kazasız cezasız sürüşler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler